Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
Máš fotku z tvojich pokusov? daj, budz taky laskykotny
Pokusy nefotím.
Hotový produkt som síce ofotil, ale nedávam.... proste ale.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

misoft, nie si náhodou v blave ? ))

https://www.aktuality.sk/clanok/7461...kupnom-centre/
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

U nás (v PD) tiež bolo rušno na súde - nahlásená bomba ,,,
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Nečakané prekvapko a potvrdenie tvrdenia, že na katastri je bordel. Stretla som sa s pánom, ktorý chce odo mňa (aj ostatných uvedených v liste vlastníctva) odkúpiť časť nehnuteľnosti, ktorej už 15 rokov nie sme vlastníci. Mohla som mu sľúbiť a zobrať zálohu (srandujem, lebo som si vedomá, že mi tam nič nepatrí). Ako sa stalo, že tam stále figurujem neviem. Našla som si tu teraz cez Cica list vlastníctva a má pravdu. Nehnuteľnosť pritom za tých 15 rokov čo viem prešla už tromi majiteľmi. Prvý - pri dedičskom konaní sme ju na neho dali napísať, druhý - malo byť darovacou zmluvou jej vnukovi, tretí - vnuk to predal. Pán, s ktorým som teraz hovorila povedal, že posledný, teda ten, ktorý to kúpil zomrel a preto má o to záujem. Pekne sme si podebatovali a vysvetlila som mu, že my všetci, ktorí sme tam uvedení, tam už prakticky nič 15 rokov nemáme. Dobre, že si odkladám staré papiere. Dala som mu moje posledné rozhodnutie o dedičskom konaní spred 15 rokov. Dá si ho prefotiť a nakoľko sa pozná s mojim synom, tak mi ho v sobotu po ňom pošle späť. Pritom v priebehu tých 15 rokov, neviem z akého dôvodu je namiesto tej osoby, ktorá to mala mať podľa správnosti všetko uvedený vnuk, ale nie ten, ktorý to mal mať darované, ale druhý na základe rozhodnutia ROEP z 2010 a celkom posledný zápis dcéra mojej sestry na základe Osvedčenia o dedičstve z r. 2015. U tých predchádzajúcich akože stále platných majiteľov neviem čo tie záznamy znamenajú. Pán je mladý, nech to zistí. Ale dobre, že sa na to prišlo. lebo po mne by synovia dedili a platili luft.
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

i tak še da
78629935_1601157166691467_6088517506773811200_n.jpg  
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Oli este dobre, ze si na to prisla pred volbami, nestudujem programy, ani nepocuvam debaty, ale vraj pridu na zaklade dani nemajetni ludia o byty. Predpokladam, ze nesirim poplasnu spravu.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Neviem, či niekto od toho platil daň. Ja tam už ako píšem 15 rokov nič nemám a preto som sa o to nezaujímala. Naposledy som tam bola asi pred 13 rokmi so sesternicou z Moravy, keď tu bola s dcérou. V tom čase mal byť majiteľ ten chalan, o ktorom píšem. Boli sme tam s ním. Dôvod bol ten, že sesternicina dcéra chcela vedieť odkiaľ pochádzala jej babička.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

na margo debaty o FB a skupinkach, buchy aktualne 106 783 clenov je malo? https://www.facebook.com/groups/1416040411990901/
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
na margo debaty o FB a skupinkach, buchy aktualne 106 783 clenov je malo? https://www.facebook.com/groups/1416040411990901/
Budem argumentovať ?

Skupina vznikla v roku 2014...počet členov uvádzaš sama.
Porada vznikla v roku 2004/5...počet členov je 380,254.

Mám pokračovať alebo sa dovtípiš ?

Registrovať sa do danej skupiny nejak nehrniem.
Ale vcelku by ma zaujímalo, o aké inzeráty sa tam jedná.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zmizol mi dlhy pispevok, tak len tolko, ze staci klik, nikto ta k nicomu nenuti, ani nezavàzuje. Oplati sa aj predavat, aj kupit.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

kukučka
Oli este dobre, ze si na to prisla pred volbami, nestudujem programy, ani nepocuvam debaty, ale vraj pridu na zaklade dani nemajetni ludia o byty. Predpokladam, ze nesirim poplasnu spravu.
Nástupom Valla v BA napísal jeden bloger víziu, ako bude mesto o pár rokov vyzerať. V skratke, centrum mesta bude výkladnou skriňou ako nakoniec takmer všade na svete, a chudoba sa bude musieť uspokojiť s perifériou. Nakoľko je údajne bytov ešte stále málo, opatrením cez zvýšenie daní za nehnuteľnosti menej zabezpečení dôchodcovia žijúci vo veľkých bytoch, ktoré si doteraz dokázali udržať, sa budú musieť presťahovať do menších alebo sa posunúť ďalej od centra. Čo nakoniec mnohí robia od 89 už dávno.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Kto mi povie, čo tie kačky skutočne nahnalo späť? Jedna z prvých ešte stihla skočiť do vaničky s vodou, potom sa poddala davovej psychóze. Mali sme dvakrát po jednej, sneh im neprekážal, tak neviem ...
https://tivi.cas.sk/video/2523759/ka...vas-rozosmeje/
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

bjuty smis
misoft, nie si náhodou v blave ? ))

https://www.aktuality.sk/clanok/7461...kupnom-centre/
Hmmm... skúšaš podpichovať?
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

korela
Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
...a prečo nie ? Bežne urvem zo tri bobuľky na koštovku.
Ja viem, že ovocie je chemicky ošetrované...ale jedna lastovička ešte leto nerobí.
Hm...a ešte mi povedz, ako umývaš hrozno ?
No skôr si myslím, že tu sa nejedná o doslovné umytie, ale len o také opláchnutie na rozdiel oproti takému jablku, ktoré sa dá umyť rukami.....alebo aj trebárs hubkou.
Kurňa...šak onehdá sme trhali ovocie kade tade...a čo sa nám stalo ? Veľké ništ.

Ale šak jasné, tvoj názor akceptujem...
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
Dáša_
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
...a prečo nie ? Bežne urvem zo tri bobuľky na koštovku.
Ja viem, že ovocie je chemicky ošetrované...ale jedna lastovička ešte leto nerobí.
Hm...a ešte mi povedz, ako umývaš hrozno ?
No skôr si myslím, že tu sa nejedná o doslovné umytie, ale len o také opláchnutie na rozdiel oproti takému jablku, ktoré sa dá umyť rukami.....alebo aj trebárs hubkou.
Kurňa...šak onehdá sme trhali ovocie kade tade...a čo sa nám stalo ? Veľké ništ.

Ale šak jasné, tvoj názor akceptujem...
v miske s vodou, nie?

Ale keď sa tak zamýšľam, vlastne hrozno nekupujem vôbec. A v zime už teda absolutne nie. Mne nejak to hrozno do zimy nepasuje.

A neviem, či mi pri umývaní ovocia ide o tie chemikálie. Alebo o pocit, že kade tade sa premávajú myši
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Zmizol mi dlhy pispevok, tak len tolko, ze staci klik, nikto ta k nicomu nenuti, ani nezavàzuje. Oplati sa aj predavat, aj kupit.
Donútil som sa sám...išiel som do tej skupiny.
...a to som nemal robiť...
Je pochopiteľné, že každý máme to svoje, no mňa ti tam oslovili snáď tri položky. Zvyšok o ničom = súkromné inzeráty...tie firemné (starožitníctva) by si mali urobiť svoje stránky a nie vtierať sa do iných.
Že sa inzeráty opakujú, to ani nevravím...takže z tých tisícok členov je ich tam pomenej.

Povedal by som asi tak...na Bazoši (a to mu nerobím absolútne reklamu) je to oveľa lepšie...priehľadnejšie, rozsortírované podľa druhov, dostatok fotiek, priložený kontakt, atď.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
buchač
Dáša_
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
...a prečo nie ? Bežne urvem zo tri bobuľky na koštovku.
Ja viem, že ovocie je chemicky ošetrované...ale jedna lastovička ešte leto nerobí.
Hm...a ešte mi povedz, ako umývaš hrozno ?
No skôr si myslím, že tu sa nejedná o doslovné umytie, ale len o také opláchnutie na rozdiel oproti takému jablku, ktoré sa dá umyť rukami.....alebo aj trebárs hubkou.
Kurňa...šak onehdá sme trhali ovocie kade tade...a čo sa nám stalo ? Veľké ništ.

Ale šak jasné, tvoj názor akceptujem...
v miske s vodou, nie?

Ale keď sa tak zamýšľam, vlastne hrozno nekupujem vôbec. A v zime už teda absolutne nie. Mne nejak to hrozno do zimy nepasuje.

A neviem, či mi pri umývaní ovocia ide o tie chemikálie. Alebo o pocit, že kade tade sa premávajú myši
A k citrusom v zime máš aký názor, detto k banánom? Tie tiež nemáš v zime v zábere záujmu?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dáša_
korela
Terezia13
i tak še da
Obchod môže, zákazník nemôže skúsiť ani bobuľu hrozna, čo bolo ešte nedávno normálne. :-)
Inak som hrozno ani nekupovala.
ja by som teda hrozno ani nič iné neumyté, len tak z obchodu neskúšala, ani keby mi to nútili. Nieto ešte dobrovoľne.
Ja som niekde napísala, že si tu jednu bobuľu pred próbou neošetrím? Tvoje dedukcie ...
:-)))
Mne ani doma nestačí, aby som hrozno ponorila do misky s vodou aj neviem s ako silným čističom určeným pre ovocie.
Aj hrozno sa dá umyť rovnako ako jablko. Mne nepostačuje obyčajné opláchnutie strapca pod tečúcou vodou.
Myši behajú všade, to by nikto nemohol z obchodov a z výroby ako-takej nič kúpiť hotové.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať