Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Milé kolegyne, viem ako vám je, aj ja som fajčila vyše 25 rokov, jedného dňa (po žlčníkovom záchvate) som si povedala, že tá cigoška nepomáha - hoci predtým to bolo v pohode, pozrela som na ňu, nevyfajčenú zahasila a odvtedy nefajčím (za pár dní to bude 7 rokov). Vďaka podpore rodiny, fajčiari prestali v mojej prítomnosti fajčiť, jeden zo synov sa pridal - tiež prestal. Zo začiatku sa treba strániť fajčiarov. Držím palce všetkým, ktorí chcú prestať - treba mať pevnú vôľu. Veľa úspechov.
Naposledy upravil Rozalka : 06.10.07 at 10:06
0 0
taťko taťko

taťko je offline (nepripojený) taťko

Práve dnes mi syn s nevestou prinesú darček k narodeninám : náplaste. Už dlhšie to skúšam aj ja. Posledné dni 5 - 8 cigariet, predtým 15 - 25. Ak sa mi to postupne podarí znížiť na 1 - 3 za deň, tak ako Vám, to už nie je ozajstné fajčenie. U niekoho si musí organizmus odvikať postupne a časom si zapálime najviac 1 - 2 x za týždeň. Určite sa nám to podarí, ak sa o to budeme snažiť. Držím palec.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Prosím Vás nemáte niekto osobné skúsenosti s tabletkami Champix. Mne práve pani doktorka predpísala úvodnú krabičku tak by ma zaujímalo čo ma čaká.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

No to by aj mna zaujímalo
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

bv_alexandra Pozri príspevok
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy.
Nech Ti pomáha... a je stále s Tebou.
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Nech Ti pomáha... a je stále s Tebou.
Ďakujéééééééééém
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy.
Prajem Ti zo srdca, aby ti to vydržalo, teraz sa najmä stráň iných fajčiarov, ktorí kvôli vlastnej slabosti Ti to budú vyhovárať. VYDRŽAŤ! (Viem o čom, hovorím, v sobotu budem 7 rokov nefajčiar !!!)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

bv_alexandra Pozri príspevok
Takže s veľkou radosťou oznamujem a strašne sa teším že sa mi to podarilo v piatok o 09:00hod večer som zahasila poslednú cigaretu. Takže a dnes je pondelok a nefajčím., nefajčím nefajčím, dúfam že mi to vydrží stráááááášne dlho., teda lepšie povedané, navždy.
Držím palce. Ja sama som nikdy nefajčila, ale môj manžel bol tuhý fajčiar (viac ako 20 cigariet za deň) a už nefajčí skoro 30 rokov.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
taťko Pozri príspevok
..... Ak sa mi to postupne podarí znížiť na 1 - 3 za deň, tak ako Vám, to už nie je ozajstné fajčenie......
S takýmto utešovaním nemôžem zásadne súhlasiť! Ako bývalý závislák na nikotíne (vyše 18 rokov) som skúšal viackrát prestať - ale čo i len jedna jediná cigeretka po desiatich dňoch zmarila dovtedajšie úsilie.
Jediné riešenie bolo položiť krabičku, tak ako bola, povedať dosť! a samozrejme vydržať. Tú načatú krabičku som denne prekladal, a po dvoch rokoch, keď sa z nej sypal celkom vysušený tabak, vyhodil. Pred vyše dvadsiatimi rokmi.
A môžem povedať, že som za toto na seba celkom hrdý.
Ako na najlepšiu osobnú investíciu v živote ....
0 0
Janurka Janurka

Janurka je offline (nepripojený) Janurka

Dobrý večer všetkým fajčiarom, aj nefajčiarom. Pred chvíľou som zahasila svoju 10 cigaretu v tento deň /kiež by bola posledná/. Skúste si kliknúť na stránku www.apa.sk a tam sa dozviete aké dotácie dostávajú pestovatelia tabaku. Alebo, že by sa tabak využíval aj na iné účely? To je ale paradox.
Ministerstvo pôdohospodárstva - dotácie na pestovanie tabaku, ministerstvo zdravotníctva - varovanie na každej krabičke cigariet! Hlavne, že funguje obchod!
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Rozalka Pozri príspevok
Prajem Ti zo srdca, aby ti to vydržalo, teraz sa najmä stráň iných fajčiarov, ktorí kvôli vlastnej slabosti Ti to budú vyhovárať. VYDRŽAŤ! (Viem o čom, hovorím, v sobotu budem 7 rokov nefajčiar !!!)
to by som musela dať výpoveď v práci
Chvalabohu ma všetci podporujú a prajú mi nech mi to vydrží.
PS: už aj moja polovička začala potajomky študovať čo za tabletky to mám, ako sa cítim, a tak. Hm., žeby sa z nás stala nefajčiarska rodina
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Nika
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok
to by som musela dať výpoveď v práci
Chvalabohu ma všetci podporujú a prajú mi nech mi to vydrží.
PS: už aj moja polovička začala potajomky študovať čo za tabletky to mám, ako sa cítim, a tak. Hm., žeby sa z nás stala nefajčiarska rodina
Moja , neviem si predstaviť , čo budeme robiť , pri osobnom stretnutí .........
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Budete sa hladkať po hlavičkách aké ste čačané
Naposledy upravil Kazu : 02.12.07 at 17:37 Dôvod: To preto aby ste ruky zabavili, aby nešmátrali po vreckách za krabičkou cigariet
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kazu Pozri príspevok
Budete sa hladkať po hlavičkách aké ste čačané
Kazu jasné ,že ju pohladkám aj po hlavičke , aká je čačaná , teším sa s ňou , že to dokázala .......len neviem ,čo budem pri nej ja robiť , asi prestanem tiež ......
Naposledy upravil Zita5 : 02.12.07 at 17:40 Dôvod: ono totiž som zostala v hanbe , lebo "dcéra "to dokázala
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
Moja , neviem si predstaviť , čo budeme robiť , pri osobnom stretnutí .........

To čo vždy bude kecať a debatiť a ty budeš popritom pofajčievať, a ja ti budem rozprávať o tom aké jednoduché je prestať
Ale nie, poteším ťa kľudne môžeš pri mne fajčiť, nevadí mi to
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Veď ja som to aj tak myslela, že ani ty nebudeš

Ja si miesto cigariet šetrím na dovolenku. Vieš koľko krát za posledných 20 rokov som už bola za ušetrené peniaze na dovolenke? ... až, ... až, ...no tuším ani raz
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
bv_alexandra Pozri príspevok

To čo vždy bude kecať a debatiť a ty budeš popritom pofajčievať, a ja ti budem rozprávať o tom aké jednoduché je prestať
Ale nie, poteším ťa kľudne môžeš pri mne fajčiť, nevadí mi to
Neboj , nembudem pri Tebe fajčiť .
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Zita5 Pozri príspevok
Neboj , nembudem pri Tebe fajčiť .
už by sa mi veru patrilo Vás prísť skontrolovať, ako žijete
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať