Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Včera som oslávila druhé výročie /odkedy nefajčím/
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

ALDA Pozri príspevok
Včera som oslávila druhé výročie /odkedy nefajčím/
Gratulujem a držím palce pre ďaľšie roky
0 0
postova postova

postova je offline (nepripojený) postova

Mila Bonita, dovodov na to, aby si prestala fajcit, mas vela. Nehladiac na vlastne zdravie... Ides na to dobre, vsetko sa odvija v hlave. Ja som fajcila 25 rokov, ku koncu uz takmer 60 cigariet denne /kratkych,lahkych/.Vstavala som s prvou myslienkou na cigu a ak som sa nahodou v noci zobudila, isla som si zasa na cigu. Uz som prestavala verit, ze dokazem niekedy s tym skoncovat, aj ked som velmi chcela. Pomohol mi priatel. Travil so mnou denne kazdu volnu chvilu az do doby, kým nezatvorili poslednu krcmu-aby som si nesla kupit cigarety. Pritom mi natlkal do hlavy ake je skodlive fajcenie, ako z toho hniju pluca, ako smrdim dymom, ze je to nezenske, ake mam fuj-zlte prsty a ked neprestanem, tak urcite zomriem. Hanbila som sa, lebo mal pravdu. Presvedcil ma, ze ja sama musim chciet prestat. Kvoli sebe, dcere, ktora tym trpela, kvoli okoliu, kvoli nemu, nasim. Rano namiesto cigarety som si opakovala vsetky tie dovody, za pol hodiny zasa, ked som isla okolo obchodu, a tak po cely den. Nemyslela som na nic ine. Trvalo to dva tyzdne.Ten treti uz bol lepsi, uz som zvladla cestu okolo obchodu alebo stanku v pohode. Trvalo zhruba pol roka, kym sa mi prestalo snivat o cigarete. Vyhybala som sa spolocnosti, kde sa fajcilo, chodila som iba do prirody. Nefajcim uz 6 rokov, pribrala som velmi-velmi, ale nekaslem, nesmrdim, nie som ozltnuta ani v tvari, ani na prstoch.Nemala som odvtedy chripku ani anginu. Zato mam priatela, ktoremu nevadi moja vaha, hlavne ze nefajcim. Neohrozujem seba ani iných na zdraví. Ale co ma najviac tesi je fakt, ze som to dokazala a som na seba patricne hrda. A za ten pocit to fakt stoji.
Drzim ti palce, nepovol. Je to hrozne, ale da sa to vydrzat. Merona.
0 0
bonita bonita

bonita je offline (nepripojený) bonita

na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac
Kukucka - dakujem. Fuska je to uz dnes, ked nefajcim v dome. Este cez den sa to dalo, kavicka na dvore, menej sedenia na PC a telke, ale teraz je uz chladno. No vyfajcila som len 25 cigariet, normalne by som mala za sebou uz dve krabicky.

Alda - gratulujem a v dobrom zavidim.

Postova - clovek si roky mysli, ze sa to neda, len tak prestat po tolkych rokoch a cigaretach denne. No ty si jednym z tych prikladov , ze da sa vsetko, treba len chciet. Ja si zial strazim aj tu vahu. No je to tazke, telo si pyta aspon nieco prezuvat, ked uz nemoze drzat v ruke v kuse cigaretu.
0 0
Lucarino Lucarino

Lucarino je offline (nepripojený) Lucarino

Pred vyše desiatimi rokmi som sa zbavil alkoholu a už tretí rok nefajčím. Je to v podstate jednoduché. Treba chcieť prestať. Nspoliehať na náplaste, postupné odvykanie a podobne. Jednoducho nefajčiť. Nič viac ani nič menej. Dá sa to !.
Držím palce
0 0
kablika kablika

kablika je offline (nepripojený) kablika

suhlasim najma s tymi, co pisu - proste prestat - Ja som fajcila cca 7 rokov, nebolo to dlho, ale zato intenzivne...moj vtedajsi este priatel (dnes manzel) nefajcil ale nenutil ma prestat...takze tolko k motivacii.
Vobec nefungovalo postupne prestavanie....iba jedno rozhodnutie - toto je moja posledna a basta. Pamatam si, ze v skatulke zostalo este par a ja som ju pevne rozhodnuta nefajcit zahodila.
Najhorsi bol prvy mesiac - nie ku kave, ale vecer s priatelmi, leto pivko...ale vydrazala som. Dnes nelutujem a je to uz cca 8 rokov
A ked som nevedela co s rukami drzala som co prislo - pero, pohar vody...
Drzim vsetkym palce!!!
0 0
appolko appolko

appolko je offline (nepripojený) appolko

Podľa mňa je základom úspechu dobrá motivácia a silná vôľa :-)

Mne sa tohoto zlozvyku podarilo zbaviť nasledovne

Neviem čo sa dialo v mojom tele, ale po každej cigarete, ktorú som vyfajčil, som musel maximálne do 2-3 minút navštíviť WC, keďže som dostal silnú potrebu ba až hnačku. Nedalo sa to ani chvíľku podržať. A to mi už potom neostávalo nič iné, len prestať

Samozrejme, nebolo to tak hneď od doby, kedy som začal fajčiť. Začalo sa to asi až po pol roku fajčenia (cca 4 cigarety denne) a teda nefajčil som až tak dlho, no som rád, že som sa toho skoro zbavil.

Myslíte, že to bola dostatočne silná motivácia?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Vie niekto prosím, ako vyzerajú nálepky NiQuitin?
V príbalovom letáku sa píše, že priehľadná ochranná vrstva pokrýva striebornú stranu náplasti - a ja tam nevidím nič také, iba druhý priehľadný štvorček... žeby to bolo prázdne
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

appolko Pozri príspevok
Podľa mňa je základom úspechu dobrá motivácia a silná vôľa :-)

Mne sa tohoto zlozvyku podarilo zbaviť nasledovne

Neviem čo sa dialo v mojom tele, ale po každej cigarete, ktorú som vyfajčil, som musel maximálne do 2-3 minút navštíviť WC, keďže som dostal silnú potrebu ba až hnačku. Nedalo sa to ani chvíľku podržať. A to mi už potom neostávalo nič iné, len prestať

Samozrejme, nebolo to tak hneď od doby, kedy som začal fajčiť. Začalo sa to asi až po pol roku fajčenia (cca 4 cigarety denne) a teda nefajčil som až tak dlho, no som rád, že som sa toho skoro zbavil.

Myslíte, že to bola dostatočne silná motivácia?
Niekedy má riť viac rozumu ako hlava
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Katy a R Pozri príspevok
Vie niekto prosím, ako vyzerajú nálepky NiQuitin?
V príbalovom letáku sa píše, že priehľadná ochranná vrstva pokrýva striebornú stranu náplasti - a ja tam nevidím nič také, iba druhý priehľadný štvorček... žeby to bolo prázdne
To priesvitné dáš dolu a ostane ti také strieborné lesklé a to si lepíš na telo. Ale kľudne sa môže stať, že máš chybnú náplasť, ja som nemalajednu napustenú nikotínom.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

zuhl Pozri príspevok
To priesvitné dáš dolu a ostane ti také strieborné lesklé a to si lepíš na telo. Ale kľudne sa môže stať, že máš chybnú náplasť, ja som nemalajednu napustenú nikotínom.
ja som čakala, že medzi fóliami bude náplasť ... a sú tam vlastne 2 fólie - jedna sa dá síce nalepiť, ale veľmi nedrží ... a nič lesklé, strieborné..
pôjdem to reklamovať..
.. a ako si zistila, že nebola napustená
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Kazu Pozri príspevok
Niekedy má riť viac rozumu ako hlava
Tak toto je veľmi výstižné. Riť povedala nie... a bolo rozhodnuté!

Ale väčšinou rozhoduje hlava. Preto iba ten prestane fajčiť, kto naozaj chce. Kto s tým naozaj nechce skončiť, ten sa podľa mňa môže aj celý oblepiť nálepkami...
0 0
akumulator akumulator

akumulator je offline (nepripojený) akumulator

lekár
Cila Pozri príspevok
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Obráť sa na Regionálny úrad verejného zdravotníctva, kde je na každom zriadená poradňa (zadarmo) pre odvykanie od fajčenia. Prípadne navštív všeobecného lekára, existuje prípravok (nemôžem uviesť jeho názov, lebo je na predpis) - ale nie je to náhrada nikotínu, je na inej báze, ktorý znižuje nutkanie na cigarety. Prípadne si vypýtaj výmenný lístok a navštív psychiatrickú ambulanciu (či addiktologickú ambulanciu) ktoré sa odvykaniu venujú. Nezabudni však, že najviac si škodí ten, čo fajčí a ešte si to aj vyčíta. :-)
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Je to ťažké, ale dá sa to. Žiadne to a ono, musíš prestať ihneď. To je najlepšia metóda proti zlozvyku ako je fajčenie.
0 0
dooker dooker

dooker je offline (nepripojený) dooker

skuste prestať tak ze si to nekupite alebo si len vypocitaj co ta to stoji za rok , asi tak dve dovolenky , podla toho kolko fajcis no takze to je dost a ak to nepomoze kup si tie nalepky , podstate by mohli fungovať tie nikotínové ale ja som to neskusal nikdy ,, alebo si najdi nahradu ako napríklad vodnú fajku to je super , voní to a stojí to menej lebo sa to nefajci stale
0 0
Bobbix Bobbix

Bobbix je offline (nepripojený) Bobbix

muž
Vopred som si kupil pastilky ktore sa cmulaju. Dofajcil som poslednu cigaretu (ved nebola zadarmo) a potom uz len tie pastilky. Ked som mal uz velmi velku chut na cigaretu. Cize asi 3x denne, hoci sa moze aj viac. Po tyzdni som skoncoval aj s tym, pretoze tie pastilky maju chut ako mydlo s mätou.
Naplaste pouzivala moja znama a skoncila s nimi, pretoze jej bolo od nich zle. Zrejme kvoli tomu, ze, kedze su na 24 hodin, tak su prilis koncentrovane.
0 0
lulu74 lulu74

lulu74 je offline (nepripojený) lulu74

ja som chvalabohu nikdy taky ozajstny pravidelny fajciar nebola,ale posledne roky uz vobec nie som a mam vypozorovane - a to vam poradim - vyberajte si spolocnost. Ak sa nebudete s fajciarmi stykat a prestanete si cigarety kupovat,nebudete chodit na miesta kde sa fajci,tak sa vam bude ovela lahsie odvykat.zacnite pravidelne sportovat-to ide jedno s druhym-a v tomto odvykacom procese ale aj po nom-naozaj sa vyvarujte spolocnosti fajciarov,lebo vas stiahnu naspat,musite s k fajceniu vybudovat odpor a ja mam skusenost ze oduceny fajciar je vacsinou casom velky odporca fajcenia,zacne vam to smrdiet. pozerajte sa do zrkadla ked fajcite-hrozne to vyzera-menovite na zenach.vyvolajte si ten pocit hanby na verejnosti,postupne prestanete fajcit na verejnosti lebo si uvedomite ako hrozne pri tom vyzerate, doma cigarety nikdy nemajte a naucte sa chodit na klebety do cajovne a nie do baru. pre mna bolo zasadne to,ze by som nikdy nechcela aby ma videl s cigaretou moj syn - ako by som mala potom pravo mu v puberte vycitat ked zacne fajcit-ked som ho na to sama naviedla? vela stastia.
0 0
mirka_k mirka_k

mirka_k je offline (nepripojený) mirka_k

Moj priatel pred dvoma mesiacmi prestal fajcit a vymenil cigarety za posilovnu, teraz chodi cvicit, hlada rozne clanky o fitness, ma teda novu vasen..no zatial su to len dve mesiace..mozno naozaj by pomohlo aj vam najst si nejaku podobnu nahradu..
0 0
evuša evuša

evuša je offline (nepripojený) evuša

Prvý krok k tomu, ako prestať fajčiť je presvedčiť sám seba, že nechcem fajčiť. Všetko je len o tom. Ak skutočne nechceš, tak nefajči. Nikto a nič ťa nemôže ovplyvniť, len ty sám. Viem, že sa to ľahko píše a ťažko realizuje, ale keď zahodíš cigarety a presvedčíš sám seba, že ich vlastne k svojmu životu ani nepotrebuješ, zistíš, že máš oveľa viac peňazí, alebo že sa ti ľahšie dýcha, prípadne zmiznú niektoré zdravotné problémy. Cigarety sú svinstvo, bez ktorého sa náš organizmus zaobíde. Čo tak napríklad namiesto cigarety jablko? Prípadne iné ovocie, ktoré ti neuveriteľne chutí? Len pre začiatok.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

Bobbix Pozri príspevok
Vopred som si kupil pastilky ktore sa cmulaju. Dofajcil som poslednu cigaretu (ved nebola zadarmo) a potom uz len tie pastilky. Ked som mal uz velmi velku chut na cigaretu. Cize asi 3x denne, hoci sa moze aj viac. Po tyzdni som skoncoval aj s tym, pretoze tie pastilky maju chut ako mydlo s mätou.
Naplaste pouzivala moja znama a skoncila s nimi, pretoze jej bolo od nich zle. Zrejme kvoli tomu, ze, kedze su na 24 hodin, tak su prilis koncentrovane.
Kašli na pastilky a nálepky. Neviem či si telo naozaj dokáže natoľko zvyknúť na nikotín, že sa z toho dá dostať iba postupným odvykaním... ale skôr by som povedal, že je to iba v ojedinelých prípadoch. Podľa mňa je to len výhovorka, alebo cesta k nej... Ten kto si kupuje všelijaké "overené" a "zázračné" prostriedky, tajne dúfa že to "ono" si s tým poradí.
Pritom je to tak jednoduché... Ten kto fajčí, fajčí preto, lebo chce...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať