Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
mirpo mirpo

mirpo je offline (nepripojený) mirpo

Psíčkarka-závisláčka, večná optimistka ...viac
andreaS Pozri príspevok
.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...
Stres je jedným z faktorov, čo najviac ohrozujú naše zdravie. A pamätaj zdravie máme len jedno a treba si ho šetriť.
Treba sa vyliečiť, oddýchnuť....
Držím Ti palce...
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andreaS Pozri príspevok
historia sa opakuje... takze dnes mi volal zas a ani sa len neopytal ci mi je lepsie a hned sa vyrutil s poziadavkami a uz si zas posunul termin na odovzdanie vysledkov!!!! ako by som bola schopna dat mu vysledky 15.1.!!!!!!!!!!! Ked aj s pani zo statistiky mam dohodnuty indivindi datum, pretoze zauctovane vsetko z minuleho mesiaca mam ku 20.temu... no a "sef" na mna naziapal a polozil telefon!!!

Tak potrebujem odtial odist cim skor... tak idem otvorit moju staru temu a dufat, ze sa mi podari douctovat iba stary rok a ist odtial okamzite prec! .....

.... uz by som chcela mat nieco normalne, nie tak stresujuce! mam za to, ze tie zdravotne problemy su prave vdaka nemu... pocas roka som nemala ani len tyzden volna vkuse... teda okrem vianoc, kedy som si dovolila ostat doma aj medzi sviatkami... sak nie som robot a zrejme tam bol kamen urazu...
Prečítal som aj tú druhú tému. No keby môj klient na mňa zjapal, tak na druhý deň má výpoveď zmluvy o spracovaní účtovníctva. Treba si uvedomiť, že nie si ich zamestnancom, ale obchodným partnerom.
A urobil by som to aj v tom prípade, keby som na druhy deň nemal do čoho pichnúť, lebo nemám prácu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

smith: ano presne to sa chystam urobit. chcem ju doniest osobne, aj ked som mala chut to okamzite dat na vedomie hoci aj cez sms-ku. Ale neznizim sa k tomu.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andreaS Pozri príspevok
smith: ano presne to sa chystam urobit. chcem ju doniest osobne, aj ked som mala chut to okamzite dat na vedomie hoci aj cez sms-ku. Ale neznizim sa k tomu.
Ukončenie zmluvy daj jednoznačne písomne, a prevzatie si daj podpísať. A do ukončenia by som ešte zakomponoval, aj to, že počas tej 2 mesačnej výpovednej lehoty urobíš len uzávierku, a nový rok neh si účtuje niekto iný/iná.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

smith: sice , ale je mozne toto si dat do vypovede? Ak mi takto napisanu vypoved nebude chciet prevziat? Mne by toto vyhovovalo uuuplne najviac ak by to tak slo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andreaS Pozri príspevok
smith: sice , ale je mozne toto si dat do vypovede? Ak mi takto napisanu vypoved nebude chciet prevziat? Mne by toto vyhovovalo uuuplne najviac ak by to tak slo.
Rušil som už takýmto spôsobom zmluvy k 31.12. s tým, že nový rok účtoval nový účtovník. A počas 2 mesiacov výpovednej doby som robil uzávierku, DP a všetko okolo toho. K 28.2. som všetko odovzdal, samozrejme proti podpisu.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.
0 0
cactus cactus

cactus je offline (nepripojený) cactus

nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac
andreaS Pozri príspevok
A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.
tak mu ju pošli doporučene
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
andreaS Pozri príspevok
A teda datum vypovede mozem dat napr. dnesny ale s tym ze zmluva konci dnom 31.12. a do konca vypovednej doby, t.j. do 31.03. budem vykonavat len uzavierkove prace a do tohto terminu ich odovzdam. Plus je tam naplanovany este predbezny audit plus kontrola danoveho priznania, tak jasne, ze budem k dispozicii.

len co je horsie tak oni (aspon o tom neviem) nemaju za mna nahradu. A z jeho chovania usudzujem, ze mi takuto vypoved odmietne prevziat.
To že nemajú náhradu nech ťa netrápi. Tak pošli poštou s doručenkou. Tvoje obavy sú ako keby si bola riadnou zamestnankyňou.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
JAJA11 Pozri príspevok
Aj ja sa potrebujem vyventilovať. Konkrétne ma rozčúlila firma KROS. Máme od nej zakúpený program Omega a začali sme od tohto roku využívať šarže. Bola to aj naša chyba, ale nepozreli sme si, že nie sú súčasťou skladu, ale si musíme dokúpiť rozšírenie. Zistili sme to v pondelok a hneď som volala do firmy, aby mi rozšírili program a chcela som od nich aby to bolo ešte v ten deň. Sľúbila som, že keď mi pošlú predfaktúru, hneď ju uhradím cez internet a zašlem im potvrdenie o zadaní príkazu. (Nemala som odvahu poprosiť ich o zaslanie okamžite a zaplatenie na faktúru. ) Predfaktúra mi prišla až na ďalší deň, hneď som ju uhradila a poslala potvrdenie o zaslaní príkazu. Dnes je streda a oni chcú odo mňa odfaxovať alebo odmailovať oscanovaný výpis. Poslala som im to mailom a teraz čakám čo sa bude diať. Zdá sa mi to však od nich tvrdé, nakoľko využívame ich program od roku 2002, vždy sme platili všetko načas a rozšírenie stálo 1.120,- Sk, čiže úplne smiešnu sumu a predpokladala som, že mi ako dobrému zákazníkovi výjdu v ústrety a pomôžu. Myslím, že by si mali vyskúšať podnikať na Slovensku, kde výrobné firmy ani nemôžu snívať o predfaktúrach a predsa vychádzajú v ústrety svojim zákazníkom.

Aké máte skúsenosti s inými firmami?
Žiaľ máš pravdu, veľmi veľa firiem sa ešte takto chová ku svojim dlhoročným zákazníkom (a ako uvádzaš, ide o smiešnu cenu). Pritom práve záujem klienta o rozšírenie programu o ďalšie funkcie je jednou zo záruk, že zostane naďalej ich zakazníkom...

Mám ale aj dobré skúsenosti, napr. za NOD32 sme zaslali požiadavku o rozšírenie licencie a obratom došlo potvrdenie objednávky s novými prístupovými právami. No a tento rok ma prekvapili (príjemne) z MRP - dostal som v predstihu mailom info, že končí sa aktualizácie cez internet a ak máme záujem, stačí kliknúť na priložený odkaz - a fakt 2x som klikol myšou a objednávka bola doručená. Aký pokrok od vypisovania objednávky (a najmä hľadania všetkých sériových čísiel licencií...)
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cactus Pozri príspevok
tak mu ju pošli doporučene
Lenže ešte je dôležité, čo majú v zmluve o účtovníckych prácach. Ak odmietne prevziať takúto zmluvu, je potrebné dať výpoveď v zmysle zmluvy, aby nemohol výpoveď v budúcnosti napadnúť a teda vydržať ešte tie 2-3 mesiace účtovať ak nepristúpi na okamžité skončenie. Ale možno by som operovala pri ňom, že sa mu to predraží, keď mu to budeš robiť ty 3 mesiace a potom bude prechádzať k niekomu inému. To by ho mohlo presvedčiť.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem ... asi takú minútu.
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Gabi03 Pozri príspevok
Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem ... asi takú minútu.
Gratulujem!
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

JAJA11 Pozri príspevok
Gratulujem!
Ďakujem a prajem Vám ostatným, aby ste to už mali tiež za sebou bez problémov.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Gabi03 Pozri príspevok
Tak už mám minulý rok naozaj ukončený. Práve brali všetky výkazy a DP na podpis. Už ani prstom nepohnem ... asi takú minútu.
Tíško závidím ...
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Toto je taká pekná otázka ...
http://www.porada.sk/622140-post89.html
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

asi si sedím na vedení, ale čo sa ti a nej tak páči? (inak viem, že odpovede na tú otázku už tu premleté boli)
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

spomenula som si na takú milú tému z minulého roka
http://www.porada.sk/t41987-odpis-na-zivnostnika.html
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik

Johanka, prosím Ťa ber ohľad na môj monitor......čím ho teraz očistím????
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Aspoň som rozveselila nielen seba. Musím hľadať energiu v humore, lebo to, čo vystrájajú moji klienti pri vrcholiacej DPH, prestávam chápať .
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať