Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
buchač Pozri príspevok
Júúúj , ale teraz budem nepríjemný ....

Čítaš sa vôbec ???

Syn sa Ti dostal na školu , dali ste úplatok a FIRMA platila náklady na školné ...
Vy ste ako firma museli zarobiť ...........ale nemám pravdu , že ste zarobili a v podstate aj odpísali z daní ??????????????????????????????????


Koľkí dajú úplatok , zo svojho ...
Koľkí platia školné , zo svojho ...
Koľkí zarobia , v podstate si odtrhnú od úst a odpíšu z RODINNÉHO rozpočtu ....

Mám pokračovať , čo sa týka rozdielov , t.j. výhod a nevýhod ???...respektíve využívanie a zneužívanie určitých vymožeností ...

Mne občas príde , že poniektorí doplácame , platíme a iní využívajú kľučky v zákonoch ...

Kriste ....šak už prestaňte plakať , veď je to trápne ...

P.S.:
Ale na druhej strane sa priznám , mať tieto možnosti , tak ich využívam ...
Ale na druhej strane by som aspoň držal .....oné

Pozri buchač , to nie je plakanie , to je holá skutočnosť .
Ja nemám dôvod držať onéé......
Ja sa čítam a keby v tom bola špinavosť, tak sa nebudem o tom zmieňovať. Rozdiel je v tom , že iní študovali za štátne a v našom prípade štát boli rodičia .

Bola to riadna zmluva medzi školu a firmou zákonne a právne akceptovateľná .Nakoniec sa vo firme vykonávala aj prax a zároveň aj praktické skúšky.A z dôvodu praxe som bola rada, že je vo firme, lebo jeho spolužiaci sa ničomu nenaučili , pretože zametali u podnikateľov dvor .To však tiež nikomu nevadilo .

Ale chvala bohu len pri tomto jednom .Druhý syn sa dostal riadne do školy , ale nie v hlavnom meste Slovenska. Musel ísť do iného kúta Slovenska .

Ale chcem povedať, že sa za svoju robotu nehanbím , pretože som to musela fyzicky oddrieť aj s manželom.A vôbec nerobím nič také, aby som sa mala za niečo hanbiť .Totižto naša práca nespočíva v tom , že sedíme len kancelárii za stolom a mudrujeme, ale vyhrnieme rukávy a dreme .

Syn vyštudoval presne ten odbor a smer , v akom odbore a smere pracuje doposiaľ aj naša firma a aj pracuje pre túto firmu . To nie je dávanie úplatku , ale sme si niečo vzali na plecia dobrovoľne , lebo inak sa syn na školu nemal ako dostať .Však to bolo zo začiatku 90 rokov , že podniky si dali vyučiť učňov n a museli vo firme odpracovať určitý počet rokov .Tak neviem prečo to berieš ako úplatok .

Takže toľko k Tvojmu príspevku
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Kvaka Pozri príspevok
Buchač, no no no. Veď oni zarobili, aj z daní odpísali, ale to, čo im ostalo, bolo ich, teda aj to školné bolo "zo svojho". Zita nikde nenapísala, že dala úplatok, ale práve preto to riešila cez firmu, že ho nemohla, resp. možno aj nechcela dať.
Nikto tu nenarieka, ale snažíme sa trochu riešiť úrady práce, nezamestnaných aj tie nezmyselné pečiatky.
Kvaka ďakujem Ti za podporu . Lebo vidím, že Buchač nepochopil,od čoho sa téma odrazila a čo som tým príspevkom chcela povedať .
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

buchač Pozri príspevok
Júúúj , ale teraz budem nepríjemný ....
...
Kriste ....šak už prestaňte plakať , veď je to trápne ...
Orim Pozri príspevok
Je to taký ventil na všetko, taká naša malá LAMPÁREŇ.
A kde asi tak máme plakať, keď aj tu nám to zakazuješ?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Rano som pri vesani pradla som pocula na Markize v Telerane pri spravach ako sa pani Radicova vyjadrila, ze budu utahovat opasky ministrom a ostatnym statnym zamestnancom, co vraj ma byt signal pre obycajnych ludi, kt. tiez sa budu musiet naucit setrit. Chcela by som naozaj vidiet co to znamena setrenie pre nasu vladu. Funguje stale to ze dostavaju ministri odstupne pri svojoch odchode? Je mi uz so vsetkych politikov na ....
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Jedno ma teší, nebudú rušiť nezdaniteľnú čiastku na manželku ani po 2011... Takže kým budem na RD, tak som pre manžela odpočítateľná položka
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
...matematicky nula??? ...si rada, že s Tebou počíta... a zároveň Ťa aj odpočíta...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

To aj toto chceli zrušiť?!
Ako dobre, že v poslednej dobe nemám čas a nestíham sledovať TV noviny.
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Ajuška... ide o to, že manžel nezarába ten spomínaný milión, ale napriek tomu musí platiť túto daň, toho roku - za 2009 to predstavovalo škrt cez rozpočet vo výške 300€, takto to bude aspoň vyrovnané, ak nie nejaký maličký plus...
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Som riadne nasr... . Teraz som vôbec nemala v pláne ísť na poradu, ale vytočili ma "sledované témy" v emailovej pošte. Včera som to nastavila, aby mi žiadne upozornenia nechodili, dnes som ich zas mala v pošte. Neviem akým právom mi administrátor vnucuje niečo, o čo nemám záujem. Najprv nám tu vnucoval reklamu KSS, Smeru a neviem čoho a teraz toto. Už mám toho dosť.Idem meniť email na porade, nech si tie sledované témy posiela kde chce. A nebude si so mnou dopisovať vôbec.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

wagner Pozri príspevok
Som riadne nasr... . Teraz som vôbec nemala v pláne ísť na poradu, ale vytočili ma "sledované témy" v emailovej pošte. Včera som to nastavila, aby mi žiadne upozornenia nechodili, dnes som ich zas mala v pošte. Neviem akým právom mi administrátor vnucuje niečo, o čo nemám záujem. Najprv nám tu vnucoval reklamu KSS, Smeru a neviem čoho a teraz toto. Už mám toho dosť.Idem meniť email na porade, nech si tie sledované témy posiela kde chce. A nebude si so mnou dopisovať vôbec.
Ja som to odstránila tak,ako písal Richard, teda v nastaveniach, že nechcem upozornenia, a potom v dovtedy sledovaných témach. Tam je posledný stĺpec upozornenia, treba ich na každej strane označiť naraz všetky úplne hore, prejsť úplne dole na presuň do schránky, vybrať možnosť neželám si upozornenia ,dať "go" a už sa tam objaví pri každej téme sledovanie "žiadne".
1 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
No mňa dnes vytočili istí páni inštalatéri, ked som si telefonicky zisťovala ceny za práce (výmenu wc-teda starý demontovať, navrtat 2diery a namontovať nový za predpokladu, že všetok materiál dám). To ste mali počuť...tu sú ceny len za pracu bez materiálu: 1) 50-60€. 2) 55-57€ a podobne ceny mi dali další dvaja. bola som z toho nahnevana, ze kvoli dvom dieram čo musi vyvrtat a osadit nove wc si pytaju tolko penazi.Nedalo mi to a skusala som dalej. a vyslo to. nasla som isteho pana, ktory byva o ulicu dalej a pyta si 15-20€. dobry rozdiel...tak aspon niekto ma na obed potesil. snad len nebude platiť "aká pláca,taká práca" ze vytopim susedov po "lacnom" namontovani wc.drzte palce.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

wagner Pozri príspevok
Som riadne nasr... . Teraz som vôbec nemala v pláne ísť na poradu, ale vytočili ma "sledované témy" v emailovej pošte. Včera som to nastavila, aby mi žiadne upozornenia nechodili, dnes som ich zas mala v pošte. Neviem akým právom mi administrátor vnucuje niečo, o čo nemám záujem. Najprv nám tu vnucoval reklamu KSS, Smeru a neviem čoho a teraz toto. Už mám toho dosť.Idem meniť email na porade, nech si tie sledované témy posiela kde chce. A nebude si so mnou dopisovať vôbec.
Zdenka, musíš si upraviť nastavenia a témy ktoré ti prišli do nastavenia pri spustení zmeny a nechceš ich tam mať, zmazať. Lebo aj keď si zmeníš nastavenie, pokial pribudú príspevku v týchto témach, notofikácia ti príde znovu (spoznáš ich medzi sledovanými témami - 1x denne, tie treba zmazať.)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

veronikasad Pozri príspevok
Zdenka, musíš si upraviť nastavenia a témy ktoré ti prišli do nastavenia pri spustení zmeny a nechceš ich tam mať, zmazať. Lebo aj keď si zmeníš nastavenie, pokial pribudú príspevku v týchto témach, notofikácia ti príde znovu (spoznáš ich medzi sledovanými témami - 1x denne, tie treba zmazať.)
Veronika, mne už dva dni nechodia nijaké maily, urobila som to pre tie dovtedy sledované témy tak, ako som napísala vyššie. Teraz ich mám tam všetky, nemazala som, lebo aj v tých starších je po tejto mojej úprave upozornenie "žiadne".
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Kvaka Pozri príspevok
Veronika, mne už dva dni nechodia nijaké maily, urobila som to pre tie dovtedy sledované témy tak, ako som napísala vyššie. Teraz ich mám tam všetky, nemazala som, lebo aj v tých starších je po tejto mojej úprave upozornenie "žiadne".
Aj tak sa dá, ale mne ich tam nabehlo strašne veľa a nechcela som ich sledovať. Nechala som si tam len témy, ktorých sledovanie som vybrala sama.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Zita5 Pozri príspevok
Kvaka ďakujem Ti za podporu . Lebo vidím, že Buchač nepochopil,od čoho sa téma odrazila a čo som tým príspevkom chcela povedať .
Ale pochopil , len ste sa potom vybrali trochu iným smerom ...pokiaľ ste líniu držali , tak som súhlasil so všetkými názormi ...potom už ani nie ...
Ale môj názor , moje myšlienky ...nik nemusí súhlasiť ...

Zita5 Pozri príspevok
Pozri buchač , to nie je plakanie , to je holá skutočnosť .
Ja nemám dôvod držať onéé......
Ja sa čítam a keby v tom bola špinavosť, tak sa nebudem o tom zmieňovať. Rozdiel je v tom , že iní študovali za štátne a v našom prípade štát boli rodičia .

Bola to riadna zmluva medzi školu a firmou zákonne a právne akceptovateľná .Nakoniec sa vo firme vykonávala aj prax a zároveň aj praktické skúšky.A z dôvodu praxe som bola rada, že je vo firme, lebo jeho spolužiaci sa ničomu nenaučili , pretože zametali u podnikateľov dvor .To však tiež nikomu nevadilo .

Ale chvala bohu len pri tomto jednom .Druhý syn sa dostal riadne do školy , ale nie v hlavnom meste Slovenska. Musel ísť do iného kúta Slovenska .

Ale chcem povedať, že sa za svoju robotu nehanbím , pretože som to musela fyzicky oddrieť aj s manželom.A vôbec nerobím nič také, aby som sa mala za niečo hanbiť .Totižto naša práca nespočíva v tom , že sedíme len kancelárii za stolom a mudrujeme, ale vyhrnieme rukávy a dreme .

Syn vyštudoval presne ten odbor a smer , v akom odbore a smere pracuje doposiaľ aj naša firma a aj pracuje pre túto firmu . To nie je dávanie úplatku , ale sme si niečo vzali na plecia dobrovoľne , lebo inak sa syn na školu nemal ako dostať .Však to bolo zo začiatku 90 rokov , že podniky si dali vyučiť učňov n a museli vo firme odpracovať určitý počet rokov .Tak neviem prečo to berieš ako úplatok .

Takže toľko k Tvojmu príspevku
Hm ...štátne a štátne ...
Rozdiel vidím len v tom , že vy ste nejaký doplatok položili , sponzorné sa to volalo , či tak nejako ...

Robil som na VŠ / academy / ...videl som zopár dohôd o zaplatení školného , poniektorí nepodpísali záväzok , smolu mali ...
Ťažké love to boli ...do 1.000.000 Sk sa to šplhalo , nechcite vedieť , čo všetko sa do "faktúry " zmestilo ...

Na začiatku školy štátne ...po skončení súkromné platby...
0 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

Zita5 Pozri príspevok
Myslím že Pavol určite nemal na mysli nezamestnaných , ktorí skutočne vážne hľadajú prácu ako Ty.Máš pravdu a súhlasím s Tebou .A len doplním, nedajú sa všetci nezamestnaní hádzať do jedného vreca .Česť výnimkám .

Ale, ak príde špekulant s potvrdením, tak z jeho očí mu vyžaruje ....len mi bachni pečiatku a dovidenia .Takže sú aj takí .
No a niektorí si rovno aj to razítko vyžiadajú, vraj nebudú zdržiavať....takých mám najradšej, tam len na dvere ukážem a ani nekomunikujem. Ale je fakt, že veľa ludí si chce a aj hladá prácu a ak príde a vidím, že záujem má, tak určite ho nepošlem len tak preč.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Zita5 Pozri príspevok
Myslím že Pavol určite nemal na mysli nezamestnaných , ktorí skutočne vážne hľadajú prácu ako Ty.Máš pravdu a súhlasím s Tebou .A len doplním, nedajú sa všetci nezamestnaní hádzať do jedného vreca .Česť výnimkám .

Ale, ak príde špekulant s potvrdením, tak z jeho očí mu vyžaruje ....len mi bachni pečiatku a dovidenia .Takže sú aj takí .
Zitka toto asi nie je celkom jasné.
Kto sú tie výnimky? Tí čo si naozaj hľadajú prácu? Myslím, že to percento tu nikto presne nepovie. Určite máš zo svojho pohľadu pravdu, ak ti do firmy chodia pre pečiatky. Ale sú aj iné profesie, ktoré do tvojej firmy nezavítajú, veľa ľudí je v tom nevinne, ak nejaká firma prepustí väčšie množstvo ľudí, tak majú naozaj problém. A aj v telke ukazujú ako niektoré firmy nevyplácajú mzdy aj niekoľko mesiacov. To je tiež dobrá "motivácia" ako sa "zamestnať". Nie každý má vlohy na podnikanie. Stačí si tu prečítať niektoré témy.(Ako niektorí napríklad chcú robiť účtovníctvo).
A takto na rovinu. Zamestnala by si takýchto(napríklad stále sa zväčšujúca menšina), keby náhodou naozaj chceli pracovať? Možno ani ako upratovačky nie. Veď to by si potom asi musela zamestnať aj nejakých SBSkárov, čo by na nich dávali pozor. Alebo máš nejaký spôsob ako ich zaradiť?
Ja než by som mal takých zamestnať, tak radšej obmedzím rozsah môjho podnikania. Štát ich zamestnať "musel"(za socializmu), ale od súkromníka to teraz nikto nemôže vyžadovať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Kvaka Pozri príspevok
Ja som to odstránila tak,ako písal Richard, teda v nastaveniach, že nechcem upozornenia, a potom v dovtedy sledovaných témach. Tam je posledný stĺpec upozornenia, treba ich na každej strane označiť naraz všetky úplne hore, prejsť úplne dole na presuň do schránky, vybrať možnosť neželám si upozornenia ,dať "go" a už sa tam objaví pri každej téme sledovanie "žiadne".
veronikasad Pozri príspevok
Zdenka, musíš si upraviť nastavenia a témy ktoré ti prišli do nastavenia pri spustení zmeny a nechceš ich tam mať, zmazať. Lebo aj keď si zmeníš nastavenie, pokial pribudú príspevku v týchto témach, notofikácia ti príde znovu (spoznáš ich medzi sledovanými témami - 1x denne, tie treba zmazať.)
To ja viem, že treba robiť úpravy v nastaveniach. Včera som ich robila, lebo som mala správy v schránke, tak som to hneď nastavila. Dnes mi zase prišli správy, tak som to znovu nastavila. Ale už mi nepošle žiadne správy, vymazala som email a administrátor si môže pískať. Mne už žiadny email nepošle. Ja nemám notifikáciu kvôli nejakým sledovaným správam na porade, lebo ani tie som si ja nenastavovala. Notifikácia je na niečo iné, nie na Richardove vnucovanie sledovaných tém. Vytáča ma to, keď mi tu niekto ide vnucovať, čo si mám pozrieť a čo nie. Alebo to tu chce nastaviť tak, že keď otvoríš poradu, tak Ťa to hneď hodí tam, kde on určí? Tak to ďakujem, radšej sem ani nebudem chodiť. Pením odkedy mi zahlcujú schránku nejaké hovadiny, o ktoré ja nemám záujem.
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
wagner Pozri príspevok
To ja viem, že treba robiť úpravy v nastaveniach. Včera som ich robila, lebo som mala správy v schránke, tak som to hneď nastavila. Dnes mi zase prišli správy, tak som to znovu nastavila. Ale už mi nepošle žiadne správy, vymazala som email a administrátor si môže pískať. Mne už žiadny email nepošle. Ja nemám notifikáciu kvôli nejakým sledovaným správam na porade, lebo ani tie som si ja nenastavovala. Notifikácia je na niečo iné, nie na Richardove vnucovanie sledovaných tém. Vytáča ma to, keď mi tu niekto ide vnucovať, čo si mám pozrieť a čo nie. Alebo to tu chce nastaviť tak, že keď otvoríš poradu, tak Ťa to hneď hodí tam, kde on určí? Tak to ďakujem, radšej sem ani nebudem chodiť. Pením odkedy mi zahlcujú schránku nejaké hovadiny, o ktoré ja nemám záujem.
Nastav si mail a posielaj to rovno so koša alebo to označ ako spam. Teda všetko čo príde z PORADY. A je to.
1 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
buchač Pozri príspevok
Ale pochopil , len ste sa potom vybrali trochu iným smerom ...pokiaľ ste líniu držali , tak som súhlasil so všetkými názormi ...potom už ani nie ...
Ale môj názor , moje myšlienky ...nik nemusí súhlasiť ...


Hm ...štátne a štátne ...
Rozdiel vidím len v tom , že vy ste nejaký doplatok položili , sponzorné sa to volalo , či tak nejako ...

Robil som na VŠ / academy / ...videl som zopár dohôd o zaplatení školného , poniektorí nepodpísali záväzok , smolu mali ...
Ťažké love to boli ...do 1.000.000 Sk sa to šplhalo , nechcite vedieť , čo všetko sa do "faktúry " zmestilo ...

Na začiatku školy štátne ...po skončení súkromné platby...
Buchač , tak to ja už tomu nerozumiem o čom hovoríš,hovoríš osobnú skúsenosť z praxe, ale to už zrejme na VŠ(academy ) bolo zasa o niečom inom .
Ale inak ja Ti názor neberiem a vyžehlil si si to s tým videom, čo si dnes položil na Poradu .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať