Zavrieť

Porady

Ako schudnúť?

Už od detstva sa trápim s kilami navyše. Viem,že to chce pevnú vôľu, ale keby sme boli viaceré (í), navzájom sa podporovali, chválili sa s výsledkami, určite by to bolo lepšie a malo by to nejaký účinok. Pridá sa niekto?
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jajjka Pozri príspevok
...veľmi pekne si to napísala, len nemám žiadne skúsenosti čo s čím mi pomôže a čo s čím mi uškodí, teda mojej váhe.
no ak reagujes na moj prispevok tak ti odpoviem. ja som nepisala o delenej strave ani rozlisovacej diete. takze co s cim - to by som sa netrapila. uvediem ti priklad ako jem ja - co sa mozno zda extrem, ale ja to beriem po 15 rokoch od kedy som zacala uplne samozrejme a samozrejmost je pre mna to, ze na jedlo nepozeram ako na nieco - jeeej to by som si dala, ale ako na nieco co mi prospeje.
takze ranajky - ovsene vlocky , hrozienka - namocit vecer do vody, rano budu napucane zmaknute - pridat med, alebo javorovy sirup a dam tam biely jogurt, alebo si ich namocim vecer do mlieka a rano tam uz nepridam nic. vlocky su syte jedlo verim, ze niektorym robia problemy, mne napriklad prvy krat chutila ako potrhany toaletny mokry papier, ale teraz si bez nich neviem predstavit den. daju sa nahradit raznym chlebom so zeleninou, kuracou alebo morcacou sunkou /- treba kontrolovat zlozenie kolko % masa sa tam nachadza, lebo vsak nechceme papat muku a vodu, nejake koze - to je totizto napriklad zlozenie niektorych parkov. / na desiatu nejake ovocie, alebo jogurt alebo musli tycku, take nieco, na obed je vela moznosti - ryby, kuracie, morcacie, zajo, -to je z masa, priloha ryza, zemiaky, zelenina, restovany baklazan /dnes som napriklad mala baklazan s tofu a k tomu pohanku - verim, ze niekto kruti hlavou, ale mne to ozaj chuti/ takze moznosti je velmi vela a je jednoduche co vylucit - udene, vyprazane, bravcove, omacky , zahustene polievky - mukou. polievka je napriklad u nas hlavne jedlo, nakolko je taka husta, ze tam "stoji lyzica" - kopec zeleniny uvarit a majoran, kopor, petrzlen - dochutit, polievka sa fantasticky zahusti ked udusich veeela cibule, ktoru potom zmyxujes a naspat das do polievky, alebo sa postruha zemiak, fakt je vela moznosti. ale ani cestoviny nie su zla varianta, ak sa urobia bez hustej omacky, ale so zeleninou, alebo paradajkami - lupane v konzerve je ich dostat uz vsade. olovrant je jednoduchy, nieco lahke ovocie, jogurt alebo tak , napriklad "knekebroty" alebo tie razne chlebiky co dostat - polystyren tusim to volame doma. vecera by mala byt podla toho kedy ides spat, nesuhlasim s tym, ked niekto je o 5 apotom uz nie, ved ked idem spat o 23,00 tak je tam velmi velka medzera co sposobi telu sok. takze kludne si treba dat nejaku variantu, zelenina, pohanka, lahke maso, alebo rybu.
takze ja by som sa neobavala co kombinovat. kazdy vie podla mna co nie je spravne jest, a ako som uz pisala zmena ma byt postupna od vylucenia bielej muky, krupice, bravcoveho masa - az po upravu potravin, nebudem predsa vyprazat ked to je zbytocne. treba si rozdelit jedlo na niekolkoporcii denne - samozrejme aj na velkosti zalezi. a treba mysliet na to, ze to co potrebuje drevorubac, nepotrebuje uctovnicka. takze ked viem, ze dnes budem sediet cely den za stolom a vecer nestihnem ist cvicit podla toho budem aj jest. ale ked zajtra idem na spinnig na hodinu, tak si dam hodinu pred tym kludne hodnotnejsie jedlo. nemam problem dat si stejk zo svieckovej, kde je kopec bielkovin a ktomu zeleny salat. ale verim, ze ak je niekto zvyknuty na sladke bude problem sa ich vzdat. ale naozaj je to len zvyk, lebo telo sacharidy potrebuje - ale su v tolkych veciach, ze by sme to ani necakali
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
Ďakujem Ti pekne za radu. Musím priznať, že jesť ovsené vločky, músly a také veci nemám problém, naopak, chutí mi to. Ja vlastne nevidím žiadnu prekážku, prečo by som nemala so svojej stravy vylúčiť pár nepotrebných jedál, ktoré si dám. Pár hovorím preto, lebo slaninky, údeninky, párky a tak u mňa nehrozí. Mäso pre mňa nemusí ani existovať. Nie som vegetariánka, ale nemá pre mňa miesto v jedálničku. Jediné, čo sa donútim zjesť z mäsa, je kuracie soté.
Tak ja sa nato dám.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jajjka Pozri príspevok
Ďakujem Ti pekne za radu. Musím priznať, že jesť ovsené vločky, músly a také veci nemám problém, naopak, chutí mi to. Ja vlastne nevidím žiadnu prekážku, prečo by som nemala so svojej stravy vylúčiť pár nepotrebných jedál, ktoré si dám. Pár hovorím preto, lebo slaninky, údeninky, párky a tak u mňa nehrozí. Mäso pre mňa nemusí ani existovať. Nie som vegetariánka, ale nemá pre mňa miesto v jedálničku. Jediné, čo sa donútim zjesť z mäsa, je kuracie soté.
Tak ja sa nato dám.
nuuuuuz a kde mas problem???? nepravidelne jedenie, porcie?? pitny rezim, myslim, ze mas ok, si pisala
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
jajjka Pozri príspevok
Ďakujem Ti pekne za radu. Musím priznať, že jesť ovsené vločky, músly a také veci nemám problém, naopak, chutí mi to. Ja vlastne nevidím žiadnu prekážku, prečo by som nemala so svojej stravy vylúčiť pár nepotrebných jedál, ktoré si dám. Pár hovorím preto, lebo slaninky, údeninky, párky a tak u mňa nehrozí. Mäso pre mňa nemusí ani existovať. Nie som vegetariánka, ale nemá pre mňa miesto v jedálničku. Jediné, čo sa donútim zjesť z mäsa, je kuracie soté.
Tak ja sa nato dám.
No ani ja tu teda ziadny problem nevidim az na to, ze nestaci vylucit maso
podla vsetkeho clovek je zvlastny vsezravec, ale aj z vlociek, cestovin a chleba sa da pribrat. Treba velku cast stravy zamenit zeleninou a vhodnym ovocim a hybat sa, ale nie okolo sporaka.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

ale ja ti nekazem vylucit maso, spominala som len bravcove. pribrat sa da zo vsetkeho, zalezi na tom, kolko si nalozis a kedy. neznamena, ze ked je razny chlieb zdravy tak ho zjem 5 krajcov na veceru a potom si budem citat s nohami na stole. ked viem, ze napriklad nebudem vynakladat ziadnu velku namahu, tak si dam len kuraci stejk prirodny a k tomu zeleninovy salat, samozrejme, ze po 2 hodinach budes potrebovat doplnit energiu tak si das zasie nieco lahke. cestoviny su dobre, je to lahko stravitelne jedlo, ale zase nie zaliate syrovosmotanovou omackou, takze treba uvazovat nad tym s cim skombinujem napr tie cestoviny a tu ryzu, ci zemiaky. a ver ci nie, okolo sporaka stravis ovela menej casu, lebo su to lahko a rychle pripravitelne jedla. zabudla som na velmi dolezitu vec a tou je podpora okolia. my tak jeme vsetci tak je to jednoduche, ale ak od teba niekto ocakava, ze budes varit na 2x tak sa treba doma o tom porozpravat - nie ze mama ide chudnut, ale podme na to zdravo vsetci.
0 0
dzordzo dzordzo

dzordzo je offline (nepripojený) dzordzo

Ahojte , ja som sa tiež dlho pokušal schudnúť,ale bez väčšich uspechov.Začal som chudnuť a potom znova a znova a znova Teraz sa mi dostala do rúk prednáška od jedneho pána doktora, ktorý už asi 35rokov pracuje s činskou medicinou. Ja som sa podľa jeho rád začal stravovať hlavne kôli problemom zo žaludkom. Tie sa my podarilo vyriešiť a za prvy mesiac som ešte schudol 5 kg a cítim sa fakt dobre. Spočiva to v tom že by sa malo jesť podľa biologickych hodin (p.s. biologicke hodiny dostanete v každom lepšom hodinarstve ) .... žaludok pracuje rano od 5-7 hod na obed od 11-13 a večer od 17-19hod a v zimnom čase je to 6-8, 12-14, 18-20hod. 6, 12, 18 su aj v seč aj v zimnom čase. Takže ja raňajkujem o 6tej obedujem o 12tej a večeriam o 18tej. Jem varenu stravu,žiadne polotovary a snažim sa vyhýbať ečkam. Začali sa u nas pravidelne variť polievky(zeleninove,rôzne vývary ale nie vyvar typu 1l vody a bujon maggi, a tiež vyfon nie je polievka!) Na raňajky si naložim iba polievku ale kľudne si dam 0,5 l. Na obed tiež polievku + nejake druhe jedlo(môžte kľudne použiť niečo z delenej stravy) a na večeru tiež polievku + to čo bolo na obed alebo si urobim vločky..... a prijmem 3l tekutin denne (vodu,zelene, ovocne čaje, mineralku..) ja osobne vôbec nepijem kavu,čierny čaj. a ked do toho pridate pohyb na čerstvom vzduchu tak tie vysledky budete vidieť a budete sa z nich tešiť ako ja a ak mate akne a budete 2mesiace na raňajky jesť polievku , tak tie vysledky fakt uvidite..
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
dzordzo Pozri príspevok
Ahojte , ja som sa tiež dlho pokušal schudnúť,ale bez väčšich uspechov.Začal som chudnuť a potom znova a znova a znova Teraz sa mi dostala do rúk prednáška od jedneho pána doktora, ktorý už asi 35rokov pracuje s činskou medicinou. Ja som sa podľa jeho rád začal stravovať hlavne kôli problemom zo žaludkom. Tie sa my podarilo vyriešiť a za prvy mesiac som ešte schudol 5 kg a cítim sa fakt dobre. Spočiva to v tom že by sa malo jesť podľa biologickych hodin (p.s. biologicke hodiny dostanete v každom lepšom hodinarstve ) .... žaludok pracuje rano od 5-7 hod na obed od 11-13 a večer od 17-19hod a v zimnom čase je to 6-8, 12-14, 18-20hod. 6, 12, 18 su aj v seč aj v zimnom čase. Takže ja raňajkujem o 6tej obedujem o 12tej a večeriam o 18tej. Jem varenu stravu,žiadne polotovary a snažim sa vyhýbať ečkam. Začali sa u nas pravidelne variť polievky(zeleninove,rôzne vývary ale nie vyvar typu 1l vody a bujon maggi, a tiež vyfon nie je polievka!) Na raňajky si naložim iba polievku ale kľudne si dam 0,5 l. Na obed tiež polievku + nejake druhe jedlo(môžte kľudne použiť niečo z delenej stravy) a na večeru tiež polievku + to čo bolo na obed alebo si urobim vločky..... a prijmem 3l tekutin denne (vodu,zelene, ovocne čaje, mineralku..) ja osobne vôbec nepijem kavu,čierny čaj. a ked do toho pridate pohyb na čerstvom vzduchu tak tie vysledky budete vidieť a budete sa z nich tešiť ako ja a ak mate akne a budete 2mesiace na raňajky jesť polievku , tak tie vysledky fakt uvidite..
A co si este vylucil, co chleba, cukor a vsetky tie dobre veci? A zelenina, ovocie?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Podľa mňa ...keď sa niečo vylučuje, automaticky sa to potom človeku žiada....a nastúpi jojo efekt. 90 dňovka nie je diéta ako sú iné diéty , nie je tu nič zakázané. Je to len iný prístup k stravovaniu. Človek nehladuje, váha klesá a výsledky u lekára sú výborné.
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

DanielaSĽ Pozri príspevok
Podľa mňa ...keď sa niečo vylučuje, automaticky sa to potom človeku žiada....a nastúpi jojo efekt. 90 dňovka nie je diéta ako sú iné diéty , nie je tu nič zakázané. Je to len iný prístup k stravovaniu. Človek nehladuje, váha klesá a výsledky u lekára sú výborné.
S týmto môžem súhlasiť. Držala som vlani 90-dňovku, schudla som k mojej spokojnosti (nebolo to toľko, ako predpisujú), ale robilo mi problémy to, že sme s manželom len sami, musela som robiť dve rôzne jedlá, sebe podľa diety a jemu na čo mal chuť.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

Ja nemam problem s vahou, ten sa tyka mojho partnera. Trvalo cely rok, kym som zmenila jeho stravovacie navyky. Bohuzial nema silnu volu a aj ked jeho zivotny styl je o 70% lepsi, stale je tam dost negativnych navykov. AK clovek sa cely zivot stravuje nezdravo, chyba mu pohyb a pod. tak to asi chce naozaj cas, kym dosiahne zmenu. Nam sa za rpok podarilo zhodit 15 KG - podotykam, ze ziadna dieta sa ani raz nekonala, dosiahli sme to len zmenou stravy, sposobu varenia a nakupovania potravin a samozrejme aj pohyb sa tam pridal (zatial len badminton). Ja som sa tiez vela dozvedela pri studiu knih a internetu.
Mne najviac pomohli tieto knihy:
Navod na prezitie pre muzov - Igor Bukovsky
Glykemicka kucharka - Iva Malkova
Program nizkotucnej stravy - Kleverova-Schuberova
a teraz najnovsie aj Bukovsky - Hned to bude

Z receptov a rad vyberam, obcas zaradim aj nieco podla chuti, nie som ziaden fanatik, aby som sa riadila len tymito knihami. Kazdopadne vela ludi si myslim, ze problem je len v tukoch a zabudaju na cukry.
0 0
lavi lavi

lavi je offline (nepripojený) lavi

a este stranka: ako-schudnut.sk.
Podotykam, ze stravovacie navyky sme si uz zobrali za svoje, nakolko 15 kg dole pre mojho parnera pri jeho hmotnosti nie je az taka vyhra, ale na zaciatok potesi :-) Cize zivotny styl treba zmenit natrvalo, nie na 3 mesiace.

Drim vsetkym palce
0 0
tynka tynka

tynka je offline (nepripojený) tynka

Skúšam štastie s delenou stravou. Idem na ples a chcem vyzerať sexi , dokážem to no uvidíme,potom sa ozvem. Neviem či by nebola lepšia tá 90dňová, ale nemám ráno chuť na ovocie dokonca ,sa mi to protiví........
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
tynka Pozri príspevok
Skúšam štastie s delenou stravou. Idem na ples a chcem vyzerať sexi , dokážem to no uvidíme,potom sa ozvem. Neviem či by nebola lepšia tá 90dňová, ale nemám ráno chuť na ovocie dokonca ,sa mi to protiví........
Tak si to ovocie priprav na teplo..ináč som sa toho bála aj ja a zvykla som si. Stále raňajkujem ovocie.
0 0
riga riga

riga je offline (nepripojený) riga

Ako motivácia by mi možno pomohlo, keby som musela chodiť s takýmto opaskom.
meter.jpg  
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

No vidím, že o chudnutie máme záujem viaceré :-)
0 0
02Michaela 02Michaela

02Michaela je offline (nepripojený) 02Michaela

liebling Pozri príspevok
Už od detstva sa trápim s kilami navyše. Viem,že to chce pevnú vôľu, ale keby sme boli viaceré (í), navzájom sa podporovali, chválili sa s výsledkami, určite by to bolo lepšie a malo by to nejaký účinok. Pridá sa niekto?

No ak Ti môžem poradiť, na www.atlas.sk, je niečo také, čo hľadáš. V sekcii Wanda, zdravie, dietníček. Zaregistruješ sa a presne to, čo hľadáš je tam. Ja som tam zaregistrovaná už 3 roky. Sú tam dievčatá, ktoré sa s Tebou radia, diskusia, dokonca aj vlastný plán chudnutia.... Fakt je to zujímavé. Oporúčam.
0 0
Mishicka Mishicka

Mishicka je offline (nepripojený) Mishicka

Treba večer nejesť a cvičiť 2-3x týždenne hodinku. Je jedno čo, len to treba striedať, nielen v posilke svaly naberať - a hlavne cvičiť niečo, čo človeka baví. Začať možno aj s polhodinou, aby ste to neprepískli. Mne sa osvedčilo chodiť samej do posilky na bežkára, pustím si do uší muzičku čo milujem a potom ešte pár brušákov alebo iné partie. Neviažem sa na druhých, lebo vždy niekto nemôže a stačí, že musím prehovárať samú seba. Inak jesť pestrú stravu, nie nejaké jednostranné diéty ako 3 týždne melóny alebo ryžu. To sa telo potom aj pol roka nespamätá, čo ste mu urobili. Cvičenie je super - zmena sa dostaví pomerne rýchlo (ale nie na váhe, lebo nové svaly vážia viac ako stratený tuk), vidieť ju na tele a na oblečení. Toto je najlepší spôsob, aký poznám, ak máte naozaj nadváhu. A pamätať na to, že sú ľudia, ktorým pár kilo navyše dokonca pridá na kráse Držím všetkým palce, nech idú kilá dole s radosťou!
0 0
delphin555 delphin555

delphin555 je offline (nepripojený) delphin555

Najlepsie je kombinovat stravu s pitnym rezimom (veeela vody) a cvicenim, nech rastu svaly ktore ked budu hladne pojedia nadvahu )) ja mam zbierku cviceni od Tae-ba, Zumbu, tanecne aj stretchingove cvicenia ale len schudnut naozaj nestaci. treba mat z toho procesu radost - to je ta spravna motivacia :-) a ked budete cvicit pravidelne, radost pride a tiez sa budete citit viac nasiaknuti energiou. ked sa "iba dietuje" straca sa energia, ktora by mala v tele kolovat. cvicenie a myslenie ju naopak dodava. len sa treba zo zaciatku prekonat. potom je to uz vcelku radostna rutinna zalezitost.
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to Gapo"Je to založené na tom, že nesmieš papať k mäsku uhlohydráty, teda chlebík, cestoviny, zemiaky ani ryžu. Môže sa jesť mäsko so zeleninou aj ovocím. Ale medzi jedením ovocia a zeleniny musí byť aspoň 6 hodinová pauza. Potom zase k zemiakom a ostatným tým jedlám, sa môže tiež jesť zelenina akákoľvek, aj surová aj dusená. Sú dostať aj knižky o tom, ale ja som to nepotreboval, tam naozaj stačí dodržať tie pravidlá a úspech sa dostaví. Napr.na raňajky dusená paprika na olivovom /nemusí byť/oleji a celozrnné pečivo či chlieb.Desiata ovocie, koľko chceš. Obed, ja som si dal polku kurčaťa so zeleninovým š -----
To sa ti chudne , ked maš medzi raňajkami a desiatou 6 hodín...
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

http://ivanbella.blog.sme.sk/c/41890/Delena-strava.html


je to velmi zaujimave citanie a myslim, ze po precitani si clovek uvedomi, ze treba pouzivat vlastny rozum. ved pozriem na tanier a presne viem co je zdrave a co rozum kaze jest. nie chutove pohare treba pocuvat ale vlastny rozum...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať