Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Zita5
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať
Zitka ..super...dúfam, že to ešte stále platí....
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zita5
Prvý krát som sa pozastavila nad tým , že či fajčím alebo nie ..vždy je to jedno . Bolo to v dobe keď mi zomrela 38-ročná švagriná na tú chorobu ........., ktorá v živote nikdy nefajčila .
Zitka ale pjosím Ťa, nebuď k sebe taká tvrdá, hovorí sa, že kto fajčil, nemá prestaťzo dňa na deň, ale postupne.
držím Ti prsty, ale ja to skúšať zatial nejdem.

no veď práve o tomto hovorím. fakticky umrieť musíme, ale to neni jedno , že kedy??
lenže pani si nevyberá ani čas ani miesto.
ešteže to nevieme dopredu, kedy tá zubatá pre nás príde, veď by sme sa asi zbláznili.

fuuuuujjjj ale sme sa dostali k dobrej téme .
Tešme sa že ide víkend a bude pekne a tak! :p

a od pondelka znovu do nefajčenia!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Zita5
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať
Zitkaaaá som s Tebou! Keby si bola bližšie aj pohár vody Ti podám. Aj žuvačku, odvtedy čo som prestala, žujem skoro stále. Pohoda.
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Barbara

a od pondelka znovu do nefajčenia!
aké od pondelka ...včera tu bolo povedané..že tá včerajšia nočná bola tá posledná....a dúfam, že to tak bude...
takže sa pridajte...kto fajčíte...nech nám tu na porade toľko nedymíte
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Barbara
Zitka ale pjosím Ťa, nebuď k sebe taká tvrdá, hovorí sa, že kto fajčil, nemá prestaťzo dňa na deň, ale postupne.
držím Ti prsty, ale ja to skúšať zatial nejdem.

no veď práve o tomto hovorím. fakticky umrieť musíme, ale to neni jedno , že kedy??
lenže pani si nevyberá ani čas ani miesto.
ešteže to nevieme dopredu, kedy tá zubatá pre nás príde, veď by sme sa asi zbláznili.

fuuuuujjjj ale sme sa dostali k dobrej téme .
Tešme sa že ide víkend a bude pekne a tak! :p

a od pondelka znovu do nefajčenia!
Dievčence, prosím pekne nie týmto smerom. Na psychiku bacha. Tá sa musí posilňovať inými impulzmi. Napr. z vnútra-načo mi je tá cigareta dobrá? Ja ju vôbec nepotrebujem. A prosím takto to začne fungovať. Na psychike je dôležité nemyslieť na negatíva zo závislostí, ale pozitíva zo zbavenia sa závislostí. No aká som silná, aj tých cigariet som sa zbavila!!! A keď sa niekde zjavím nemusím pozerať kto kde fajčí aby som nefajčila sama. A potom výčitky, no ale vyzerám s tou cigaretou, alebo keď je niekde fajčiarka, taká elegantná pani a vôbec jej to nepristane. Len nemyslite na choroby z fajčenia a tak. To nie je správna motivácia. Len na to pekné, čo získam, keď prestanem. VOdička, vodička, vodička.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danila
Milá Elena, nemusím čítať, lebo hľadám jej toľko prívlastkov, že keby ju namaľoval maliar, tak Pablove výtvory sú hotový šuviks.. Ale pridám ešte niečo. Mám vynikjúceho kamaráta, ktorý abstinuje od alkoholu asi 20 rokov. Zobral ma raz na tajnáša na to ich stretko.Nie ako alkoholika, ale ťažkého závisláka, ktorý jeho rady hádzal za hlavu. V prírode. Medzi nimi je málo fajčiarov. Ale kto si chce zapáliť, môže. Má však vyhradený priestor - znázornený cintorín. Čestné slovo, že som si v ten deň nezapálila. Zitka, ayya a spol. čo poviete na také stretko? Ale by sme od toho cintorína pekne upalovali!!!! A majú ešte jednu zásadu. Keď im pohárik straší pri ramene, zavolajú na pokec kámoša. Takže aj ja dnes menej makám ako inokedy. Radšej tu s Vami pokecám, lebo aj tá moja potvora mi nedá pokoj a dvakrát ma zmohla. Aj tak som dnes fakt moc,móóóc dobrá.
Danila len vydrž v tom prehodnocovaní. Odpoveď je na Tebe.
0 0
rosemary rosemary

rosemary je offline (nepripojený) rosemary

Povedala som si, že určite sa do tejto témy nezamiešam. Ja, tuhý fajčar, ktorý vždy od pondelka, od nového roku, od prvého...prestáva znovu fajčiť.Vyskúšala som náplaste, len tak z plezíru, týždeň náplastí som zaplatila na cigaretách som ušetrila tú istú sumu.
Tak zisťujem, že aj tak nechcem prestať. Viete prečo? Už mnoho krát som zistila, že tá cigareta je moja najlepšia spoločníčka. Ešte nikdy ma nesklamala, vždy bola po ruke, keď som ju najviac potrebovala. A nech ma niekto presvedčí že stres a pevná vôľa idú ruka v ruke.
...a ešte si počkám, keď budú mať fajčiari úľavu na dani....
Všetkým, ktorí prestali fajčiť klobúk dolu, klaňám sa po samú zem a hlavne zááávidííím.......................strašne závidím
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Hani..iba toľko...
drahá spoločníčka...ktorá si vyberá svoju daň...vyššiu..než si možno pripúšťaš...
0 0
petra:-) petra:-)

petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

:-)
Poznáte ten vtip?
Stretnú sa po rokoch dvaja priatelia. Prvý hovorí: "Som na seba pyšný, prestal som pred rokom fajčiť!" Druhý na to: Noooo, je tam toho. Ja som za posledný rok prestal už 6x!"
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Zita5
Ja som ešte dnes nefajčila ...bojujem sama so sebou ....nie je to nič ľahké ....nemusím Ti nič viac o tom písať

Zitkaaaa , prosím Ťa potom sa nám pochvaľ ako to šlo, a ako to ide---
v duchu Ti budem tiež záávidiieť, keď sa Ti to bude dariť!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, veľmi si ma podporila. Bojujem a mám pitný režim o akom sa mi nesnívalo. A pribudla aj nejaká 50 korunáčka.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Elena Navrátilová
Zitkaaaá som s Tebou! Keby si bola bližšie aj pohár vody Ti podám. Aj žuvačku, odvtedy čo som prestala, žujem skoro stále. Pohoda.

no jááá by som z toho moc nenažula tými mojími zlými zubami
žeby som vyskúšala tú čistú vodu????
0 0
Renatka 75 Renatka 75

Renatka 75 je offline (nepripojený) Renatka 75

Od rána čítam Vaše prispevky a vtedy ma pochytia výčitky. Ale akonáhle vypnem Poradu, hneď si idem zapáliť.
Po cige mám zas výčitky svedomia. A najhoršie je to vtedy, keď do mňa začne tlačiť 11-ročná dcéra, ktorá mi už neraz chcela zahodiť cigaretky.
My fajčiari sme otrasní v tom, že si nechceme pripustiť, že nás to veľmi, veľmi štve, ale bránime sa spôsobom, že na to nemyslíme, ale podvedome to tam je. A keď nevydržíme, tak si povieme, že načo žijeme, keď si nemôžeme dopriať. Sme ako malé deti.

Zitka, držím palce.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Barbara
no jááá by som z toho moc nenažula tými mojími zlými zubami
žeby som vyskúšala tú čistú vodu????
Barbarka sú aj také žuvačky čo sa nelepia na žiadne zuby. Dnes sú aj tuhé cukríky bez cukru.
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
Elena Navrátilová
Barbarka sú aj také žuvačky čo sa nelepia na žiadne zuby. Dnes sú aj tuhé cukríky bez cukru.

no lenže ja som myslela nato, že aj mi chýbajú potrebovalo to už protézu

ale teraz vážne to s tým fajčením asi bude podobne ako s tou Poradou. je to závislosť. to vieme
doma nemám net, takže v piatok večer , v sobotu a v nedeľu mám abstinenčné príznaky za POradou a neviem čo so sebou, rozmýšľam nadtým , že kto a čo je na Porade a teším sa na pondelok, že si zas zapálím, chcem povedať zapnem net a hejda na Poradu.
už sa teším, že niekedy určite si dám zaviesť aj doma net a potom ma tu budete mať aj vo dne v noci
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ayya
heja! heja! ... to si o mne pisala? ja tvoju dusu!
Čo myslíš, že si sama? Veď to všetky veľmi dobre poznáme......
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

ucetni_fantozzi
nuz damy, necital som vsetky vase prispevky, lebo ich je vela, ale mozem vam povedat, ze najlepsie je prestat hned a naraz! proste pri tejto cigarete si povedat "dost!", zahodit to svinstvo a vydrzat. ja som to absolvoval asi pred 4 rokmi a teraz je to super. nehovorim, ze to bolo lahke, mal som strasne abstaky, aj som pribral (co asi mnohe z vas strasi), ale stalo to za to... s cistymi plucami je zivot o 100 bodov lepsi.

mimochodom, este stale mam pred ocami krabicku, co som vtedy nedofajcil, nechal som si ju ako memento na obdobie nikotinoveho "otroctva"...
Gratulujem a potichu závidím, že si to dokázal.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Eulalia
Gratulujem a potichu závidím, že si to dokázal.
Nezáviď, porozmýšľaj a potom môžeš niečo buď urobiť, alebo neurobiť nič. Je to len Tvoja vôľa.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Elena Navrátilová
Nezáviď, porozmýšľaj a potom môžeš niečo buď urobiť, alebo neurobiť nič. Je to len Tvoja vôľa.
Elenka, to o pozitivnej motivácii je absolútna pravda. Ja mám už tretí týždeň nové zamestnanie, v ktorom nemôžem fajčiť. Oproti predchádzajúcemu tempu som ubrala minimálne tretinu cigariet. Dokonca už aj večer doma menej fajčím. Dúfam, že to bude pokračovať takto do stratena, pretože s jednorazovým seknutím som to skúsila už viackrát a nikdy mi to nevyšlo.
Takže nechcem robiť žiadne veľké vyhlásenia, ale bola by som rada, keby som mohla raz aj ja povedať: Hej, Vy tam, ja už nefajčím!
Drž nám palce a povzbudzuj nás naďalej, je to príjemné vedieť, že nie sme v tom "ťažkom" boji samé.

P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak Vám všetkým držím palce.
Zitka ako si na tom?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať