Zavrieť

Porady

Usporiadat
Téma je uzavretá.
panamaus panamaus

panamaus je offline (nepripojený) panamaus

misoft
Terazky čumím (očkom) na správy - učitelia chcú vyššie platy. A ukazovali aj platy nepedagogických pracovníkov - výsledok Sk úplne posledné.
A môžem potvrdiť! Moja 3/4 je nepedagogický pracovník v školstve.
Jej HRUBÝ príjem 394,5€! A čistý - 358€! Teda dosť pod priemerom, ktorý sa deklaruje pre Sk.

A ešte doplním: keď sa minule zvyšovali platy, tak do toho zahrnuli i nepedagogických. Ale ako! Predtým mali pohyblivú zložku - osobné ohodnotenie, po zvýšení - osobné ohodnotenie sa zrušilo. Ak sa to prepočítalo - pridali 5%, no zároveň zobrali 7%. Takže mala ešte menšiu výplatu ako predtým.
A takýto plat má stále, žiadne príplatky - nič. Ale makať musí, ako keby zarábala 800€.
Moja učí nejakých 35 rokov (takže o nejakých zvyškoch nervov (síce klavír, takže krpci chodia po 1, škoda hovoriť).



Pre istotu som jej zakázal rozmýšľať, aký dostane dochodok (o 5 rokov)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Na dobrú noc a skvelý zajtrajšok.

Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
3 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Moderátorská poznámka :Ak hľadáte svoje príspevky, zmazala som ich.
Naposledy upravil Dav : 12.09.14 at 08:28
3 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Rexo: R
1 1
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="vlado 33"]Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

[QUOTE="Peggynka"]
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
Hej: zrejme nevieš rozlíšiť srandu od reality
Naposledy upravil vlado 33 : 12.09.14 at 14:12
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Ach jaj, chudák Luskáčik! Prežil Čajkovského o veľa rokov a prežije aj nás, na Porade neprežil ani jeden deň.
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

[QUOTE="Peggynka"]
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
0 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="bjuty smis"]
Peggynka
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.
1 1
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

[QUOTE="Peggynka"]
bjuty smis
Peggynka
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.
Peggynka, všetko to bolo nahraté podľa scenára ( predlohy). Vraciam mínusku.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

neviem, možno len machrujem spoza klávesnice, ale neveverím, že by som sa toho " pavúka" zlakol....akurát tak tie 16.-ky, čo tam jačali....

bolo to srandovné a mal som pocit, že ten psík sa tiež na tom bavil, nie trápil )
1 0
Peggynka Peggynka

Peggynka je offline (nepripojený) Peggynka

mám svoj svet
[QUOTE="vlado 33"]
Peggynka
bjuty smis
Peggynka
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.
Peggynka, všetko to bolo nahraté podľa scenára ( predlohy). Vraciam mínusku.
Vráť tomu,kto ti ju dal,ja som to nebola Ja som písomne vyjadrila svoj názor,nie mínuskou
0 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

[QUOTE="Peggynka"]
vlado 33
Peggynka
bjuty smis
Peggynka
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.
Peggynka, všetko to bolo nahraté podľa scenára ( predlohy). Vraciam mínusku.
Vráť tomu,kto ti ju dal,ja som to nebola Ja som písomne vyjadrila svoj názor,nie mínuskou
Ja ti to seno nezožerem. Už sa teším na the English version porady.
1 0
337peter 337peter

337peter je offline (nepripojený) 337peter

[QUOTE="vlado 33"]
Peggynka
vlado 33
Peggynka
bjuty smis
Peggynka
vlado 33
Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.
Peggynka, všetko to bolo nahraté podľa scenára ( predlohy). Vraciam mínusku.
Vráť tomu,kto ti ju dal,ja som to nebola Ja som písomne vyjadrila svoj názor,nie mínuskou
Ja ti to seno nezožerem. Už sa teším na the English version porady.
To aby som sa učil anglicky ?
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

1 0
vlado 33 vlado 33

vlado 33 je offline (nepripojený) vlado 33

Žabinka
Ok
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

korela
Na dobrú noc a skvelý zajtrajšok.

Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
Podľa časovej postupnosti možno tam mohlo byť aj :
Měli jsme se rádi - neměli jsme se rádi

Doplním, že v kontexte včerajšej debaty tá margarétkova rozpočítanka ma mimoriadne pobavila svojou trefnosťou.
Naposledy upravil Petra Nová : 12.09.14 at 18:13
1 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

V dôsledku "čáry máry fuč" sa tu hneď za rohom objavil Stankov príspevok o tom, že bude kandidovať v najbližších voľbách. A ja v duchu najlepších tradícií Porady by som mala založiť anketu s dvomi otázkami. Bude či nebude zvolený?

Ale nie! ŽARTOVALA som. Stanko anketu nepotrebuje! Keby sa však zadarilo, potešilo by ma to. Mali by sme tu väčšieho menšieho poslanca a menšieho väčšieho poslanca.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

stalo, rozčúlilo ...potešilo.....dnešný deň pomoc.......vydurila som mojich do OC palace-tesco zl. piesky....vyzdvihnem si peniaze za 3reklamáciu prsteňa-nechceli mi ich dať už ako som bola reklamovať...že kúpim švagrinej niečo v 30-tke a pojdeme na 16h do picérky kde som mala reservačku pre 7ludí....odchádzajúc...začalo chlapovi zase kuckať auto..../už kuckalo ako sme odchádzali z HR/tak skúsil, že to "opraví"otvoril kapotu a potrieskal po váhe vzduchu...nezabralo, smer pétržka a mechanik milanko....z diagnostikoval čiastočne ...podla seba ..lebo mašina nič....najlacnejšie vymeniť palivový filter....po odchode začalo kuckajúce peklo...lebo ledva sme sa dokuckali , ešte stále sa čudujem na 4 blinkroch dom....že vymeníme za moje a ideme do picérky......vymenili sme....na prvej zákrute 100m od garáže sme stretli známeho tak sme sa vrátili....ako sa chlap otáčal vykrútil do lava predné kola na chodníku , že vykrúti späť a cúvne.....už necúvol....pravé predné koleso vyskočilo so spodného gulového čapua už si žilo svoj život a ja tiééééž......od 15h som 19h čakala na odťahovku /musela prísť tá z "rukou"jedna prišla ale nemala ruku/aby urobila to, že mi zdvihla riť auta a vyložila ho na chodník.....milanko samozrejme išiel fuč na predlžený víkendík.....neviem asi to takto malo byť...aj ked som z toho hotovson....keby to bolo v 100km rýchlosti....asi by to nebolo OK......
nakoniec mi moje lásky decko a chlap doma zagratulovali k mojim pologulatinám.....dali mi krásne psaníčko a prekrásny prsteň....úplne dokonalý...a sme si poplakali......a aby mi nebolo túto chytili ma kríže .......že sa neviem ani ohnúť....
na moju 45-ťku len tak nezabudnem.....
5 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

lujza.j
stalo, rozčúlilo ...potešilo.....dnešný deň pomoc.......vydurila som mojich do OC palace-tesco zl. piesky....vyzdvihnem si peniaze za 3reklamáciu prsteňa-nechceli mi ich dať už ako som bola reklamovať...že kúpim švagrinej niečo v 30-tke a pojdeme na 16h do picérky kde som mala reservačku pre 7ludí....odchádzajúc...začalo chlapovi zase kuckať auto..../už kuckalo ako sme odchádzali z HR/tak skúsil, že to "opraví"otvoril kapotu a potrieskal po váhe vzduchu...nezabralo, smer pétržka a mechanik milanko....z diagnostikoval čiastočne ...podla seba ..lebo mašina nič....najlacnejšie vymeniť palivový filter....po odchode začalo kuckajúce peklo...lebo ledva sme sa dokuckali , ešte stále sa čudujem na 4 blinkroch dom....že vymeníme za moje a ideme do picérky......vymenili sme....na prvej zákrute 100m od garáže sme stretli známeho tak sme sa vrátili....ako sa chlap otáčal vykrútil do lava predné kola na chodníku , že vykrúti späť a cúvne.....už necúvol....pravé predné koleso vyskočilo so spodného gulového čapua už si žilo svoj život a ja tiééééž......od 15h som 19h čakala na odťahovku /musela prísť tá z "rukou"jedna prišla ale nemala ruku/aby urobila to, že mi zdvihla riť auta a vyložila ho na chodník.....milanko samozrejme išiel fuč na predlžený víkendík.....neviem asi to takto malo byť...aj ked som z toho hotovson....keby to bolo v 100km rýchlosti....asi by to nebolo OK......
nakoniec mi moje lásky decko a chlap doma zagratulovali k mojim pologulatinám.....dali mi krásne psaníčko a prekrásny prsteň....úplne dokonalý...a sme si poplakali......a aby mi nebolo túto chytili ma kríže .......že sa neviem ani ohnúť....
na moju 45-ťku len tak nezabudnem.....
lujzi, veď nakoniec si tvoj slávnostný narodeninový deň prežila celkom zaujímavo.. a hlavne s blízkymi ľuďmi..
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať