Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skončili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja by som si želala, aby sa cigarety vôbec nepredávali. Jednoducho aby ich ani nevyrábali. Nie sú úplne na nič. A čo sa týka toho motivačného /aký krásny výraz som vymyslela/, každej čo to fakt dokáže kúpim aj veľkú zmrzlinku, aj trojkopčekovú dľa vlastného výberu.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

M3G
1 cigareta denne neuškodí. Teda nie že neuškodí, ale by mala ešte pomôcť.
Ešte som zabudol, malo by sa dať k tomu dopracovať nasledovným spôsobom:

Poviem si, že si dnes nezapálim. Ak by som si aj zapálil, mám nachystané päťdesiatkorunáčky a za každú cigaretu, čo nevydržím, vložím 1x50 Sk do "prasiatka". Ak vydržím, je to super. Ak nie, aspoň si našetrím na protifajčiarsku kúru.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zita5
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skočili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .
Zitka ale ty si už teraz dokázala, že chceš s tým niečo urobiť. Už tým si urobila prvý krok. Druhý je zas len na Tebe. Vnútorné presvedčenie, že je to pre Teba to najlepšie. Ja by som Ti chytila aj tie prsty čo v nich držíš cigaretu, aby si už nemohla držať tú cigaretu. A ani nemusela, lebo nebudeš chcieť, nebudeš mať potrebu fajčiť. Prestať a vydržať. Žiadny zázrak, ver mi.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

M3G
Ešte som zabudol, malo by sa dať k tomu dopracovať nasledovným spôsobom:

Poviem si, že si dnes nezapálim. Ak by som si aj zapálil, mám nachystané päťdesiatkorunáčky a za každú cigaretu, čo nevydržím, vložím 1x50 Sk do "prasiatka". Ak vydržím, je to super. Ak nie, aspoň si našetrím na protifajčiarsku kúru.
No ja by som radšej na peknú dovolenku. Fajčiť môžeš prestať aj na porade. Ale ak nevieš čo s 50 korunáčkou denne, poradím.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Moja mamina robí na ZŚ krúžok - proti drogám. V rámci toho predviedla deckám fajčenie cigarety takto: Zapálila cigaretu, nastokla ju na injekčnú striekačku (samozrejme bez ihly) , do striekačky napchala vatu, a potom "fajčila" - ťahala a stláčala piest.
Boli by ste prekvapení, aká bola tá vata po "fajčení" , dúfam, že tie decká si to zapamätali
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.
A čo tak originálne stretko najmenej 50 Poraďákov, ktorí prestali fajčiť práve z toho dôvodu, že bola založená táto téma a chcú dostať to vyznamenie?!

Lenka, ani to nikdy neskúšaj! Vieš ako príšerne smrdí fajčiar, ktorý stojí za tebou v supermarkete pri pokladni? alebo keď nastúpi do autobusu a páchne nielen on, ale aj jeho šaty? A vieš aký smutný je pohľad na maminu s kočíkom, v rukách cigareta...

PRESTAŇTE !! A ešte len potom si vychutnáte slastný pocit z víťazstva samých nad sebou!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

lenkak
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.
Ja by som to nechala na tie dámy, čo sa chcú na to dať. Mne stačí aj dobrý pocit, že niekoho dokážem motivovať, že sa to dá. Stačí keď sa budú môcť pochváliť, že to dokázali a premohli svoje zlozvyky.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Elena Navrátilová
Zitka nemám žiadny problém. Dýchanie čisté, piť mi chutí aj tak, kávička aj niekoľko za deň, cigaretová aróma mi nekazí iné pôžitky. A som na seba hrdá, že som to dokázala. Ten pocit je fakt dôležitý. Jednoducho si človek dokáže rozkázať. To je perfektné. Ale keď som sa rozhodla tak som vydržala. A je to o tom, že je ľahké prestať ale ťažké je vydržať. V podvedomí dokola až tomu každý uverí - nechcem fajčiť, smrdí to, horšie sa dýcha... Ale je to na rozhodnutí každého. Nenútene, pekne potichúčky a večer keď si ľahneš- som dobrá, vydržala som celý deň a dni budú pribúdať. Na dýchaní spoznáš už po 1-2 dňoch. Ja si pamätám že som sa v prvé dni dosť potila, ruky sa triasli pri kávičke, na to nezabudnem nikdy a to je také "memento", ktoré si udržiavam. Keď mi nejaký nefajčiar povedal, že je to závislosť, nikdy som tomu neverila. Ale pri odvykaní som si uvedomila čestne, že mali pravdu.
Elenka, hore som pisala, ze rozkazat si viem... ale posluchnut sa - to uz mi tak dobre nejde
ale - mas pravdu - fajcenie je zavislost ako kazda ina (a sucasne je to aj choroba) akurat, ze cigarety cloveka nenicia az tak velmi ani zdravotne ani spolocensky, ako alkohol alebo ine drogy ... ani takou rychlostou, aj ked samozrejme na zdravi tiez nepridavaju

Velmi davno som pocula taky citat: Kazdy clovek na svete ma svoju drogu a stastni su ti, ktori sa s nou nikdy v zivote nestretnu ...

O zavislostiach toho viem celkom dost, ta tema ma vzdy zaujimala a navyse: dcera to teraz akurat dostudovala aj diplomovku na tuto temu nedavno obhajila, takze som popri nej mala k dispozicii velmi vela materialov, publikacii ... a aj na internete sa toho da vela najst

Aj v tom mas pravdu, ze prvy krok je hlavne o rozhodnuti ... ale - potom este aj treba vediet ako dalej "na to" ... zavislost je dozivotna zalezitost... aj ty, ked teraz nefajcis - tak si stale fajciarka, ktora abstinuje - ak sa teda naozaj zavislost u teba rozvinula ...

Zavislosti su "velka tema" ... dalo by sa o tom velmi vela rozpravat, bohuzial ...

0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Vlasta všetko viem.
Mala som to za nosom. Jedine keď som mala zápal pľúc a bola som navštíviť rodičov, odpochodovali si zapáliť cigaretku do chodby.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Na internete je aj "negatívna" motivácia. Tú odporúčam najmä notorickým fajčiarom. Nechcem sem dávať odkazy, lebo tie obrázky a videá sú dosť nepekné, určite si ich nájdete v google.sk sami. Podstatné je to, že aj takéto nepekné obrázky a videá dokážu pomôcť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Zita5
Vlastička obdivujem každého takéhoto skoncovaného fajčiara a čím viac pridávate príspevkov ,ako ste s tým skončili ....začínam sa cítiť menejcenná, pretože veľa vecí v živote som dosiahla ...lebo som chcela ....ale s touto pliagou bojujem a musím dobojovať........ ste pre mňa veľkým vzorom .......že ste s tým skoncovali . Budem sa veľmi snažiť ísť vo Vašich šľapajách .



P.S. U nás sa zasa v byte nefajčí , ja som to zatrhla ...jedine vonku v lete na balkóne v zime v suteréne .
Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

"mamina s kočíkom a cigaretou"
-veľmi zlý pohľad, ale čo dieťatko s falottovou tetralógiou (4 srdiečkové vady ) u narodeného bábätka, ktorého maminka fajčila? máme v rodine. Dievčatko bolo v 9 mesiacoch operované, a ešte minimálne jedna operácia ho čaká.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Aja ty fajčíš? .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ayyka som si toho plne vedomá. Práve preto som presvedčená, že kto chce aj dokáže prestať. Už nikdy ani nechcem cigaretu fajčiť, dať do úst. Ja som tiež na druhý raz vydržala takto dlho. Raz som už predtým prestala. Všetci čo ma poznali ako riadnu fajčiarku ma za to obdivovali. Potom som sa v robote zase pridala ku kolegyniam, fajčiarkám, najprv len v robote. Ale už ma tie cigarety behom pár týždňov dostali tam, kde som bola predtým. Jedna krabička dennne málo. Asi 1 1/2 roka som sa presviedčala, nadávala si a tak, a nakoniec som sa k tomu dokopala a dávam si oveľa väčší pozor a nepodceňujem už tieto závislosti.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Elena
keď si to už raz dokázala, dokážeš aj teraz. Treba len chcieť.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ondrejvla
Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?
Vlastička s tými parfémami máš pravdu. Ja som zaťažená na dobré vône. Nehovorím, že predtým som nebola, ale vôňa sa bila s dymom.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

lenkak
Elena
keď si to už raz dokázala, dokážeš aj teraz. Treba len chcieť.
Ale veď ja už nefajčím, roky. Pozri predchádzajúce príspevky.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
No super, už nestíham sledovať mená, toľko sa tu mieša príspevkov.
Tak Ti gratuleujem.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

M3G
Aja ty fajčíš? .
JaaAAAaaaa? teraz nie - ved prave som zhasila cigu nemozem predsa jednu od druhej!

:p
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať