Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

taiko
pavol54
Nandrolon
Buchac - drogy su svinstvo, ale castokrat je to neoddelitelna sucast zivota AJ vysokointeligentnych ludi. Samozrejme ze lekar nebude fetovat toluen v sacku, ale da si napr. koks, ktory ma stimulacne ucinky /nie oblbujuce ako heroin/. A taktiez ho bezne pouzivaju v nemocniciach.
No a zober si umelcov. Vsetko "cudni ludia".
Maniodepresia, alkohol, koks - castokrat spolocny menovatel najuznavanejsich umelcov na svete.
drogy NIKDY nie sú súčasťou života vysoko inteligentných ľudí, IQ a inteligencia nemusia bývať spolu v tej istej hlave.
Ja si myslim, ze tp spolu nesuvisi. A nie je IQ kvatifikatorom inteligencie?
IQ je len kvantifikátorom(dohodnutým meradlom) časti spektra inteligencie.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
Podľa toho, čo sem nedávno dal taiko, armáda nás stojí menej, ako naši kolchozníci.
Už to nieje ako za čias RVHP a Varšavskej kolektívnej obrany pred imperializmom. To boli iné náklady.
-------------------------
V rámci NATO je to doslova brnkačka.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jar88
pavol54
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
Podľa toho, čo sem nedávno dal taiko, armáda nás stojí menej, ako naši kolchozníci.
Už to nieje ako za čias RVHP a Varšavskej kolektívnej obrany pred imperializmom. To boli iné náklady.
-------------------------
V rámci NATO je to doslova brnkačka.
a pred kým či proti komu? A kedy bolo Grécko vo Varšavskej zmluve. zase píšeš z cesty
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mládenci - máte to pomýlené.
V čase RVHP a VZ - na "obranu" sa vynakladali omnoho vyššie výdavky - bolo to okolo 5-7% HDP. Dnes je to 1,7%! (cca).
Grécko síce kupovalo zbrane (vraj muselo?! - omyl - chcelo!) - nebolo to v ich prípade NATOm nariadené! A ani EÚ im to neprikazovala!
Jednoducho - oni to chceli, tak kupovali - i na dlh. Okrem toho (teraz na to nadávajú) - ani ich "pracovná morálka" nebola boh vie aká. Veď oni mali "obedňajšiu prestávku" od 11:30 až do 15:00 a o 17:00 i padla. Takže aká tam bola efektivita? Oni sa spoliehali na tri veci:
1) turizmus nás z toho vytiahne;
2) EÚ nás podrž;
3) ose*ieme EÚ a zlepšíme si papierovo zisky, EÚ to až tak nekontroluje.
Výsledkom je:
1) turizmus ich z toho nevytiahol... bolo to ako na hojdačke, raz hore, raz dole;
2) EÚ chcelo ich podržať, podržalo a zachraňovalo ich "bačovanie", ale chcelo záruky. A Gréci chcú peniaze od všetkých, ale nechce dať žiadne záruky;
3) osie*ať sa im darilo, ale narazila kosa na kameň a prevalilo sa to - Gréci (ale nie tí tam dole!) sú darmožráči....
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

zmajkos
pavol54
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
prečo sa zas dr.eš do gréckej (svetovej ) ekonomiky, keď lepšie rozumieš jačmeňu

veď rozprávaš ako hranol :
Figliar nútil firmy, aby dali nízke CP na diaľnice !!!!!!!!!!!!!!
Aké že drbanie sa do politiky, veď on píše len o svojich pocitoch.
Vraj mu rastie (narastá?) pocit, ako pri určitom druhu stolice.
---------------------------------------
pal54
Ak by si náhodou nevedel, kto má kľúče, tak ja viem.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

A teraz si sa odhalil, že vlastne pracuješ popri biednom dôchodku ešte aj vo verejných záchodoch :-)
2 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
A teraz si sa odhalil, že vlastne pracuješ popri biednom dôchodku ešte aj vo verejných záchodoch :-)
Ty to len tušíš - máš pocit, ale ja na rozdiel od teba viem.
Viem že si ekonóm vhodný akurát tak na verejné záchodky.
------------------------------------------------------------------------------
Čo ste to za ekonómov, ak pred vami vedia utajiť svetovú ekonomickú situáciu. Veď je informačná doba - doba dostupných informácií. A ty čo na to? Ešte stále žiješ v RVHP?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
.
Internet-Troll.jpg  
0 1
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ako zisťujem..... môj troll sa ujal....
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Neviem o tom, žeby niekto predo mnou niečo utajil...
Aká kríza, myslíš tú vymyslenú bankármi? Na tej sa dalo brutálne zarobiť, stačilo počkať, kým padnú akciové fondy o 30-60% a následne nakúpiť akcie :-)))))))))))))))))))
Kríza bol účelový výmysel ako dostať peniaze od chudobných smerom k bohatým, rôznymi nástrojmi. Ale to určite vieš.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
potesilo :
http://www.sme.sk/c/7848903/turci-od...a.html?ref=trz
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...

Pred dvoma týždňami sa zjavila správa
http://ekonomika.sme.sk/c/7824821/sl...#ixzz3bEsMXttj

Dnes ...ajhľa...
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...akupov-v-azii/

Citujem :

Od nákupov neodrádza ani poštové, ktoré je totiž často zadarmo. Najmä čínski obchodníci chcú takto získať vyšší počet zákazníkov. „Niekedy si však radšej priplatím, príde mi to lepšie zabalené, a teda zníži sa riziko poškodenia. Poštovné som však nikdy neplatila viac ako desať eur,“ hovorí Andrea.
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
2 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...
No schválne...
Nech sa ozve ten hodnotiteľ a nech dá argumentáciu, v čom so mnou nesúhlasí.
Aj keď o tom pochybujem, že sa ozve.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
moze byt z ciny nieco aj zadarmo, nic ma nedonuti si kupit ani zapalky.
0 0
Oliwa Oliwa

Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

buchač
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...

Pred dvoma týždňami sa zjavila správa
http://ekonomika.sme.sk/c/7824821/sl...#ixzz3bEsMXttj

Dnes ...ajhľa...
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/cl...akupov-v-azii/

Citujem :

Od nákupov neodrádza ani poštové, ktoré je totiž často zadarmo. Najmä čínski obchodníci chcú takto získať vyšší počet zákazníkov. „Niekedy si však radšej priplatím, príde mi to lepšie zabalené, a teda zníži sa riziko poškodenia. Poštovné som však nikdy neplatila viac ako desať eur,“ hovorí Andrea.
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
Nečudo, listové zásielky rapídne poklesli, nahradil ich net, pošta prepúšťala ľudí, za priehradkou na pošte zrazu pribudol regál s drogistickým a iným drobným tovarom , poštárky vyfasovali skenery a nahnali ich odčítavať stav plynomerov ... Stúpol však objem doručovaných balíkov z Ázie, najmä z Číny, tak hľadajú, čo sa kde dá, aby mali akú-takú robotu pre tú armádu poštárok v teréne...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
moze byt z ciny nieco aj zadarmo, nic ma nedonuti si kupit ani zapalky.
Nikdy nevieš, čo kupuješ... alebo aj vieš podľa vysačky a vtedy sa rozhodneš.
Respektíve kúpiš, lebo to potrebuješ... a dodávka na Slovensko by bola ešte drahšia ako samotný výrobok...nik iný to proste nevyrába, teda okrem Číny.

Moja skúsenosť ?
Od slovenského dodávateľa cez eshop som kúpil náradie za cca 25 € + poštovné.
Čínsky dodávateľ dodá ten istý produkt za cca 5 € a free.

ABY JASNO bolo...tak slovenský dodávateľ kupuje v Číne a následne predáva ďalej.
Príklady sa mi nechce dávať...to nemá význam...
----------------------------------------------------------------------

Pointa je ale iná.
Ide o to, že sa zasa niekto nabalí na slovači....to ma srdí.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Oliwa
Nečudo, listové zásielky rapídne poklesli, nahradil ich net, pošta prepúšťala ľudí, za priehradkou na pošte zrazu pribudol regál s drogistickým a iným drobným tovarom , poštárky vyfasovali skenery a nahnali ich odčítavať stav plynomerov ... Stúpol však objem doručovaných balíkov z Ázie, najmä z Číny, tak hľadajú, čo sa kde dá, aby mali akú-takú robotu pre tú armádu poštárok v teréne...
Hoď reč so svojou poštárkou...uvidíš tú reakciu.

Ten regál ??? Veď samotné pracovníčky na poštách sa z toho rehocú (alebo plačú).
Scanery ? No fasa...za jeden plynomer vyfasujú 1-2 centy...a odpočítavajú vo voľnom čase.
Armáda ??? No fasa...nie jedna musí rajón obehnúť aj dva krát, lebo má toho toľko na doručenie.

Šak hej...hľadajú....keby zlepšili služby, nemuseli by.
Šak hej...hľadajú....a manažérkovia sa zasa nažerú...
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

viete si predstaviť v našej krajine istôt ?

https://dennikn.sk/154136/rumuni-rub...miera/?ref=tit
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchač, dám krk na to, že mínuskár je buď Jar88 alebo bjuty smis , nikto iný.
Osobne tvoj príspevok tipujem na bjutyho, jar tu ešte asi po ňom nebol...
Taiko - na výrok, že z číny by som nekúpil nič ani zadarmo ti len napíšem, že rád by som sa pozrel na tvoju domácnosť, či sa tam náhodou nenájdu predmety z číny, keďže dnes sa už v číne vyrába skoro všetko.
Dokonca je smutné, že určitý český tovar sa dá v číne nakúpiť vrátane dopravy lacnejšie ako v čechách u samotného výrobcu.
Kto tomu ale trochu rozumie, je to normálne, nakoľko tam sa predávajú iné množstvá ako na tuzemskom trhu.
Bežne je v čechách v akcii slovenské mlieko lacnejšie ako to isté mlieko u nás, takže čomu sa čudovať...
3 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať