Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

To bolo dávnejšie a ja si to nepamätám presne. Tu ak si niekto napíše Marína neznamená to že sa aj tak vola Marína, tak som to myslel.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Jano24 Pozri príspevok
To bolo dávnejšie a ja si to nepamätám presne. Tu ak si niekto napíše Marína neznamená to že sa aj tak vola Marína, tak som to myslel.
Ja som tušila, že si to nemyslel zle, ale napísané niekedy vyznie veľmi divne.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

veronikasad Pozri príspevok
že si sa nespojil s "obyčajnými ľuďmi" - a mohol si byť v parlamente tiež
Už tu do danej témy prispievať nebudem.Vidím že to nemá zmysel.Téma je čo ma dnes rozčúlilo. Rozčúlili ma kroky ktoré ide robiť ministerstvo financii /p. Mikloš/ a ministerstvo práce a socialných vecí/ pán Mihál. Po tlačovke ktorú som počul.Ale dobre , viac nenapíšem v tejto téme ani riadok poraďaci.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Petra Nová Pozri príspevok
Za rady sa veľa úcty od Teba nedočkali... lebo Marína nie je "nejaká", ale je prinajmenšom PANI Marína.
A ešte presnejšie- pani inžinierka Marína...
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Jano24 Pozri príspevok
Už tu do danej témy prispievať nebudem.Vidím že to nemá zmysel.Téma je čo ma dnes rozčúlilo. Rozčúlili ma kroky ktoré ide robiť ministerstvo financii /p. Mikloš/ a ministerstvo práce a socialných vecí/ pán Mihál. Po tlačovke ktorú som počul.Ale dobre , viac nenapíšem v tejto téme ani riadok poraďaci.
Nezariekaj sa a nedaj sa znechutiť. Každý má rovnaké právo sa tu podeliť s tým, čo ho teší a čo ho rozčuľuje. A tých tlačoviek ešte bude....
2 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano24 Pozri príspevok
Už tu do danej témy prispievať nebudem.Vidím že to nemá zmysel.Téma je čo ma dnes rozčúlilo. Rozčúlili ma kroky ktoré ide robiť ministerstvo financii /p. Mikloš/ a ministerstvo práce a socialných vecí/ pán Mihál. Po tlačovke ktorú som počul.Ale dobre , viac nenapíšem v tejto téme ani riadok poraďaci.
Len neviem prečo I.M. prešiel na červenú viazanku, nepasuje mu to...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Jano24 Pozri príspevok
Už tu do danej témy prispievať nebudem.Vidím že to nemá zmysel.Téma je čo ma dnes rozčúlilo. Rozčúlili ma kroky ktoré ide robiť ministerstvo financii /p. Mikloš/ a ministerstvo práce a socialných vecí/ pán Mihál. Po tlačovke ktorú som počul.Ale dobre , viac nenapíšem v tejto téme ani riadok poraďaci.
Čo sa fučíš?Toto tu je diskusia,nie sme v socíku aby sme všetci mali na všetko rovnaký názor.Nauč sa rešpektovať aj ľudí,čo si myslia opak ako ty.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Len neviem prečo I.M. prešiel na červenú viazanku, nepasuje mu to...
Pretože imidžmejkri tvrdia, že červená viazanka dodáva politikom zdanie sily, odhodlania a úspechu.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... a hovorí sa, že keď máš na sebe niečo červené, tak ľudia majú voči tebe určitý rešpekt ...
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

BXLmiami Pozri príspevok
Čo sa fučíš?Toto tu je diskusia,nie sme v socíku aby sme všetci mali na všetko rovnaký názor.Nauč sa rešpektovať aj ľudí,čo si myslia opak ako ty.
Choď na iné diskusné fóre, tam kde nie je pán Mihál "posvätná kráva" /čo sa týka krokov ktoré ide spraviť v neprospech ľudí ministerstvo práce a socialných vecí- samozrejme aj ministerstvo financii/ako tu na porade a zistíš že naozaj veľa ľudí ma iný názor ako tu na porade...
Ale fakt končím.To nemá zmysel.
0 0
Ajuška Ajuška

Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

...sama sebou... :o)
Jano24 Pozri príspevok
Choď na iné diskusné fóre, tam kde nie je pán Mihál "posvätná kráva" /čo sa týka krokov ktoré ide spraviť v neprospech ľudí ministerstvo práce a socialných vecí- samozrejme aj ministerstvo financii/ako tu na porade a zistíš že naozaj veľa ľudí ma iný názor ako tu na porade...
Ale fakt končím.To nemá zmysel.
...hm... len či to nebude práve tým, že do danej problematiky aaaž toľko nevidia... ...
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
Jano24 Pozri príspevok
Choď na iné diskusné fóre, tam kde nie je pán Mihál "posvätná kráva" /čo sa týka krokov ktoré ide spraviť v neprospech ľudí ministerstvo práce a socialných vecí- samozrejme aj ministerstvo financii/ako tu na porade a zistíš že naozaj veľa ľudí ma iný názor ako tu na porade...
Ale fakt končím.To nemá zmysel.
Veď to ukázali vo voľbách. Tak čo sa sťažuješ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

rodina1
... a hovorí sa, že keď máš na sebe niečo červené, tak ľudia majú voči tebe určitý rešpekt ...
.... a býci červené oči od zlosti

TORO,TORO, TORO, OLÉÉÉ

0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Jano24 Pozri príspevok
Choď na iné diskusné fóre, tam kde nie je pán Mihál "posvätná kráva" /čo sa týka krokov ktoré ide spraviť v neprospech ľudí ministerstvo práce a socialných vecí- samozrejme aj ministerstvo financii/ako tu na porade a zistíš že naozaj veľa ľudí ma iný názor ako tu na porade...
Ale fakt končím.To nemá zmysel.
Naozaj nechápem, prečo ti dnešná tlačovka tak dvíha tlak. Návrhy zákonov ešte nie sú ani v schvalovacom procese, a akú konečnú podobu budú mať - rozhodnú poslanci parlamentu, ktorí sú výsledkom slobodných parlamenstných volieb.

Ak si sa volieb nezúčastnil - nefňukaj ...
5 0
Betina2 Betina2

Betina2 je offline (nepripojený) Betina2

No s tými nehnuteľnosťami sa máme na čo tešiť! Moj muž sa už 10 rokov súdi o bývalý štátny byt, o ktorého nadobudneutie normálnou právnou cestou tak, ako to bolo u väčšiny štátnych a podnikových bytov, jeho a desiatky dalších ludí pripravila istá skupina podnikateľov postupnými (a zamlčanými) prevodmi daných bytov na dalšie a dalšie firmy. Ak sa aj náhodou podarí vysúdiť byt za normálnu zákonom stanovenú hodnotu, určite to nebude v tomto roku. Čo si potom bude pri predaji môcť uplatniť? Náklady na právne zastúpenie a poplatky, ktoré nás to vďaka súdnym sporom stojí? Alebo čo? Zvelaďovať nemôžme (môžme ale nebudeme cudzie) nájomné sa dvíha každým rokom o nemalé sumy a ak sa ho aj nebodaj podarí získať za 1000 Eur, lebo väčšiu hodnotu podla zákona nemá, vrazíme 20 000 eur do rekonštrukcie "od piky", z toho 2/3 svojpopomcne (bločky za materiál odložím, ale čo práca?), tak ak sa ho podarí predať za 65 000 eur,tak to čo akože budem tých povedzmne 60000 eur zdaňovať? či ako? Ked ostatní, čo ich nadobudli normálne do konca tohto roka, majú tam 2 roky TP alebo ho vlastnia 5 rokov ho predajú bez zdanenia? V tom je aká spravodlivosť! Pritom na súdoch si nás pohadzujú ako horúci zemiak, námietky proti prieťahom chápu ako urážku a na všetko amjú čas! lenže my nemáme kde inde bývať a ak chceme niečo väčšie, tak tento byt musíme speňažiť a doložiť ešte hypotékou (ak sa zadarí) ! Regulované nájomné sa zruší a 100 ludí z jedného mesta bude pod mostom, že? Ani reportáž v telke nepomohla!
Počkám si na znenie zákona, ale zatial do vidím dosť skepticky! Bude aj nejaká výhoda, ktorá jje takmer schválená....ved to sa mi pomaly ani nebude oplácať na živnosť robiť. Budú len jednoosobové sro, kde konateľ nebude poberať odmenu za výkon funkcie aby ju nemusel okrem iného zdaňovať. No ale niekde tie odvody musia byť, takže zas len zamestnať sa niekde (aj vo svojej sro. ) za minimálnu mzdu, no nie? Len dúfam, že všetky návrhy neprejdú tak ako sa to navrhuje, alebo ich aspoň nejako pozmenia v prospech bežných ludí.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Jano24 Pozri príspevok
Choď na iné diskusné fóre, tam kde nie je pán Mihál "posvätná kráva" /čo sa týka krokov ktoré ide spraviť v neprospech ľudí ministerstvo práce a socialných vecí- samozrejme aj ministerstvo financii/ako tu na porade a zistíš že naozaj veľa ľudí ma iný názor ako tu na porade...
Ale fakt končím.To nemá zmysel.
Ach Jano24,
pán Mihál nie je na tomto fóre ,,posvätná krava" a Ty nie si v Indii .
Samozrejme, že my tu pranierujeme, že pán Mihál vychytával diery svojho času v zákonoch a naučil nás ako to využiť vo svoj prospech, ale dobré časy skončili a tieto diery teraz ako minister podľa všetkého zaláta...
Zas na druhej strane je pravda, že sociálny systém sa zneužíval a pokiaľ sa neurobí poriadok, tak sa zneužívať bude ďalej.

Zmysel má stále rozprávať o týchto veciach a nemysli si, že na Porade sme všetci v jednom vreci so zakrytými očami a zalepenými ušami.

Opýtam sa ináč Jano, čo by si urobil na mieste naších pánov ministrov Mihála a Mikloša?
Ja ako obyčajný sedliak chápem, že štátna kasa je v mínuse a nepopulárne rozhodnutia budú a dotkne sa to nás ,,obyčajných" najviac, zas len tých čo pracujú.
Poprskám si, ponadávam, ale život pôjde ďalej.
Ale tiež dúfam, že veci verejné v budúcich dňoch naberú nejaký smer, kde neskončíme na pokraji priepasti tak ako v Grécku a nejako sa to tu ukočíruje.
Aj za cenu poriadneho utiahnutia opaskov.
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
To. co vyuzil pan Mihal, sme mali moznost vyuzit vsetci, resp. vela z nas. Ale ruku na srdce - kolki z nas by si vedeli zarobene peniaze ulozit na cas staroby a nebyt odkazani na statny system dochodkov? Poznam vela ludi, ktori zarobili svojho casu velke peniaze, chodili na nakladne vylety, kupovali drahe dary a dnes poberaju socialne davky. Ale poznam aj vela takych, ktori aj z mensieho prijmu dokazali usetrit, aby na stare kolena nemuseli byt na tarchu statu alebo svojim detom.
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

"rodina1 Dnes, 04:03 PM
... a hovorí sa, že keď máš na sebe niečo červené, tak ľudia majú voči tebe určitý rešpekt ..."

Práve mám na sebe červené kraťasy (vyzerajú ako tie, v ktorých chalani cvičili, keď som chodila na ZŠ, len látka je padavá, nie taká tvrdá), v ktorých spávam. No, som zvedavá, aký by som v nich vzbudzovala rešpekt u iných ľudí.
Naposledy upravil Llívia : 16.08.10 at 17:08
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

pepsikova Pozri príspevok
...som taká nasratá na tento náš byrokratický systém, až ma trasie...a to ešte nie je všetko!!!..
..tak gynekológ nie je posudzovaný ako odborný lekár pre potvrdenie tlačív- žiadostí pre ÚPSVaR..zdravotná karta sa musí od gynekologa vyžiadať a priniesť k obvodnému lekárovi, ktorý ovšem nemá ani paru o gynekologických problémoch...
..a tak som zobrala kartu a odniesla minulý týždeň v stredu obvodnej lekárke s prosbou, aby mi to tlačivo pre ÚPSVaR vypísala a potvrdila do piatku, pretože v piatok som mala dohdnutý termín na úrade....ale kdežeeee...pani doktorka nemala čas prečítať jednu vetu- konečnú diagnózu a prepísať ju na lajster...takže, vraj v pondelok to budem mať a mám si to prísť zobrať..aj som šla, dnes ráno,ale sestrička mi s milým úsmevom povedala, že pani doktorka si moje zdravotné materiály zobrala na víkend domov a tam , doma, mi to mala vypísať,ale nevypísala, lebo ju v nedeľu večer vytopilo...
...a tak vraj až vo štvrtok..to už určite!!...
..len dúfam, že spolu s domom pani doktorky nie sú vytopené aj moje zdravotné karty..lebo to by už nepredýchala...
ked predychas to, ze nemas jeden papier, tak skus dakovat, ze nemas problemy ako tvoja doktorka. viem , ze narazas na byrokraciu, ale ja ked som si precitala ten prispevok tak som normalne zostala prekvapena, ze niekto moze byt nas...ty koli takej banalite a su ludia, ktorych postihli povodne. zhodou okolnosti mam osobnu skusenost, takze prepac, ale ja napriklad dakujem za to, ze sme vsetci zdravi a ze mame strechu nad hlavou
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
... už ideš spať?

to patrí Llívii
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať