Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Vysvetlí mi niekto polopatisticky, v čom spočíva hodnota investovania do kryptomeny a čím je krytý "zisk"?

https://pets-accessories-ice-by19.my...KVxAQhIqB_cW4k
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bettylou
Vysvetlí mi niekto polopatisticky, v čom spočíva hodnota investovania do kryptomeny a čím je krytý "zisk"?

https://pets-accessories-ice-by19.my...KVxAQhIqB_cW4k
Bety, keby sa našiel niekto kto bude garantovať zisky z investícií, tak by sme tu mali samých investorov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
Predaj dlhopisu asi nebude pôžičoa. To by sme sa bavili o pôžičke a nie dlhopise.
----------------------
Snaž sa trošku vzdelávať.
Prospeje ti to.


dlhopis, -u muž. r. peňaž. dlžobný úpis, obligácia: štátny, komunálny d.

https://slovnik.aktuality.sk/pravopi...9=427151a61e90
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

Mila123
bjuty smis
buchač
bjuty smis
buchač
bjuúúty...kde sííí
Nože mi daj nejaké info zo Žehry...
Ty tam zijes, ty nam povedz..
Nebuď ako malý...veľmi dobre vieš, ako to myslím.

Príde ti to všetko normálne ?
Bežní (bielej farby pleti) repatrianti musia kade tade do karantény...no cigáni nie ?

Ja síce nežijem na Spiši, no v obci (kde mám chalupu) žije tiež zopár rodín cigánov.
Tí, čo ostali doma, makajú v lesoch. Tí, čo išli za prácou do Čiech (na neuverenie, čo ?), tak títo tiež neboli v karanténnom centre, lež boli doma.

Je to fér ? Prečo je tomu tak, prečo je stále a neustále ten dvojaký meter na ten istý problém ?
Vsak zehra je cela v karantene...
A tu nejde o ochranu ciganov, ale nas pred ciganmi
zase sa navážate do iných ako ste vy???? rasizmus to je, uvedomte si to
Jediny tu schvalujem pomoc pre tie a mne to vytknes..
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
jar88
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
Pohľad iný na inú situáciu.

"Migranti môžu byť obrovským prínosom pre spoločnosť, ktorá vie s nimi pracovať. Máme dobré príklady v Európe aj zlé, tak si osvojme tie dobré ako Nemecko, Rakúsko, Škandinávia, ktoré ekonomicky majú úžasný benefit. Rakúsko má jednu z najnižších nezamestnaností v EÚ a tretina jeho obyvateľov sú migranti. " konštatoval pre TASR Krčméry.
"Migranti sú obrovským prínosom pre spoločnosť, ktorá vie s nimi pracovať.." - toto presne vystihuje postoj domácich. Horeuvedené germánske nácie sú hrdé národy s dlhou históriou a vo svojej podstate tam žiaden z nich neuzná za seberovného toho, kto zbabelo zanechal svojich krajanov a krajinu napospas nepriateľovi. Immigranti ich nikdy nepožiadali o pomoc v boji proti svojmu nepriateľovi, iba o svoje plné brucho. Preto germáni s nimi pracujú - ako s hospodárskymi zvieratami, ktoré nenechávajú skapať, ale ani neživia nadarmo. Viac od nich domáci neočakávajú, lebo len hlupák by sa bratal so zradcami vlastného národa a vlastnej zeme. Možno by im pomoc v boji za slobodu odmietli, ale videli by v nich ľudí podobných sebe.

Krčméry konštatuje o nezamestnanosti v Rakúsku zo štatistík. Kde sú štatistiky o odchode do predčasného dôchodku?

Krčméry nedá štatistiky o dovolenkách, saunasvetoch, swingerkluboch, darts, biliard...,zábavách so živou hudbou pre obyčajných ľudí, ďalšie oddychové aktivity, ktoré tí všetci Rakúšania využívajú. To je totiž oveľa väčšia priepasť medzi Rakúšanmi a nami ako zamestnanosť. Dobehnime ich tam a stúpne aj zamestnanosť aj spokojnosť.
Keď sa Slováci nedali nachytať na citové vydieranie, stavil na najprimitívnejší pud chamtivosť - obrovský ekonomický prínos. Dúfam, že na to zas dáke teľa neskočí.
Epidemiológ je pravdepodobne dobrý, ale ako filantrop triafa všetko vedľa..
Naposledy upravil bettylou : 12.05.20 at 08:59
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Mila123
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Mila, myslím že si tých cigánov príliš idealizuješ. Kým sa nenaučia dávať, zo svojho a nie z cudzieho, nikam sa nepohnú. Na to musí prísť každý sám. Ako by si im v tom vedela pomôcť?
Naposledy upravil bettylou : 12.05.20 at 02:51
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
marjankaj
bettylou
Vysvetlí mi niekto polopatisticky, v čom spočíva hodnota investovania do kryptomeny a čím je krytý "zisk"?

https://pets-accessories-ice-by19.my...KVxAQhIqB_cW4k
Bety, keby sa našiel niekto kto bude garantovať zisky z investícií, tak by sme tu mali samých investorov.
Nepochopili sme sa, mne nejde o garanciu, ale o nejakú reálnu hodnotu pre majiteľa projektu. Presúvanie peňazí hore dole - nepovažujem za reálnu hodnotu.

cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."

Keby toto fungovalo na úrovni vkladateľa, tak Crypto Investor vyberú opätovnými rýchlymi vkladmi a výbermi na tej ich neskutočnej úrovni, ani neprdne. Skôr to vyzerá na nejakú zbierku na krytie kryptomeny v reálnom čase na obchodovanie.
Naposledy upravil bettylou : 12.05.20 at 03:45
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bettylou
cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."
Bety a kvôli tomuto nemôžeš spávať?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
jar88
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.
--------------------------------
A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.
Naposledy upravil jar88 : 12.05.20 at 08:24
0 2
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
marjankaj
bettylou
cit: "Stačí investovať malú sumu 300 € a uvidíte, ako vaše financie narastú na úroveň, ktorú si neviete ani len predstaviť."
Bety a kvôli tomuto nemôžeš spávať?
Máš zvláštne myšlienkové pochody. Samozrejme, že môžem. Ale niekedy ostanem hore, pretože ma nič nerozptyľuje. Potom to dospávam. Radšej prezraď prečo nemôžeš spávať ty?

Sa poserem. Doteraz som si ten hoax rozoberala na drobné a sradnovne okomentovala všetky protirečenia a nezmysly, čo tam sú nacákané. Nech sa pobavíte, kto chce.
A popri tom som rozmýšľala, čo je na obchodovaní s kryptomenou lukratívnejšie oproti iným menám. Samozrejme nie na základe tej somariny, ale na základe ich prezentácie na internete.
Dala som odoslať a text sa zmenil na rámček a po znovunačítaní zmizlo aj to

Keby si si predstavil, že si podnikateľ, ktorý s nimi obchoduje (nie zamestnanec), z akého dôvodu by si ich oslovil? A v čom sú lepší ako iné fin. subjekty a čo ti vedia poskytnúť? Len nezadrb pôžičku prosím.
Naposledy upravil bettylou : 12.05.20 at 09:06
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Hmm, v čiernej Žehre stavajú mestečko. Pre domovy sociálnych služieb nie sú rýchlotesty. Vraj odplávali po Dunaji, smer Čierne moore.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
Mila123
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Mila, myslím že si tých cigánov príliš idealizuješ. Kým sa nenaučia dávať, zo svojho a nie z cudzieho, nikam sa nepohnú. Na to musí prísť každý sám. Ako by si im v tom vedela pomôcť?
Miluš...prdlajs a nie rasizmus je to. NIk sa nenaváža, proste konštatujeme (teda aspoň ja).
Je to popísanie tvrdej a neúprosnej reality na Slovensku !!!

Darmo sa všeliaké organizácie snažia vyvrátiť pravdu, no tá je taká, že obrátený rasizmus na Slovensku proste existuje.

Pripojím sa k otázke od betty..." Ako si pomohla cigánom...Aké by si mala riešenie na cigánsku problematiku ?"

Ono je zaujímavé jedno.
Vysoké školy chrlia absolventov sociálnej práce, no ani jeden nie je v dedinkách s výskytom cigánov...o osadách ani nevravím.
Weisebacher a podobní hajzli (nie, nejde o omyl...sú to hajzli) sú múdri jak rádio...lenže sedia len v blaváckych kaviarňach....ale odtiaľ veľa vody nenamútia
Im to všetko nie je trápne ? Dokonca skresľovať informácie a brať za to ťažké lóve ?
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bettylou
jar88
bettylou
jar88
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.

Je to jednoduché, urči si cieľ, čo potrebuješ zmeniť, zapoj svoje vedomosti, správne myslenie a fantáziu a z možností, na ktoré prídeš vyber tú najvýhodnejšiu pre svoj cieľ. Prepísanie dlhopisu nie je tvoja možnosť, musíš nájsť iný spôsob, ako to celé zmeniť
--------------------------------

A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.
Nejde o moje poňatie tejto hodnoty. Neberiem to osobne, lebo predpokladám, že si to myslel vo všeobecnej rovine. Hovoríš, že ak by nebolo presúvania peňazí, tak by si nemal skoro nič. Ja hovorím, príklad, začnime od nuly, nech sa prejaví prínos a následne sa priradí hodnota.Všetci na planéte budeme celý deň presúvať peniaze hore-dole. Niekto lepšie, niekto menej úspešne podľa možností. Čo máme na konci dňa? Nieže skoro nič, ale nikto vôbec nič, keďže každý presúval peniaze a nič iné netvoril. Tak to opakujme po dobu trebárs jedného mesiaca. Presúvaním peňazí sme si nezabezpečili za celý mesiac vôbec nič a ešte spotrebovali energiu .Reálna hodnota takejto činnosti je strata .Druhý príklad: každý na planéte bude len robiť svoju robotu a peniaze vypustí z hlavy, a tí čo robia s peniazmi namiesto toho podľa svojich možností a schopností tvoria s ostatnými. Na burze ani v bankách ani v obchodoch sa nepohne ani cent, ale tovar je vyrobený a prepravený tam, kde ho chceme mať teda u seba. To je reálny prínos dňa, ktorému môžem priradiť nejakú reálnu hodnotu a vyjadriť ju trebárs aj v peniazoch ak chcem. Pretože sme zvyknutí využívať monetárny systém a väčšine vyhovuje, neuvažuje sa o zmene. Tvoje tvrdenie teda platí v našich špecifických podmienkach pre nejakú časť ľudí, ale nie ako platný ekonomický zákon.
To, že v peniazoch je tomu istému tovaru priradzovaná iná cena výrobcovi,iná obchodníkovi, iná predajcovi a iná kupujúcemu,je len špekulácia a nečestné konanie za účelom obohatiť sa na úkor druhého a tovaru reálnu hodnotu nepridá ani neuberie. Prepočtový koeficient, teda peniaze však väčšina ľudí nesprávne vníma ako niečo nevyhnutné a veľmi dôležité pre šťastný život a vplyvom kadejakých ilúzií nie sú schopní prosperovať a fungovať vo voľnejšom systéme. Dokonca sa boja o tom aj premýšľať, aby náhodou nespôsobili krach svetovej ekonomiky. Každý má svoj uhol pohľadu a hranice, za ktoré je ešte ochotný ísť.
nazvime to krátko "peňažné perpetum mobile" môže existovať? NIE. takže všetko okolo princípu bohatnutia je odrb jednej skupiny ľudí druhou nazývaný zisk. Raz mi jeden matematik pri debate povedal zemeguľa má konštantnú hodnotu ak zoberieme a použijeme jej energiu a jej materiál vytvoríme viac zemegule?
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
[/QUOTE]
nazvime to krátko "peňažné perpetum mobile" môže existovať? NIE. takže všetko okolo princípu bohatnutia je odrb jednej skupiny ľudí druhou nazývaný zisk. Raz mi jeden matematik pri debate povedal zemeguľa má konštantnú hodnotu ak zoberieme a použijeme jej energiu a jej materiál vytvoríme viac zemegule?[/QUOTE]

Keď tá prvá skupina sa furt rozbehne za vidinou zisku a nie za ziskom samotným, to už akoby rozbiehala to perpetum pre tých druhých. Všetko im dáš na podnose a oni nie a nie prísť na to, prečo to zase vyšlo opačne.
Naposledy upravil bettylou : 12.05.20 at 16:28
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Mila123
nie je Vám to trápne? jedno a to isté, nič sa tým nevyrieši a nevyrieši, len rozdúchavate oheň............ choďte medzi nich a pomôžte im
Ja sa spýtam - KOĽKO sa im už dalo? VEĽA. A čo z toho my máme? NIČ! A čo majú oni z toho? Život zadarmo! Pretože vedia, že štát - teda aj majoritná väčšina - im vždy prispeje na to, aby nevykapali. A tak len čakajú, kedy otvoria v určený deň pošty a natrčia ruky. Ich potomstvo je vychovávané v podobnom duchu - šak GADŽO dá! Preto - a to som videl nie jedenkrát - školou povinné prídu na 1. hodinu a o deviatej s famíliou vymetajú kontajnery. A o dvanástej sa presunú do školy - do školskej jedálne a dajú si obed - šak zadarmo, šak gadžo zaplatil.
Ešte som nevidel, aby Róm niečo DOBROVOĽNE niekomu dal (česť výnimkám!) - oni vedia len žiadať, pýtať a NADÁVAŤ na gadžov.

Takže - i tá pomoc, ktorú teraz dostávajú - všetko z peňazí gadžov - i tie karanténne mestečká... Čo myslíš, ako budú vyzerať po dvoch týždňoch? Nie je tam toho veľa, akurát na to, aby sa vyspali a prežili ako ľudia, ale to si píš, že keď odídu, tak sa to bude musieť všetko vyhodiť, lebo to bude zničené.
Stavali sa im domy, aby zmizli z chatrčí - ako vyzerajú niektoré teraz? Zničené. Ale Rómovia - to my nie, to samo, starosta nič nerobí a bývame v takom rozbitom, nech sa stará. Čím prispeli na to, aby žili ako ľudia? (Existuje výnimka, keď sa na tom podieľali, alebo museli si časť zaplatiť - vtedy sa snažili to udržať).

Rómovia - pôvodne indická kasta - kočovníci - to majú zakorenené, zdedené, v génoch, že len brali, nič dobrovoľne nedávali.
Naposledy upravil misoft : 12.05.20 at 16:12
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
bettylou
marjankaj
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.
To fakt ti pripadá zaujímavejší čas, kedy píšem na net, ako laická debata o kryptomene ? Alebo aký máš pocit z toho, čo som napísala k vyjadreniu Krčméryho. Neočakávam, že s tým súhlasíš, ale zaujíma, čo si o tom myslíte
Bety, keď som hrával mariáš o peniaze, tak po skončení hry mali hráči rovnako veľa peňazí ako na začiatku. Je pravda, že niekto mal viac a niekto menej, ale dohromady to bolo stále rovnako. Ani raz sa nestalo, že by všetci vyhrali.
1 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

bettylou
jar88
bettylou
jar88
Pravdu máš iba v tom, že pri dlhopise nemá veriteľ žiadnu možnosť niečo meniť.
Ale nieje to zásluhou ECB, ale niečoho úplne iného a na to nemá dosah dokonca ani ECB.
Nechcem rýpať, ale pokiaľ by to bolo v dlhodobom záujme veriteľa (investora), tak si pri troche snahy nájde nielen jednu, ale aj viac možností, ako niečo meniť, aby ovplyvnil plnenie resp. neplnenie záväzkov.
Ani ja nechcem rýpať, ale naozaj si neviem predstaviť tú možnosť, ako na dlhopise niečo meniť.

Je to jednoduché, urči si cieľ, čo potrebuješ zmeniť, zapoj svoje vedomosti, správne myslenie a fantáziu a z možností, na ktoré prídeš vyber tú najvýhodnejšiu pre svoj cieľ. Prepísanie dlhopisu nie je tvoja možnosť, musíš nájsť iný spôsob, ako to celé zmeniť
--------------------------------

A ešte maličkosť k tomu tvojmu ďalšiemu príspevku o presúvaní peňazí hore dole - nepovažuješ to za reálnu hodnotu.
---------------------
Ty to nemusíš považovať za hodnotu, ale ak by toho nebolo, tak by si nemala skoro nič.
Nejde o moje poňatie tejto hodnoty. Neberiem to osobne, lebo predpokladám, že si to myslel vo všeobecnej rovine. Hovoríš, že ak by nebolo presúvania peňazí, tak by si nemal skoro nič. Ja hovorím, príklad, začnime od nuly, nech sa prejaví prínos a následne sa priradí hodnota.Všetci na planéte budeme celý deň presúvať peniaze hore-dole. Niekto lepšie, niekto menej úspešne podľa možností. Čo máme na konci dňa? Nieže skoro nič, ale nikto vôbec nič, keďže každý presúval peniaze a nič iné netvoril. Tak to opakujme po dobu trebárs jedného mesiaca. Presúvaním peňazí sme si nezabezpečili za celý mesiac vôbec nič a ešte spotrebovali energiu .Reálna hodnota takejto činnosti je strata .Druhý príklad: každý na planéte bude len robiť svoju robotu a peniaze vypustí z hlavy, a tí čo robia s peniazmi namiesto toho podľa svojich možností a schopností tvoria s ostatnými. Na burze ani v bankách ani v obchodoch sa nepohne ani cent, ale tovar je vyrobený a prepravený tam, kde ho chceme mať teda u seba. To je reálny prínos dňa, ktorému môžem priradiť nejakú reálnu hodnotu a vyjadriť ju trebárs aj v peniazoch ak chcem. Pretože sme zvyknutí využívať monetárny systém a väčšine vyhovuje, neuvažuje sa o zmene. Tvoje tvrdenie teda platí v našich špecifických podmienkach pre nejakú časť ľudí, ale nie ako platný ekonomický zákon.
To, že v peniazoch je tomu istému tovaru priradzovaná iná cena výrobcovi,iná obchodníkovi, iná predajcovi a iná kupujúcemu,je len špekulácia a nečestné konanie za účelom obohatiť sa na úkor druhého a tovaru reálnu hodnotu nepridá ani neuberie. Prepočtový koeficient, teda peniaze však väčšina ľudí nesprávne vníma ako niečo nevyhnutné a veľmi dôležité pre šťastný život a vplyvom kadejakých ilúzií nie sú schopní prosperovať a fungovať vo voľnejšom systéme. Dokonca sa boja o tom aj premýšľať, aby náhodou nespôsobili krach svetovej ekonomiky. Každý má svoj uhol pohľadu a hranice, za ktoré je ešte ochotný ísť.
Nuž tu si ma dostala.
Toto nemá chybu a naviac sa to zmestí aj do platného ekonomického zákona.
------------------------------
Treba to však ešte trošičku dotiahnuť v zopár maličkostiach.
Napríklad, či by tá strata vytváraná presúvaním peňazí hore a dole, fungovala aj v iných smeroch a či by to fungovalo pri každej mene rovnako.
A potom ešte by to chcelo dotiahnuť v akom druhu tovaru by sa všetci ľudia uplatňovali a ako by sa riešila prípadná nadvýroba, vznikajúca z nerovnosti schopností jedinca v skupine.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

marjankaj
bettylou
marjankaj
Bety ja tu nebuntoším o tretej v noci.
To fakt ti pripadá zaujímavejší čas, kedy píšem na net, ako laická debata o kryptomene ? Alebo aký máš pocit z toho, čo som napísala k vyjadreniu Krčméryho. Neočakávam, že s tým súhlasíš, ale zaujíma, čo si o tom myslíte
Bety, keď som hrával mariáš o peniaze, tak po skončení hry mali hráči rovnako veľa peňazí ako na začiatku. Je pravda, že niekto mal viac a niekto menej, ale dohromady to bolo stále rovnako. Ani raz sa nestalo, že by všetci vyhrali.
U nás to tak nikdy nedopadlo.
A naviac, na konci pri stole zostali len tí, čo mali na začiatku menej, ako na konci.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať