Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Terka - práve toto by som tu nedával. Stránka je konšpiračná. Prečítala si si to?
Veď toto:
"Chcete být ochráněni před onemocněním COVID19? Přidejte Vitamín C, D, E, Zinek a Coronavirus nemá šanci. Přijímejte tyto vitamíny ideálně v přirozené formě, ovoce, zelenina, ryby, vajíčka, fazole, červené maso, červené víno, med, neváhejte ale přidat vitamíny formou doplňků stravy!" je vyslovená VOLOVINA!

P.S. To nesúhlasné je odo mňa.
Naposledy upravil misoft : 19.05.20 at 11:10
1 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Boh s Vami!

3 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Videla som davnejsie iba kusok...sem se lekla a dalej nekukala...
On mi stacil na zaciatku....jak perlil...a ked dostal otazku ani tuk....tlačofku cirkusantov som naposledy pred šibačkou kukala....mam sa rada
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Dáša_
Áno, nemaká fyzicky, ale psychické vypätie je mnohokrát horšie. To je len pohľad toho zvonku, čo nikdy nepracoval v takejto sfére, že je to len o kávičkach a ťukaní do počítača
Sféru myslíš kancelársku robotu ?
Dáška...a ako vieš, že som nepracoval v takejto sfére ?
Lebo opak je pravdou... ... a pravdou je aj to, že som práve kvôli tomu vypätiu odišiel z prvého zamestnania. Odišiel som dokonca po vyhratom súde, kde som sa súdil so šéfom, ktorý si myslel, že je pánbožko.
1 1
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
BXLmiami
No len potom treba prijať americké zákony.Ked niekto príde na Tvoj pozemok nepozvaný máš právo strieľať.Lebo ak sa budeme stále hrať na neprimeranú obranu,tak nás tí ľudia s minimom zožerú zaživa.
Nebodaj by si chcela strieľať na svojej záhrade Matovičových, Trubanových a Kiskových voličov?
Však počkaj, bjuúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúty ti to tu spočíta.
:-)))))))))))))))))))))
No mne sa na pole cigáni neodvážia, ale biela čvarga si tam cez obecný pozemok s požehnaním starostky aj autá zaparkuje
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Veľmi dobre zhrnuté...vrelo doporučujem prečítať.
https://ferro.blog.pravda.sk/2020/05...sledna-kvapka/
1 1
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
A tento ako dlho nič nepil?
https://www.topky.sk/cl/10/1905537/N...li--o-koho-ide
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

KoxXxo
Boh s Vami!

K tomu toľko:
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
pavol54
BXLmiami
Čo sa týka záchraniek stačila by adresnosť.Ak to niekto zneužije,nech to zaplatí.Bez pardonu padni komu padni,ked nemá peniaze odpracovať.
Nielen u záchraniek. Ak pohryzie pes tak majiteľ sa zodpovedá, ak ublíži nazvime to "nevychované dieťa alebo správne usmernené dieťa" (nepíšem sociálnych deťoch ala aj deťoch boháčov). však je to buď beztrestnosť alebo polovičná sadzba a o úhrade nákladov ani nehovorím. Čo takto rodič - mal by byť platič.
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom. Konkrétne tý naším. až zistím, kde má hniezdo, tak mu tam tie mrciny odnesiem dožrať. debil jeden. dieru vykľuje do hydiny kury kačky kurčatá. a nechá tak. Vajcá príde znášať stará jastrabová do dvorov či ,,,Toto nikdy nebolo. Jastraba, ktorý by lovil v dedine odháňali, a keď si nedal povedať už ho poľovníci vysriehli. Ľudia mali rozum starali sa o vajká a nie či poľovník trafil jastraba 200m za dedinoualebo zo stredu dediny.. Dohora strieľa, ne? Babík nelietaj teraz.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
bettylou
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva
Zákon o ochrane prírody a krajiny NR SR č. 543/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov a to v ustanoveniach uvedených v paragrafoch § 97 až § 102.
http://www.sopsr.sk/web/index.php?cl=20352

P.S.:
Ale keďže ide o malú (na tvoju) škodu, tak sa týmto nebude nik zapodievať.
...a dôkazne bremeno je na tebe...nie jastrab musí dokazovať svoju nevinu.

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
1 1
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
Dáša_
Čo sa týka základného príjmu, tak teraz v rámci aktuálnej krízy začali o tom vážne uvažovať viaceré vlády. Napríklad v Španielsku. https://index.sme.sk/c/22406875/pand...u.html?ref=trz A nielen tam. Bude treba riešiť čo s ľuďmi, ktorých prácu nahradia roboty
Čo je zlé na voľne? Dakto premotivovaný chce riešiť, nech bere tiež voľno a nekradne ľuďom slobodu. Kecy, že iní robia neobstoja. Smerovanie ľudstva začína mať už 2 možnosti. Stroje vyrábajú a mnoho ľudí je zabezpečených. Ak na týchto ľudí bude uvalená pracovná povinnosť, bude ľudská sloboda pochovaná na veľmi dlhý čas. Možnosť, ale nie povinnosť.

Už by im mohli dať to voľno, čo im už 260 rokov sľubujú. Je to už trápne
Naposledy upravil bettylou : 20.05.20 at 12:44
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

buchač
bettylou
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva
Zákon o ochrane prírody a krajiny NR SR č. 543/2002 Z. z. v znení neskorších predpisov a to v ustanoveniach uvedených v paragrafoch § 97 až § 102.
http://www.sopsr.sk/web/index.php?cl=20352

P.S.:
Ale keďže ide o malú (na tvoju) škodu, tak sa týmto nebude nik zapodievať.
...a dôkazne bremeno je na tebe...nie jastrab musí dokazovať svoju nevinu.

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
... každý nech si zhodnotí riziko. Tiež nám už neraz dravec zabil mladú kuru, ale ak by sa to permanentne opakovalo, sundal by som ho až tak zalahodí.
PS: vretenice sú tiež chránené a takmer každý týždeň keď ideme s kolegom na kopec, tak vždy leží v rovnakom úseku s odseknutou hlavou každú nedeľu nová.
PS: kde nie je žalobca, nie je ani sudca.
0 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
buchač
bettylou
Aktuálne by ma zaujímalo, kto platí škody spôsobené jastrabom.
Problematiku pojednáva

P.S.:
Strieľať veľmi nedoporučujem...jastrab je chránený...jeho spoločenská hodnota je 3220€
... každý nech si zhodnotí riziko. Tiež nám už neraz dravec zabil mladú kuru, ale ak by sa to permanentne opakovalo, sundal by som ho až tak zalahodí.
PS: vretenice sú tiež chránené a takmer každý týždeň keď ideme s kolegom na kopec, tak vždy leží v rovnakom úseku s odseknutou hlavou každú nedeľu nová.
PS: kde nie je žalobca, nie je ani sudca.
Treba sa na to pozrieť aj s iného uhla.
Jastrab semo tamo urve nejakú sliepku...jasné, že to naserondí majiteľa, aj mňa by.
No na rozdiel od nejakej sliepky ak sa dá do "činnosti" medveď alebo svorka vlkov, tak to sú už iné hrátky. Pri jednom útoku nepadne len jedna ovečka, lež viaceré...hlavne vtedy, ak svorka učí mladé loviť. Pri medveďovi je ešte varianta, že zaútočí aj na človeka.
Takže o čom to je ? Prípadný odstrel je povolený z najvyšších miest, od úradníkov, čo sedia v Blave...a oni rozhodne nechovajú domáce zvieratá.
1 1
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Medveď je kapitola sama o sebe. Sú premnožené /vďaka nadmernej ochrane oproti iným štátom/ a mali by ich strieľať.
Ako píšem. Sem-tam nám dravec taktiež sporadicky zobral, neriešili sme to. Ale ak je niekde vedľa Betty nasťahovaný a berie im pravidelne, vyriešil by som to hneď a definitívne.
Minulý rok nám chodila líška každý deň cez záhradu /mala blízko nás malé/. Moje deti sa v záhrade hrajú po zemi, následne aj všeličo jedia aj bez umytia rúk. Už som bol nachystaný, že ju idem poriešiť, nakoľko asi vieš čo obsahuje líščí moč, ktorý ťa môže kľudne za pár týždňov aj zabiť... Už je líška aj s malými našťastie preč aj bez mojej zásluhy. Aj mi to jej ranné "štekanie" na nášho psa pod oknom trochu chýba.
ps: počítal som s tým, že keď malé odrastú, že si ich odvedie preč, aj sa tak stalo.
Mimochodom keď chodila cez našu záhradu, nezmizla ani 1 kura. Susedom ich za tých pár týždňov zabila a odniesla desiatky kusov. Ono sa hovorí, že tam, kde je doma, tam neloví.
Naposledy upravil Nandrolon : 20.05.20 at 10:08
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

kopretinka
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery
Staré známe : dva razy meraj a raz strihaj. Tu sa asi nemeralo alebo aj ale zle. A potom, že odborníci.
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

kopretinka
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery
hned to reklamuj
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Nam robili cez vikend na dome gánok...mega okna...mega robota.....nemyslim,ze sa vsetko da namerat , aby to len tak zacvaklo ako lego....... partia traja chlapi...boli tip-top odbornici...krasna praca.....jedno mega okno veru nezacvaklo....ale poradili si...
Nehovoriac,ze nase stare "okna" sa len tak vyvylipli....
Nameranie je ruka v ruke s majstrami....teda moj nazor...
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety
kopretinka
Mám nervy,robia plastové okná na balkóne a vyzerá to momentálne strašne.
Prah vo dverách je kratší,čiže nezapasoval,a je omnoho širší,ako pôvodný,pretŕča do priestoru,šak sa na tom zabijem,keď to budem prekračovať.....a ani stúpiť sa na to nedá,lebo to je plastové,ja som zvedavá,kde na to brali miery
Staré známe : dva razy meraj a raz strihaj. Tu sa asi nemeralo alebo aj ale zle. A potom, že odborníci.
Rozumiete tomu ako hus do piva. Ľahko je niekoho obviniť.

Ako viete, či sa meralo zle ???
Lebo zameranie robí jeden maník...a výrobu už robí niekto iný...a montáž ďalší.
...a ďalej...steny sú rovné jak oči...všakže ? Lebo staré známe .." Povídali, že mu hráli"...
Všetko dokopy dáva výsledok.
1 3
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Vlani som mal prebytok hrabošov, hovoril som s bývalým veterinárom, aby som zatlkol niekoľko T 2 - 3 m výška 0,5m sedlo, - bufetový stôl pre kane- a vraj budem mať problém vyriešený, kurence nechovám, bažanti nech sa starajú o seba i keď tie žerú larvy pásaviek,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať