Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
tai, nedohodli, len ty si napísal, že tak budeš robiť a to je rozdiel

Toto je špecifická téma a poniektorí sme sa zhodli, že naozaj by si tu nemal zasahovať a ak, tak len bodkami, čo povieš?
Ked som to napisal, nik neprotestoval, ale OK. Uz nezasahujem. Kludne si sebe aj svojim rodinnym prislusnikom nadavajte do sytosti.
Ale potom celu svoju temu mozem zmazat, ak sa mi nepaci, co sa v nej deje, ci aj to bude cenzura ? Lebo nechcem mat svoj nick spajany so zumpovnou temou, kde si ludia sebe a svojim rodinnym prislusnikom nadavaju a mnhokrat aj vulgarne
Naposledy upravil taiko : 03.06.15 at 08:36
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
alaya1
taiko
alaya1
taiko
alaya1
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo
" Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? "
Moja veta bola prosta otazka, tak ake invektivy, ci narazky.

Zial, nechapem ta, ty ktory sa vyslovujes ako odporca toho, co u nas bolo, myslim si, a to nie som sama, ze si si poziciu moderatora, - nicku,zamenil za poziciu cenzora. Zial, prispevky necitas s nadhladom. A tento iste vyhodnotis ako narazku, ci osocovanie a pri tom ho pisem ako obycajne konstatovanie, bez akychkolvek emocii pri jeho pisani. Emociu z pisaneho textu nevies vypozorovat.

Prepac, ale ako jediny moderator tu, ti pozicia nesadla.
Mame proste len ine kriteria, iny pohlad na vec. Ale uz je to v poriadku, uz som Tvoj prispevok obnovil. Nie je nutne to dalej rozoberat, podla mna.
K Tvojmu problemu s cenzurou. Je tu velmi jednoducha pomoc. Treba sa obratit na admina, ten ma isto zrusi ako dosky pri druzstve, ak uzna ze ako pises "cenzurujem".
K tej emocii. Podla mna ak by sa emocia z citaneho textu nedala vypozorovat, tak by neexistovala literatura, zelubene listy, ci vyhrazne listy.
Ale zase nie som odbornik na psychologu a mozem sa mylit.

aha tu https://www.psychologytoday.com/blog...motions-online

alebo tu,

http://referenceforwriters.tumblr.co...h-your-writing


Prispevok si doplnil, aj ked si napisal, ze to netreba dalej rieit.
To, ze cenzurujes ti napisali uz viaceri - ak ty si to nemyslis, je to tvoja vec.
Modry text- citaj moj prispevok s porozumenim- napisala som, ze ty nevies, nie vseobecne, uz sa k tomu vyjadrovat nebudem, mas svoju hlavu.
Pisal som , ze netreba riesit obnovenie Tvojho prispevku, lebo uz bol obnoveny.
Ak mazanie vulgranosti, spominanie rodinnych prislusnikov v prispevkoch, mazanie zbytocneho zvyraznovania textu povazujeme za cenzurovanie, tak ano bol som cenzor.
Preco si myslis, ze prave ja neviem vypozorovat emociu z prispevku?
1 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
marjankaj
taiko
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem
Veď to je najdôležitejšie
3 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
marjankaj
taiko
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem
Veď to je najdôležitejšie
presne tak. Zumpa je vsade naokolo a vsetci si na nu zvykli, tak preco by sme sa nemohli trosku porochnit v srackach aj na porade
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
presne tak. Zumpa je vsade naokolo a vsetci si na nu zvykli, tak preco by sme sa nemohli trosku porochnit v srackach aj na porade
Šak kakať musí každý
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

rezignoval si ? )
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
rezignoval si ? )
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.
No a led take veci a veci co su proti etikete eliminujem, tak som cenzor, opity mocou a bohvieco este. No uznaj
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

taiko
bjuty smis
rezignoval si ? )
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.

plný súhlas.......priemerne inteligentný človek dá v prípade potreby najavo, čo si o druhom myslí aj bez sprostých urážok...
nie to ešte o jeho názore....
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Veď ich nechaj ukázať svoju pravú tvár. Je zaujímavé sledovať, čoho sú poniektorí schopní. Naarážam na to "prvé mazanie".
Mojím príspevkom sa nechcem postaviť na ničiu stranu, ani ťa nepovažujem za cenzora.
Šokuje ma neúcta k starším a k funkcii ženy aj starých rodičov v rodine.
Naposledy upravil kukučka : 03.06.15 at 09:11
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
bjuty smis
taiko
bjuty smis
rezignoval si ? )
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.

plný súhlas.......priemerne inteligentný človek dá v prípade potreby najavo, čo si o druhom myslí aj bez sprostých urážok...
nie to ešte o jeho názore....
primarny by mal byt prave ten razor, nie ta osoba.
Samozrejme, aj ja som sa nechal vyprovokovat, sklzol niekedy do invektiv a tym prispel, k iskrivej atmosfere. To nemam problem priznat, ale nie som si vedomy, ze by som niekomu vulgarne nadal, ci dokonca co i len spominal clenov rodiny v negativnom kontexte.
Nuz ale ked sa niektorym ziada ona Tebou spominana jadrnost, nuz proti gustu ziaden disputat.
Hej ako kukucka pisala, niekedy sa da vymazat/vybodkovat konkretne slovo, ale potom sa moze stat, ze prispevok ako taky strati, ci zmeni zmysel. nehovoriac o tom, ze ked som zmenil prispevok, bol som hned okricany, ze co si dovolujem, ze kazdy si moze pisat svoje prispevky ako chce.
Chodim aj na ine fora, aj zahranicne a to co tu nazyvame cenzorske spravanie, je tam uplne normalne. A deju sa aj ine veci. Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
kukučka
Veď ich nechaj ukázať svoju pravú tvár. Je zaujímavé sledovať, čoho sú poniektorí schopní.
to sme uz rozdiskutovali s bjuty, ked sme o tych muroch posprejovanych nadavkami rozpravali.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
Je tu plno ľudí, ktorým som pomohol a to je podstatné. Nejakí trollovia ma nerozhodia...
0 1
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

taiko
buchač
[
Ty si stále jedno nepochopila a ani nepochopíš.
Minule si kopretinke vykričala, že každý mohol študovať...a aj ona...a teraz by nemusela prepravky ťahať v hypermerkete. Nemyslíš si, že to bola rana pod pás ?
Vravíš, že každý mohol študovať....to ktoré obdobie myslíš ??? Pred nežnou revolúciou alebo po nej ? Lebo predpokladám (skôr som si na 1000% istý) , že Ty si študovala až po tej nežnej ... a to už bola trochu iná doba. Dokonca si študovala zadarmiko a teraz sa tu oháňaš dvoma titulmi ??? Trochu choré, či nie ?
Lebo nie každý mohol študovať pred nežnou...hlavne kvôli nedostatku miesta, tak sa tomu vravelo..
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
Ja som zacal v 1991 tiez bez prijimaciek a tiez vez protekcie a uplatkov.
Mali sme tam typka, z velmi chudobnej rodiny, ale skveleho ksichta s paradnym mozgom. Ten bral vseljake davky a stipendia, lebo jeho rodina na to nemala. Chcem tym povedat, ze podla mna bolo studium bolo vecou rozhodnutia, vole a dannosti. Jasne, ked chceli vsetci byt pravnici a doktori, tak bolo s miestom problem, ale neda sa podla mna povedat, ze bol s miestom roblem generalne do tej miery, zeby niekto, kto velmi chce, nemohol studovat.
Treba tiez povedat, ze mnohokrat si rodicia od huby odtrhali, aby deti mohli vystudovat, takze zadarmo to tiez nebolo. Bola to ich volba, ze chceli aby boli deti studovane. Ich deti im zato mozu byt vdacne, nam ostatnym to moze byt jedno, ale bolo to tak.
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.
Zaujímavá diskusia, vajce či sliepka?
-----------------------------------------------
Čo by si napísal, ak by ti na takýto príspevok niekto zareagoval spôsobom,:
a ty tým báchorkám čo tu píšeš aj veríš?, zase sa vystatuješ aký ste vy výnimoční géniovia?, a vraj bez prímačiek, a tlačenky, ty synáčik, veď bez tatíčka v ŠTB by si bol len trt, teraz sa tu vyvyšuješ že IT v t-mobile? Skôr si myslím, že si príživník na podpore, čo nám Slovákom v Holandsku kazíš imidž, veď len sedíš na Porade a trepeš dve na tri.
------------------------------------------------------
Ako by si mi chcel dokázať, že nie si klamár a chválenkár? Máš nejaké dôkazy? napríklad diplom? tak ukáž a dokáž že neklameš.
------------------------------------------------------
Neber to ako útok na svoju osobu, je to len príklad na objasnenie.
1 1
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
no takych ludi, by som veru aj ja rad poznal, co nikomu nevynadali, neoponovali
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
taiko
Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.
Tak to by tu bolo tých pýtajúcich oveľa menej. Možno by sa všetci pomestili do jednej obývačky
1 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

ospravedlňujem sa dodatočnú úpravu príspevku
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
marjankaj
taiko
Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.
Tak to by tu bolo tých pýtajúcich oveľa menej. Možno by sa všetci pomestili do jednej obývačky
no az take horuce by to hadam nebolo. Ale veru na jednom fore, uz musim bohovo dobre porozmyslat, ze co a ako sa pytam, lebo uz mam na kahanku . Som v danej oblasti novacik, tak sa pytam zakladne veci a veru sa to chlapom nepaci. Teraz musim, ukazovat, ze som si pred polozenim otazky urobil domacu ulohu a ze som sa vsemozne snazil svoj problem vyriesit sam a nie sa len pohodlne pytat. Musim zase nejake dobre body nazvierat, aby som sa z okraja priepasti dostal
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
...
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.
ZLE ma chápeš...mňa serie niečo úplne iné.
-------------------------------------------------------
Fóbiu z vysokých škôl nemám...si predstav, že som na dvoch bol dokonca zamestnaný-presnejšie na logistike.
Takže logicky vyplýva, že som prichádzal do styku aj so študentmi. Videl som, ako študujú, aké výsledky sa dosahovali a podobne...

Ty ani tak nejde o opovrhnutie vysokou školou (a to Tebou ostatné vymenované)...tu ide (mne ide) o to, že tá úroveň vysokých škôl je taká aká je. Nehnevaj sa, ale ak je pomaly v každej väčšej dedine vysoká škola alebo univerzita, ktoré produkujú tých všeliakých titulovaných, tak tá úroveň je o ničom. Tie kauzy okolo úplatkoch, lietajúcich profesoroch len svedčia o tom, že aké je to školstvo.

Mám suseda...je profesorom na jednej vysokej škole.
Keď sú určité obdobia študenstských termínov, by si mal vidieť, že koľko áut sa premelie za víkend. Všetky sú s ev.číslami SV, MI, VV, TV a podobne...Proste prídu študenti na "konzultácie"...a všetci samozrejme aj uspejú a pán profesor je vysmiaty jak lečo. Bodaj by aj nebol, keď už postavil tri baráky....

By si študenti rozmysleli, či sa budú učiť, alebo nie ak by sa za štúdium platila plná pálka a nie iba nejaké drobné.
By si študenti rozmysleli, ak by sa spoplatňovali aj tie slúšky...rodičia by ich zbláznili, neboj nič.
Spomínaš toho týpka....na západe je tých týpkov oveľa viac.
Vezmú si pôžičku, pracujú, brigádujú a aj študujú.
Potom splácajú trebárs aj 10-20 rokov...


Ďalšia kapitola a tá najviac markantná je tá ohľadom budúcich lekároch.
Je ich plno, ktorí ešte ani diplom nemajú, no už si hľadajú miesto niekde v zahraničí...a tu nemá kto ordinovať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať