Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Veď som písal, že platím v tuzemsku väčšinou v hotovosti.
S tou apkou sa mýliš, nakoľko apka sa píše apka a aj vyslovuje apka.
Možno máš nejakú rečovú vadu, ale aj slovo ABKA sa vyslovuje APKA, lebo B by si tam dostal ak by si to povedal ako 5-ročné dieťa.
Ale veď to sa učí už na základnej škole, tak prečo to pán vševediaci nevedia???
A nechápem že akú banku si myslel tým slovom APKA??
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
jar aku si mal platobnu kartu? Citam, ze prvu platobnu kartu zacala vydavat Zivnobamnka v roku 1988, ktora sa vydavala k tuzexovym uctom. Ci Ty si mal za socializmu platobnu kartu vydanu v zahranici?
A to ma akože zas chceš navliecť do role eštébaka a klamára, lebo nemám tvoju krvnú skupinu?
-------------------------
Nemám to ako dokázať, ale Agrobanka.
----------------------------------------
No ale ani ty nemáš ako dokázať, že si v Goude - Holandsko a nie v Kráľovskom Chlmci. Pritom to každý berie, ako informáciu a netvrdí ti, že si klamár a podvodník, napriek tomu, že ty udávaš IT.
----
----
Na Nandrolonov príspevok odpovedať nemienim. To by sme tliapali až do konca jeho pracovnej doby. Zrejme by to bolo už len o mojej a jeho genialite.
Naposledy upravil jar88 : 01.06.15 at 08:40
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar aku si mal platobnu kartu? Citam, ze prvu platobnu kartu zacala vydavat Zivnobamnka v roku 1988, ktora sa vydavala k tuzexovym uctom. Ci Ty si mal za socializmu platobnu kartu vydanu v zahranici?
A to ma akože zas chceš navliecť do role eštébaka a klamára, lebo nemám tvoju krvnú skupinu?
-------------------------
Nemám to ako dokázať, ale Agrobanka.
----------------------------------------
No ale ani ty nemáš ako dokázať, že si v Goude - Holandsko a nie v Kráľovskom Chlmci. Pritom to každý berie, ako informáciu a netvrdí ti, že si klamár a podvodník, napriek tomu, že ty udávaš IT.
ja som sa len pytal, lebo len takuto info so nasiel, ze prvu platobnu kartu vydala Zivnobamka v 1988 a to len k tuzexovum uctom. Vsetko co pises, si overujem, lebo jeden nikdy nevie
Nuz ale ked Ty vravis, ze nie si estebak a klamar a ze Agrobanka, tak....
Ja viem podla IP jednoducho dokazat, ze som v NL ale to hadam nebude potrebne, ci ?
BTW: aha tu http://referaty.atlas.sk/odborne-hum...13129/?print=1
Naposledy upravil taiko : 01.06.15 at 08:46
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Apka je od slova aplikacia....kde tam je "B"....aby sa to vyslovovalo abka?!
Keš..keška.....je moj standard vyraz.....dosla mi keška napr.,.... a taák
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88, dnes padám až o trištvrte na tri, máš ešte čas :-)
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

lujza.j
Vieš, to je Jarov zlepšovák, dá tam B, síce to znova vysloví s P, lebo ináč to nejde, ale aspoň má dobrý pocit že zase niečo zlé vylepšil :-))))))))))))))))))
Z jeho príspevku vyplýva, že on tým slovom ABKA volá nejakú banku... preto sa pýtam, ale nedozvedel som sa akú. Od dnes začnem nazývať pomaranče slovom zelenina, aby som aj ja niečo nesprávne mohol konečne vylepšiť :-)
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko
jar88
taiko
jar aku si mal platobnu kartu? Citam, ze prvu platobnu kartu zacala vydavat Zivnobamnka v roku 1988, ktora sa vydavala k tuzexovym uctom. Ci Ty si mal za socializmu platobnu kartu vydanu v zahranici?
A to ma akože zas chceš navliecť do role eštébaka a klamára, lebo nemám tvoju krvnú skupinu?
-------------------------
Nemám to ako dokázať, ale Agrobanka.
----------------------------------------
No ale ani ty nemáš ako dokázať, že si v Goude - Holandsko a nie v Kráľovskom Chlmci. Pritom to každý berie, ako informáciu a netvrdí ti, že si klamár a podvodník, napriek tomu, že ty udávaš IT.
ja som sa len pytal, lebo len takuto info so nasiel, ze prvu platobnu kartu vydala Zivnobamka v 1988 a to len k tuzexovum uctom. Vsetko co pises, si overujem, lebo jeden nikdy nevie
Nuz ale ked Ty vravis, ze nie si estebak a klamar a ze Agrobanka, tak....
Ja viem podla IP jednoducho dokazat, ze som v NL ale to hadam nebude potrebne, ci ?
Ja som ti už napísal, že pre mňa to je len informácia z internetu (z netu) a jasné, že ja ju automaticky radím k neovereným a to až do tej doby, kým ju nepotrebujem mať overenú. No a ja teda nepotrebujem overovať a aj tak IP nepreukazuje zároveň aj IT.
--------------------------
No a aj tak si nemyslím a ani nikde nevypisujem, že taiko je obyčajný klamár a podvodník a eštébák a chudák, ego a komplex a snáď aj plienkač.
--------------------------
Je to dané úrovňou, nemyslíš?
Polutovaniahodny si, za tym si stojim, plienky som ja nespominal
Nikde netvrdim, ze klames, len sa to, co napises snazim overit, naco ta hysteria ?

Takze aby sme sa vratili k podstate a neodbocovali.
Tvrdis teda, ze si mal za socializmu platobnu kratu vydanu Agrobankou a ze si ju pouzival hlavne v zahranici. Dokazat to vsak nevies.
Ja tvrdim, podla informacii z netu, ze prvu platvbnu kartu vydala Zivnobanka v roku 1988, a aj to len k tuzexovym uctom. A idem sa napisat do ZBK, nech mi k tomu daju stanovisko.
Naposledy upravil taiko : 01.06.15 at 09:07 Dôvod: preklep Ka - Ja
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Tvrdis teda, ze si mal za socializmu platobnu kratu vydanu Agrobankou a ze si ju pouzival hlavne v zahranici. Dokazat to vsak nevies.
Ka tvrdim, podla informacii z netu, ze prvu platvbnu kartu vydala Zivnobanka v roku 1988, a aj to len k tuzexovym uctom. A idem sa napisat do ZBK, nech mi k tomu daju stanovisko.
Tai, to je asi takto...Oni majú nastavené tie iné linky. Ale Google asi za Nich používajú vnúčatá. Lenže tieto sú niekde vonku, ihrajú sa...
Lebo keby boli doma tak by Im našli hento...a to som len pár sekúnd, pár klikutí (presnejšie 2x) zrealizoval...zvýrazňovať určité slová snáď nie je potrebné....či ???
Historie Agrobanky

Vznik banky pro zemědělská družstva byl plánován již za minulého režimu v druhé polovině osmdesátých letech. Svědčí o tom i záznamy StB v archivu ministerstva vnitra. Ustavující valná hromada se však uskutečnila až po pádu komunistického režimu v březnu 1990. Akcionáři Agrobanky byly především zemědělská družstva a zemědělské a potravinářské podniky. Brzy se stala největší soukromou bankou v Československu. Spravovala všechny prostředky, které stát poskytl do zemědělství. Více na: http://euro.e15.cz/dohoda-z-guverner...paign=copylink
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
Tvrdis teda, ze si mal za socializmu platobnu kratu vydanu Agrobankou a ze si ju pouzival hlavne v zahranici. Dokazat to vsak nevies.
Ka tvrdim, podla informacii z netu, ze prvu platvbnu kartu vydala Zivnobanka v roku 1988, a aj to len k tuzexovym uctom. A idem sa napisat do ZBK, nech mi k tomu daju stanovisko.
Tai, to je asi takto...Oni majú nastavené tie iné linky. Ale Google asi za Nich používajú vnúčatá. Lenže tieto sú niekde vonku, ihrajú sa...
Lebo keby boli doma tak by Im našli hento...a to som len pár sekúnd, pár klikutí (presnejšie 2x) zrealizoval...zvýrazňovať určité slová snáď nie je potrebné....či ???
Historie Agrobanky

Vznik banky pro zemědělská družstva byl plánován již za minulého režimu v druhé polovině osmdesátých letech. Svědčí o tom i záznamy StB v archivu ministerstva vnitra. Ustavující valná hromada se však uskutečnila až po pádu komunistického režimu v březnu 1990. Akcionáři Agrobanky byly především zemědělská družstva a zemědělské a potravinářské podniky. Brzy se stala největší soukromou bankou v Československu. Spravovala všechny prostředky, které stát poskytl do zemědělství. Více na: http://euro.e15.cz/dohoda-z-guverner...paign=copylink
Nuz ked dobre citam, tak Agrobanka nemohla za socializmu vydat platobnu kartu,kedze neexistovala. Cakam este co mi zo ZBK odpovedia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Hm...
Veď prečo by sa Oni prestrieľavali na Západ ???
Šak jasné jak facka...Oni si proste založili účet v tvrdej mene a potom sa vrátili...a teraz Oni sú pekne vymäknutý...už ani Fernet nepomôže.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Nuz ked dobre citam, tak Agrobanka nemohla za socializmu vydat platobnu kartu,kedze neexistovala. Cakam este co mi zo ZBK odpovedia
Šun more...dozvieš/me sa všetko možné, len pravdu teda nie.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Chlapi, keď raz Jar88 napíše že to bola Agrobanka, tak to proste bola Agrobanka a nikto sa v tom ďalej nesmie hrabať a nie to ešte overovať, za to by si sa mal buchač ospravedlniť !
:-))))))))))))))))))))))))))))))
Ak raz jar napíše, že farba červená je v skutočnosti farba modrá, tak je to tak!
:-)))))))))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko a to ťa akože práve toto zaujalo?
jar88
Nandrolon
čo je abka? to je značka tvojich plienok či čo???
Nikto tu nehovorí o 1 banke, tých bank, kde nemusíš ísť osobne je viacero.... a každá je dobrá v niečom inom.
Ale veď sa ukludni o nič nejde.
Ja viem že si sa chcel len pochváliť.
----------------------------------------------------
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
Ak áno, tak si všimni, že sa tu nevyjadrujem, že za socializmu.
Ale uznám že máš potrebu.
-------------------------------------
Ten totalitný stredovek je tu dodnes.
Je vo vašich gebulkách.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Hm...
Veď prečo by sa Oni prestrieľavali na Západ ???
Šak jasné jak facka...Oni si proste založili účet v tvrdej mene a potom sa vrátili...a teraz Oni sú pekne vymäknutý...už ani Fernet nepomôže.
som z toho jelen, kde sa teda prestrielal? vsak 28.05.15 08:25 pisal, ze
jar88
No a ešte ťa musím poopraviť v tom perzekuovani systémom. Nič také sa mi nedialo. Naučil som sa totiž ten systém zábavne odrbávať. Veľmi skoro som pochopil, že za každou maskou komunistu je človek so svojimi naozaj veľmi rozvinutými ľudskými slabosťami. Len blb by to nevyužil a tak som to hojne využíval. Využívam to vlastne aj teraz, ale na rozdiel od vás si stále uvedomujem, že to nieje správne.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
jar88
taiko a to ťa akože práve toto zaujalo?
jar88
Nandrolon
čo je abka? to je značka tvojich plienok či čo???
Nikto tu nehovorí o 1 banke, tých bank, kde nemusíš ísť osobne je viacero.... a každá je dobrá v niečom inom.
Ale veď sa ukludni o nič nejde.
Ja viem že si sa chcel len pochváliť.
----------------------------------------------------
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
Ak áno, tak si všimni, že sa tu nevyjadrujem, že za socializmu.
Ale uznám že máš potrebu.
-------------------------------------
Ten totalitný stredovek je tu dodnes.
Je vo vašich gebulkách.
Pisal si, dnes 08:43
jar88
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
1. predpokladam, ze nandrolon ma nad 40 rokov a ako taky, ze poznal paperove peniaze aj pred rokom 1989.
2. da;lej predpokladam, ze pojem "totalitny stredovek" je casovo umiestneny pred rok 1989, ibaze by si myslel Kubu, alebo KLDR.
3. a na zaver predpokladam, ze nik by Ta neosocoval; a nepodozrieval z klamstva, lebo vsetci vedia ze po roku 1990 uz platobne karty boli. Ergo ak si myslel dobu po socializme, nemal si dovod na taketo obavy

Mylim sa vo svojich predpokladoch?
Naposledy upravil taiko : 01.06.15 at 09:31
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
taiko
Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Hm...
Veď prečo by sa Oni prestrieľavali na Západ ???
Šak jasné jak facka...Oni si proste založili účet v tvrdej mene a potom sa vrátili...a teraz Oni sú pekne vymäknutý...už ani Fernet nepomôže.
som z toho jelen, kde sa teda prestrielal? vsak 28.05.15 08:25 pisal, ze
jar88
No a ešte ťa musím poopraviť v tom perzekuovani systémom. Nič také sa mi nedialo. Naučil som sa totiž ten systém zábavne odrbávať. Veľmi skoro som pochopil, že za každou maskou komunistu je človek so svojimi naozaj veľmi rozvinutými ľudskými slabosťami. Len blb by to nevyužil a tak som to hojne využíval. Využívam to vlastne aj teraz, ale na rozdiel od vás si stále uvedomujem, že to nieje správne.
...a ja Ti poviem....že kde a kedy sa to udialo?
Pri tých fantazmagóriách, klamstvách a zavádzaní sa už pomaly jeden stráca...
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
nandrolon, zmazal som Ti prispevok, kedze sme sa dohodli, ze rodiny z diskusie vynechame
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
buchač
taiko
Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Hm...
Veď prečo by sa Oni prestrieľavali na Západ ???
Šak jasné jak facka...Oni si proste založili účet v tvrdej mene a potom sa vrátili...a teraz Oni sú pekne vymäknutý...už ani Fernet nepomôže.
som z toho jelen, kde sa teda prestrielal? vsak 28.05.15 08:25 pisal, ze
jar88
No a ešte ťa musím poopraviť v tom perzekuovani systémom. Nič také sa mi nedialo. Naučil som sa totiž ten systém zábavne odrbávať. Veľmi skoro som pochopil, že za každou maskou komunistu je človek so svojimi naozaj veľmi rozvinutými ľudskými slabosťami. Len blb by to nevyužil a tak som to hojne využíval. Využívam to vlastne aj teraz, ale na rozdiel od vás si stále uvedomujem, že to nieje správne.
...a ja Ti poviem....že kde a kedy sa to udialo?
Pri tých fantazmagóriách, klamstvách a zavádzaní sa už pomaly jeden stráca...
este by to mohlo byt tak, ze najprv sa kradli zbrane a potom prislo k, citujem, "zabavnemu odrbavaniu systemu"
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

O.K. taiko 40-tku som ešte nemal, ale ak to zaokrúhlime aritmeticky tak je to O.K.
Neviem ako u ostatných, ale moja 4ročná dcéra už pozná všetky papierové eurovky.
S peniazmi treba zoznamovať od malička. Nebojím sa, že by mi niekedy zobrala zo stola a roztrhala alebo vyhodila do koša, nakoľko si uvedomuje čo má v ruke a aj vie na čo to slúži.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
O.K. taiko 40-tku som ešte nemal, ale ak to zaokrúhlime aritmeticky tak je to O.K.
Neviem ako u ostatných, ale moja 4ročná dcéra už pozná všetky papierové eurovky.
S peniazmi treba zoznamovať od malička. Nebojím sa, že by mi niekedy zobrala zo stola a roztrhala alebo vyhodila do koša, nakoľko si uvedomuje čo má v ruke a aj vie na čo to slúži.
no ved takto som to myslel
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať