Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Eulalia
Elenka, to o pozitivnej motivácii je absolútna pravda. Ja mám už tretí týždeň nové zamestnanie, v ktorom nemôžem fajčiť. Oproti predchádzajúcemu tempu som ubrala minimálne tretinu cigariet. Dokonca už aj večer doma menej fajčím. Dúfam, že to bude pokračovať takto do stratena, pretože s jednorazovým seknutím som to skúsila už viackrát a nikdy mi to nevyšlo.
Takže nechcem robiť žiadne veľké vyhlásenia, ale bola by som rada, keby som mohla raz aj ja povedať: Hej, Vy tam, ja už nefajčím!
Drž nám palce a povzbudzuj nás naďalej, je to príjemné vedieť, že nie sme v tom "ťažkom" boji samé.

P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?
No som sa dobre zasmiala na tej "benzínovej pumpe". A to som si myslela, že len ja viem byť k sebe až "morbídna". No ďakujem Ti pekne. Len pokračuj v tom pozitívnom myslení. Z vlastnej skúsenosti viem, že je to tá najlepšia a najmenej bolestivá cesta. Keď si osviežim v pamäti ako som sa učila fajčiť, ľudia moji, ani palce na nohách som si nevidela pre ti mrákoty. A potom som zas mala mrákoty pri nedostatku negitívnych "síl" z cigarety. No veď som si to sama navodila aj odvodila. Je to len v myslení. Pekne uložiť v hlavičke čo chcem čím dosiahnuť. No veď to vidíš, tí čo stretkujú /Bardejov, Prievidza/ si tiež zvolili. My taky tak. Každý sme tu, ja tomu hovorím "na pôžičku". Nikto tu nie je "naveky". Tak prečo tú "pôžičku" neprežiť čo najpríjemnejšie, atmosféru /pôžičky/si viac menej vytvárame sami. Ja sa teším a to teda tu pred celou poraďáckou rodinou smelo prehasujem, že vtedy, keď si budú tí čo už nikdy nebudú chcieť fajčiť cigarety,l že sa na stretku určite zúčastním aj s fľašou coly a balíčkom Mentosu tam, kde sa dohodneme. No a už som vymyslela niečo super "originálne", nie?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Elena Navrátilová nám už dáva takmer srdce na dlaň. Vie presne, čo v súboji s touto pliagou podstupujeme. Vie presne, že pri našom potácani sa potrebujeme občas oprieť. A to som dnes vsadila na ESO. Ja som zostala bez jedinej cigarety. Kedysi by som o polnoci zašla pre ne do prvej krčmy. Dnes pobehujem po schodoch, aby som to nutkanie odpochodovať do večierky rozchodila. Maj s nami ešte výdrž. Na to stretko by som totiž prišla veľmi rada.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Dnes som prvýkrát vypila ráno kávu bez cigarety. Nacapila som náplasť a robila celý deň ako otrok. Bežné upratovanie , varila obed , oprala niečo v rukách asi dve hodiny som žehlila. Po bežnej práci bolo asi 15 hod som končila a dostala veľkú chuť si zapáliť dala som si kávu a prvú cigaretu /veľmi som to obanovala/, trápilo ma to veľmi, prišiel manžel a hneď sa ma opýtal "Koľko si vyfajčila?" Ja som sa priznala k tej jednej mizernej a parádne ma rozčúlil, keď mi povedal, že ja asi prestanem fajčiť len vtedy, keď tie naplaste budem lepiť na pusu. Čakala som, že ma pochváli a dostala som toto. Možno to robí naschvál? Provokuje ma?
Zite veľmi gratulujem, keď to dokázala bez náplasti. Si veľmi veľká bojovníčka, pokračuj. Ja sa veľmi hanbím. Všetkým veľmi fandím a díky za podporu.
Cila
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Cila
Dnes som prvýkrát vypila ráno kávu bez cigarety. Nacapila som náplasť a robila celý deň ako otrok. Bežné upratovanie , varila obed , oprala niečo v rukách asi dve hodiny som žehlila. Po bežnej práci bolo asi 15 hod som končila a dostala veľkú chuť si zapáliť dala som si kávu a prvú cigaretu /veľmi som to obanovala/, trápilo ma to veľmi, prišiel manžel a hneď sa ma opýtal "Koľko si vyfajčila?" Ja som sa priznala k tej jednej mizernej a parádne ma rozčúlil, keď mi povedal, že ja asi prestanem fajčiť len vtedy, keď tie naplaste budem lepiť na pusu. Čakala som, že ma pochváli a dostala som toto. Možno to robí naschvál? Provokuje ma?
Zite veľmi gratulujem, keď to dokázala bez náplasti. Si veľmi veľká bojovníčka, pokračuj. Ja sa veľmi hanbím. Všetkým veľmi fandím a díky za podporu.
Cila
Cilka poznám aj tieto prípady. Aj zajtra je deň. Len to nevzdaj, lebo si založila takúto interesantnú tému. Každý pokus je dobrý. Prosím.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Takže môj dnešný harmonogram bol vcelku na zbláznenie .V určitom prípade som bola vyzvaná , aby som si išla zapáliť .....keď som povedala, že nie ....veľký hurónsky smiech ......"nemachruj do kedy to vydržíš ".....
Moja odpoveď bola nie ,už nemám ani cigarety a už vôbec nekúpim.
Nefajčila som .
O 16 hod. som bola v potravinách a robila som nákup na víkend, ako som platila pri pokladni ...môj synáčik rozosmial všetky existujúce predavačky jeho pokrikom ...mami nie že na víkend kúpiš cigarety !Tak som ani nekúpila a nemala som vôbec v pláne kupovať .
Pociťovala som veľkú nervozitu , neviem ani teraz sa zmestiť do kože .
Prišla som domov uvarila som si kávu .............................a vtedy som zmarila môj skoro celodenný boj a dala som si jednu odloženú cííííígu .Bola som na seba nasr..., išla som dolu cvičiť .....ani som nevarila ....potom som išla pod sprchu a od jedu som išla spať a zobudila som sa až teraz .Ale istotne si nezapálim , lebo nemám čo ...... Zajtra budem bojovať znova .

Je to hrozné ...hrozné....hrozné......

Cila ...neviem prečo sa hanbíš , ja sa vôbec nehanbím , som hrdá na to , že je to tak ako to je a inokedy o takomto čase som mávala 1 krabičku za sebou .........skonzumovanú a možno i viac ....

Toto bol môj dnes prvý takto prežitý deň .

Smajlíkov ani nedávam ...pretože tu nie taký smajl, ktorý by momentálne moje rozpoloženie napodobnil .
Naposledy upravil Zita5 : 07.07.06 at 20:52
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ešte doplním .......stále by som niečo jedla .......a to je len prvý deň
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
Zita5
Ešte doplním .......stále by som niečo jedla .......a to je len prvý deň
Zitka..ale pokiaľ si vydržala ....a nehúlila...tak gratulujem...a nech ti to vydrží...
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Zita5
Takže môj dnešný harmonogram bol vcelku na zbláznenie .V určitom prípade som bola vyzvaná , aby som si išla zapáliť .....keď som povedala, že nie ....veľký hurónsky smiech ......"nemachruj do kedy to vydržíš ".....
Moja odpoveď bola nie ,už nemám ani cigarety a už vôbec nekúpim.
Nefajčila som .
O 16 hod. som bola v potravinách a robila som nákup na víkend, ako som platila pri pokladni ...môj synáčik rozosmial všetky existujúce predavačky jeho pokrikom ...mami nie že na víkend kúpiš cigarety !Tak som ani nekúpila a nemala som vôbec v pláne kupovať .
Pociťovala som veľkú nervozitu , neviem ani teraz sa zmestiť do kože .
Prišla som domov uvarila som si kávu .............................a vtedy som zmarila môj skoro celodenný boj a dala som si jednu odloženú cííííígu .Bola som na seba nasr..., išla som dolu cvičiť .....ani som nevarila ....potom som išla pod sprchu a od jedu som išla spať a zobudila som sa až teraz .Ale istotne si nezapálim , lebo nemám čo ...... Zajtra budem bojovať znova .

Je to hrozné ...hrozné....hrozné......

Cila ...neviem prečo sa hanbíš , ja sa vôbec nehanbím , som hrdá na to , že je to tak ako to je a inokedy o takomto čase som mávala 1 krabičku za sebou .........skonzumovanú a možno i viac ....

Toto bol môj dnes prvý takto prežitý deň .
Zato sa hanbím, lebo moje telo dostáva nikotín z tej náplaste, tak by som to mala v pohode vydržať. Ja necítim nervozitu, že mi chýba nikotin, mne chýba len pocit pohody z fajčenia. Čo budem robiť keďˇuž náplaste nebudem používať? Gratulujem Ti si super kočka.
Cila
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Milá Cila, veru sa Ty nemáš za čo hanbiť. Porobiť toľko roboty, a o 15 hod. prvú cigaretu, to si zaslúži pochvalu. A že Ťa manžel nepochválil? Neboj, ani mňa. A keby sa prihlásili ďalšie poraďáčky, ktoré manžel nepochválil za snahu prestať fajčiť,/ a nielen zato/ tak tu možno sedíme do rána. Nerobí to ani naschvál, a asi Ťa ani neprovokuje, jednoducho majú plné zuby toho nášho blbého zlozvyku.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Cila
Zato sa hanbím, lebo moje telo dostáva nikotín z tej náplaste, tak by som to mala v pohode vydržať. Ja necítim nervozitu, že mi chýba nikotin, mne chýba len pocit pohody z fajčenia. Čo budem robiť keďˇuž náplaste nebudem používať? Gratulujem Ti si super kočka.
Cila
Cila a manžel je fajčiar ?To len pre porovanie ...keď teda tak vraví ...má Ťa pochváliť ..... , že ho pozdravujem ...
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Eulalia
....
P.S. Už som si viackrát povedala, že by som sa mala zamestnať na benzínovej pumpe, priamo pri stojane. Keby som robila dvadsaťštvorky, určite by som sa rýchlo odučila fajčiť. Keď viem, že fajčiť nesmie, tak mi to nechýba. To je zaujímavé, že?
No tak ti poviem, že robím na benzínke aj keď nie čerpadlárku ale v kancli a mám na čerpačku dokonalý výhľad. Vlasy sa mi ježia nie len z logického ľudského zmýšľania niektorých zákazníkov ale najmä z titulu profesie, ktorú na čerpačkách robím. Mnohí nemajú problém čerpať pohonné hmoty so zapálenou cigou v ruke a keď si ich dovolím upozorniť, že najlepšie by bolo, keby sa presvedčili so zapálenou zápalkou v ruke, či už majú dosť plnú nádrž kukajú na mňa jak telce a to tie telce urážam.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Zita5
Cila a manžel je fajčiar ?To len pre porovanie ...keď teda tak vraví ...má Ťa pochváliť ..... , že ho pozdravujem ...
Fajčí ako Turek, ale ani nechce prestať, zato ma to napálilo.Ale keď tak rozmýšľam, najlepšie ma pozná, vie že ak ma provokuje, že to nedokážem
tak sa rozzúrim, že už len preto, aby nemal pravdu spravím opak. Iné mi nezostane musím na sebe makať!!!
Mužská logika, žeby mal pravdu?
Cila
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Cila
Fajčí ako Turek, ale ani nechce prestať, zato ma to napálilo.Ale keď tak rozmýšľam, najlepšie ma pozná, vie že ak ma provokuje, že to nedokážem
tak sa rozzúrim, že už len preto, aby nemal pravdu spravím opak. Iné mi nezostane musím na sebe makať!!!
Mužská logika, žeby mal pravdu?
Cila
Never mužskej logike. Ja som zas naschvál vydržala, aby som nepočúvala, že to aj tak nedokážem. Cilka, je to ne Tebe.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Tak to mám radosť - Zitka, že si podľahla, to nič, len ak sa budeš snažiť, určite bude zajtra deň menej smradľavý! Kúp si dobrý parfum, daj si ho na telo, ktoré nie je nasiaknuté dymom a uvidíš ten bezva pocit zo správnej arómy! A prečo to nerisknúť a neobjednať sa v tom Martine? Nie je problém sa tam dostať či už autom, alebo vlakom, určite to zato stojí! Poznám viacerých, ktorým to pomohlo, riskni to! Ak veľmi chceš, tak to dokážeš a všetky ostatné Poraďáčky s tebou. Gúľaš si medzi prstami škoricu? Ak nie, odbehni do kuchyne, strč si ju hoci aj do pusy a šľukuj! K tomu si zahryzni hrebíček, jazyk ťa bude štípať ako po cigarete, daj si nie jednu, ale dve šialky čaju, alebo minerálky, dokážeš to! Každá to dokážete, len treba chcieť, vari nebude víťazom jedna malá, smradľavá, dymiaca, žeravá hnusná cigareta, keď oproti nej je krásna baba, ktorá chce vychutnávať život!
ŠKORICU, a ešte raz ŠKORICU - a prsty majú čo robiť. Ja som ju "mágala" medzi prstami ešte aj na autobusovej zastávke, ale dokázala som to! No a vy to dokážete určite tiež!
Dúfam, že zajtra ju len chytíte a rozmrvíte do fľaše na polievanie muškátov - vraj to ničí mšice na kvetoch...
Teším sa na zajtrajší deň a vaše úspechy!
0 0
Simonab Simonab

Simonab je offline (nepripojený) Simonab

Zitka držím palce, aby si to vydržala, aj všetkým ostatným, ktorí sa na to odhodlajú.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Tak toto je Vlasta na bodík. Zdravotné šľukovanie. Letela som do kuchyne atómovou rýchlosťou, škoricu síce nemám, ale klinčeky som pohrýzla tri. V ústach binec, ale nehrozí z neho rakovina. Dievčence vyskúšajte, garantujem, že aspoň po určitú dobu Vás cigareta ani nenapadne. Takže ráno budem kupovať miesto Malboriek škoricu. Iba v prípade katastrofického scénara to kúpim spoločne. No čo už. Nech sa škorica snaží.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Inak klinčeky sú dobré aj na ďasná, aspoň ich pridávajú do zubných pást. Ak bude mať niekto chuť íst do toho Martina od nás to nie je ďaleko a roky som /aj som tam vyrastala/ tam pôsobila, nemám problém niekomu pomôcť ak bude mať potrebu sa orientovať. A tie čo vydržali len na menšom počte, ruku na srdce,je to také ťažké ako ste si predstavovali? Určite nie. No a raz tiež takto budete so slastným úsmevom spomínať ako ste prestali fajčiť. Prajem ten pocit spokojnosti každému. Je to len o tom, vydržať.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 08.07.06 at 06:51
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ja sice fajcim pomerne malo, ale zato s chutou. Moja babicka (dozila sa 90 rokov) hovorievala, ze kto co lubi, tym sa neotravi. Myslim, ze zavisla nie som, lebo ked sa niekde fajcit nesmie, nerobi mi to problemy.
Podla mojho nazoru nasilne odvykanie od fajcenia je viac skodlive ako fajcenie samotne. Vsetci hovoria, ze najviac skodi STRES. Toto sice vyzera ako navod na fajcenie, ale na druhej strane - budme demokrati.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Toto sa asi fajčiarom veľmi dobre počúva.Myslím, že naše rozhodnutie nie je násilné, ale dobrovoľné. Je to však cesta trńistá. Dnes ráno ma manžel neskutočne vytočil. A to som si nekúpila cigarety. Najskôr som tomuto stresu odolávala, potom som videla jednoduchšie eliminovať to nejakým šlukom z dlhého zahaseného ohorka. Ja som ten popolník preventívne nevysypala. Dva šluky a fuj tajbl! Stres bol preč. Nebudem si predsa píliť nervy aj pľúca. A tak žujem ďalší klinček, namiesto klincov. Durisovad, ale aj Tvoja pravda má rácio.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Daniela ako ti dopadol deň? Zas som neodolala okolo 18 hod som vyfajčila prvú cigaretu. Zitka sa neozvala dufam, že sa drží. Je to veľmi ťažký boj.
Cila
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať