Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

misolga Pozri príspevok
Ahojte poraďáci-máte niekto skúsenosti a antinikotínovou terapiou? Robí to antinikotínové centrum v Martine.Ďakujem
Osobné skúsenosti nie, ale poznám človeka ktorý to skúsil vyšiel ako nefajčiar odtiaľ ale po pol roku začal znovu. Takže neviem. Viac menej je to určite vec podvedomia a chcenia, pretože ja som sa odvykala fajčiť pomocou tabletiek a tiež som mala využívať tri mesiace ale využívala som len 2mesiace a myslím že mi to pomohlo.
Som rada že nefajčím a nikdy by som sa nechcela k tomu zlozvyku vrátiť.Tak pevne verím že sa mi to podarí.
A ja tiež pravda že keby nebolo zdravotných problémov fajčila by som možno dodnes, neviem. Hlavným dôvod bol zdravotný kvôli čomu som prestala. Diagnozu ktorú mám mi už ostane, dá sa už iba kontrolovať,ale už ju nechcem cigaretami viac zhoršovať, takže si fakt VERIM že to zvládnem.
Držím palce aj tebe aj všetkým ostatným aby to dokázali a prestali, a hlavne aby prestali kvôli sebe, kým sa im nepridružia nejaké tie zdrav. problémy vzniknuté viac menej kvôli cigaretám, pretože vtedy si človek rýchlo premyslí čo je pre neho dôležitejšie či zdravie alebo cigareta. Vtedy nepotrebuje podľa mna ani pevnú vôlu aby prestal.
0 0
milosko1976 milosko1976

milosko1976 je offline (nepripojený) milosko1976

misolga Pozri príspevok
Ahojte poraďáci-máte niekto skúsenosti a antinikotínovou terapiou? Robí to antinikotínové centrum v Martine.Ďakujem


Práve som túto kúru absolvoval v Košiciach a uvidíme čo sa bude diať určite tu napíšem ako sa darí a všetky príznaky.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahojte všetci,včera večer som sa strašne rozčulovala nad tým že fajčím,už sa mi blbo dýcha a začínam kašľať.Veľmi by som chcela s tým prestať,ale je to iba o vôli,dobre sa naštvať na seba a skončiť.Darmo mi to bude niekto prikazovať,poúčať ako si ničím zdravie.Musí to vo vlastnej hlave dozrieť a mať podporu okolia,lebo keď bude niekto pri mne odpalovať cigu od cigy tak sa zbláznim.Rozmýšľala som aj o tých náplastiach.Názory sa rozchádzajú.Možno to pomôže- neviem vyskúšam.Tá správna zlosť samej na seba už začína byť riadna+náplasti.Uvidím.Držte palce!!!!!!!!
0 0
mon40 mon40

mon40 je offline (nepripojený) mon40

Čítam, čítam, čítam. Dostať sa od predčasného ukončenia leasingu k prestaniu fajčiť, tak to fakt neviem ako som sem klikla!
Táto téma sa týka aj mňa, som silná fajčiarka. Prestala som pred pár rokmi na tri mesiace ale som si znovu zapálila. Odvtedy preklínam tú chvíľu. Máte pravdu, naozaj je to jedine o pevnej vôly. V dec.07 som dostala silnú virózu - čo u mňa nebývalo zvykom. Doktor mi predpísal silné antibiotiká ale tie mali účinok aj na fajčenie. Vôbec mi nechutilo, ale som aj tak bafkala. Už mi je dobre a fajčím ďalej. Neviem ako prestať ale sa to musí podariť. A keď sa to podarí, neviem ako budem vyzerať. Teraz po 40 - ke som pribrala zopár kíl, hoci som chudá nikdy nebola. Možno bude treba prerobiť zárubne dverí ale dve veci spolu nesedia: nadváha a fajčenie! Dúfam že sa mi to podarí. Dám vedieť za pár týždňov.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahoj mon.Ja so tiež po 40-ke.Som síce štíhla,ale tiež mám strach že keď prestanem cmogať- a to prestanem,tak priberiem.A pribratá som ešte nikdy nebola.Snáď to nejak zvládnem,alebo nech žijú bacuľky.Môj otec bol chudý ako drevo,ale keď skončil s týmto zlozvykom fajčiarskym tak fakt dosť pribral.
0 0
kitky kitky

kitky je offline (nepripojený) kitky

COGITO ERGO BOOM
sonusik Pozri príspevok
Ahoj mon.Ja so tiež po 40-ke.Som síce štíhla,ale tiež mám strach že keď prestanem cmogať- a to prestanem,tak priberiem.A pribratá som ešte nikdy nebola.Snáď to nejak zvládnem,alebo nech žijú bacuľky.Môj otec bol chudý ako drevo,ale keď skončil s týmto zlozvykom fajčiarskym tak fakt dosť pribral.
Ahoj, ja som pribrala . Ked prestanes fajcit automaticky sa ti spomali metabolizmus, s tym pocitaj. To ale neznamena ze aj ty priberies.
Ja som pribrala v priebehu roku cca 12 kg. Jedla som sladkosti a do dnes mam s nimi problem.Ked sa na to pripravis a das si pozor na veci s ktorych sa pribera, zacnes pravidelnu sportovu aktivitu, zvladnes to.
Ked si stihla doteraz, mozno mas geneticku predispoziciu byt stihla cely zivot.
Neboj sa toho a par kil navyse ale ozaj len par urcite zvladnes.
0 0
sonusik sonusik

sonusik je offline (nepripojený) sonusik

Ahoj,dakujem Ti za podporu
0 0
mondi mondi

mondi je offline (nepripojený) mondi

muž
Cila ahoj. Bývalý fajčiar - 60 klincov denne - ti radí. N E K U P U J cigarety. znižovanie je na nič, prestaň naraz. Dokážeš to. Ja som skončil s týmto zlozvykom práve tak. Never tomu, že s kávou, pivom, vínom ide ruka v ruke i cigareta. To nie ej pravda. A drž sa hesla:Moderné je nefajčiť. Prestať fajčiť, to dokáže každý, ale vydržať bez cigarety, to chce aj silu, odvahu a rozhodnosť. Ja som si fajčením riadne skomplikoval život. Držím ti všetky palce.
0 0
evicka5 evicka5

evicka5 je offline (nepripojený) evicka5

Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

evicka5 Pozri príspevok
Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.
Držííím... si dobrá, vytrvalá. Super.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

evicka5 Pozri príspevok
Fajčila som 26 rokov a od 30.12.2007 nefajčím a dúfam,že si už ani nezapálim. Je to strašné ale nepomôžu žiadne preparáty len pevná vôľa.Držte mi palce.
Aj ja držím palce Len nepodľahnúť okoliu.
0 0
Ketrin01 Ketrin01

Ketrin01 je offline (nepripojený) Ketrin01

Mozem povedat z vlastnej skusenosti. No ja som s tym proste sekla a trpela. Bolo to velmi, velmi tazke, ale vzdy som sa utesovala tym, ze je to len docasne obdobie, kedy trpim a neskor bude len dobre. A naozaj tak bolo. Trvalo ale rok, kym som sa z toho dostala uplne, 100 percentne. Samozrejme stale to bolo lepsie a lepsie. Najhorsi je prvy tyzden, mesiac. Potom sa to zlepsuje. Predavaju este tie bylinkove cigarety? Ak ano, skus si kupit tie. Ked som ja prestavala fajcit este neboli. Podla mna to moze spolu s Nicorette hodne pomahat. Drzim palce. A nemusis mat vycitky, jedna ci 3 cigarety denne je slusny vykon. Niekomu vyhovuje viac postupne znizovat, ako naraz seknut.
0 0
ilom ilom

ilom je offline (nepripojený) ilom

Keď som dospel po 15 -tich rokoch fajčenia k číslu 20 za deň začal som skúšať vedecké metódy ako pestať fajčiť. Trvalo to asi 5 rokov a výsledkom experimentu bolo číslo 60 za deň! Pomôže len pevná vôľa, nič iné! Večer som vyfajčil svoju poslednú cigaretku a už 12 rokov nefajčím. Abstinenčné príznaky bolil ťažké, ale výsledok stojí za to utrpenie a ako náhradu som používal cukríky a veľa minerálnej vody. Veľa zdaru.
0 0
Marian 14 Marian 14

Marian 14 je offline (nepripojený) Marian 14

Na túto otázku neexistuje ziadna relevantná odpoveď. Môj prípad je nasledovný. Fajčil som aktívne 25 rokov a moja denná potreba nikotínu narastala každým dňom. Skúšal som rôzne nezmysly od takzvaných poradcov, no im nešlo o to aby som prestal fajčiť skôr sa im jednalo o ich plné peňaženky za predaj rôznych neúčinných preparátov. Ja som prestal fajčiť zo dňa na deň a to bola moja denná dávka 45ks cigariet.Chce to len pevnú vôľu a ziadne zdôvodnenia že ešte jednu a stači takto to nefunguje. Ked prestať tak z vlastného presvedčenia.To je asi všetko čo som chcel napísať. Už 6 rokov nefajčim
0 0
dubak138 dubak138

dubak138 je offline (nepripojený) dubak138

viem že pre dlhoročného fajčiara je ťažké skončiť s fajčením tiež som začal fajčiť po niekolkých rokoch ale po pár mesiacoch som toho nechal lebo organizmus to nechcel prijať a tak som toho nechal je to len o pevnej vôli mám kolegov ktorý sa snažia prestať niektorým sa to podarilo iným nie a znova sa k tomu vrátili niektorí brali náplaste ale po dvoch dnoch začali znova čiže je to len len o vôli prestať ako u alkoholika prestať piť bud chcem alebo nechcem
0 0
adelia adelia

adelia je offline (nepripojený) adelia

mili odvykači.moja sestra tiež navštivila odvykaciu kuru v Martine a tak isto jej to pomohlo.myslim si ze doležite je prestať fajčiť a tych 700 korun nie je tak veľa.naša pevná vôľa niekedy nestačí,treba jej pomôcť. veľa zdaru a zdravia!
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

No ja s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...
Naposledy upravil zuzkakom : 29.02.08 at 13:56
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

zuzkakom Pozri príspevok
No ja som s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...
Držím palce, aby si vydržala. Tých dôvod, prečo by si mala prestať si tu vymenovala dosť. Takže si ich len opakovať, hlavne v tých najťažších chvíľach, keď už zase vyťahuješ krabičku s cigaretami.
0 0
Zuzana68 Zuzana68

Zuzana68 je offline (nepripojený) Zuzana68

Všetkým čo sa snažia prestať fajčiť, sa dá len držať palec a priať veľa ale veľa pevnej vôle a podpory od okolia. Prestala som spolu s touto témou fajčiť 11.07.2006 a doteraz sa držím. Je pravdou, že som trošku pribrala, ale vôbec to nevadá teraz na tom pracujem pod heslom "Všetko má svoj čas".
Mne pomohla len a len pevná vôla, ale manžel ktorý na moje frflanie že smrdí a tak, prestal s nicorete náplasťami. Až s ním som si uvedomila, ako som bola protivná na okolie v prvých týždňoch nefajčenia. Ale neľutujem.
Zapálila som si za celý čas 1 cigaretu a ke)d som zistila, že z toho nemám vôbec nijaký pocit bola som šťastná. Verím, že mi to vydrží na veľmi dlho.



Držím palce všetkým čo chcú poraziť svoju závislosť.
0 0
zuzkakom zuzkakom

zuzkakom je offline (nepripojený) zuzkakom

zuzkakom Pozri príspevok
No ja s prestavkami dlhsimi ci kratsimi fajcim asi 7 r. no a teraz mam zasa prestavku (7.den), neviem, ci sa mi podari odvyknut ale chut este nepresla. Najhorsi je prvy tyzden.
Neviem koho co motivuje a aj ja som mala rozne dovody na tie prestavky - zltnu zuby, skodi pleti a vobec celemu telu, clovek potom smrdi a navyse to robi prievan v penazenke...
Ale to prestavanie ide tazko...hlavne ked ma clovek svoje chvilky ked si zvykne zapalit...
Do isteho casu som si myslela, ze to mam pod kontrolou, ale teraz, ked pocitujem silny deficit, tak zistujem, ze to malo asi pod kontrolou mna. Po poslednej prestavke som zacinala s krabickou na dva tyzdne a skoncila som pri dvoch na tyzden a neslo mi to nijako zasa znizit, tak som si povedala, ze najlepsie asi prestat uplne.

Nepozna tu niekto nejaky "figel" ako by sa to cloveku mohlo uplne sprotivit?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať