Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Zita5
ayya tak Ťa berieme do spolku ......môžeš ísť do toho
tak som isla tej doktorke "reklamovat" tu vodicku - ze to na mna nefunguje. Povedala mi, ze maju aj silnejsie kalibre... dostala som zuvacky... ktore som mala zuvat zaroven s cigaretou ... mali ten isty ucel - cigarety sa mi mali sprotivit.... lenze - nesprotivili... ani horke to nebolo, ako pani doktorka slubovala... a pritom som sa naucila (co sa aj silni fajciari cuduju) zaroven s fajcenim mat v puse bud zuvacku alebo aj cukrik mentolovy... akurat cokoladu nedokazem spolu s fajcenim konzumovat....
---------
tak sa teda skoncili moje "institucionalizovane" pokusy o nefajcenie navyse - ked som si bola po navsteve protifajciarskej poradne pohulit pod branou, tak prisla aj sestricka z tej ordinacie... tak sme poklebetili a medzi recou som sa dozvedela, ze aj pani doktorka fajci ... ach jo
---------
ale prezradim na seba - mam jednu metodu, kedy dokazem fakt nefajcit ani jednu jedinu cigu a to je: byt tehotna.... lenze - uznajte - to sa neda v jednom kuse a navyse: aj vtedy mi to vonalo !!! ako som ja zavidela vsetkym kocenkam, ktore ked otehotneli tak im bolo hnusne z cigaretoveho dymu ... ja som sa tajne isla obcas ku kolegom fajciarom aspon trosku "nafetit" ked uz som nemohla fajcit, lenze oni ma vzdy vyhanali z ich kancelarie
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

ale - fajcenie je blbost, to viem... otravuje ma to, ze si nemozem zapalit kde chcem (fakt uznam, ze nefajciari maju narok na cisty vzduch) takze mi to zabera vela casu... staci spocitat - jedna ciga "narychlovku" 5 min.. vynasobit poctom cigariet za den...
takze nielen "do penazi" to fajcenie ide ale aj "do casu"
------------------
ze by som naozaj aj ja vyskusala tie naplaste? nasi by odpadli, keby som ja prestala hulit
este nic neslubujem, hoci - rada by som nefajcila, ibaze neviem ako na to

0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zaujimavé bolo u mňa to , že jedného času som bola hospitalizovaná 3 týždne ..........bola som celkom bez cigarety ......vôbec som na to ani nepomyslela....mala som vtedy iné starosti a strach .No poviem Vám , len čo ma doviezol manžel domov ......dala som si kávu a k tomu cigaretku ....po prvej som dostala závrat a dosť silný .....po druhej menší po tretej len slabé chvenie ........a po štvrtej som už necítila nič .......už som bola späť fajčiarom.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka
moja mamina presne takto isto dopadla.
Jedine v tehotenstve vydržala si nezápaliť cigaretku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

žiadny problém, naopak, úžasný pocit, aké to bolo ľahké a dnes po skoro 11 rokoch nefajčenia sa čudujem, ako mi to mohlo chutiť. /Nejde mi pridať vyžgereného do textu/
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
kukučka
žiadny problém, naopak, úžasný pocit, aké to bolo ľahké a dnes po skoro 11 rokoch nefajčenia sa čudujem, ako mi to mohlo chutiť. /Nejde mi pridať vyžgereného do textu/
Betka , aj Ty ...........ako si to prekonávala ?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
kukučka gratulujem, pekný výkon.
Mne zase ani nikdy nenapadlo dať si cigaretu do huby a mala som veľa príležítosti.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lenkak
kukučka gratulujem, pekný výkon.
Mne zase ani nikdy nenapadlo dať si cigaretu do huby a mala som veľa príležítosti.
Lenka a ani nikdy v živote to nesprav ...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ani nechcem, netúžim, nemám záujem.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zita5
Ešte niečo chcem dodať .......bojím sa toho , že čo ak prestanem fajčiť a budem mať potom problém ..nejaký napríklad ....že sa to prejaví .....Elenka Navrátilová Ty si mala nejaký problém...... Popíš ak to nie je tajné ....
Zitka nemám žiadny problém. Dýchanie čisté, piť mi chutí aj tak, kávička aj niekoľko za deň, cigaretová aróma mi nekazí iné pôžitky. A som na seba hrdá, že som to dokázala. Ten pocit je fakt dôležitý. Jednoducho si človek dokáže rozkázať. To je perfektné. Ale keď som sa rozhodla tak som vydržala. A je to o tom, že je ľahké prestať ale ťažké je vydržať. V podvedomí dokola až tomu každý uverí - nechcem fajčiť, smrdí to, horšie sa dýcha... Ale je to na rozhodnutí každého. Nenútene, pekne potichúčky a večer keď si ľahneš- som dobrá, vydržala som celý deň a dni budú pribúdať. Na dýchaní spoznáš už po 1-2 dňoch. Ja si pamätám že som sa v prvé dni dosť potila, ruky sa triasli pri kávičke, na to nezabudnem nikdy a to je také "memento", ktoré si udržiavam. Keď mi nejaký nefajčiar povedal, že je to závislosť, nikdy som tomu neverila. Ale pri odvykaní som si uvedomila čestne, že mali pravdu.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

ayya
ale - fajcenie je blbost, to viem... otravuje ma to, ze si nemozem zapalit kde chcem (fakt uznam, ze nefajciari maju narok na cisty vzduch) takze mi to zabera vela casu... staci spocitat - jedna ciga "narychlovku" 5 min.. vynasobit poctom cigariet za den...
takze nielen "do penazi" to fajcenie ide ale aj "do casu"
------------------
ze by som naozaj aj ja vyskusala tie naplaste? nasi by odpadli, keby som ja prestala hulit
este nic neslubujem, hoci - rada by som nefajcila, ibaze neviem ako na to

Ayyka, verím, že keď niekto skutočne chce, nemá problém prestať. Keď som to ja dokázala, dokáže to každý, každučký. Musí len chcieť, nie to o ničom ťažkom, boľavom. To že si povieš, keď nebudem fajčiť budem mať iný problém ... Tie zdravotné nastúpia v našej generácii aj tak. My sme chodili do roboty aj v pracovné soboty, detičky jasličky, škôlka. Stres denno denne. Ale človek bol zamestnaný, vysmiaty, nebolo toľko závisti medzi ľuďmi, nebolo si čo závidieť. Kto vtedy poznal milionára?
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 06.07.06 at 20:28
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Re: Skusenosti z OPAKOVANYCH navstev solnych jaskyn

--------------------------------------------------------------------------------

Citát:
Pôvodca textu príspevku: Chemik
Ako mnohorocny fajciar mam dychacie problemy. Viem, ze najjednoduchsie by bolo prestat fajcit, ale zatial to nejde. Tak som zacal chodit cez weekend do SJ. Dychanie sa mi po tejto navsteve krasne precisti, nemam ranny fajciarsky kasel. A ten relax v lehatku s relaxacnou hudbou...odporucam vsetkym uponahlanym ludom.

Je potešením čítať túto tému a povzbudením pre iných, aby sami hľadali vlastnú cestu za zdravím, nespoliehali sa len na lieky.
Prestať ich užívať, či len znížiť ich dávku je nádherný pocit a držím palce všetkým, ktorí tú cestu hľadajú.
Dobrá správa pre Chemika a ostatných fajčiarov - ide to! Ja sama som si myslela, že to nedokážem a radšej som to ani neskúšala.
Až raz...Prijala som rozhodnutie, že to urobím a dokázala som to! Občas to skúsim a čuduj sa svete, cigarety mi prestali chutiť. To isté dokázala moja dcéra doslova zo dňa na deň - dva roky si už nezapálila, ja prosím nefajčím desať rokov.
Stačí sa naozaj opakujem naozaj rozhodnúť. Bez toho aby sme si dopredu povedali, aj tak to nedokážem ...
Nie je to také ťažké, ako nás dennodenne presviedča reklama, no prečo asi ak nie kvôli ziskom tabakového, žuvačkového a farmaceutického priemyslu? Prepáčte, že som odbočila od témy, ale téma je zdravie, však?
Hurá do soľných jaskýň!
__________________

Toto som písala skoro pred rokom....Fajčenie je závislosť a veľmi silná, šťastný, kto ju nepozná. Niekedy sa fajčil čistý tabak, dnes doň pridávajú hnusné svinstvá na zvýšenie závislosti, pozrite sa okolo seba, koľko detí fajčí a spoločnosť - teda my sme ľahostajní.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No a už sme znovu pritom, povedz takému mladému, o čom je závislosť na cigaretách? Pri najlepšom Ti pekne nadá. A v najhoršom? Podľa toho čo fajčí.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

No ja iba pozerám a nestačím sa diviť

Druhým dokážu poradiť a sebe nemôžu(nechcejú)!

Aby som Vás trochu povzbudil, moja známa farmaceutka robila v škole seminárku, kde sa snažila dokázať, že 1 cigareta denne neuškodí. Teda nie že neuškodí, ale by mala ešte pomôcť. Aj sa jej to podarilo
Ak sa budete toho držať, budete žiť dlhšie ako nefajčiari . Vážne.

Asi som Vás vôbec nepovzbudil, ale snažil som sa...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Sa Ti nezdá, že tu sa chcú motivovať,aby prestali a nie aby ostali na jednej cigarete denne? Tá jedna by mala byť ku jednej káve, od nervov, na nervy, alebo načo? Na toľké stresy je jedna isto málo. Ty tiež fajčíš jednu denne?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tento boj poznám! Fajčila som 35 rokov, 1 krabička denne mi bola málo! Po ťažkej operácii som ako prvé ešte na JIS poprosila sestričku, aby mi pomohla na balkón, triasli sa mi ruky a musela som fajčiť! Veľmi som chcela prestať a prestala som!!! Dva roky čo nemôžem cigaretu ani vidieť, nie to ešte cítiť ten smrad z nej ! Keď prídem domov, manžel v zime fajčí
v obývačke, žalúdok mám na mäkko a už som naštartovaná ako traktor a zúrim! Síce som pribrala, ale pri mojej váhe
( nie malej ) mi to už vôbec nevadí! A viete ako som prekonávala prvé dva mesiace : ŠKORICA!! pri PC som mala stále koreninu - hrebíčky, dala som si do úst 1 kúsok a drzo som ho rozhrýzla, kým ma nepálila celá pusa. Aby som vyplnila prázdno v rukách, medzi prstami som "mrvila" namiesto cigarety kúsok celej škorice, ten mi dával pocit, že prsty nie sú prázdne! Prvé dni by som bola liezla aj po stene, ale prešlo a som šťastná, že som sa tejto pliagy zbavila! Moja sestra skúsila náplaste, kúpila si tri dávky, fajčila 40 !! cigariet denne a prestala, už 8 mesiacov sa nedotkla ani jednej cigarety. Som šťastná aj za ňu, a taktiež budem veľmi rada, ak do tejto témy napíše prvý abstinujúci nefajčiar!
Dievčatá, poďte medzi sebou súťažiť, ktorá skôr prestane, potom vám udelíme " RAD KRÁSNEJ NEFAJČIARKY !"
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Elena Navrátilová
Sa Ti nezdá, že tu sa chcú motivovať,aby prestali a nie aby ostali na jednej cigarete denne? Tá jedna by mala byť ku jednej káve, od nervov, na nervy, alebo načo? Na toľké stresy je jedna isto málo. Ty tiež fajčíš jednu denne?
Som ich chcel motivovať nie na to, aby prestali fajčiť, ale na to, aby to minimalizovali na 1 denne. To by nemalo uškodiť.

Inak ja nefajčím, občas si však uvedomím že veľmi zdravo žijem, a tak keď je príležitosť(fajčiarska návšteva), tak si s ním zapálim.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Vlasti super nápad. A ako hlavne motivantky nás potom môžu pozvať na niečo originálne. Najprv oni nás a potom my ich. Uvidíme ktorých bude viac. Krásnych nefajčiarok, alebo fajčiarok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a čo by si si želala? (to originálne, daj návrh)
Ja sa hrdím tým, že som nefajčiarka a nikto ma nepresvedčí si zapáliť cigaretku, aj keď rodičom som zapaľovala cigarety neraz.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nooo ale ak sa tie návštevy budú zhusťovať, tak sa z toho tiež môže niečo vypestovať, nie? Hovorí sa tomu aj závislosť. Tak radšej pomaly, pomaly s tými návštevami. A ako zdravo žiješ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať