Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Zitka, jasnéééééé, že nikomu nezazlievam. A je mi jedno, že sa z nás smejú, a možno aj nesmejú. Aj to, či chcú, alebo nechcú prestať. Viac ma štvalo, že asi už každý pomaly prišiel na to, že je to nezdravé, nemoderné, a my len tak po nich pokrivkávame. / kurníkšopa, dala som dobré i po r?/ Ja keď som túto tému našla, ma ani vo sne nepadlo, že to fakt zoberiem vážne. Nemala som to v dohľadnej dobe tak nalinkované. Ale ja som sa vlastne zabudla s niečim pochváliť. Manžel si všimol, že na dvore je čistý popolník, a opýtal sa ma, či som fajčila. A ja tak, akože normálna vec: Ešte som nefajčila. Tak to Ťa chválim. Vyšlo to z neho tak úprimne, že som mala z toho fakt radosť. No a povedala som mu, že to je všetko vec mojich dobrých spolubojovníčok z Porady. A on Vám posiela pozdrav. Všetkým do jednej.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Tak že ho pozdravujeme .......povedz že absťák nie je bohvie čo ......bolí ma hlava , tuším ma začína bolieť aj hrdlo ........ale vydržím.......tou jednou si dávam do tela penicilín ...na zmiernenie
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Danilka supeeeer. Keby si ma videla ako sa tu usmievam aj na ten monitor, tak neviem čo by si si o mne myslela. Dcéry chcú aby som kúpila kameru, no to by bolo! Vraj keby som sa videla aká som zlatá /neviem čo mysleli pod tým slovom "zlatá"-šibnutá?/Pozdravujem tiež pána manžela a ak má aj on nejakú neresť, ktorej sa chce zbaviť, sem s ním.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Baby, môj manžel nemá žiadne neresti!!! Čo ste už zabudli, že chlapi nemajú žiadne neresti? Že sú naj....... vo všetkom? Že sa o nás a naše deti a vnúčence a všetkých blízkych starajú a bez nich by.....nebol život na zemi, a... možno ani vo vode, a asi by ani hviezdy na nesvietili, a keby to čítal ma asi zahluší.... keby ste videli mňa, tak som od rehotu pribrala aspoň dve kilá. Zitka, niečo na tom bude, že keď prestaneme fajčiť, môže sa nám niečo aj stať. Vážne.... Lebo ja dnes akosi slepnem. Elenka, pozdrav dcérky!!!!
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ďakujem, pozdravím. Aj pribrať sa patrí. Ale keď povieš že nefajčíš čo ja viem aký bude aktuálny čas, tak Ti budú aj závidieť.
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 09.07.06 at 20:11
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Danila
Baby, môj manžel nemá žiadne neresti!!! Čo ste už zabudli, že chlapi nemajú žiadne neresti? Že sú naj....... vo všetkom? Že sa o nás a naše deti a vnúčence a všetkých blízkych starajú a bez nich by.....nebol život na zemi, a... možno ani vo vode, a asi by ani hviezdy na nesvietili, a keby to čítal ma asi zahluší.... keby ste videli mňa, tak som od rehotu pribrala aspoň dve kilá. Zitka, niečo na tom bude, že keď prestaneme fajčiť, môže sa nám niečo aj stať. Vážne.... Lebo ja dnes akosi slepnem. Elenka, pozdrav dcérky!!!!

Danila , ja práve preto si tu jednu rozdelím na viacnásobné použitie , dva ťahy a hotovo ......normálne cítim slabosť ......a práve preto vôbec to nepíšem zo srandy ........nechcem byť bez tej jednej ...nech si telo zvykne a potom už nemusí byť ani tá jedna .To teraz píšem s úplnou vážnosťou .Nie každý organizmus reaguje rovnako ...dobre .
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
V mojom okolí sa pohybuje jeden pán advokát .....keď som mu rozprávala , že chcem prestať fajčiť ...tak mi vyrozprával jeho prípad, keď on prestal fajčiť .O tri týždňe dostal taký kašel .......Nebolo to veľmi príjemné počúvať .....mal problém s pľúcami až sa dostal do nemocnice ....nechcem si nahovárať a privolávať problém , ale
nikdy...nehovor...nikdy .... Ale advokát sa z toho dostal .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

A teraz je na tom ako s fajčením?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Elena Navrátilová
A teraz je na tom ako s fajčením?

Nefajčí .Ale mu prečisťovali pľúca .
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

MOžno ich mal zanesené, nie? Tak preto. Aj to sa môže statť. Aj vodu v pľúcach môžeš mať.
0 0
Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
S veľkou radosťou čitam príspevky, ste strašne milé , zlaté a ozajstné kamarátky. cením si Vaše rady a úprimne sa teším z toho ako pokračuje Daniela a Zitka.
Doma mám veľkú oporu tiež, je to môj syn, ktorý uz vyše roka nefajčí a bol veľmi silným fajčiarom. Dnes ma nahovoril, aby som tie naplaste nelepila, musím to vydržať aj bez nich. Mal pravdu, káva ráno aj poobede v pohode bez cigarety, celý deň prešiel vydržala som. Večer som už trpla, povedal mi mami teraz si zapál. Dala som si cigaretu dvakrát potiahla a zatočila sa mi hlava. Povedal vieš to zahodiť? Zahodila som a dal mi za odmenu veľkú pusu s tým, že "bude z teba voľačo". Bola som na seba hrdá a dúfam, že každý deň to bude lepšie. Aj dcéra je šťastná, že už konečne s tým prestanem.
Dievčatá bojujme ďalej, porada a príspevky mi veľmi pomohli.
Dnes som so sebou spokojná ako po dobre odvedenej práci.
Cila
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Tak dobre sa to číta, že aj ja sa usmievam. Ste hviezdy a zajtra hore hlavu a s úsmevom začať nový týždeň, držím palce.
0 0
pavel9 pavel9

pavel9 je offline (nepripojený) pavel9

Pekný deň.
Najjednoduchšie ako prestať je vlastne ani nezačať fajčiť.Asi mám tú výhodu, že mňa cigarety v živote vôbec nezlákali .
Počul som rôzne metódy, a viem z počutia, že najlepšie je rázne skončiť zo dňa na deň a vytrvať.


Prajem Vám silu a vytrvalosť vo Vašej snahe.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Dievčatá ste BOMBOVÉ!! Veľmi ma to teší, že neberiete automaticky cigaretu zo škatuľky, ale radíte sa sama so sebou, no a v tom je sila! Ak vaše telo odmieta takúto násilnú odvykaciu kúru, nenúťte ho, telo samo vie, čo potrebuje, len ho občas treba presvedčiť, že nemá pravdu!
Veľmi tuho na vás všetky myslím a posielam vám pozitívnu energiu.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

neda mi nezapojit sa do temy. mame kamarata, ktory fajci 2 krabicky denne , jeho zena detto, tak sme mu zratali kolko by za tych 10 rokov usetril, ale to myslim nejde takto brat, pretoze tie peniaze by si clovek neodkladal, ale minul by ich na ine, nuz a kedze jeho zena mala 105 kil tak nechce prestat fajcit vobec aby nepribrala viac- tak to myslim je dost ubohy dovod, tak ked si zoberie ,ze tych cca 150 sk denne by dala na fitko, alebo na posilovnu - co stoji vstup 80 sk mesacna permanentka 850 sk a na cigarety minie mesacne 4650 sk , tak myslim, ze to cvicenie je podstatne lacnejsie a urcite zdravsie ale to by musel clovek chciet. takze jej manzel si dal povedat.
zacal cvicit a poviem vam, ze po prvom raze co sme ho nahovorili na behanie - nie vela 20 minut po Kolibe normalny teren - tak po par minutach nevladal dychat - poriadne sa s prepacenim za vyraz " vyvracal" a mal dost, a to ma chalan 29 rokov, nuz a to nie je vsetko po 15 rokoch fajcenia isiel chalan na rontgen pluc- takze po zhliadnuti tychto snimok a porozmyslani nad sebou zacal podla rady lekara znizovat davky cigariet - lekar mu neodporucil prestat fajcit zo dna na den, predsa len ten organizmus potrebuje pomale odvykanie - lebo by mohol nastat sok.
v sept. bude mat 30 rokov a tak prave do tych narodenin by mal byt na tom tak, ze denne bude na 0 . takze myslim, ze treba porozmyslat a zacat riesit cigarety nahradou.
nechcem byt teraz zla, ale u mna v predch . zamestnani chodili baby fajcit - lebo mali malo prace. kedze sa v kancli nefajcilo chodili von a takto popri fajceni stravili skoro 2 hodiny prac. casu - co si samozrejme zamestnavatel vsimol a kedze chodili po 3 - 4 dievcence tak im to pekne na konci mesiaca zratal a strhol z vyplaty. hadajte ako rychle si nasli pracu a fajcenie obmedzili...
fajcit treba prestat hlavne koli sebe, nie koli okoliu- myslim, ze okolo nas je tolko skodlivych veci a bolo by hlupe este si vlastnou vinou pridavat..
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Dievčatá, strašne Vám držím palce!!!!!
Ja som sa v sobotu presťahovala a ešte nemám doma ani počítač ani net, tak sa pripájam len tak úchytkom v robote, aj keď Poradu mám zapnutú stále, ale kolegovia predsa nemusia vedieť, čo to mám otvorené.
Ja viem, že by som naraz nedokázala prestať, ale teší ma, že aspoň znižujem počet. Aj to je lepšie ako nič.
A prosím Vás, nenadávajte si, že sa Vám nepodarilo celý deň vydržať, že ste si tú 1-2 zapálili! Pri takomto nadávaní rastie pocit viny a ten len zhoršuje Vašu psychickú pohodu. Naopak, ak Vás nepochváli nikto iný, musíte sa pochváliť Vy samy - aha, dnes som vyfajčila len jednu, som dobrá. Psychika lepšie pracuje pozitívnym smerom, tak ako to písala Elenka. Veď keď sa nad tým zamyslíte, ak ste predtým fajčili 20 denne a teraz len 1-2, zvíťazili ste nad sebou 18 x denne!
A to už je viac ako slušné číslo! Ja Vám k tomu srdečne gratulujem a dúfam, že o chvíľu si budem môcť gratulovať rovnako aj sama sebe.
Takže s úsmevom a bez viny - to je skutočne dôležité!!!!!!!!! Nehnevajte sa na tie výkričníky, to len chcem, aby ste vedeli, že treba byť pozitívne naladené.
Zitka, Danilka, Cilka a ďalšie už skoro nefajčiarky, kritické sú prvé 3 dni, tie už máte za sebou, už to bude len lepšie a lepšie. Držte sa, ja vám držím palce (aj sebe )
0 0
kikoza kikoza

kikoza je offline (nepripojený) kikoza

Stále Vás sledujem, stále Vám fandím a už Vás stále viac obdivujem. Dievčatá držte sa, stojí to za to.
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Tiež patrím k tým "šťastným" ktorí si nikdy nezapálili cigaretu a ani ma to nikdy nelákalo aj keď príležitostí bolo neúrekom. Nikoho neodsudzujem za to že fajčí a nikdy mi to ani nejako extra nevadilo keď si pri mne niekto zapálil. Veď každý musí vedieť čo chce robiť so svojím životom

Ale myslím si že keď sa už niekto rozhodne že sa chce odnaučiť fajčiť tak už urobil prvý úspešný krok, pretože je to jeho vlastné rozhodnutie a nikto ho nenúti.
Kočky,vy ste ten prvý krok urobili a veľmi Vám držím palce a som na Vás hrdá už aj za toto rozhodnutie..... a ako to tu na porade sledujem tak tej podpory tu máte neúrekom
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Dievčence moje, prvá cesta s vyplazeným jazykom na Poradu. Som unesená, aké komplimenty som dnes obdržala od kolegov a známych za každú odmietnutú cigaretku. Mala som dnes také nervy, a blbé vybavovačky, že inokedy by som mala krabičku za sebou. Krásne rozvoniavam, ani žuvačku, ani klinčeky zatiaľ nepotrubujem, ráno som vypila kávu a nič. Cigareta ma ani nenapadla. Zatiaľ! Ciluška moja, Ty budeš poradkyňa nového ministerstva zdravotníctva na liečbu závislostí. A len stonú a špekulujú ako to nejde, a je to drahé, a recidíivy a čerta aj diabla už pospomínali. A naša terapia je bezplatná. Takže, v s t ú p t e, prosím !!!!!
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Danila
Dievčence moje, prvá cesta s vyplazeným jazykom na Poradu. Som unesená, aké komplimenty som dnes obdržala od kolegov a známych za každú odmietnutú cigaretku. Mala som dnes také nervy, a blbé vybavovačky, že inokedy by som mala krabičku za sebou. Krásne rozvoniavam, ani žuvačku, ani klinčeky zatiaľ nepotrubujem, ráno som vypila kávu a nič. Cigareta ma ani nenapadla. Zatiaľ! Ciluška moja, Ty budeš poradkyňa nového ministerstva zdravotníctva na liečbu závislostí. A len stonú a špekulujú ako to nejde, a je to drahé, a recidíivy a čerta aj diabla už pospomínali. A naša terapia je bezplatná. Takže, v s t ú p t e, prosím !!!!!
Teším sa spolu s tebou Len tak ďalej
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať