Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
Anik Anik

Anik je offline (nepripojený) Anik

Aj keď ste sa posunuli už ďalej aj mne vyšlo 79
111 = 13 za základ som brala 3 číslicu a sčítala som všetky
112 = 24 2 1+1+2
113 = 35 3 1+1+3
114 = 46 4 1+1+4
115 = 57 5 1+1+5
117 = 79 7 1+1+7
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Minule som kdesi cital ako niekto tvrdil, ze dostal virus do kompu pomocou zvukovych vln, proste cez repraky :-))))))) zainteresovany clovek sa aspon nasmeje:-)
Mozno niekedy, kedze mikrofon v podobe mobilu ma kazdy z nas pri sebe budu tajni agenti a hackeri ovladat tzv. VIRUSOVU REC.Bude s vami volat kamos, prilezitostny hacker a po zlozeni hovoru zistite, ze ste niekomu poslali cez e-banking vsetky prachy s obidenim GRIDky :-))))
Ja by som sa az tak nesmial. Neboli to sice zvuky z reproduktoru, ale EM vlny na vyssej frequencii
http://www.timesofisrael.com/with-ne...-of-computers/
http://www.computerworld.com/article...r-antenna.html
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Nandrolon
Jar88 - môžem tu verejne odprisahať, že nie, že som na to prišiel za minútu, ale možno za 20 sekúnd a výsledok od buchača, veď ja ho rovnako NEpoznám ako ty.
Takýto príklad vyriešim za pár sekúnd aj v noci s 3,5 promile v krvi.
Si ma trochu urazil, ale nevadí, však sa ti to vráti.....
A mimochodom vtedy som písal z tabletu a teraz mám naštartovaný notebook, takže odpoveď by bola ešte rýchlejšia.
Vypočítal som to tak, ako som uviedol.... V minulosti som programoval /dBase III+, FoxPro, Visual Fox Pro/ , síce iba databázové systémy, ale nejaké postupnosti a logické zmýšľanie mi ešte ostali.
ps: jar,ja som mal na školách prezývku "Kalkulačka" - dúfam, že stačí....
fuuuha, ale to uz muselo byt bohovo davno, co si programoval
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

taiko
Ja by som sa az tak nesmial. Neboli to sice zvuky z reproduktoru, ale EM vlny na vyssej frequencii
http://www.timesofisrael.com/with-ne...-of-computers/
http://www.computerworld.com/article...r-antenna.html
Nuž, ale musíš prečítať všetko, čo sa tam píše.
Žiadne EM vlny - obyčajná GSM frekvencia. A za ďalšie: aby PC "vysielal" - musí mať v sebe malware, tak isto i ten phone, jednoducho urobiť z PC GSM príjímač/vysielač. Až potom môžeš bez internetu sa hrabať v cudzom PC....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
fuuuha, ale to uz muselo byt bohovo davno, co si programoval
Ty si svoj program teraz štartol, keď v priebehu pár minút nesúhlasíš ?
Alebo si to nebol Ty ?
Aj keď je to v podstate úplne jedno.
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
taiko
Ja by som sa az tak nesmial. Neboli to sice zvuky z reproduktoru, ale EM vlny na vyssej frequencii
http://www.timesofisrael.com/with-ne...-of-computers/
http://www.computerworld.com/article...r-antenna.html
Nuž, ale musíš prečítať všetko, čo sa tam píše.
Žiadne EM vlny - obyčajná GSM frekvencia. A za ďalšie: aby PC "vysielal" - musí mať v sebe malware, tak isto i ten phone, jednoducho urobiť z PC GSM príjímač/vysielač. Až potom môžeš bez internetu sa hrabať v cudzom PC....
Neboj, precital som vsetko Ale no ved aj GSM je EM, ci nie?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
fuuuha, ale to uz muselo byt bohovo davno, co si programoval
Ty si svoj program teraz štartol, keď v priebehu pár minút nesúhlasíš ?
Alebo si to nebol Ty ?
Kolko? Kto nesuhlasi? Kde nesuhlasi ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nuž v podstate - hej, ale to je i TV, rádio, kozmické a iné vyžarovanie....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
taiko
buchač
taiko
fuuuha, ale to uz muselo byt bohovo davno, co si programoval
Ty si svoj program teraz štartol, keď v priebehu pár minút nesúhlasíš ?
Alebo si to nebol Ty ?
Kolko? Kto nesuhlasi? Kde nesuhlasi ?
X
?
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
misoft
Nuž v podstate - hej, ale to je i TV, rádio, kozmické a iné vyžarovanie....
no ved . Vsak ja sa nepriem. Tam ale v podstate islo o to, ze niekto vie z PC citat data aj pomocou EM vysielanymi jednotlivymi HW komponentami . Hadam sa my od fachu nebudeme za slovicka chytat
na to tu mame inych geniov
Naposledy upravil taiko : 08.08.15 at 22:41
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
buchač
taiko
buchač
taiko
fuuuha, ale to uz muselo byt bohovo davno, co si programoval
Ty si svoj program teraz štartol, keď v priebehu pár minút nesúhlasíš ?
Alebo si to nebol Ty ?
Kolko? Kto nesuhlasi? Kde nesuhlasi ?
X
?
ja som to nebol, prave naopak.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
na každý výsledok existuje častokrát mnoho variácií, každý rozmýšľame inak a ak je viac variácií, tak je predpoklad že rôzni ľudia pôjdu rôznymi cestami...
Ale jeden ujo sa vyberie vždy tou cestou špekulácií, obkecávania, drístov...už len konšpiračné teórie tu chýbajú.
Zas len táraniny.
Aj konšpiračné teórie tu máme. Dávate ich tu každú chvíľu, rovnako ako tie tvoje "duchplné" drísty.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

pavol54
jar88
buchač
jar88
124-111=13
+12
136-112=24
+12
148-113=35
+12
160-114=46
+12
172-115=57
+12
184-117=67
------------------------------
toto je matematika a logická úvaha
NEPOCHOPIL ani základy LOGIKY a nie ešte ÚVAHA...
Je potrebné vychádzať z daných čísel a nie dosadzovať si nejaké iné, ktoré sa hodia.

POCHOPIL ?
Toto nie je diskusný príspevok a fantazmagórie...to je iný level...takzvaný "náročnejší".

P.S.:
Vnučka ešte spinká...hajde zobudiť...skôr pochopí.
aldridge21 wrote:
I found this on Facebook and really want to know the answer.

It said 98% will fail

2 = 6
3 = 12
4 = 20
5 = 30
6 = 42
9 = ??
Nuž vychádzaj z daných čísiel ty chumaj
žeby 90?
Tu nešlo o výsledok. Tu sa jednalo o poukázanie na búchačove tvrdenie, že treba použiť (vychádzať) z daných čísiel. Poukazoval na to, že treba nájsť postupnosť, akým spôsobom čísla narastajú a nie predpokladaný tvar rovnice, ktorú potrebuješ na to, aby tak narastali. POCHOPIL?
------------------------------
Buchač a Nandrolon zobrali zadanie z netu a aj ten správny výsledok mali z tej istej stránky. Na tej stránke neje objasnený žiadny postup, ako sa dostaneš k správnemu výsledku a tak ten postup ani nemali.
------------------------------
Postup som im dal len ja (jar88 - génius) a kvaka, lebo nám pripadalo normálne k výsledku ho pripojiť.
------------------------------
To je ten klasický školácky spôsob (dôkaz), akým vás v ZDŠ usvedčovali z opisovania, alebo z prijatia nápovedy (našepkávania)
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Kvaka
Ukľudnite sa a nekydajte na neho, jeho postup bol správny a logický, rovnako zabudol na chýbajúcu 116, tak ako si ty zabudol na chýbajúce 7 a 8 v druhom zadaní. Aký je v tom rozdiel? Jeden rozdiel bol, že on správne uvažoval aj s ľavou stranou.
Kvaka, ja som tú chýbajúci 116 neprehliadol a ani som na ňu nezabudol, ja som tú skutočnosť jednoducho nepovažoval za nejaký chyták.
Bol som v tom, že zadaním je nájsť nejaký vzorec, ktorým sa dostaneš k následujúcim daným výsledkom a logicky aj k tomu označenému otáznikom.
----------------------
Túto vetu
Jeden rozdiel bol, že on správne uvažoval aj s ľavou stranou.
by som popravil, že JEDINÝ rozdiel bol v tom, že on správne uvažoval aj s ľavou stranou.
------------------------------
Búchač a Nandrolon len opisovali a múdro sa tvárili.
Celú dobu až do tvojho príspevku sa tvárili ako géniovia a iným ako zhadzovanim sa tu ani nezaoberali.
No a po tvojom príspevku im padla sánka a začalo to ich tradičné prekrúcanie a detinské vyhováranie. Sú to škodoradostní a bezcharakterní šráci.
1 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Jar88 - myslíš že by som sa znížil niečo opísať a potom to vydávať za svoje? V živote som to nerobil a to boli situácie kde nešlo iba o fazuľky...
Jednoducho taký nie som.
A kde na nete to hľadať, akože mám také somariny ktorých je 2 mil. všetky prezerať?
Mňa proste jednoduché veci nezlomia.
Taiko - vy sa tu už bavíte na inej úrovni o vlnách, ta hovorím že to bolo cez ZVUKOVÚ kartu na stolovom PC a dané PC nemalo sieťovú kartu, ani wifi kartu o bluetoothe u stolových PC ani netreba hovoriť, to samozrejme nemalo tiež. údajne malo ísť o dobre zabezpečený PC odstrihnutý od siete. Zrejme sa mu stalá nejaká vec, ktorú si nedokázal vysvetliť, tak ho napadla prvá hovadina ktorou si danú vec vysvetlil.... No, aj takých výpočtárov na svete máme.....
Proste jeden chytrák reagoval na článok, kedy niektoré PC musia byť z bezpečnostného hľadiska úplne FYZICKY odstrihnuté od siete.
No a našiel sa chytrák, ktorý tvrdil, že ani to nepomôže, lebo, že DOSTAL VÍRUS a POSLAL HO ĎALEJ cez zvukovú kartu.
Na to všetci v diskusii už prestali na neho reagovať a asi ho zaradili do určitej kategórie, resp. triedy...
No ale vidím, že zase sú tu právnici a musím písať takéto litánie, lebo by som sa z toho nevymotal, ak by som nenapísal všetky fakty.
Mimochodom bolo to asi mesiac späť.

Taiko - programoval som zhruba od 1995-2005-2006?? Neviem kedy sme mali účto ešte pod visualkou.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
na každý výsledok existuje častokrát mnoho variácií, každý rozmýšľame inak a ak je viac variácií, tak je predpoklad že rôzni ľudia pôjdu rôznymi cestami...
Tak tu ti dám plne za pravdu.
Presne tak, ku každému výsledku vedie viac ciest. Najmenej dve - slušná a bezcharakterná. Mne automaticky pripisujete tú druhú, napriek tomu, že je slušná. Každý rozmýšľame inak, jeden slušne a iný klame a klame, len aby vyzeral slušne, aj keď mu zjavne chýba dobrý charakter.
-------------
No a tak je samozrejmé a logické, že každý ideme inou cestou. To že nie sme kamáráti, či priatelia, však u mňa neznamená automaticky (logicky), že musíme byť nepriatelia.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
Nandrolon
Kvaka, ale keby sa ten génius nevysmieval všetkým a za všetko, aj my by sme ho rešpektovali a nevysmievali sa.
Len teraz sa preukázalo, že nie je až taký génius ako sa robí... a že ho preští "sprostý" nandrolon, ktorého má dlhé roky v žalúdku...
BINGO
...a doplním...lebo teraz sa to hodí.

Vysmievanie, srandičky, podpichnutie by sa dalo občas vziať...lebo ja osobne to aj robím.
No keď to robím, tak musím aj zniesť aj ten opak...čo mne osobne problém nerobí.

Téma samotná je o tej nejakej politike, o Slovensku, ale aj o svete.
Zo začiatku to bolo fajn...občas sme si zapindali na našich politikov (na strane nezáleží), občas len nejaký link...a tak podobne.

Kvaka
Ukľudnite sa a nekydajte na neho, jeho postup bol správny a logický, rovnako zabudol na chýbajúcu 116, tak ako si ty zabudol na chýbajúce 7 a 8 v druhom zadaní. Aký je v tom rozdiel? Jeden rozdiel bol, že on správne uvažoval aj s ľavou stranou.
Jeden rozdiel by tu teda aj bol, lebo :

Ak sa objaví (v iných témach...) a aj objavuje (ba dokonca odbavuje) dotyčný génius, tak okamžite dochádza k poučovaniu, mentorovaniu, ....a nakoniec drístaniu.
Toto ja nepovažujem za diskusiu...a ani iní...a tiež sme sa medzi sebou posekali.

Horšie je, že ak menovaný nevie kam z konopí, tak zavádza, odbáča, špekuluje...a v neposlednej miere začne urážať. Potom sa čuduje, že dostane nepýtaného a začne sa realizovať (vyplakávať, sťažovať...) v iných témach a poukazovať na neetické chovanie.

------------------------------------------------------------------
Som aj na inom fóre (a určite aj iní z Porady)...no ak by došlo k takýmto javom, tak daná/é témy by už dávno skončili a dotyčná osoba by fásla ban...a veru sa to už aj stalo a podotýkam, že na tomto fóre sa nik nepotrebuje oháňať nejakými pravidlami. Tam to držia pevne v rukách moderátori a kočírujú to.
Toto je posledný zo včerajších príspevkov, ku ktorému mám chuť a potrebu sa trochu vyjadriť.
Buchačko som rád, že už máš aspoň akú takú potrebu sa obhajovať. Je to u teba známka akéhosi morálneho vzostupu a pokroku k lepšiemu.
Nevadí, že stále ešte klameš a prekrúcaš. Tiež nevadí že stále osočuješ a džubeš a že stále na to máš svoj dôvod, dôležité je že sa za to už začínaš aj hanbiť.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Nandrolon
Jar, krivo si ma obvinil a to ja nezabúdam, takže iná cesta u mňa nie je....
Ale keďže si sa k tomu znížil, automaticky si ostal takpovediac "za debila", nielen u mňa...
Dokáž postup a ja pripustím omyl.
-----------------------------------------------
Ja ťa nemienim častovať a nebudem ani tvoju ženu a deti debilne zhadzovať. To nieje moja parketa.
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Postup som presne napísal, nečítal si?? v obidvoch riešeniach, ale napíšem znova.
111 som bral ako 1 + 1 + 1 a tá konci jednotka znamenala pričítať +10
112 som bral ako 1 + 1 + 2 a tá konci dvojka znamenala pričítať +20
atď...
Možno postup nekorešponduje s internetovými postupmi /nečítal som a ani ma to nezaujíma/ ale prišiel som k správnemu výsledku ako prvý možno za 20 sekúnd a aj som ho napísal. viac ma netrápi....
0 0
lacotinka lacotinka

lacotinka je offline (nepripojený) lacotinka

Kvaka
buchač
Kvaka
72
Zdôvodni
2x3
3x4
4x5
5x6
6x7
7x8
8x9
9x10,
Nandrolon má pravdu Som to hodila bez rozmýšľania, ako 9x8. Tá istá chyba, ako jar v predchádzajúcom. A tá istá, ako ty s tým výsledkom 56, mal si uvažovať s vynechanými číslami, bol by si dostal 90.
kua !!!

Mať vaše starosti
a k tomu Rockefellerovo konto = to by sa žilo



PS

Tak je horúco a meteorogovia nevedia do kedy, že som

- v piatok zavolal klimatiyérovi

- ščera som mu vyše 10 hodín pomocníčkoval



PS

Z toho skoro 2 hodiny (po zapnutí klímy) hadica na vodu



fúúúúúúúúúúúúúúúúj

(zas som len ja musel nájsť správne riešenie "perličky" )
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať