Zavrieť

Porady

Ako prestať fajčiť?

Cila Cila

Cila je offline (nepripojený) Cila

účtovníčka
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
Usporiadat
thambu thambu

thambu je offline (nepripojený) thambu

Ahojte,
ja som prestal fajčiť zo dňa na deň a trvá mi to už 7 rokov. A to mi ešte dymila manželka v obývačke pod nosom, keď už som nefajčil. Je to len otázka pevnej vôle. A toto zdôrazňujem, že JE TO LEN OTÁZKA PEVNEJ VôLE. Vôbec som nemal žiadne abstinenčné problémy a to som fajčil asi 18-19 za deň. Nevymýšľajte žiadnych lekárov, tabletky, náplaste a iné zaručené recepty! Nerozprávajte o tom nikomu, neraďte sa o tom s nikým, nešpekulujte, skrátka s tým skončite a hotovo!
Myslím, že každý fajčiar, keď chce s tým skutočne prestať to pochopí skôr alebo neskôr a príde pre neho ten deň "pevnej vôle"kedy s tým skončí. Inak sa to fakt nedá.
Nezabudnite aj na to, že lepšie skončiť sám ako keď nám to už zakáže lekár.
0 0
Andulenka Andulenka

Andulenka je offline (nepripojený) Andulenka

Moj priatel prave prestal-dajte si predpisať liek Champix-určite prestanete,držím palce.
A.
0 0
vasulka vasulka

vasulka je offline (nepripojený) vasulka

mam rada život
Adulenka, ktorí lekár predpíše ten liek? Aj obvodný ?
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Fajčím 15 rokov a tiež si už dlho hovorím, že by som mala prestať. Ale ako? Tu je dobrá každá rada. Nemyslím si, že je to všetko len o pevnej vôli. Prečo? Som 11 rokov abstinujúci ťažká alkoholička. Nekúpim si ani kvapky od kašľu, ak viem, že obsahujú alkohol. Nechápem preto, ako je možné, že ak som mala dostatok pevnej vôle zbaviť sa závislosti na alkohole, nemám jej dosť na nikotín. Takže to je aj o inom. O zmene životných návykov, prostredia. Ale to nie je také jednoduché. V mojej práci fajčí väčšina osadenstva a všetko dôležité sa preberá na fajčiarni. Drvivá väčšina mojich priateľov a známych fajčí. Tak ako odolať pokušeniu? Mimochodom, aj mne pani doktorka na pľúcnom dala adresu na tú kliniku v Martine. Aj ona sama vdaka nim prestala po 32 rokoch fajčiť. a tak sa tam chystám aj ja.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

janomila Pozri príspevok
Fajčím 15 rokov a tiež si už dlho hovorím, že by som mala prestať. Ale ako? Tu je dobrá každá rada. Nemyslím si, že je to všetko len o pevnej vôli. Prečo? Som 11 rokov abstinujúci ťažká alkoholička. Nekúpim si ani kvapky od kašľu, ak viem, že obsahujú alkohol. Nechápem preto, ako je možné, že ak som mala dostatok pevnej vôle zbaviť sa závislosti na alkohole, nemám jej dosť na nikotín. Takže to je aj o inom. O zmene životných návykov, prostredia. Ale to nie je také jednoduché. V mojej práci fajčí väčšina osadenstva a všetko dôležité sa preberá na fajčiarni. Drvivá väčšina mojich priateľov a známych fajčí. Tak ako odolať pokušeniu? Mimochodom, aj mne pani doktorka na pľúcnom dala adresu na tú kliniku v Martine. Aj ona sama vdaka nim prestala po 32 rokoch fajčiť. a tak sa tam chystám aj ja.
Nedavno som stretla moju znamu, ktoru som nevidela dlhe roky a mimochodom sa mi pochvalila, ze nefajci. Ked som sa jej spytala, ako to dokazala odpovedala, ze bola na odvykacej kure v Martine. Isla tam s tym, len ze to vyskusa. Po odchode odtial, bola sama prekvapena, ze jej nechuti. Takze nevahaj. Drzim palce
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

zuhl Pozri príspevok
Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
Drzime palceky
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

zuhl Pozri príspevok
Držte mi palce, ja idem 1.apríla na jednu takú kliniku. Už som raz niečo také absolvovala, dala som do toho veľa peňazí, ale fungovalo to. Lenže som mala problémy a po 2O. mesiacoch som začala znovu.
Čítal som o jednej metóde ICAN - akože "I can" (že sa pomocou nej dá dosiahnuť hocičo). Na to fajčenie by sa dalo použiť takto:
Kto chce prestať fajčiť, nech si napíše takú malú dohodu - napr. "Za každú vyfajčenú cigaretu, ktorú odo dneška vyfajčím, roztrhám 100 korunáčku (každý podľa toho, koľko je pre neho už dosť na roztrhanie)." Pri trhaní peňazí má človek cítiť bolesť a v budúcnosti ho má spomienka na to vystríhať pred tým. Dá sa to použiť na hocijaké vytýčené ciele... Len treba dodržať podmienky čo si stanovíte - peniaz roztrhať na kúsky!
Osobne som to síce neskúšal, ale si myslím, že to môže fungovať. A možno lepšie ako drahá kúra na klinike.
0 0
tuta tuta

tuta je offline (nepripojený) tuta

Bastian, skvelý nápad, asi ho podhodím manželovi.:
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Bastian Pozri príspevok
Čítal som o jednej metóde ICAN - akože "I can" (že sa pomocou nej dá dosiahnuť hocičo). Na to fajčenie by sa dalo použiť takto:
Kto chce prestať fajčiť, nech si napíše takú malú dohodu - napr. "Za každú vyfajčenú cigaretu, ktorú odo dneška vyfajčím, roztrhám 100 korunáčku (každý podľa toho, koľko je pre neho už dosť na roztrhanie)." Pri trhaní peňazí má človek cítiť bolesť a v budúcnosti ho má spomienka na to vystríhať pred tým. Dá sa to použiť na hocijaké vytýčené ciele... Len treba dodržať podmienky čo si stanovíte - peniaz roztrhať na kúsky!
Osobne som to síce neskúšal, ale si myslím, že to môže fungovať. A možno lepšie ako drahá kúra na klinike.
Tak s tým trhaním peňazí, to musí byť brutalita, ale zas pri tomto každí narazí sám na seba- t.j. či bude to ochotní spraviť a ako vo všetkom, Janomila "klobúk dole" pred tvojím odhodlaním, držím palce, v psychiatrických liečebniachsom videla ľudí a čo s nimi holdovanie spraví a tiež to ak sa vrátia do "starého " prostredia a mnoho z nich skončí aj s abstinenciou. S cigaretami sa ti nečudujem, že je to ťažké, najmä ak je väčšina fajčiarov. Ale držím palce.
Naposledy upravil Bionda : 04.03.08 at 19:04 Dôvod: som
0 0
lucill lucill

lucill je offline (nepripojený) lucill

Suhlasim s nazorom, ze PEVNA VOLA je to najdolezitejsie. Je uplne zbytocne kupovat si naplaste alebo si stanovovat terminy od kedy nebudem fajcit... Jednoducho treba prestat zo dna na den. A treba ratat s abstinencnymi priznakmi. Utechou je, ze netrvaju vecne. Ale pre radu, nikdy si neratajte dni kolko uz nefajcite, vzdy sa potom k fajceniu vratite.
Najhorsie su prve dni, potom to je lepsie, ale nenechajte sa oklamat ak vam uz bude bez cigarety fajn, ze ste sa zbavili zavislosti. Ja som tak prestavala fajcit asi 20-krat.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

a prestala?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

lucill Pozri príspevok
Suhlasim s nazorom, ze PEVNA VOLA je to najdolezitejsie. Je uplne zbytocne kupovat si naplaste alebo si stanovovat terminy od kedy nebudem fajcit... Jednoducho treba prestat zo dna na den. A treba ratat s abstinencnymi priznakmi. Utechou je, ze netrvaju vecne. Ale pre radu, nikdy si neratajte dni kolko uz nefajcite, vzdy sa potom k fajceniu vratite.
Najhorsie su prve dni, potom to je lepsie, ale nenechajte sa oklamat ak vam uz bude bez cigarety fajn, ze ste sa zbavili zavislosti. Ja som tak prestavala fajcit asi 20-krat.
Pevná vôľa... Podľa mňa to je o tom, čo a ako veľmi chcem. Keď niekto nechce, tak nebude fajčiť. Keď znova začne, tak iba preto, lebo to chce viac. O ničom inom to nie je. Môže mi hocikto o tom rozprávať... Ja som ako násťročný fajčil 5-6 rokov. Potom som prestal, lebo mi to už tak nechutilo a tiež som pri športovaní cítil, že akosi nestíham s dychom. Momentálne som na tom tak, že keď som na dovolenke, tak si kúpim škatuľku a aj ju tam vyfajčím. Spolu fajčím tak cca 3-4 škatuľky za rok. Nemám s tým žiadny problém. Ak chcem tak si zapálim a ak nie tak nie. Možno niekomu pomôžu kúri alebo iné metódy, ale ak sa k problému postaví poctivo a je schopný sa nad sebou zamyslieť, tak to zvládne aj sám.
Niečo také som tu už písal... Ani psychológ nikomu nevyrieši problém – len pomocou otázok (ktoré si môže človek položiť aj sám sebe), ktoré položí pomáha prísť na koreň problému a tiež aj riešenie je vtedy najúčinnejšie, keď si ho človek ušije na svoju mieru. Predsa ja sám viem o sebe najviac.
Ak nám bude radiť niekto overenú metódu... tak to môže dopadnúť zle. Lebo každý jeden z nás je originál a sme dosť odlišný. A preto na každého (alebo na každý problém) platí niečo iné.
Je to o nejakom sebapoznaní a o poctivom prístupe k sebe samému. Ak je niekto schopný klamať a vie si nachádzať zdôvodnenia (preto a pre hento...), tak jednak žije v neustálom sebaklame a hlavne - nikdy nedosiahne ten pocit, ktorý môže priniesť len poctivý prístup...

A čo sa týka toho rátania - niekomu práve rátanie si dní (koľko už vydržal bez cigarety) pomáha pri budovaní sebadôvery.
0 0
lucill lucill

lucill je offline (nepripojený) lucill

S tým rátaním som to myslela tak, že keď človek už nefajčí dva týždne, tak si myslí, že je za vodou a lahko znovu podlahne.
Ja som prestala asi po roku prestavania. Prvý týždeň som myslela, že vyskočím z kože, ale potom to už bolo lepšie.
Počas etapy prestávania som napr. 5 dní nefajčila a na šiesty som večer vonku vyfajčila asi celu krabičku. Potom som znovu pár dní nefajčila...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Jednoznačne - najhoršie sú abstinenčné príznaky. Tam naozaj pomôže len sebazaprenie a disciplnína a vlastne presvedčenie o tom, že je to naozaj to čo chcete.
0 0
luana38 luana38

luana38 je offline (nepripojený) luana38

Ako prestat fajcit? Najjednoduchsia vec na svete- nekupit si cigarety-)), mam s tym bohate skusenosti, uy rok som nekupila-))Drzim prsty.
0 0
Miriam555 Miriam555

Miriam555 je offline (nepripojený) Miriam555

Ahojte, tak ja som bola vcera na tej biorezonancnej metode a mozem to kazdemu vrelo odporucat. Pokusala som sa prestat fajcit niekolko krat, fajcim asi 19 rokov, 20 denne. Nedokazala som to kvoli abstinencnym priznakom. Ked pocuvam, citam, ze je to len a len o pevnej voli, tak s tym vobec nesuhlasim, pretoze nikotin je taka ista zavislost ako alkoholizmus, a navykovostou je porovnatelna s heroinom. Zavislost na nikotine sa klasifikuje ako choroba / vid. klasif.drogovych zavislosti /. A to ze jeden clovek nema ziadne problemy prestat a moze fajcit radovo desiatky rokov a druhy to nedokaze, je to len o tom, ze kazdy ma iny potencial, resp. sklon k zavislosti. Tu vobec nefunguje rovnica, ze cim dlhsie clovek fajci, tym je viac zavislym. Ak niekto nedokaze prestat fajcit kvoli abstinencnym priznakom, tak mu tu biorezonanciu naozaj doporucujem. Ja som na nej bola vcera a hned po skonceni som nemala ziadnu potrebu si zapalit. Bala som sa hlavne dnesneho rana, lebo najviac som fajcila rano... kava + cigareta, bez toho ani na krok. Ubehlo 24 hodin a nemam ziadne fyzicke problemy. Urcite sa dostavi socialny aspekt, ked pridem do znameho prostredia, to uz je o pevnej voli a verim si, ze to prekonam, lebo si viem spocitat kolko mojich pokusov ma to stalo, ale neslo to kvoli abstakom. Ten kto take problemy nemal, to ani nemoze pochopit. Ale v kazdom pripade, komu sa to podarilo toho obdivujem a ten kto zvazuje, nech sa cim skorej na to da. Vsetkym drzim palce, aj sebe
0 0
danusik danusik

danusik je offline (nepripojený) danusik

Cila Pozri príspevok
Rada by som skončila s týmto zlozvykom, ale je to asi nad moje sily.
fajčim asi 20 rokov , už by bolo naozaj načase s tým končiť. Kúpila som si naplaste Nicorette, poctivo lepím už tretí deň. prvý deň 4 cigarety, 2 den 2 cigarety, dnes jedna s veľkými výčitkami svedomia, že som slaboch.
Ak mate skúsenosti poradte, čo mám robiť keď mám pocit, že si musím zapáliť? Strašne mi chýba cigareta ráno pri káve, po dobrom obede.
Je to fakt veľmi tažké. Ako ste to prekonali?
Za každú radu ďakujem.
Cila
ahoj,ja tiež prestavam fajčiť, ale s tabletkami Champix,sú síce drahé,ale je to fajn.Fajčila som 35 rokov a ide to, až poobede mám chuť, tak si dám 2-3 šluky a dosť.Držme sa, lebo štát má peniaze iba na alkoholikov a drogovo závislých, nás by najradšej boli odstvili na kraj priepasti....
0 0
danusik danusik

danusik je offline (nepripojený) danusik

vasulka Pozri príspevok
Adulenka, ktorí lekár predpíše ten liek? Aj obvodný ?
Dá sa kúpiť aj na volno.
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Miriam555 Pozri príspevok
Ahojte, tak ja som bola vcera na tej biorezonancnej metode a mozem to kazdemu vrelo odporucat. Pokusala som sa prestat fajcit niekolko krat, fajcim asi 19 rokov, 20 denne. Nedokazala som to kvoli abstinencnym priznakom. Ked pocuvam, citam, ze je to len a len o pevnej voli, tak s tym vobec nesuhlasim, pretoze nikotin je taka ista zavislost ako alkoholizmus, a navykovostou je porovnatelna s heroinom. Zavislost na nikotine sa klasifikuje ako choroba / vid. klasif.drogovych zavislosti /. A to ze jeden clovek nema ziadne problemy prestat a moze fajcit radovo desiatky rokov a druhy to nedokaze, je to len o tom, ze kazdy ma iny potencial, resp. sklon k zavislosti. Tu vobec nefunguje rovnica, ze cim dlhsie clovek fajci, tym je viac zavislym. Ak niekto nedokaze prestat fajcit kvoli abstinencnym priznakom, tak mu tu biorezonanciu naozaj doporucujem. Ja som na nej bola vcera a hned po skonceni som nemala ziadnu potrebu si zapalit. Bala som sa hlavne dnesneho rana, lebo najviac som fajcila rano... kava + cigareta, bez toho ani na krok. Ubehlo 24 hodin a nemam ziadne fyzicke problemy. Urcite sa dostavi socialny aspekt, ked pridem do znameho prostredia, to uz je o pevnej voli a verim si, ze to prekonam, lebo si viem spocitat kolko mojich pokusov ma to stalo, ale neslo to kvoli abstakom. Ten kto take problemy nemal, to ani nemoze pochopit. Ale v kazdom pripade, komu sa to podarilo toho obdivujem a ten kto zvazuje, nech sa cim skorej na to da. Vsetkym drzim palce, aj sebe
Tak ti držím palce, lebo ja som bola na tej biorezonančnej metóde tiež a po týždni som začal fajčiť. Na letáku písali, že na druhý deň si na cigaretu ani nespomeniem a mne bolo zo dňa na deň horšie a horšie až som to po týždni vzdala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať