Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Antonia1 Antonia1

Antonia1 je offline (nepripojený) Antonia1

Ja som tiež niekoľko rokov fajčila denne 20 aj viac, podľa situácie. Dnes už nefajčím 3 a pol roka. Mňa donútili nefajčiť zdravotné problémy. Jedného Sivestrovského večera sa mi začalo ťažko dýchať a z pohotovosti ma už odviezla rýchla záchranná služba. Infarkt. Niekoľko týždňov v nemocnici a tam som ani len nepomyslela na cigaretku. Keď som prišla domov povedala som si, keď som vydržala tam musím aj doma. Bála som sa síce, že priberiem ale začala som denne chodiť 5 km a váhu mám takú istú. Teraz som zistila, že sa dá žiť aj bez cigarety. Vtedy som si to nevedela ani predstaviť. Vždy som hovorila, že u nás keď na nič nebude ale na cigarety a chleba vždy musí byť. Myslela som tým korunky. Teraz, keď stretnem bývale kolegyne a poviem im, že nefajčím nechcú vôbec veriť. Tak to je moja skúsenosť s fajčením.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Ahojte všetci
zapnem poradu a čo nevidím ? Téma mne veeeľmi blízka. Obdivujem tých,
čo už s fajčením prestali a držím palce tým, čo chcú prestať. Aj ja medzi
nich už niekoľko rokov patrím. Dúfam, že jedného pekného dňa s tým už
ozaj seknem, zatiaľ sa mi veľmi nedarí. Budem isto sledovať túto tému,
možno ma vaša snaha a trpezlivosť budú inšpirovať.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
No tak ja som od včera pokročila asi takto. Hlavu mám tak nabitú premýšľaním nad všetkými príspevkami, že táto téma ma priam pohltila. prvý raz hľadám skutočne a poctivo všetky spôsoby, ako byť slobodnou. Ako sa nehrabať stále po cigarete, zapaľovači, a potom žuvačke, parféme, mentolke, lebo tak to s nami fajčiarkami je. Kedysi som počula, že čím neskôr v priebehu dňa si zapálim cigaretu, tým menej ich vyfajčím. Čosi na tom bude. Ale je to dosť málo. Chce to fakt radikálny rez. Každá z nás určite zažila ženskú, čo nám vážne vedela pohnúť žlčou. Najradšej by sme je stlačili krk. Keďže sme tu všetko inteligentné dámy, nestlačili sme jej krk, ale sme ju ignorovali, a dokázali, že máme navrch. Dnes mi stačilo predstaviť si v tejto pozícii tú nadutú pani závislosť, čo mi bezcitne nahlodáva srdce, cievy, votrela sa mi už aj do žalúdka a do kostí a ktovie, či sa nepokúsi odviesť mi aj muža môjho srdca. So smradľavým pomocníkom nikotínom by to nemusela mať až také zložité. Milé dámy, vážne som sa na ňu naštvala. No povedzte, sme tak nemožné, aby sme jej neukázali dvere z našich príbytkov? Apropo, veď Vám vyvádza to isté, čo mne. A uznajte, koľko galantných kolegov tu s nami diskutuje, nepochybne nefajčiarov. Ktovie, či by boli tak galantní aj v našej
zadýmenej spoločnosti. Takže dievčence, v jednote je sila.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Dobrééé. Skús si to ešte niekoľkokrát prečítať a budeš na najlepšej ceste zbaviť sa predmetného zlozvyku.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Ty papierosa daj, jak jego pocalunek - nech truje, to mniej boli - spieva tabatierke čo jej ostala po milencovi ktorý ju opustil, poľská speváčka Kayah v slávnej Bregovičovej piesni.
Danila mi pripomenula spolužiačku, ktorá začala fajčiť až keď náhle ovdovela. Manžel bol fajčiar. . .
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milá Elena, nemusím čítať, lebo hľadám jej toľko prívlastkov, že keby ju namaľoval maliar, tak Pablove výtvory sú hotový šuviks.. Ale pridám ešte niečo. Mám vynikjúceho kamaráta, ktorý abstinuje od alkoholu asi 20 rokov. Zobral ma raz na tajnáša na to ich stretko.Nie ako alkoholika, ale ťažkého závisláka, ktorý jeho rady hádzal za hlavu. V prírode. Medzi nimi je málo fajčiarov. Ale kto si chce zapáliť, môže. Má však vyhradený priestor - znázornený cintorín. Čestné slovo, že som si v ten deň nezapálila. Zitka, ayya a spol. čo poviete na také stretko? Ale by sme od toho cintorína pekne upalovali!!!! A majú ešte jednu zásadu. Keď im pohárik straší pri ramene, zavolajú na pokec kámoša. Takže aj ja dnes menej makám ako inokedy. Radšej tu s Vami pokecám, lebo aj tá moja potvora mi nedá pokoj a dvakrát ma zmohla. Aj tak som dnes fakt moc,móóóc dobrá.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop ..... a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . Fúúúj



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Zita5
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop ..... a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . Fúúúj



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .

Ešte doplním ak fajčia z rodiny dvaja 25 rokov : 33 755 x 2 = 67 510 Sk ročne x 25= 1 687 750 Sk ....... t.j. ušetrené zdravie a bývanie pre jedno dieťa .
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Zita5
Začínam bilancovať :

Fajčiar , ktorý denne fajčí 30 cigariet ...t.j.5 minút jedna cigareta = 1,50 hod.denne x 365 = 547,50 hod. : 24 hod.= 22,81 dní z jedného roka prefajčí ........nonstop ..... a skonzumuje 10 950 ks cigariet pri značke W... a kúpnej cene to je 58 Sk : 20 = 2,90 Sk/ 1 ks x 30 ks = 87,- Sk denne x 365 dní = 33 755 ,- Sk . Fúúúj



To som nepočítala všakovaké párty,opekačky a podobné posedenia .
Keď to takto podáš, vychádza celkom zaujímavé číslo ...
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka,pridaj k tomu cenu za biele M a je to na infarkt. Týchto výpočtov som urobila stovky a vyfajčila som pri nich majland. Halóóóóó, je tu nejaký psychológ?. ...... Nič? Ak si ozvi sa ! Nemáme leháro, ani klídek, len ten tabáček. Skús pomôcť ako to urobiť naopak. Ak tu občas pendluješ náhodou medzi nami, pridaj sa ! No čo už! Je to tu zadarmo, ale aj my tak fungujeme pre naších blížnych. A ochotne. A radi.
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
petra:-)
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:
Na to sa ja osobne ani nepozriem , automaticky ak je nejaká relácia v TV ...prepínam ....
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Zitka, treba sa motivovať. U mňa to zabralo. Aj keď toto bola len jedna z motivácií. Ďalšou silnou bol CIGARETOVÝ SMRAD - FUJ- takto nemá byť cítiť žena. Poviem Ti - strašne to cítia nefajčiari, a ešte viac odučení fajčiari. Keď sedím na školení a po prestávke príde spolusediaca, ktorá práve zahasila, Ti poviem - je krásna, elegantná, ale ten smrad .
Ha, mne sa to hovorí, ja už to mám za sebou, ale bola som pevne odhodlaná a nechcela som prehrať boj sama so sebou. Motivovala som sa vetou: Však čo som nejaká handra aby so mnou zametala cigareta? A pritom som ju držala v ruke a pekne som ju ovoniavala - Bože a voňala - ale nakoniec som ju pekne rozžmolila do popolníka.
Chápem aké ťažké je prekonať krízy, už by som tie pocity nechcela mať. Držím Vám všetkým odhodlaným palce.
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Dievčence, hoďte už nejakú informáciu ako sa Vám dnes darí. Podarilo sa aspoň o nejakú 1-2 cigaretky menej? Veľmi vám fandím.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
petra:-)
Odporúčam pozrieť pri chuti na cigaretku:
To sú strašnéééééééé obrázky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zita5
Na to sa ja osobne ani nepozriem , automaticky ak je nejaká relácia v TV ...prepínam ....

prečo Zitka sa nato nepozrieš, nič hororistické natom neni, je to skôr zaujímavé, vyzerá to jako roztrhnutá špinavá handra


a mimochodom čo Holky ostane to iba pri rečoch, alebo budú aj nejaké skutky či skutek utek??
ale ináč ja sa ukľudnujem tým , že veď čo keď nechytím to na pľúca, ajtak je tisíce možnosti, kde to vyskytne v celom tele má priestor nato, čo sa jej ráči to napádne, keď to nebudú pľúca, bude niekde inde.
veď sa hovorí, že na niečo umrieť musíme ,nonie??
len to mi nejde do hlavy, že tí mladí ľudia a deti, ktorí ešte ani nefajčili, ani nepili prečo mávajú tú chorobu a prečo musia umrieť? veď ešte ani nežili toto nikdy nepochopím


ale som Vás s tou mojou úvahou ukľudnila čo, ? tak ideme si zapalíť??? gdo sa pridá???
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
renča1
To sú strašnéééééééé obrázky.

Ranátka prečo to pozeráš? Som ja ale zbabelec ,však ?Ja to ani nepozriem .
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Zita5
Ranátka prečo to pozeráš? Som ja ale zbabelec ,však ?Ja to ani nepozriem .
Zitka ešte stále je vo mne niekedy taká malá chutička na cigaretku. Ale ked pozrieš na tie obrázky, tak máš aj po chuti. Mrkni ...a držím palčeky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Barbara
prečo Zitka sa nato nepozrieš, nič hororistické natom neni, je to skôr zaujímavé, vyzerá to jako roztrhnutá špinavá handra


a mimochodom čo Holky ostane to iba pri rečoch, alebo budú aj nejaké skutky či skutek utek??
ale ináč ja sa ukľudnujem tým , že veď čo keď nechytím to na pľúca, ajtak je tisíce možnosti, kde to vyskytne v celom tele má priestor nato, čo sa jej ráči to napádne, keď to nebudú pľúca, bude niekde inde.
veď sa hovorí, že na niečo umrieť musíme ,nonie??
len to mi nejde do hlavy, že tí mladí ľudia a deti, ktorí ešte ani nefajčili, ani nepili prečo mávajú tú chorobu a prečo musia umrieť? veď ešte ani nežili toto nikdy nepochopím
Prvý krát som sa pozastavila nad tým , že či fajčím alebo nie ..vždy je to jedno . Bolo to v dobe keď mi zomrela 38-ročná švagriná na tú chorobu ........., ktorá v živote nikdy nefajčila .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať