Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov na ZP za rok 2005 - najčastejšie otázky

V poslednom čase sa neúnosne rozmnožili nové témy s nič nehovoriacimi nadpismi s otázkami k problematike ročného zúčtovania preddavkov na zdravotné poistenie za rok 2005.
Pre zlepšenie orientácie zakladám teraz túto tému určenú na zadávanie Vašich súrnych otázok o RZZP.

Ak ste sa stretli s problémom, ktorý si podľa Vášho názoru zaslúži založenie osobitnej témy, pri zakladaní novej témy nepoužívajte nič nehovoriace nadpisy typu "Opäť RZZP", "RZZP - súrne", "Ročné zúčtovanie ZP".
Témy s takýmito nadpismi budú moderátormi pravidelne "filtrované" jedným z nasledovných spôsobov:
a) ak téma bude obsahovať otázku, ktorá môže zaujímať široký okruh poraďákov, príspevky z nej po adekvátnom spracovaní budú presunuté do rubriky "Vypracované otázky - mzdy"
Rubrika sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/f108-vypracovane-otazky--mzdy.html
b) téma bude uzamknutá = nebude možné do nej pridať príspevky (téma sa relatívne rýchlo stratí "z dohľadu")
c) všetky príspevky z témy budú presunuté do "zberného koša" s najčastejšie kladenými otázkami
"Zberný kôš" je zriadený v tejto téme: http://www.porada.sk/t26030-roene-zu...zberny-ko.html
d) téma bude zrušená (duplicity nebudú "zavadzať" pri prezeraní iných tém)

Ďakujem za pochopenie.
Dúfam, že týmto sa nám podarí predísť zahlteniu Porady príspevkami s nič nehovoriacimi nadpismi.

Doplnok 12.5.2006, 19:25:
S potešením konštatujem, že sa najčastejšie otázky začínajú rozbiehať. Po prečítaní prvých príspevkov doplním predchádzajúce informácie.
Pre udržanie prehľadnosti moderátori budú vstupovať do niektorých príspevkov v tejto téme:
1) v niektorých odpovediach nie je ihneď zrejmé, na akú otázku odpovedajú. Také príspevky budeme doplňovať citátmi otázok (ak sa bude dať z obsahu odpovede vydedukovať pôvodná otázka).
Prosím všetkých odpovedajúcich, aby pre udržanie prehľadnosti odpovedali cez tlačidlo "Cituj".
2) otázky umiestnené v tejto téme s jednoznačnými odpoveďami budú kopírované do uzamknutej témy, ktorá sa nachádza tu:
http://www.porada.sk/t26109-odpovede...-rok-2005.html
Hľadajte preto pred zadaním "svojej" otázky najprv odpoveď na podobnú alebo rovnakú otázku v tejto téme.
3) ďakovné a iné im podobné príspevky budú zrušené.
Vyjadrujte, prosím, svoje poďakovanie prideľovaním bodov autorom odpovedí a súhlasmi. Pri prideľovaní bodu máte možnosť autorovi zanechať aj krátky odkaz a teda aj poďakovanie. Využívajte túto možnosť - pomôžete všetkým, ktorí chcú na Porade rýchlo nájsť odpovede na ich otázky.
Naposledy upravil endrju : 12.05.06 at 18:58 Dôvod: Doplnenie informácií
Usporiadat
va1ke va1ke

va1ke je offline (nepripojený) va1ke

ak si už na to odpovedala tak ti dakujem aj za tú odpoved, ale bohužial som ju nenašla.
dakujem si veľmi zlatá
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Muška
Teraz nerozumiem.
Tak uhradila v januári 2006 za december 2005???? ak áno tak má uhradených 11x910,-

takže riadok 26 - 10010
riadok 28 - 9100 /písala si , že v roku 2005 uhradila 10 x 910/
Ano tak ako si napisala, dohodila som to tam, a vyšiel mi nedoplatok 910 sk, čiže bola pred septembrom 2005 platiť preddavky aj ked bola PN, a teraz jej automaticky vyšiel nedoplatok.
Ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

áno....na PN sa prihliada až po 1.9. 2005.

Ale ak má niekto vyšší VZ ako 78000, tak sa mu PN-ka ani po 1.9.2005 nijako v platení ZP neprejaví
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

Muška
áno....na PN sa prihliada až po 1.9. 2005.

Ale ak má niekto vyšší VZ ako 78000, tak sa mu PN-ka ani po 1.9.2005 nijako v platení ZP neprejaví
MUŠKA, dakujem ti veľmi pekne, už mám v tom jasno, ale zobrala som do rúk dalšie papiere a v tých už jasno nemám.
Dôchodca celý rok 2005, pracuje na dohodu celý rok 2005 a za celý tento rok zarobil 119 000,- .
Treba nejaké potvrdenie od zamestnavateľa o príjme za mesiace 9 - 12?
V priemere je to nejakých cca 10000.- na mesiac, musí vôbec podať RZP?
Veľmi pekne ďakujem
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Musí, za príjem 9-12
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

A ešte jedna otázočka, ak pri tlačive B, podnikateľovi, ktorý má malý vym. základ vychádza pri výpočte preddavkov na ďalší rok suma do 100,. v riadku 64, tak v riadku 65 sa píše 0?
To znamená že nie je povinný platiť preddavky? To sa mi nezdá
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

lydinka
A ešte jedna otázočka, ak pri tlačive B, podnikateľovi, ktorý má malý vym. základ vychádza pri výpočte preddavkov na ďalší rok suma do 100,. v riadku 64, tak v riadku 65 sa píše 0?
To znamená že nie je povinný platiť preddavky? To sa mi nezdá
Čistá Szčo platí minimum 966. Neplatil by ak by bola Szčo popri zamestnaní
0 0
lydinka lydinka

lydinka je offline (nepripojený) lydinka

katkaj
Čistá Szčo platí minimum 966. Neplatil by ak by bola Szčo popri zamestnaní
Takže do riadku 65 sa musí uviesť 966?
Ď.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

trochu Doteraz som robila RZZP cez program zo stránky www.novezdravotnictvo.sk a bolo to super. Ale dnes som sa konečne dopracovala k tomu,že sa mi podarilo stiahnuť soft od Janky - somij A som úplne nadšená.:p :p S prvým programom a trochou vedomostí sa dalo vyplniť RZZP pokiaľ človek vedel ktoré tlačivo vyplniť. Ale v druhom Jankinom programe vyplní RZZP, trúfam si povedať ,každý a netreba sa zaoberať výberom tlačiva. Klobúk dole pred takou precíznou prácou na programe
a veľkým uľahčením práce.
Tuším začnem mať to "nešťastné RZZP" aj rada
Janka veľmi pekne ďakujem
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katka ,veď Ty ho už máš rada dávno:p :p :p Alebo sa mýlim?
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

katkaj
trochu Doteraz som robila RZZP cez program zo stránky www.novezdravotnictvo.sk a bolo to super. Ale dnes som sa konečne dopracovala k tomu,že sa mi podarilo stiahnuť soft od Janky - somij A som úplne nadšená.:p :p S prvým programom a trochou vedomostí sa dalo vyplniť RZZP pokiaľ človek vedel ktoré tlačivo vyplniť. Ale v druhom Jankinom programe vyplní RZZP, trúfam si povedať ,každý a netreba sa zaoberať výberom tlačiva. Klobúk dole pred takou precíznou prácou na programe
a veľkým uľahčením práce.
Tuším začnem mať to "nešťastné RZZP" aj rada
Janka veľmi pekne ďakujem
Katkaj , ja som hneď začala robiť v programe od Janky a čudovala som sa všetkým,tým ktorí to robili vyplňním tlačív.A môj názor na RZZP je " J e t o
s u p e r a len dúfam, že to nezrušia. Som zvedavá koľko súhlasov získam .
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

katkaj
trochu Doteraz som robila RZZP cez program zo stránky www.novezdravotnictvo.sk a bolo to super. Ale dnes som sa konečne dopracovala k tomu,že sa mi podarilo stiahnuť soft od Janky - somij A som úplne nadšená.:p :p S prvým programom a trochou vedomostí sa dalo vyplniť RZZP pokiaľ človek vedel ktoré tlačivo vyplniť. Ale v druhom Jankinom programe vyplní RZZP, trúfam si povedať ,každý a netreba sa zaoberať výberom tlačiva. Klobúk dole pred takou precíznou prácou na programe
a veľkým uľahčením práce.
Tuším začnem mať to "nešťastné RZZP" aj rada
Janka veľmi pekne ďakujem
Katuska a kde sa mozem dostat k tomu super programiku od Janky?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

nika.sum
Katuska a kde sa mozem dostat k tomu super programiku od Janky?
www.somitrencin.sk a je tam dost podrobný popis inštalácie tak to zvládneme aj my technicky nezdatnejší
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

katkaj
www.somitrencin.sk a je tam dost podrobný popis inštalácie tak to zvládneme aj my technicky nezdatnejší
Dakujem velmi pekne, skusim si to stiahnut, ja som tiez pouzivala doteraz ten program z www.novezdravotnictvo.sk, ale ked vravite ze toto je uplne super, tak si to stiahnem. Prajem pekny den.
0 0
tish tish

tish je offline (nepripojený) tish

somij
Doplňujúca otázka :
Na výkon funkcie poslanca bol dlhodobo uvoľnený zo zamestnania ?

Nie, to je len v obci, takže to robil popri zamestnani.
0 0
elizabet100 elizabet100

elizabet100 je offline (nepripojený) elizabet100

Prosím o rady:
1. V liste SA v p.A23 mi vyšlo poistné 423,08 zako to mám zaokr. 424?

2. SZČO celý rok 2005 súčasne od 15.11.2005 sa stal zamestnancom s minimálnou mzdou, ako SZČO platil predd. 910,- Sk. Aký minimálny základ má byť v položke B 22 list SB za mesiac november a koľko dní v pol. B 21 za november?

3.známa robí JU svojmu manželovi a poistné za 12/2005 zaplatila v 1/2006 a zahrnula ich do daňových výdavkov. čož je zle. Ako mám teraz ja postupovať pri RZ? do položke B 08 list S zahrnúť aj tu platbu aby to sedelo s DP alebo ju tam nepočítať?

4, Ak má SZČO prerušenú živnosť od 10.4.2005 do 10.10.2005 to znamená že do 9.4 bol SZČO a znovu začal od 11.10.2005 alebo 10.1005?
ďakujem pekne
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

elizabet100
Prosím o rady:
1. V liste SA v p.A23 mi vyšlo poistné 423,08 zako to mám zaokr. 424?

2. SZČO celý rok 2005 súčasne od 15.11.2005 sa stal zamestnancom s minimálnou mzdou, ako SZČO platil predd. 910,- Sk. Aký minimálny základ má byť v položke B 22 list SB za mesiac november a koľko dní v pol. B 21 za november?

3.známa robí JU svojmu manželovi a poistné za 12/2005 zaplatila v 1/2006 a zahrnula ich do daňových výdavkov. čož je zle. Ako mám teraz ja postupovať pri RZ? do položke B 08 list S zahrnúť aj tu platbu aby to sedelo s DP alebo ju tam nepočítať?

4, Ak má SZČO prerušenú živnosť od 10.4.2005 do 10.10.2005 to znamená že do 9.4 bol SZČO a znovu začal od 11.10.2005 alebo 10.1005?
ďakujem pekne
1. zaokrúhľuje sa na celé koruny nahor
2. B21 - 14dní, B22 - 3 034,-Sk (6 500 / 30 * 14)
3. bohužiaľ na to neviem odpovedať
4. SZČO bol do 9.4.2005 (od 10.4.2005 do 10.10.2005 - prerušenie živnosti) a znovu SZČO od 11.10.2005
0 0
zukana zukana

zukana je offline (nepripojený) zukana

Hladala som na porade, ale nič som nenašla. Prosím pomôžte mi.

Bola som zamestnanec aj SZČO počas celého roka 2005. Z podnikania som mala stratu 3000,- Sk. Výdavky na poistné 600,-. Čo mám uviesť v liste SB na riadku B07. Nulu alebo -3000,- . A potom na riadku B09 tiež 0, alebo (-3000+600)/2,14= -1122,-
0 0
BaBa BaBa

BaBa je offline (nepripojený) BaBa

Ahoj poraďáci

Nájde sa niekto kto mi poradí?


Aké tlačivo mám použiť ak od 01.01.2005 do 14.02.2005 platil odvody ako samoplatca /mal živnosť v ČR/
a od 15.02.2005 do 31.12.2005 je SZČO s VZ 77 462,-

Ďakujem
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

zukana
Hladala som na porade, ale nič som nenašla. Prosím pomôžte mi.

Bola som zamestnanec aj SZČO počas celého roka 2005. Z podnikania som mala stratu 3000,- Sk. Výdavky na poistné 600,-. Čo mám uviesť v liste SB na riadku B07. Nulu alebo -3000,- . A potom na riadku B09 tiež 0, alebo (-3000+600)/2,14= -1122,-
B07 dáš -3000 v žiadnom prípade nie nulu
B09 0
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať