Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

....nie je sa za čo hanbiť .

A možno aj niečo napíšeme ............[/quote]ZITKA, radšej tu napíš keď máš vôľu. Kto neskúsil, nepochopí.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, práve som rozmýšľala nad Tvojim príspevkom, a ten Tvoj známy to dobre praktizoval. Tri kávy, to je moja denná dávka. Ale dnes som si dala vzhľadom k odvykačke len jednu a tlak 90/58 nie je nič moc. Ja som sa rehotala pri predstave, ako manžel pri Cilke fajčil, a zbožne som si želala, aby dokázal ten dym vyfúknuť až ku mne. No tak toto je fakt už aj švitorenie.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Zitka, práve som rozmýšľala nad Tvojim príspevkom, a ten Tvoj známy to dobre praktizoval. Tri kávy, to je moja denná dávka. Ale dnes som si dala vzhľadom k odvykačke len jednu a tlak 90/58 nie je nič moc. Ja som sa rehotala pri predstave, ako manžel pri Cilke fajčil, a zbožne som si želala, aby dokázal ten dym vyfúknuť až ku mne. No tak toto je fakt už aj švitorenie.

Danila on na to išiel dobre znižoval počet cigariet a keď prišiel k 3 ks tak zotrval a potom prestal. To tiež dobre vymyslel .Vieš on si ku koncu kupoval všelijaké tie bylinkové ... a to smrdelo ako hrom .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, on mal bylinkové, ale ja by som dnes tuším ušúľala aj orechové listy. Zajtra sa vráti môj milovaný vnúčik. Ďalšia motivácia, ako sa zdržať blbostí.
To mi práve on povedal, keď ma pristihol s cigaretou, ...... Stará mama,ale Ti dobre švitorí. Veď cigarety škodia. Tak s týmto som sa tu ani veľmi chváliť nechcela. Nech Vám to je varovaním, je to strašná, prestrašná hanba.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

To si myslela s tou cigaretou, že Ťa vnúčik pristihol? Koľko má vnúčik rokov?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Zitka, on mal bylinkové, ale ja by som dnes tuším ušúľala aj orechové listy. Zajtra sa vráti môj milovaný vnúčik. Ďalšia motivácia, ako sa zdržať blbostí.
To mi práve on povedal, keď ma pristihol s cigaretou, ...... Stará mama,ale Ti dobre švitorí. Veď cigarety škodia. Tak s týmto som sa tu ani veľmi chváliť nechcela. Nech Vám to je varovaním, je to strašná, prestrašná hanba.

Len vydrž a nešúľkaj nič . A vnúčik je zlatý , však povedal len pravdu .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Elenka moja - 7 rokov a viac rozumu ako ja.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
No ja musím čím skôr skončiť s fajčením , lebo ten môj má len 2.rôčky ....ešte nie je tak otvorený a úprimný .....:p
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
tak ako to dnes vyzeralo s fajčením?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Baby ja som síce nafajčiarka, ale držím Vám palce a podporujem Vás vo Vašom predsavzatí prestať s tým humusom a v prvom rade je potrebné prestať kvôli sebe až potom prídu na rad tí ostatní- pretože veď kto už ma môže pochopiť a podporiť viac ako ja sama seba sa - to je ale slovné spojenie.:p
Naposledy upravil willma : 08.07.06 at 22:15 Dôvod: tlačové chyby
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Odbehla som si na Poradu, zvolila som túto trasu namiesto popolníka. Nechválim sa, že som doteraz vydržala, lebo nič horybilné sa nedeje a do 10. večer je ďaleko. Ale musím priznať, že som dnes kúpila malbiny, ale len desinky. To keby mi išlo o život. Ale zisťujem, že o život mi nejde, aj dve kávy som zvládla bez toho smradu, takže vďaka babiny za podporu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danilka supeeeer, držím palčeky.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Aj ked sa k vam - nikotinovym abstinentom pridavat nebudem, drzim vam vsetkym palce, aby sa vam podarilo prestat fajcit.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
durisovad, vďaka, že s nami cítiš. Aj keď abstinencia Ti ešte nevonia, skús dnes vynechať jednu cigaretku. Ja tiež neustále nosím v hlave obsah Tvojho príspevku. Ako záchranné lano pre prípad stresu.
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Nastala mi zasa niekoľkotýždňová cigaretová absencia
Kašeľ, zápaľ priedušiek a jasné, že sa ohlási aj astma. Mám dobré medikamnety, viem si pomôcť, chytí ma to vždy na jar a na jeseň, vynimočne aj v lete. Ak si niekto myslí, že si potom nezapálim, je na omyle. Písali ste tu o pebnej vôli, ale ja ju mám, niekedy si nezapálim aj celý víkend, alebo mesiac ak chcem, už som nefajčila aj dva, tri roky. Držím palce tým, čo chcú prestať s týmto neduhom, aby im to vydržalo natrvalo. Možno, že aj mňa to chytí a prestanem úplne, ale však nejakú zlú vlastnosť musím mať
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru, ja tiez tak hovorim, ze kazdy mame nejaku nerest. Ten, kto fajci, svoju nerest verejne ukazuje svetu. A vyhne sa tak podozreniu, ze ma neresti skryte.
To len tak na okraj. Viem, ze fajcenie je hlupost, ale ked ta obcasna cigaretka tak dobre chuti .......
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Cilka, na tejto Porade je takmer 28000 členov/ členiek a členov/. To tuším my sme tie najhoršie. A muži tí vôbec nefajčia? Alebo fajčia a nechcú prestať? Alebo sa nechcú priznať? No vieš si predstaviť, koľkí sa tu na nás zabávajú? Ak by sme išli podľa vzorky Porady pre štatistické účely, tak Slovensko predstihuje v abstinencii od nikotínu celý Svet. Vychádza mi, že fajčiacich je niečo okolo O, .......čosi. Aj to čosi sa blíži takmer k ničomu. Ja som to doteraz vydržala bez jedinkej cigošky. Fakt by som nikdy neverila, že sú ľudia a v takom počte, ktorí dokážu vyjadriť podporu, podeliť sa so skúsenosťou. Myslím, že to tu funguje lepšie, ako v bežnom živote. Osobne Porade vďačím za veľa. Je veľmi zvláštne pre mňa aj poznanie, že tu existujeme anonymne a bojím sa Vás sklamať viac, ako tých, ča sa s nimi denne stretávam. Tých by som už možno tak trošku oklamala. Na nejakom tom faulíku by sa svet nezrútil. Tu pred Vami dávam čestné slovo, že som pravdovravná od A do Z.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Musím priznať, že až mi zimomriavky naskočili od obdivu Danilka. Vôbec nepochybujem o pravdopísomnosti týchto úprimných slov. Táto téme bola založená pre tých čo chcú prestať a chcú vedieť ako prestať. Tak preto som sa tu aj zdôverila s tým, že som to dokázala a nebolo to také hrozné pri takej veľkej závislosti akú som mala na cigarety. Ono to je aj v obyčajnom živote presne tak isto, čo už raz človeku ublížilo tomu sa snažíme druhý raz vyhnúť. A k tej komunikácii na tomto fóre, asi toľko, že skutočne pri priamej komunikácii je to fakt asi o inom ako takto virtuálne alebo sa tu vyjadrujú skutočne ľudia, ktorí chcú pomôcť dobrou radou, tak aby inému pomohli. Tak preto neviem a nechápem prečo by si mal niekto robiť výčitky sám sebe, len preto že chce dobre. To fakt nie je na mieste a treba sa pochváliť aj nahlas aj písomne keď to tak cíti. Pozerala som dnes koľko príspevkov je v tejto téme. Je to približne 3. alebo 4. téma s najväčším počtom príspevkov za taký krátky čas. Takže Cilka si trafila klinec po hlavičke, keď si tak úprimne položila základ tejto témy. Čo sa týka nerestí, kto je bez nich? Ruku na srdce. Každý ich máme. Ale pokiľ nimi nikomu neubližujem len sebe, dobre, je to moja neresť. Môžem sa k nej priznať, môžem si ju pomojkať, pofúkať, je to na každom z nás. Dá sa ja zatĺkať. Každý si to rieši po svojom, tak aby mal on najmenší pocit viny. Čo sa týka cigariet? Podľa mňa škoda obetovaného času, peňazí. Tu sa tak krásne dá písať keď má človek pocit že ten čo to číta si to prečíta tak s akým úmyslom to je napísané.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danilka , pekne si to napísala . Ja som zástanca názoru , že nie je to hanba a ak by sa aj niekto bavil na našu adresu ,ja mu to doprajem .U nás na Slovensku sa ľudia radi bavia na cudziu adresu , ale táto téma je stráviteľná, ja som hlboko presvedčená že od hanby to má veľmi ďaleko .

Jednoducho to treba chápať tak , že niekto , kto bojoval sám so sebou , tak svoje pocity podal písomne na Poradu ,čo práveže teší aj mňa. Kľudne to mohla byť aj iná stránka a ja som presvedčená , že keby som natrafila na podobnú tému na inej stránke , tak sa budem vyjadrovať tak isto, ako tu na Porade .Nemám vo zvyku sa meniť , presne sa vyjadrujem tak, ako to vo vnútri cítim .A myslím že som aj dosť a možno až príliš otvorená osôbka , čo ma veľa krát až štve .Niekedy dobré , niekedy zlé ...vyber si človiečik sám .
Ja osobne si myslím , že sa pozerá na nás viacej fajčiarov a možno aj poraďákov fajčiarov , ale nechcú sa zapojiť do tejto témy , nie preto že by sa hanbili , ale možno nie sú ešte stále s tým vyrovnaní či prestať fajčiť alebo nie , a aj z dôvodu nezáujmu o túto tému .To neznamená že sme všetci rovnakí .Každý sme svojim spôsobom jedinečný .Z uvedeného dôvodu sa nechcú zapojiť do tejto debaty a ja to nikomu nezazlievam .Je to O.K.

Ja tiež myslím , že ak by som nemala záujem pokúsiť sa prestať fajčiť, tak by som nemala vôbec zábranu to zrovna na rovinu tu napísať ........napríklad jednoducho to nejde ,nedokážem to .... som zbabelec ......a koniec .To neznamená , že teraz sa budem hanbiť za to , že som to nezvládla .

Takže podľa mňa ,kto chce nech sa dobre zabaví .:p
Čo sa týka môjho pokusu ....zostávam stále na tej jednej .......dnes som ju použila opäť ako zbraň...........a myslím , že to nepotrebuje viac ani komentár .Ale podotknem , že tú jednu som premiestnila od môjho manžela a schovala som si ju ,ak by sa hlásil stav núdze .A l e .... bola použitá .No vidíte , ešte na staré kolená aj kradnem .....:p
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Danilka , pekne si to napísala . Ja som zástanca názoru , že nie je to hanba a ak by sa aj niekto bavil na našu adresu ,ja mu to doprajem .U nás na Slovensku sa ľudia radi bavia na cudziu adresu , ale táto téma je stráviteľná, ja som hlboko presvedčená že od hanby to má veľmi ďaleko .

Jednoducho to treba chápať tak , že niekto , kto bojoval sám so sebou , tak svoje pocity podal písomne na Poradu ,čo práveže teší aj mňa. Kľudne to mohla byť aj iná stránka a ja som presvedčená , že keby som natrafila na podobnú tému na inej stránke , tak sa budem vyjadrovať tak isto, ako tu na Porade .Nemám vo zvyku sa meniť , presne sa vyjadrujem tak, ako to vo vnútri cítim .A myslím že som aj dosť a možno až príliš otvorená osôbka , čo ma veľa krát až štve .Niekedy dobré , niekedy zlé ...vyber si človiečik sám .
Ja osobne si myslím , že sa pozerá na nás viacej fajčiarov a možno aj poraďákov fajčiarov , ale nechcú sa zapojiť do tejto témy , nie preto že by sa hanbili , ale možno nie sú ešte stále s tým vyrovnaní či prestať fajčiť alebo nie , a aj z dôvodu nezáujmu o túto tému .To neznamená že sme všetci rovnakí .Každý sme svojim spôsobom jedinečný .Z uvedeného dôvodu sa nechcú zapojiť do tejto debaty a ja to nikomu nezazlievam .Je to O.K.

Ja tiež myslím , že ak by som nemala záujem pokúsiť sa prestať fajčiť, tak by som nemala vôbec zábranu to zrovna na rovinu tu napísať ........napríklad jednoducho to nejde ,nedokážem to .... som zbabelec ......a koniec .To neznamená , že teraz sa budem hanbiť za to , že som to nezvládla .

Takže podľa mňa ,kto chce nech sa dobre zabaví .:p
Čo sa týka môjho pokusu ....zostávam stále na tej jednej .......dnes som ju použila opäť ako zbraň...........a myslím , že to nepotrebuje viac ani komentár .Ale podotknem , že tú jednu som premiestnila od môjho manžela a schovala som si ju ,ak by sa hlásil stav núdze .A l e .... bola použitá .No vidíte , ešte na staré kolená aj kradnem .....:p
Ja som ešte zabudla niečo dôležité Vám napísať :

som rada že Vás mám a hreje ma pocit , že sa nájde niekto , kto mi úprimne fandí . Ďakujem Vám .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať