Zavrieť

Porady

Téma je uzavretá.
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

ekopo Pozri príspevok
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
A čo s daňovníkom, ktorý pečiatku nemá? Existuje nejaký zákon, ktorý prikazuje mať pečiatku? Pokiaľ viem, nie.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

JAJA11 Pozri príspevok
A čo s daňovníkom, ktorý pečiatku nemá? Existuje nejaký zákon, ktorý prikazuje mať pečiatku? Pokiaľ viem, nie.
Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Nika Pozri príspevok
Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...

to snáď nie - aktívny úradníci, ale nečudujem sa, lebo niekedy ich vozia za hlúposti. Škoda, že nemajú odvahu prenášať rozumné reakcie stránok na tých, ktorí im tieto nezmyselné príkazy dávajú.
0 0
ajacik ajacik

ajacik je offline (nepripojený) ajacik

robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac
Máme s manželom spoločný účet (súkromný aj podnikateľský s.r.o.). Na oboch je ako majiteľ uvedený on. Ja som spoludispoment. Aké bolo moje prekvapenie, ked som prisla do banky, chcela som vybrať dosť peňazí a oni na mňa zízali, že mám zrušené právo na disponovanie. Bolo mi jasné, že chybu urobili niekde v banke. Tak som hned volala manželovi, prišiel, jednali až s ním. Samozrejme, že on ma nezrušil. No ale oni to nemôžu urobiť, musíme ísť do pobočky, kde bol účet založený. takže to pôjdeme vybaviť tam.
Si predstavte, ako na mňa kukali v banke, že či mu snád chcem vybieliť účet, alebo čo.
No a mohla nastať situácia, že by sa mužovi niečo stalo a ja by som potrebovala peniaze napr. doktorovi, alebo komu. Tak by som asi chodila týždeň do bankomatu.

Zasa sa mi potvrdila moja teoria, že najlepšie je mať peniaze mimo banky.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Musím sem napísať aj ja lebo ma to strašne rozčúlilo: 25.1. si išiel podnikateľ zaniesť dp dph a súhr.výkaz, ktorý som mu vypracovala preto tak neskoro, lebo v ten deň ráno mi dával posledné doklady, takže išiel na DU o 13.50. A na jeho počudovanie bolo zamknuté, pár ľudí vonku, na búchanie otvorila panička povedala, že nech idú domov, že ich nezobere, že mali dosť času do 25 a nezobere im to a zamkla, že robí do 14.30. Tak nenapadlo ho to poslať poštou a išiel ráno hneď v pondelok, no ale s nimi sa nenaháda, tak mu tam dali razítko 28.1. takže asi môže čakať na pokutu, ale si myslím, že nemala tak reagovať pracovníčka, ved ani doktor v čakárni jej nepoviem, že môže ísť domov, že končí, alebo teraz už áno, už ma nič neprekvapí................
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

ekopo Pozri príspevok
Aj ja mám dnes nie celkom dobrú skúsenosť s DU. Klient mi priniesol "pozvánku" s poznámkou "súrne", že treba doplniť DP na DPH. A aby som nezabudol pečiatku. Samozrejme, na DP nebola pečiatka, veď klient ju tam už asi dva roky nedával. Ale zrazu tam musí byť, pretože na tlačivách je uvedené : pečiatka a podpis daňovníka. Pritom pokiaľ viem, žiadny predpis neukladá nutnosť potreby pečiatky. Úradníčka argumentovala len tým, že majú príkaz a v prípade nedania pečiatky klasifikovať tlačivo ako nepodané.... Pritom doteraz nebol problém. Tak a to je všetko.
Už dávno presadzujem , aby sa daňovníci ani účtovníci nedali od pracovníkov kadejakých úradov šikanovať.
http://www.porada.sk/467507-post19.html
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Nika Pozri príspevok
Známej povedali, že ak nemá pečiatku tak na miesto pečiatky má napísať, že nemá pečiatku ...
A keby si dala urobiť pečiatku, že nemá pečiatku? Chcela by som byť pri tom, keď by im to tam opečiatkovala.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Bastian Pozri príspevok
Čo sa vraciame späť do doby štemplovej?
Bastian, bude to asi.....horšie
http://vybrali.sme.sk/c/EuroSZM-Navr...onierov-Glosa/
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Ja som tak isto dopadla, panička už od roku pána - by mala vidieť, že sa pečiatka nepoužíva a teraz zrazu poslal predvolánku, že za 4q a k DPH chýba pečiatka. No čo na to povedať, volala som jej, že však doteraz tam nikdy nemala pečiatku a nechýbala jej a povedala mi, že vraj majú nové tlačivá a tam je miesto vyhradené na pečiatku, takže ak ju nemáme treba napísať Oznámenie, že nikdy sme ju nepoužívali a ani nebudeme
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Bionda Pozri príspevok
Ja som tak isto dopadla, panička už od roku pána - by mala vidieť, že sa pečiatka nepoužíva a teraz zrazu poslal predvolánku, že za 4q a k DPH chýba pečiatka. No čo na to povedať, volala som jej, že však doteraz tam nikdy nemala pečiatku a nechýbala jej a povedala mi, že vraj majú nové tlačivá a tam je miesto vyhradené na pečiatku, takže ak ju nemáme treba napísať Oznámenie, že nikdy sme ju nepoužívali a ani nebudeme
V prvom rade by mali tie tlačivá navrhovať tak, aby boli v súlade so zákonmi. Žiaden zákon nepredpisuje povinnosť použitia pečiatky. Aj keď mám vyhotovenú, môžem sa rozhodnúť či ju použijem alebo nie.
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Veď ja viem, ale "čúrať proti vetru!" ti nepomôže a ani nikomu z nás, aj tak budeme očúraní len my
Darmo sú zákony,ale na úradoch sedia ľudia a tí majú ešte aj vlastné , najabsurdnejšie je, že od r. 2001 na tú istú živnosť sa nikdy pečiatka nepoužívala a teraz zrazu chýba, lebo sa "zrodil" papier .
Keby si raz použil pečiatku, potom ju však už používať musíš.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Bionda Pozri príspevok
Veď ja viem, ale "čúrať proti vetru!" ti nepomôže a ani nikomu z nás, aj tak budeme očúraní len my
Darmo sú zákony,ale na úradoch sedia ľudia a tí majú ešte aj vlastné , najabsurdnejšie je, že od r. 2001 na tú istú živnosť sa nikdy pečiatka nepoužívala a teraz zrazu chýba, lebo sa "zrodil" papier .
Keby si raz použil pečiatku, potom ju však už používať musíš.
Niekedy musí aj človek proti vetru ... lebo nás byrokracia zožerie. neviem z akej výšky ide toto nariadenie, či z DRSR alebo ministerstva, ale ja osobne by som kópiu tohoto oznámenia, že nemám pečiatku poslala na ministerstvo financií s patričným dotazom.-.. aj keď dnes nikto nevie čo to práve odtiaľ nevyšlo
Veď úradník bez pečiatky
Naposledy upravil evina : 06.02.08 at 12:17
0 0
ALDA ALDA

ALDA je offline (nepripojený) ALDA

stará mama, matka, manželka
Boda som dnes u zubárky, to je to čo ma trápilo, ale šok mi spôsobila sestrička, ktorá na mňa najskôr vyliala pohár vody i keď som jej oznámila, že som sa ráno sprchovala a potom mi ukázala zo sporiteľne papier na odpočet DZ a dodala: Mám to dať účtovníčke, pretože minulý rok mi povedala, že to platí iba pre podnikateľov? Vedela, že má musí najskôr obliať studenou vodou, aby som neskolabovala Nechcite vedieť, čo som odkázala tej účtovníčke
Naposledy upravil ALDA : 06.02.08 at 14:49
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?
0 0
katkaj katkaj

katkaj je offline (nepripojený) katkaj

Johanka Pozri príspevok
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?
možno je niečo nové v zákonoch čo sme nepostrehli
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Dnes ma potešilo, že sa mi ozvali z jednej súťaže, že nabudúci týždeň ideme súťažiť. Držte palce.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Už niekoľko týždňov mi nesvieti stropné svetlo nad mojím stolom v kancli. Ak ide niekto do obchodu, samozrejme sa zabudne kúpiť žiarovka. A dnes mi začalo pekne krásne pomaličky dymiť aj zo stolovej lampy. Myslíte, že by som mala odísť z práce?
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
Kúp si nejakú sviečočku a trochu si svieť buď tú neg. energiu vypáliš (možno ťa niekto preklial) alebo sa to tam chytí samo
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Gabi03 Pozri príspevok
Už niekoľko týždňov mi nesvieti stropné svetlo nad mojím stolom v kancli. Ak ide niekto do obchodu, samozrejme sa zabudne kúpiť žiarovka. A dnes mi začalo pekne krásne pomaličky dymiť aj zo stolovej lampy. Myslíte, že by som mala odísť z práce?
Gabi to už možno odišiel posledný... a teba tam zabudli. .
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Johanka Pozri príspevok
Neviete na čo vypytujú mzdárky potvrdenie od manželov/manželiek, že ich drahá polovička nepoberá daňový bonus u zamestnávateľa ? To im nestačí, že to daňovník vyhlasuje vo Vyhlásení k .... ? Dnes ma jedna do telefónu poučila, že asi nepoznám Zákonník práce ... daňový bonus má niečo spoločné so Zákonníkom práce ?
Johanka... no a nemá ten DB predsa len niečo spoločné s prácou???
Neurobíš = nemáš.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať