Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

No práve.Nová vláda by mala v prvom rade šetriť na nezmyselných výdavkoch štátného byrokratického aparátu, nehoráznych manažerských platoch, a nie že ide viac zvyšovať v konečnom dôsledku daňové a odvodové zaťaženie tých ktorí nemajú manažerské platy ako prezident republiky.Pri zavedení ďalších odvodových povinnosti /a a vraj sa mali odvody znižovať, ale to e už úplne ticho v tomto smere/ sa tak akurát zvýši v spoločnosti čierna práca.
0 0
adi11 adi11

adi11 je offline (nepripojený) adi11

arizona Pozri príspevok
...tie linky mi nefungujú
..idem to napravit..
http://www.google.sk/search?hl=sk&so...l=&oq=&gs_rfai=
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

No práve, to že v stratovom CARGU brali nehorazné platy manažeri nie je dôvod na to aby sa diery zaplatali od drobných živnostníkov
alebo obyčajných ľudí.../nemyslím tých obyčajných ľudí zo SaS Matovič a spol./
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

durisovad Pozri príspevok
Je PRAVDA seriozne medium?
Neviem, či je PRAVDA seriózne médium, ale ako sa hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne.
Ak chce vláda získať peniaze takýmto spôsobom, veľmi ľahko si môže akurát tak "nabiť hubu", lebo zavedením odvodov na dohody a na prenájmy bude ešte väčšia snaha vyplácať ľudí priamo "na ruku", čím štát príde o dane z príjmov a príp. ešte bude musieť vyplácať niečo na sociálnych dávkach a v prípade prenájmov bude tiež snaha tieto príjmy "stopiť". Po zavedení odvodov z týchto príjmov budú platbám "na ruku (na čierno)" viac naklonení aj tí, čo predtým s tým nesúhlasili, veď ide o ich peniaze.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Najprv naštvalo, potom pobavilo. Piatok,13. Podarilo sa mi obliať si celý bok. Samozrejme, v práci. Na sebe som mala tie rifle, ktoré najlepšie držia vodu. Skúšala som papierom odsať vodu, ale kdeže. Tak som sa šla domov prezliecť. Na polceste mi došlo, že nemám do čoho, lebo zvyšné rifle (všetky) sa mi sušili od večera na sušiaku a do nohavíc mi treba prešiť zipsy...tak som zmenila smer, zaliezla do prvého obchodu, kúpila som si rifle, košeľu, v kabínke sa prezliekla a vrátila som sa do práce. Ušetrila som kopu času behaním po obchodoch, lebo aj tak som sa chystala vymeniť amortizovanú garderóbu, a tým, že som sa ponáhľala späť, som zminimalizovala kritériá na dve - veľkosť a cena. Od detí som schytala za nákup pochvalu, a od kolegýň pripomenutie starej pravdy, že každé zlo je na dačo dobré
6 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

Llívia Pozri príspevok
Neviem, či je PRAVDA seriózne médium, ale ako sa hovorí, bez vetra sa ani lístok nepohne.
Ak chce vláda získať peniaze takýmto spôsobom, veľmi ľahko si môže akurát tak "nabiť hubu", lebo zavedením odvodov na dohody a na prenájmy bude ešte väčšia snaha vyplácať ľudí priamo "na ruku", čím štát príde o dane z príjmov a príp. ešte bude musieť vyplácať niečo na sociálnych dávkach a v prípade prenájmov bude tiež snaha tieto príjmy "stopiť". Po zavedení odvodov z týchto príjmov budú platbám "na ruku (na čierno)" viac naklonení aj tí, čo predtým s tým nesúhlasili, veď ide o ich peniaze.
Niekde to spomínali a tak som to pochopila, že vzhľadom na to, že chcú zaviesť ten odvodový bonus (zníženie odvodového zaťaženia), musia najprv urobiť nepopulárne kroky (škrtanie odvodových výnimiek, zjednocovanie základov) a až POTOM môžu znížiť to zaťaženie...

Ale uvidíme, čo prinesie budúcnosť...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

O odvodovom bonuse som tu na Porade čítala a teda žiaden prínos z jeho zavedenia pre seba som nevidela.
Vláda musí najskôr spraviť nepopulárne kroky? Tak prečo nezačne u seba, napr. aj zrušením odchodného, či odstupného, alebo ako sa to u nich volá (bolo to spomínané niekoľko príspevkov dozadu)?
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

pavol54 Pozri príspevok
Prosím ťa čo sa čuduješ veď oni sa obetovali v prospech nás, si predstav že odmietol napríklad nejakú dobre platenú funkciu na príklad riaditeľa Carga a podobne. Tak si to predsa musia nejak nahradiť. A to má potom rodina hladovať alebo čo alebo nebodaj má ísť na úrad práce si predstav tú výšku podpory a on už adekvátne zamestnanie ťažko zoženie. Videla si už na úp vycapené napríklad voľné miesto minister?
Ano su chudatka ti nasi poslanci, ked pracuju a robia vsetko pre nas obycajnych nevdacnikov, kt. sa nie a nie naucit setrit.
0 0
Jano24 Jano24

Jano24 je offline (nepripojený) Jano24

Zajtra o 11.00 hod budeme "múdrejší" možno.Bude tlačovka na túto tému vraj o daňových a odvodových veciach.Čakám čo nám povedia ministri Mikloš a Mihál. Myslím že tam bude viac opatrení a všetky v neprospech živnostníkov a nie len ich.Zatiaľ nič v ich prospech ako sa pred voľbami avízovalo.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Najviac ma stve ako vyhlasuju ako uberu ministrom a statnym zamestnancom. To by som chcela vidiet. Ktorym statnym zamestnancom, na nizkych poziciach, kt. uz teraz maju dost nizke platy. A to co uberu ministrom, na ktorych odmenach sa im to vrati, o chvilu su tu Vianoce, tak mozno uz na vianocnych.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Jano24 Pozri príspevok
Zajtra o 11.00 hod budeme "múdrejší" možno.Bude tlačovka na túto tému vraj o daňových a odvodových veciach.Čakám čo nám povedia ministri Mikloš a Mihál. Myslím že tam bude viac opatrení a všetky v neprospech živnostníkov a nie len ich.Zatiaľ nič v ich prospech ako sa pred voľbami avízovalo.
Od Ivana Mikloša nikdy nič dobrého nečakajte...

Ja keď vidím na Ta3, že ide nejaká tlačovka Mikloša, tak normálne začínam chytať triašku...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Od Ivana Mikloša nikdy nič dobrého nečakajte...
A Jožko M sa od neho veľmi dobre učí- ide mu to...,zasa na to doplatí len stredná vrstva...
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Stanislav 1975 Pozri príspevok
A Jožko M sa od neho veľmi dobre učí- ide mu to...,zasa na to doplatí len stredná vrstva...
Pán Mihál je odborníkom v mzdovej oblasti, ako som zistil takže prakticky vie všetky racionalizačné finty špekulantov( špekulant je ten čo špekuluje ako prežiť od výplaty k výplate)
Mikloš ako som teraz zistil podľa jeho daňového priznania je veľký vlastník pôdy a lesov takže pozná ako sa hospodári v tejto oblasti, tak mi už behá po chrbte mráz, tie záplavy čo postihli najmä malých pestovateľov bolo len také bezvýznamné nič.
Aj paušálne výdavky vymyslel super ekonóm Prokopovič tiež sa vyznal v problematike, lenže tam bola šanca výberu buď áno alebo nie.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Inak jedna vec ma velmi zaujíma, aj napriek tomu že viem na ňu odpoveď- p.Radičová sa vyjadrila, že chce zrušiť diskrimináciu pri paušálnych výdavkoch ( momentálne 60% vs. 40%) a viete asi ako sa tá "diskriminácia"odstráni- že budú mať všetci 40! a bude po diskriminácii...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Stanko,
len aby všetci nemali 25%.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Pár mojim klientom zničili dnešné povodne sen o podnikaní ...

http://prievidza.sme.sk/c/5507196/vi...#ixzz0wgDdM9mU

http://prievidza.sme.sk/c/5507350/fo...nej-nitre.html
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Xanti Pozri príspevok
Stanko,
len aby všetci nemali 25%.
Nooo, aj to može byť, Mikloš je velmi nevyspytateľný 25% a k tomu odpoč. položka 2000eur a je vymalováno a zasa možem jak blbeček zhánať bločky a každý víkend robiť cestu BA-MI a spať...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

veronikasad Pozri príspevok
No to je velmi velmi smutné...,jeden by neveril,čo tá voda dokáže- inak, nemam z toho dobrý pocit- ja viem aj volakedy sa stávali nešťastia a katastrofy ale zdá sa mi( neviem či len mne),že posledných 10rokov je toho stále viac a viac,hmhm-stále čosi- záplavy, lietadla padajú,bane vybuchujú-no neviem, či to tu ešte vydrží dlho-dávam tomu nášmu svetu tak 500 rokov max, ked to pojde týmto tempom dopredu...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Stanislav 1975 Pozri príspevok
No to je velmi velmi smutné...,jeden by neveril,čo tá voda dokáže- inak, nemam z toho dobrý pocit- ja viem aj volakedy sa stávali nešťastia a katastrofy ale zdá sa mi( neviem či len mne),že posledných 10rokov je toho stále viac a viac,hmhm-stále čosi- záplavy, lietadla padajú,bane vybuchujú-no neviem, či to tu ešte vydrží dlho-dávam tomu nášmu svetu tak 500 rokov max, ked to pojde týmto tempom dopredu...
A pritom hodinu poriadne prší a záplavy nenormálne, neviem, čo keby takto pršalo týždeň, tak to dovi, dopo a poniektorých z nás nezachráni ani to že bývame na 5 poschodí-zatopí to všetko a konec...,zasa naložíme do člna( nejakej novodobej archy) po 2 kusy zo všetkého živého ako volakedy a konečná...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať