Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Cilka začiatky sú ťažké. Vodičku si si dávala? Máš pocit, že by si mala nejaký problém, keď nefajčíš?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Cilka, dúfam, že si čítala môj predošlý príspevok. To boli prvé dva šluky. Čestné, že cigarety som si dnes nekúpila. Prehľadala som celý dom, všetky šuflíky, vrecká, kabelky, pre istotu aj auto. No čo Ti budem klamať. Našla som dve červene malb. Keďže mi moc nechutia, fajčila som každú na dvakrát. Strašné, ale proti krabičke snáď aký - taký pokrok. To všetko sa udialo po 20.00 hod. keď bola búrka. Blbá výhovorka. Zajtra sa pokúsim nekúpiť, ale už sa nemám kde hrabať, tak sama neviem. Myslela som na Teba aj na ostatné.Určite každá robila, čo mohla. Táto téma a podpora mi veľmi, veľmi
pomáha.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Všetky sa držte,
Danila, Cila aj toto je už úspech.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Najviac mi asi chýba zamestnať ruky-poradili mi domáce práce-ale vy ktoré fajčíte iste viete o čom rozprávam. Veľmi veľa som fajčila, keď som účtovala pri počítači. Dnes som asi 6 hodín účtovala a robila si prestávky keď ma chytil rapel, išla som do záhrady, jedla maliny, dala som pri počítač DRU tyčinky akoby cigarety / pondelok kúpim škoricu ako poradila Vlasta/, vodu som vypila tiež aj kvôli teplu. Furt by som len kutrala po sladkostiach. Budem tlstá ako dvojitá skriňa? Už teraz by som mala zhodiť 10-15kg. Je to hrozné naozaj.
Mladež z porady poučte sa z nášho trápenia a nikdy ani zo srandy ani z frajeriny nezačnite fajčiť.
Trápim sa veľmi.Kočky diky za podporu a za bodíky, ktoré som si všimla až včera a nepoďakovala za ne.
Cila
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Cilka, nerob si výčitky, absolútne nie sú na mieste. Si silná, keď takto otvorene rozprávaš o tom ako to prežívš. Ja keď som prestávala, všetci okolo mňa pofajčievali. Vadilo mi to hlavne v práci. Cítila som sa ako vyvrheľ z kolektívu. Oni sa zobrali a ja ...
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Teším sa s vami, ide vám to! Cila a ostatné bojovníčky: neviem či robíš dobre, ak nemáš doma ani ň, musíš nato stále myslieť, možno 2-3 by som mala v zásobe. Ak neodoláš, nič sa nedeje, stále si dobrá, odolala si 17-18x!!! Ak ťa trápi váha, nakrájaj si zeleninu a zobkaj, alebo šalát. Aj tak sa odporúča väčší prísun vitamínov, šťavy, čaje - čo máš rada, nič nasilu. Nič si nevyčítaj, práve naopak - pochváľ sa sama, ak ťa nemá kto!
Som dobrá, som dobrá, som dobrá!!!
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Cilka, mňa chytil opačný rapel a nerobila som vôbec nič. Celý deň si lebedím na Porade, občas ma obleje studený pot, zhodiť by som tiež mohla nejaké kilečko. Všetci okolo si myslia, že som asi chorá. Radšej vypadli, a nechali ma samú. V živote som nepresedela celý deň pri počítači. No ale uznáš, že pri takejto podpore to máme jednoduchšie, ako naše predchodkyne. Bol by v tom čert, aby sa naše svedomie nepohlo už keď pre iné nie, tak z úcty k tým, čo nám držali palce.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

No veru keď vidím nejaký príspevok od Vás,hneď mi padne myšlienka aj na to ako sa držíte. Prajem Vám aby ste vydržali. Keďže viem o čom to je. Ste super, že to takto dobre zvládate.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Elenka si naozaj skvelá veľmi mi dobre padne, že sa pokúšaš nám pomáhať.
Najviac ma trápi to, že zlyhám a nedokážem s tým prestať.
Dnes som chodila za manželom po dvore a snažila som sa tak postaviť, aby dym ktorý vyfukoval šiel na mňa. Prišiel nato, on sa snažil fajčiť tak, aby som to ja ani nevidela a nezapálila si, a ja som striehla kedy si zapáli on. Ešte mi ten dym nesmrdí dúfam raz bude a veľmi.
Cila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Moje milé spolu bojovníčky ......veľmi Vám fandím ...je to pokrok pokrok a pokrok .

Ja si taktiež fandím a gratulujem /to už je samoľúbosť/, celý deň som prežívala v akej si psychickej nerovnováhe ....niečo mi stále chýbalo .....no kto vie čo je to ? Však?Varila som , venovala som sa kvetinkám ,fotila som, venovala som sa návšteve ......robila som všetko preto ,aby mi myseľ pracovala na plné obrátky pre niečo iné ako fajčenie .
Ale jednoducho tou jednou cigaretou ma ponúkol manžel z dôvodu ,aby som tak netrpela .Nepovažujem to za prehrešok a myslím , že príde deň keď nebudem potrebovať ani tú jednu .
Najviac je pre mňa potešujúce , že aj manžel obmedzuje fajčenie , myslím že to bude vzájomná podpora a posunie nás to vpred .

Inak cigarety som nekúpila ani na dnes, ale ani na nedeľu .Na zajtra sa teším, príde mi vnúčik a kúpila som mu bazén -bude sa kúpať , ja budem fotiť ....... jedným slovom ,budem sa mu venovať a opäť mysľou budem niekde inde ako pri fajčení .

Klinčeky som zatiaľ nepoužila , ale mám ich pripravené .To je zatiaľ všetko z môjho dnes prežitého dňa .

Ale je to kruté, to dúfam nemusím opisovať , tie poraďáčky , ktoré prestali s fajčením vedia o čom hovorím...čiže nemusím až do detailov .
Naposledy upravil Zita5 : 09.07.06 at 18:40
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Jejdanenky ako som sa zasmiala. Si strašne zlatá, keď to vieš všetko takto položiť a zverejniť. No veď jeho prejdú žarty, lebo ty to určite dokážeš. Je to medzi Tvojimi riadkami. Aj ostatné snažiace sa to dokážu. Ja som sa k tomu nepriznávala hneď, najprv som saa len vyhovárala, že teraz som fajčila, alebo nemám chuť, bolí ma hlava, hrdlo,... Až keď som to mala v "hlave" urovnané, tak som priznala, že skúšam prestať. Takže ste smelšie. Možno to je povahou, alebo taktikou? Predsa len sme každý iní a práve preto jedinečný. So svojimi dobrými aj zlými vlastnosťami sa prezentujeme inak. Takže aj keď budú cestičky rozdielne cieľ je jeden.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Zitka,
drž sa takto aj naďalej.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Zita5
Moje milé spolu bojovníčky ......veľmi Vám fandím ...je to pokrok pokrok a pokrok .

Ja si taktiež fandím a gratulujem /to už je samoľúbosť/, celý deň som prežívala v akej si psychickej nerovnováhe ....niečo mi stále chýbalo .....no kto vie čo je to ? Však?Varila som , venovala som sa kvetinkám ,fotila som, venovala som sa návšteve ......robila som všetko preto ,aby mi myseľ pracovala na plné obrátky pre niečo iné ako fajčenie .
Ale jednoducho tou jednou cigaretou ma ponúkol manžel z dôvodu ,aby som tak netrpela .Nepovažujem to za prehrešok a myslím , že príde deň keď nebudem potrebovať ani tú jednu .
Najviac je pre mňa potešujúce , že aj manžel obmedzuje fajčenie , myslím že to bude vzájomná podpora a posunie nás to vpred .

Inak cigarety som nekúpila ani na dnes, ale ani na nedeľu .Na zajtra sa teším, príde mi vnúčik a kúpila som mu bazén -bude sa kúpať , ja budem fotiť ....... jedným slovom ,budem sa mu venovať a opäť mysľou budem niekde inde ako pri fajčení .

Klinčeky som zatriaľ nepoužila , ale mám ich pripravené .To je zatiaľ všetko z môjho dnes prežitého dňa .

Ale je to kruté, to dúfam nemusím opisovať , tie poraďáčky , ktoré prestali s fajčením vedia o čom hovorím...čiže nemusím až do detailov .
Zitka, vydrž, bez cigaretky sa dá žiť.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi slzy od rehotu, ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Cila
Elenka si naozaj skvelá veľmi mi dobre padne, že sa pokúšaš nám pomáhať.
Najviac ma trápi to, že zlyhám a nedokážem s tým prestať.
Dnes som chodila za manželom po dvore a snažila som sa tak postaviť, aby dym ktorý vyfukoval šiel na mňa. Prišiel nato, on sa snažil fajčiť tak, aby som to ja ani nevidela a nezapálila si, a ja som striehla kedy si zapáli on. Ešte mi ten dym nesmrdí dúfam raz bude a veľmi.
Cila
Cila vôbec sa netráp, však nejde o život ............podstatné je to , že chceš prestať a máš chuť s tým skoncovať .

Ja som mala kamaráta , ktorý denne vypil tri kávičky...keď prestával fajčiť tak zostal asi dva týždne a možno aj viac na troch cigaretách ....vždy jedna ku káve .Pred tým fajčil 40 denne .

Potom prišiel deň , kedy si povedal , že už nemusí ani jednu .A to bol tuhý fajčiar .Ale on sa rozhodol skoncovať s fajčením za dramatických rodin. okolností ................... ale dokázal to .

Takže si skvelá ........
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danila
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi srehotu,lzy od ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......
Takže Danilka to sme už dve. Fakt raz na to budete spomínať ako na VEĹKÚ SRANDU
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Cilka, škoda že ma nemôžeš vidieť. Pred chvíľou by som bola plakala, lebo na mňa nemá ani kto trochu dymu fúknuť. Ale pri čítaní tohoto ma na stoličke nadhadzuje, tečú mi slzy od rehotu, ešte že ma nikto nevidí, lebo by si myslel, že mi riadne švitorí. Naša odvykačka je vlastne veľká sranda. Hm.......

Danila ............no ....to už nie je s poriadkom keď sa chechceš len tak a sama :p :p :p To už potrebuje niečo ......:p :p :p


Možno nám aj začne švitoriť , ktovie ?
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Zitka veľmi sa teším , už som čakala čo nám napíšeš.
Zajtra budem aj ja variť, piecť,umývať riad, kúpať sa s vnukmi, hrať futbal
a nebude čas na iné.
Príjemnú nedeľu Vám všetkým a vďaka za podporu.
Cila
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ale všimla som si ...že ayya nás opustila ......určite má kartón pod stolom:p ......vyfajčuje si , číta nás a chechoce sa aj ona .....však čo budeme na smiech celému svetu .........nech nás čítajú ....nie je sa za čo hanbiť .

A možno aj niečo napíšeme ............
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Cila
Zitka veľmi sa teším , už som čakala čo nám napíšeš.
Zajtra budem aj ja variť, piecť,umývať riad, kúpať sa s vnukmi, hrať futbal
a nebude čas na iné.
Príjemnú nedeľu Vám všetkým a vďaka za podporu.
Cila
Aj tebe Cilka. Uži si
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať