Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

buchač
Hm...nečítaš, nepočúvaš, nenenene...tak by som sa opýtal..." že o čom sa to potom bavíme
No to máš vlastne pravdu - zjavne sa nemáme o čom baviť ... grafy a štatistiky čo sa zdravia týka si môžem rovnako ako každý vyhľadať - aj podrobné (napr na UVZSR sa niečo nájde)... a o tvojej zaľúbenosti do voľakoho z Trnavy - tak o tom už ozaj nie!
Želám pekný druhoadventnonedeľný večer☺
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Už ani tie jednorazové rúška nerobia kvalitné- po týždni nosenia mi praskla gumička. V tejto súvislosti ma napadlo kam dávajú pozitívni použité rúška, ktoré sú infekčný materiál. Známe Nerudovské "Kam s ním" A to už vôbec neuvažujem na ktorú skládku sa dostali použité antigénové testy. Do Pezinku určite nie, tam je to pod kontrolou.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Katy a R
buchač
Hm...nečítaš, nepočúvaš, nenenene...tak by som sa opýtal..." že o čom sa to potom bavíme
No to máš vlastne pravdu - zjavne sa nemáme o čom baviť
Kurňa...a to som uvažoval nad formuláciou, aby k nejasnosti nedošlo.

Ale šak jasné, že si každý môže vyhľadať to svoje a či niečo iné.
Ja len o tom, že si pozriem správy, prečítam internetové noviny, pozriem prípadne aj niečo zahraničné...a na základe podania určitej informácie si vyberiem záver. Či správny alebo nie, to je už o inom.

Vezmi príklad, ktorý si určite postrehla.
Právnička nabáda na nejaké konanie mladú prvorodičku...filmuje svoju konverzáciu. Následne obviní nemocnicu zo všetkého možného. No ak je jej dokázaný opak, tak mlčí.
...a že takýchto realizácii je viac, tak to ani nevravím.

Druhý príklad je zo samotnej demonštrácie pred úradom vlády.
Zasran vo veku 15rokov vraj dostal gumeným projektilom do hlavy....video také, že Floyd by sa potešil.
No čuduj sa svete, existujú videá, ktoré mladého usvedčujú z klamstva.

Proste " nenenenene " vyššie uvedeným som chcel povedať (bez urážky), že ako môžeme diskutovať za takýchto okolností ?
------------------------------
Trnafského debila ja ti mám na háku...veď čo iné ?
Občasné uverejnenie linku k jeho osobe je len preto, lebo nie všetky noviny o ňom píšu rovnako a hlavne pravdivo...
Samozrejme, že nadávam na celú garnitúru. Aj ty by si nadávala, ak by si prišla o celkom slušnú sumu peňazí...či ?

Vezmi premiéra Kurza a toho nášho onýho...obaja sa dostali do úradu v podstate v rovnaký čas...kuwa, ale rozdiel je tam teda markantný.
To je asi tak, ako keby som porovnával šľachtica s posledným paholkom.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Aj na Mikulasa coronujeme?
Všetky asymptomatické pozitívne prípady, repozitívne prípady a ich blízke kontakty boli izolované najmenej 2 týždne, až kým výsledky testovania nukleovej kyseliny neboli negatívne. Žiadny zo zistených pozitívnych prípadov alebo ich blízky kontakt sa počas obdobia izolácie nestal symptomatickým alebo novo potvrdeným ochorením COVID-19. V tomto skríningu sa vykonalo jednoduché a zmiešané testovanie na 76,7 % a 23,3 % odobratých vzoriek. Asymptomatické pozitívne miery boli 0,321 (95 % CI 0,282 – 0,364)/10 000 a 0,243 (95 % CI 0,183 – 0,315)/10 000.
https://www.nature.com/articles/s41467-020-19802-w

https://www.europereloaded.com/globa...urgently-axed/
Naposledy upravil anet : 06.12.20 at 18:45
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

Doplnim teda tie lekarske noviny https://lekarskenoviny.sk/index.php/...-na-slovensku/
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

RODIČ 1
Napr. mamička
RODIČ 2
Napr. tatinko
https://www.mojaoblubenakniha.sk/oso...e1/diev%C4%8Da
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
RODIČ 1
Dobrá haluz...kde ty na to chodíš ?
0 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Potešil článok https://lekarskenoviny.sk/index.php/...ELgwU4eamI5Ta0
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

pavol54
kopretinka
Nikto netvrdi,že sa nakazil na proteste.Ale tu vôbec nejde o to,kde sa nakazil.
Ide o to,že to bol odporca rúšok (ktovie,koľkých nakazil) a neveril na covid.
jeden zomrel ale ostatní účastníci žijú, nechcem to zľahčovať. A ten novinár čo zomrel tiež bol proti rúškam? ten zomrel aj napriek tomu že nosil rúško. tak si vyber.
Nepochopil si alebo sa len tak tváriš?
Dotyčný zomrel na chorobu,ktorá podľa neho neexistuje.Rovnako ten kňaz kotlebovský
Neviem,ktorého novinára myslíš....ja viem len o tom strašne obéznom redaktorovi rómskeho rádia,ale toho pomaly zabíjala obezita,covid mu len dopomohol
2 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/...tvorene-skoly/

vyberám z článku:
"V Holandsku mali v polovici októbra 11-tisíc nových prípadov denne, pacientov museli presúvať do nemeckých nemocníc. V novembri počet prípadov klesol asi na 4 000. „A opäť sa k tomuto výsledku dopracovali s otvorenými školami, v ktorých deti nenosia rúška. A nechali deti športovať,“ dodáva Hajdúchová. Aj Francúzsko, Španielsko či Švajčiarsko bojovali s koronavírusom a školy nechali otvorené. Írska vláda vyhlásila, že udržanie škôl je prioritou. Na Slovensku sa po prvej vlne pandémie školy otvárali ako posledné zariadenia. S nočnými klubmi. Počas druhej vlny Slovensko urobilo celosvetovo unikátny ťah – znovu sprístupnilo kiná, divadlá, kostoly. Ale školy ponechalo zatvorené."

V októbri som hovorila s človekom, ktorý už niekoľko rokov žije v malom holandskom mestečku. Pýtala som sa, ako to tam zvládajú. Prekvapila ma odpoveď, že takmer ani nevedia, že je korona. Školy otvorené, deti bez rúšok, vonku bez rúšok, len vo vnútri na úradoch s rúškami. Niekde podľa toho, či to mali napísané na dverách, že či s rúškom, alebo bez rúška. Všetci to dodržiavali, ak bolo napísané, že s rúškom.

Teraz čítam, ako im klesli v novembri počty nakazených.

Áno, v tomto by si slovač mohla zobrať príklad. Ak je raz niekde napísané, že vstup s rúškom, tak si dám rúško. Rešpektujem prianie majiteľov, alebo ľudí pracujúcich v tej budove a nebudem to spochybňovať.
2 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

https://www.europereloaded.com/switz...d-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborea...95995968376983
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Jarka 1
https://zurnal.pravda.sk/spolocnost/...tvorene-skoly/

vyberám z článku:
"V Holandsku mali v polovici októbra 11-tisíc nových prípadov denne, pacientov museli presúvať do nemeckých nemocníc. V novembri počet prípadov klesol asi na 4 000. „A opäť sa k tomuto výsledku dopracovali s otvorenými školami, v ktorých deti nenosia rúška. A nechali deti športovať,“ dodáva Hajdúchová. Aj Francúzsko, Španielsko či Švajčiarsko bojovali s koronavírusom a školy nechali otvorené. Írska vláda vyhlásila, že udržanie škôl je prioritou. Na Slovensku sa po prvej vlne pandémie školy otvárali ako posledné zariadenia. S nočnými klubmi. Počas druhej vlny Slovensko urobilo celosvetovo unikátny ťah – znovu sprístupnilo kiná, divadlá, kostoly. Ale školy ponechalo zatvorené."

V októbri som hovorila s človekom, ktorý už niekoľko rokov žije v malom holandskom mestečku. Pýtala som sa, ako to tam zvládajú. Prekvapila ma odpoveď, že takmer ani nevedia, že je korona. Školy otvorené, deti bez rúšok, vonku bez rúšok, len vo vnútri na úradoch s rúškami. Niekde podľa toho, či to mali napísané na dverách, že či s rúškom, alebo bez rúška. Všetci to dodržiavali, ak bolo napísané, že s rúškom.

Teraz čítam, ako im klesli v novembri počty nakazených.

Áno, v tomto by si slovač mohla zobrať príklad. Ak je raz niekde napísané, že vstup s rúškom, tak si dám rúško. Rešpektujem prianie majiteľov, alebo ľudí pracujúcich v tej budove a nebudem to spochybňovať.
muž sa vrátil včera z Nl, rúška tam nosia len v uzatvorených priestoroch, aj to nie všetci, tvária sa, že je u nich všetko v poriadku.. otvorené majú všetko ako obvykle.. počty nakazených v decembri začali zase stúpať..
https://www.worldometers.info/corona...y/netherlands/
mňa samozrejme viac zaujíma Grécko, tam mali skoro celý november totálny lockdown, ako na jar v prvej vlne, prísne nosenie rúšok, úplný zákaz vychádzania okrem cesty do práce, k lekárovi, do lekárne, na nákup, všetko len na základe sms povolenia.. obchody sú otvorené len supermarkety , ostatné sú zatvorené.. lockdown bol predĺžený do 14.12. kvôli nízkemu klesaniu počtov nakazených.. už im to začalo klesať..
https://www.worldometers.info/corona...ountry/greece/
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

Keď prokurátor Vasiľ Špirko v marci 2018 opísal, ako ho dali sledovať pre jeho prácu na kauze ministrov za Smer Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktorých podozrieval z podvodov pri nákupoch IT technológií, Kaliňák to označil za absurdné.
Súvisiaci článok Už to nie sú len neurčité svedectvá, vyšetrovatelia sa blížia k Smeru Čítajte

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó teraz vyšetrovateľom povedal, že Špirko sa nemýlil a naozaj ho dali sledovať.

Makó sa vo výpovedi, ktorú má denník SME k dispozícii, priznáva, že bol súčasťou systému rozsiahleho korumpovania policajtov a zneužívania vyšetrovateľov na vydieranie a diskreditáciu politických oponentov Smeru.

Doteraz boli medializované najmä jeho sprostredkované tvrdenia z uznesení o väzbách pre jeho komplicov.

"Z môjho pohľadu mala skupina tri základné ciele. Prvým bolo udržať politickú moc strany Smer, najmä eliminovať politických súperov, resp. opozíciu," vypovedal Makó.

"Druhým bolo obsadiť všetky dôležité najvyššie pozície vo všetkých bezpečnostných zložkách štátu. A tým demonštrovať moc a silu a následne využívať tieto vymoženosti."

Tretím cieľom bolo podľa Makóa zarobiť na vydieraní podnikateľov a predaji priaznivých rozhodnutí vyšetrovateľov, ktorí za úplatky potom ututlali konkrétne kauzy.

Vo výpovedi Makó detailnejšie opisuje už medializovanú štruktúru skupiny. Šéfoval jej oligarcha a zápasník Norbert Bödör s tým, že podľa Makóa ho museli na stretnutiach aj krotiť.

Bödör sa raz napríklad nahneval na svoju pravú ruku, vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, a tvrdil, že mu fyzicky ublíži.

"Potom sme sa mali rozísť, ja som ešte zostal pol minúty a povedal som Norovi, nech už nikdy pred nami nerozpráva, že naj..e policajnému prezidentovi," vypovedal Makó.
Ako vznikli
Hierarchia skupiny podľa Makóa

Hlava skupiny

Norbert Bödör, syn majiteľa SBS firmy Bonul a kumpán Mariana Kočnera.

Prvá úroveň

Tibor Gašpar, policajný riaditeľ a príbuzný Norberta Bödöra a jeho pravá ruka.

Druhá úroveň

Róbert Krajmer, šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Mohol zadávať úlohy nižšie postaveným členom skupiny, zodpovedal sa priamo Bödörovi a Gašparovi.
Marián Zetocha, bol predchodcom Pavla Vorobjova na čele finančnej spravodajskej jednotky NAKA.

Tretia úroveň

Peter Hraško, riaditeľ NAKA.
Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.
Pavol Vorobjov, šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.
Milan Mihálik, zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA.
Vladimír Bisták, policajt z NAKA Západ.
Milan Žáčik a Ivan Bobocký, obaja boli referentmi v protikorupčnej jednotke NAKA Západ.

Externí spolupracovníci

Dušan Kováčik, špeciálny prokurátor, ktorý sa zúčastňoval na poradách skupiny a podporoval jej činnosť.
Ľudovít Makó, riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý pre skupinu "dohliadal" na vyšetrovanie daňových vecí.

Skupinu podľa Makóa viedol Norbert Bödör s policajným šéfom Tiborom Gašparom, na nižších pozíciách boli napríklad bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, šéf NAKA Peter Hraško či Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.

Základným predpokladom na to, aby skupina vznikla, boli podľa Makóa spoločné známosti.

Gašpar je s Bödörom vzdialená rodina a pravidelne sa stretávali. Ich staré mamy boli sesternice.

"Tibor Gašpar bol dosadený na základe veľmi dobrých vzťahov Norberta Bödöra s vrchnými predstaviteľmi strany Smer," povedal Makó vyšetrovateľom.

Krajmer sa zase podľa Makóa dlhé roky s Bödörom poznal, už od čias, keď bol Krajmer len okresným policajtom. Slobodník sa zase dlhé roky poznal s Gašparom.

Na základe známostí potom dosadzovali ľudí do kľúčových funkcií na polícii.

"Ďalším kritériom bola lojalita," povedal Makó vyšetrovateľom.

Nevedel presne vysvetliť, prečo si zobrali do skupiny práve jeho.

Predpokladal, že ho oslovili aj preto, že v tom čase bol podnikateľom v oblasti SBS, podobne ako Bödör, ktorého otec Miroslav vlastní jednu z najväčších SBS firiem Bonul.

Makó šéfoval firme Abas, ktorá patrila k Bödörovým konkurentom a týmto ťahom Bödör sčasti svoju konkurenciu oslabil.

Do funkcie potom Makóa oficiálne dosadil prezident finančnej správy František Imrecze.

"Dostal garancie, že som dobrý výber dvojice Tibor Gašpar a Norbert Bödör," povedal Makó.

S funkciou šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Makó súhlasil niekedy v lete 2014, ale vo výpovedi priznáva, že mu oficiálny plat 3000 eur nestačil, pretože dovtedy zarábal 13-tisíc eur mesačne.

"Na to mi Noro Bödör povedal, že tých 10-tisíc mi bude doplácať z jeho firmy Bonul, čo sa aj dialo asi 13 až 16 mesiacov - maximálne jeden a pol roka," povedal Makó vyšetrovateľom.

O Norbertovi Bödörovi sa Makó vyjadroval, akoby bol skutočným šéfom Bonulu, a nie jeho otec.
Sledovali oponentov

Keď ovládli kľúčové pozície v štáte, začala skupina podľa Makóa odstavovať politických oponentov Smeru. Vďaka jeho pozícii na finančnej správe vedeli vyhľadať všetky problémy, ktoré mali opoziční politici v oblasti podnikania a využiť ich proti nim.

Napríklad v prípade vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku využili, že jeho firmu KTAG preverovali daňoví úradníci v dvoch veciach, ktoré boli uzatvorené v prospech Kisku.
Súvisiaci článok Robert Kaliňák: Nechystám sa utiecť, nič som nespáchal Čítajte

"V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom, Tiborom, Robom Krajmerom, Petrom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky," vypovedal Makó.

Mali podľa neho aj vlastné sledovacie komando, ktoré napríklad v roku 2015 sledovalo súčasného premiéra Igora Matoviča z OĽaNo, pretože škodil Smeru.

"Počas tohto obdobia sme my urobili denný rámec Igora Matoviča, t. j. kde býva, kde sa zdržuje, s kým sa stýka. Toto nám trvalo asi dva dni. Následne si všetky tieto veci súvisiace s Matovičom prebral Robo Krajmer," tvrdil Makó.

V Špirkovom prípade prišla požiadavka na jeho sledovanie od Bödöra po tom, ako Špirko začal spomínať, že jeho vyšetrovanie smeruje ku Kaliňákovi či k Počiatkovi.

Makó vypovedal, že ho odmietol sledovať, keď zistil, že Špirko má v aute kamery, ktoré by sledovačku odhalili. Tvrdil, že v skupine nebol v takom podriadenom vzťahu ako ostatní a tak si mohol dovoliť Bödörove požiadavky niekedy aj odmietnuť.

"Viem však o tom, že v inej línii sa tieto úkony vykonávali, ale kto ich robil, neviem," povedal Makó.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22548577/mako...-lojalita.html
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
Keď prokurátor Vasiľ Špirko v marci 2018 opísal, ako ho dali sledovať pre jeho prácu na kauze ministrov za Smer Roberta Kaliňáka a Jána Počiatka, ktorých podozrieval z podvodov pri nákupoch IT technológií, Kaliňák to označil za absurdné.
Súvisiaci článok Už to nie sú len neurčité svedectvá, vyšetrovatelia sa blížia k Smeru Čítajte

Bývalý šéf daňových kriminalistov Ľudovít Makó teraz vyšetrovateľom povedal, že Špirko sa nemýlil a naozaj ho dali sledovať.

Makó sa vo výpovedi, ktorú má denník SME k dispozícii, priznáva, že bol súčasťou systému rozsiahleho korumpovania policajtov a zneužívania vyšetrovateľov na vydieranie a diskreditáciu politických oponentov Smeru.

Doteraz boli medializované najmä jeho sprostredkované tvrdenia z uznesení o väzbách pre jeho komplicov.

"Z môjho pohľadu mala skupina tri základné ciele. Prvým bolo udržať politickú moc strany Smer, najmä eliminovať politických súperov, resp. opozíciu," vypovedal Makó.

"Druhým bolo obsadiť všetky dôležité najvyššie pozície vo všetkých bezpečnostných zložkách štátu. A tým demonštrovať moc a silu a následne využívať tieto vymoženosti."

Tretím cieľom bolo podľa Makóa zarobiť na vydieraní podnikateľov a predaji priaznivých rozhodnutí vyšetrovateľov, ktorí za úplatky potom ututlali konkrétne kauzy.

Vo výpovedi Makó detailnejšie opisuje už medializovanú štruktúru skupiny. Šéfoval jej oligarcha a zápasník Norbert Bödör s tým, že podľa Makóa ho museli na stretnutiach aj krotiť.

Bödör sa raz napríklad nahneval na svoju pravú ruku, vtedajšieho policajného prezidenta Tibora Gašpara, a tvrdil, že mu fyzicky ublíži.

"Potom sme sa mali rozísť, ja som ešte zostal pol minúty a povedal som Norovi, nech už nikdy pred nami nerozpráva, že naj..e policajnému prezidentovi," vypovedal Makó.
Ako vznikli
Hierarchia skupiny podľa Makóa

Hlava skupiny

Norbert Bödör, syn majiteľa SBS firmy Bonul a kumpán Mariana Kočnera.

Prvá úroveň

Tibor Gašpar, policajný riaditeľ a príbuzný Norberta Bödöra a jeho pravá ruka.

Druhá úroveň

Róbert Krajmer, šéf protikorupčnej jednotky NAKA. Mohol zadávať úlohy nižšie postaveným členom skupiny, zodpovedal sa priamo Bödörovi a Gašparovi.
Marián Zetocha, bol predchodcom Pavla Vorobjova na čele finančnej spravodajskej jednotky NAKA.

Tretia úroveň

Peter Hraško, riaditeľ NAKA.
Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.
Pavol Vorobjov, šéf finančnej spravodajskej jednotky Národnej kriminálnej agentúry.
Milan Mihálik, zástupca riaditeľa Národnej jednotky finančnej polície NAKA.
Vladimír Bisták, policajt z NAKA Západ.
Milan Žáčik a Ivan Bobocký, obaja boli referentmi v protikorupčnej jednotke NAKA Západ.

Externí spolupracovníci

Dušan Kováčik, špeciálny prokurátor, ktorý sa zúčastňoval na poradách skupiny a podporoval jej činnosť.
Ľudovít Makó, riaditeľ Kriminálneho úradu finančnej správy, ktorý pre skupinu "dohliadal" na vyšetrovanie daňových vecí.

Skupinu podľa Makóa viedol Norbert Bödör s policajným šéfom Tiborom Gašparom, na nižších pozíciách boli napríklad bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer, šéf NAKA Peter Hraško či Bernard Slobodník, šéf Národnej jednotky finančnej polície.

Základným predpokladom na to, aby skupina vznikla, boli podľa Makóa spoločné známosti.

Gašpar je s Bödörom vzdialená rodina a pravidelne sa stretávali. Ich staré mamy boli sesternice.

"Tibor Gašpar bol dosadený na základe veľmi dobrých vzťahov Norberta Bödöra s vrchnými predstaviteľmi strany Smer," povedal Makó vyšetrovateľom.

Krajmer sa zase podľa Makóa dlhé roky s Bödörom poznal, už od čias, keď bol Krajmer len okresným policajtom. Slobodník sa zase dlhé roky poznal s Gašparom.

Na základe známostí potom dosadzovali ľudí do kľúčových funkcií na polícii.

"Ďalším kritériom bola lojalita," povedal Makó vyšetrovateľom.

Nevedel presne vysvetliť, prečo si zobrali do skupiny práve jeho.

Predpokladal, že ho oslovili aj preto, že v tom čase bol podnikateľom v oblasti SBS, podobne ako Bödör, ktorého otec Miroslav vlastní jednu z najväčších SBS firiem Bonul.

Makó šéfoval firme Abas, ktorá patrila k Bödörovým konkurentom a týmto ťahom Bödör sčasti svoju konkurenciu oslabil.

Do funkcie potom Makóa oficiálne dosadil prezident finančnej správy František Imrecze.

"Dostal garancie, že som dobrý výber dvojice Tibor Gašpar a Norbert Bödör," povedal Makó.

S funkciou šéfa Kriminálneho úradu finančnej správy Makó súhlasil niekedy v lete 2014, ale vo výpovedi priznáva, že mu oficiálny plat 3000 eur nestačil, pretože dovtedy zarábal 13-tisíc eur mesačne.

"Na to mi Noro Bödör povedal, že tých 10-tisíc mi bude doplácať z jeho firmy Bonul, čo sa aj dialo asi 13 až 16 mesiacov - maximálne jeden a pol roka," povedal Makó vyšetrovateľom.

O Norbertovi Bödörovi sa Makó vyjadroval, akoby bol skutočným šéfom Bonulu, a nie jeho otec.
Sledovali oponentov

Keď ovládli kľúčové pozície v štáte, začala skupina podľa Makóa odstavovať politických oponentov Smeru. Vďaka jeho pozícii na finančnej správe vedeli vyhľadať všetky problémy, ktoré mali opoziční politici v oblasti podnikania a využiť ich proti nim.

Napríklad v prípade vtedajšieho prezidenta Andreja Kisku využili, že jeho firmu KTAG preverovali daňoví úradníci v dvoch veciach, ktoré boli uzatvorené v prospech Kisku.
Súvisiaci článok Robert Kaliňák: Nechystám sa utiecť, nič som nespáchal Čítajte

"V ďalšom čase prišlo stretnutie medzi Norom, Tiborom, Robom Krajmerom, Petrom Hraškom a Béďom Slobodníkom, kde sa dohodla stratégia, že sa znova otvoria tieto trestné veci a bude tak vytvorený tlak na Kisku v oblasti politiky," vypovedal Makó.

Mali podľa neho aj vlastné sledovacie komando, ktoré napríklad v roku 2015 sledovalo súčasného premiéra Igora Matoviča z OĽaNo, pretože škodil Smeru.

"Počas tohto obdobia sme my urobili denný rámec Igora Matoviča, t. j. kde býva, kde sa zdržuje, s kým sa stýka. Toto nám trvalo asi dva dni. Následne si všetky tieto veci súvisiace s Matovičom prebral Robo Krajmer," tvrdil Makó.

V Špirkovom prípade prišla požiadavka na jeho sledovanie od Bödöra po tom, ako Špirko začal spomínať, že jeho vyšetrovanie smeruje ku Kaliňákovi či k Počiatkovi.

Makó vypovedal, že ho odmietol sledovať, keď zistil, že Špirko má v aute kamery, ktoré by sledovačku odhalili. Tvrdil, že v skupine nebol v takom podriadenom vzťahu ako ostatní a tak si mohol dovoliť Bödörove požiadavky niekedy aj odmietnuť.

"Viem však o tom, že v inej línii sa tieto úkony vykonávali, ale kto ich robil, neviem," povedal Makó.

Tento text ste mohli čítať vďaka tomu, že platíte za obsah. Vážime si to.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22548577/mako...-lojalita.html
Zaujímavé, že na to čo sa deje, Lajo prišiel až teraz.
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je teraz online bjuty smis

pre vás môže byť zaujímavé, ako tam pre smerákov diskreditovali kisku, matovoča, lipšica....


lajo bol jasný od začiatku....od začiatku písali, že má prsty v prepade auta prevážajúceho peniaze
že má sieť kasín s automatmi
že má kšefty v tunely višňové
že jeho majetok v žiadnom prípade neodpovedá jeho prijmom.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Jak u jebnutých...
Jeden skopíruje celý článok.....druhý ho cituje s tým, že pripojí pár slovíčkok.
0 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

anet
https://www.europereloaded.com/switz...d-19-vaccines/
Jedna znama zije v Lundamo v Norsku a normalne live pridala video z vianocnych trhov, ako si v pohode sedia (bez rusok) ...
a holandsko https://www.facebook.com/auroraborea...95995968376983
Kde je video z trhov?
Prvý link je nekonečne dlhý text,druhý je korčuľovanie
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať