Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Eulalia
No, tak toto je téma presne pre mňa! Krabička denne, káva bez cigarety nemá žiadnu chuť a lahoda, keď si zapáliš po dobrom obede!!!
Každý fajčiar veľmi dobre vie, že mu to škodí. Prečíta si osvetu, trochu ho zamrazí, ale pre istotu si hneď zapáli, aby to mrazenie zahnal. Rozumovo si uvedomujem, že to škodí nielen zdraviu, ale aj kráse a najmä peňaženke (čo už budem dávno po päťdesiatke vyprávať o kráse, že?) No a možnosť odreagovať sa po takom správnom nasr... cigaretou - no čo viac dodať? My všetky, čo sme sa tu stretli toto všetko dobre poznáme. Len z toho začarovaného kruhu nevieme nájsť východisko. Podľa mňa totiž aby bola úspešná tá pevná vôľa, musí byť človek hlboko vnútorne presvedčený, že chce prestať fajčiť. A práve na to hľadám recept, ako presvedčiť to svoje podvedomie, že chcem prestať fajčiť. Na vedomej úrovni to všetko viem, ale čo ďalej? ...
heja! heja! ... to si o mne pisala? ja tvoju dusu!
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

ayya
JaaAAAaaaa? teraz nie - ved prave som zhasila cigu nemozem predsa jednu od druhej!

:p
Ak zapáliš ďalšiu, zahasiť a už ďalšiu nezapáliť!!!!!!
0 0
ldi ldi

ldi je offline (nepripojený) ldi

Ahojte.
Prvú bitku za fajčenie som dostal keď som mal 5 rokov a od vtedy do svojich petnástich keď som začal fajčiť legálne pravidelne.Vo svojich 44rokoch som pred svojim dospelým synom spomenul , že asi prestanem fajčiť.On sa my vysmial že už som to niekolkokrát neúspešne skúšal a že len kecám a aj tak s tým v živote neskončím.Fajčenie bola moja velká vášeň ale ja ješitný chlap som chcel dokázať pred synom akú mám vôlu a zásady a zahodil som cigarety do koša .Keby som začal fajčiť tak by som sa musel pred synom cítit trapne a smiešne že skutočne som slaboch a tak nefajčím už štyri roky a cigarety ktoré som tak zbožňoval a pred mnohými vecami upredňosťoval my vobec nechýbajú a som na seba dokonca pyšný.Treba si nájsť ten správny dôvod a vydržať.Bez cigariet sa dá krásne žiť.Skúste to a vydržte .
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Všetky ste úžasné, ako som čítala príspevky : Ayya, Zita5, Eulalia,Cila-ktoré by sme chceli prestať fajčiť. Obdivujem Vás , ktoré ste to dokázali a je fantastické ako podporujete snahu . Dufam, že sa mi podarí som plná obáv. Hnusilo sa mi keď som po práci zbadala, že mám zas plný popolník a ktovie koľkokrát som ho vysypala, vôbec som nekontrolovala či som vyfajčila 20 alebo 30 denne, smrdela som od dymu čo moja dcéra neraz povedala/ jej sa našťastie cigarety vždy protivili/. Je načase porozmýšlať nad sebou. Dcéra je kozmetička, raz mi rozprávala, že ako je nepríjemné ošetriť pleť fajčiarke-aby ste vedeli aj pleť nám smrdí, len my to necítime.No sme vôbec normálne? Ayya ak si aj ty silná fajčiarka skús tie naplaste, tú vodu čo spomínaš aj ja som skúšala a fajčila veselo ďalej ako píšeš ty. Neviem ako to dopadne , mnohí vedia prestať bez pomôcok spravil to aj môj syn , už rok nefajčí. Mám svoje roky a rada by som sa dožila toho, aby z mojich malých vnukov sa stali dospelí muži. Keď budem takto pokračovať tak z toho asi nič nebude. Nie je to dobrá inšpirácia? Už vymýšlam všeličo držte mi palce.
Ďakujem Vám všetkým.
Cila
Naposledy upravil Cila : 06.07.06 at 21:44
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ondrejvla
Zitka,
keď chceš, tak to dokážeš! Predsa nie si slaboch! Si mama, tak buď vzorom, viac vynikne aj vôňa parfumu, ktorý používaš, lebo ak si myslíš, že to kolínskou alebo parfumom prerazíš - si na omyle! Ešte viac to smrdí a strácaš zmysel pre vôňu ale najmä pre krásu! A vieš čo je to vidieť samu seba ako ženu, ktorá dokázala zničiť smrad vo svojom okolí?! Ten pocit ti nenahradí žiadna cigareta! A mimochodom, zasa si bola na balkóne, prečo...?


nebola som na balkóne Vlasti , synáčik ma občas odsunie od PC...lebo aj on má kámošov na azete .......
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Všetkým Vám odhodlaným silno držím palce alebo päste (nikdy neviem čo, ale je to jedno):
Nech sa Vám to podarí a prajem silnú vôľu!
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

TAk kurnik! Zajtra sa zastavim v lekarni a kuknem na tie naplaste a pozistujem informacie ... ale nic viac neslubujem ... pre istotu ... ved som si iba vcera kupila cely karton

ale celkom sa mi pozdava kombinacia naplasti a tej celej skorice ... to by tusim stalo za pokus (kolky uz v poradi? )
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
No tak to snáď nie je pravda. Len čo som zahasila cigaretu a odbehla si na poradu zarelaxovať, prvé načo som zareagovala bolo fajčenie. Je to fakt peklo. Vyskúšala som aj zázračného lekára až v Prahe, náplaste fungovali len prvé dni aj to asi preto, lebo som sa bála, že sa otrávim, ak si zapálim. Zažila som presne čo Zitka 5 a po návrate z nemocnice som sa potácajúc učila fajčiť. Každý večer s predsavzatím, že ráno nezačnem, zaspávam. Každé ráno si pri káve poviem, že veď odzajtra už nastopro. A vlastne už teraz ma dvíha zo stoličky. Ešte že ste tu ako jasné vzory bývalé fajčiarky. Aj VY aj MY vieme, že je to závislosť ako vyšitá. A jediným liekom je pevná vôľa a nič viac a nič menej. To s tou 50 korunáčkou je dobrý nápad. Ale to by som asi prerobila aj gate. Zatiaľ. Lebo ako vidím, táto téma bude veľmi rozsiahla.Veď ide nám takmer o život. Dnes si už nezapálim. Fakt!
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Baby aby ste si nemysleli , že idem na balkón huliť .....nie musím trošku prenechať miesto aj mladému .....ale ......sa veľmi teším na toto naše rozhodnutie prestať fajčiť ...... Ja som veľmi ,zvedavá ako sa nám to podarí .....
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Eulalia
No, tak toto je téma presne pre mňa! Krabička denne, káva bez cigarety nemá žiadnu chuť a lahoda, keď si zapáliš po dobrom obede!!!
Každý fajčiar veľmi dobre vie, že mu to škodí. Prečíta si osvetu, trochu ho zamrazí, ale pre istotu si hneď zapáli, aby to mrazenie zahnal. Rozumovo si uvedomujem, že to škodí nielen zdraviu, ale aj kráse a najmä peňaženke (čo už budem dávno po päťdesiatke vyprávať o kráse, že?) No a možnosť odreagovať sa po takom správnom nasr... cigaretou - no čo viac dodať? My všetky, čo sme sa tu stretli toto všetko dobre poznáme. Len z toho začarovaného kruhu nevieme nájsť východisko. Podľa mňa totiž aby bola úspešná tá pevná vôľa, musí byť človek hlboko vnútorne presvedčený, že chce prestať fajčiť. A práve na to hľadám recept, ako presvedčiť to svoje podvedomie, že chcem prestať fajčiť. Na vedomej úrovni to všetko viem, ale čo ďalej? A okrem toho už teraz ignorujem všetky zrkadlá a keď prestanem fajčiť, nevojdem sa do žiadnych dverí - čo potom?

Ale ak sa dá do toho nejaká partia poraďáčok, skúsim s Vami, veď v jednote je sila.
Takže prosím každého, kto vie o nejakom recepte, ako oklamať seba samého, nech to sem posunie.
No s týmto absolútne nesúhlasím. Prečo by žena po 50 nemohla byť krásna? Jasné, že to už nebude klasická krása ako v dvadsiatke - osí pás a úzke boky! Ale poznám veľa žien, ktoré obdivujem, že sú napriek veku veľmi pekné, dbajú o seba, majú šarm a eleganciu, sú múdre a rozhľadené aj vďaka tým rôčkom a prežitým skúsenostiam...
Naposledy upravil Ivana Š : 06.07.06 at 22:05
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
Baby aby ste si nemysleli , že idem na balkón huliť .....nie musím trošku prenechať miesto aj mladému .....ale ......sa veľmi teším na toto naše rozhodnutie prestať fajčiť ...... Ja som veľmi ,zvedavá ako sa nám to podarí .....
Zitka, ty si uz slubila, ze od zajtra nefajcis? .... hmm... tak to ti drzim palce ... budem na teba mysliet zajtra, ked budem v tej lekarni ...
musim sa na to popytat - nie som na to este psychicky pripravena od zajtra prestat - takze viem, ze by to zas nemalo zmysel bez pripravy ...

mrknem na "prvy krok" z dvanastich, co robia alkoholici, im to funguje uz tusim 70 rokov a vraj sa to da aplikovat na akukolvek zavislost ..., zajtra to sem pripadne hodim

grrrrrrrrr

:p
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
ayya
Zitka, ty si uz slubila, ze od zajtra nefajcis? .... hmm... tak to ti drzim palce ... budem na teba mysliet zajtra, ked budem v tej lekarni ...
musim sa na to popytat - nie som na to este psychicky pripravena od zajtra prestat - takze viem, ze by to zas nemalo zmysel bez pripravy ...

mrknem na "prvy krok" z dvanastich, co robia alkoholici, im to funguje uz tusim 70 rokov a vraj sa to da aplikovat na akukolvek zavislost ..., zajtra to sem pripadne hodim

grrrrrrrrr

:p

ayya , ale k tomu nepotrebuješ prípravu ...odlož kartón ..alebo ho niekomu podaruj.:p ..a začni kolektívne nefajčiť .....ja sa od zajtra budem veľmi snažiť
n e f a j č i ť ............. a už tu pri sebe mám ďaľších záujemcov .

Neviem ako to zajtra bude , ale som rozhodnutá ráno cestou do firmy cigarety už nekúpiť .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Najviac ma štve, že to napísané neviem tak vyčačkať. Ale asi to fakt pôjde prestať. Inokedy už by som po prečítaní každého príspevku o fajčení letela na dvor s cigaretou. Dnes bojujem ako Napoleon. Veď som dala slovo. Ale je to stráááááááááššššne ťažkéééééé.

V y d r ž a nesnaž sa nás šalieť :p
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Danila
Najviac ma štve, že to napísané neviem tak vyčačkať. Ale asi to fakt pôjde prestať. Inokedy už by som po prečítaní každého príspevku o fajčení letela na dvor s cigaretou. Dnes bojujem ako Napoleon. Veď som dala slovo. Ale je to stráááááááááššššne ťažkéééééé.
tak bacha na Waterloo
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
ayya , ale k tomu nepotrebuješ prípravu ...odlož kartón ..alebo ho niekomu podaruj.:p ..a začni kolektívne nefajčiť .....ja sa od zajtra budem veľmi snažiť

......
Neviem ako to zajtra bude , ale som rozhodnutá ráno cestou do firmy cigarety už nekúpiť .
To som uz skusala, nekupit si ...to u mna nefunguje - lebo o hodinku a pol som uz mala napoziciavanych 4-5 cigariet ... a hanbila som sa dalej "somrat" tak som zbehla do bufetu a vsetkym vratila, aby mi pozicali aj nabuduce, keby som si nemohla sama kupit (ved nepatri sa fajcit iba dostalky, ze ano :p )
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
ayya
tak bacha na Waterloo
Aj slzy mi vyšli tak som sa zasmiala, si pohotová a super kočka

Cila
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Človek musí využiť príležitosť - ja som mala zápal bránice - tak mi bolo zle, že som ani fajčiť nevládala, a tak som si povedala, že som chorá z tých cigariet a keď neprestanem dopadnem ešte horšie. Keď mi bolo lepšie ožil vo mne voľajaký vnútorný hlas, ktorý všetko kazil a neustále nahováral, vymýšľal rôzne finty akože však len jednu, a potom - veď od zajtra.... Snažila som sa robiť stále nejakú činnosť, a keď chuť bola neprekonateľná, vzala som cigaretu, ovoňala som ju pohrala som sa s ňou a potom som ju so slovami - nevyhráš nadomnou odložila späť. Zaviedla som doma embargo na hádky, a vyhýbala sa určitý čas posedeniam s fajčiacimi priateľmi pri kávičke. Ozaj, najhoršie boli rána s kávou bez cigarety, takže prvé dni som ani ráno nepila kávu. :p Ale zvládla som to a už pár rokov nefačím.

Želám všetkým "otrokom cigariet" pevnú vôľu v boji za slobodu.
Naposledy upravil petra:-) : 06.07.06 at 22:47
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Pekná téma ...dnes bola založená o 17:38 hod .......počet videní 518...... do 23:29 hod.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Zitka, bude to tým, že táto téma oslovila veľa ľudí
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ivana Š
Zitka, bude to tým, že táto téma oslovila veľa ľudí
Ivanka aj ja si presne to isté myslím
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať