Zavrieť

Porady

Ako schudnúť?

Už od detstva sa trápim s kilami navyše. Viem,že to chce pevnú vôľu, ale keby sme boli viaceré (í), navzájom sa podporovali, chválili sa s výsledkami, určite by to bolo lepšie a malo by to nejaký účinok. Pridá sa niekto?
Usporiadat
dzastinka1 dzastinka1

dzastinka1 je offline (nepripojený) dzastinka1

Kazu Pozri príspevok
Nazýva sa aj čaj čínskych cisárov. Je vraj účinný pri boji s nadváhou, pri redukcii hladiny cholesterolu. Okrem toho sa má piť aj po opici, pomáha rýchlejšie znižovať hladinu alkoholu v krvi. Prečisťuje organizmus a pôsobí aj antidepresívne. Čaj má nizky obsah kofeínu a je vhodný na celodenné pitie. Pripravuje sa podobne ako čierny čaj. Je pomerne aromatický a treba vyskúšať najprv slabší výluh. Zvyčajne sa počíta na šálku 2 - 3 gr. čaju ktoré sa zalejú vriacou vodou a luhujú 2 - 5 min. Môžeš ho pripraviť i celý liter a piť a piť a piť. Hlavne nezajedať.
Aj ja som si kúpila ten čaj, dokonca s pomarančovou príchuťou, ktorú vôbec nie je cítiť. Vraj pomerne aromatický Pod tým pojmom som si predstavovala niečo úplne iné, ako pach "krmiva pre rybičky" ako povedala moja kolegyňa. No keďže som si kúpila rovno dva balíčky, musím to nejako vydržať. Som zvedavá na výsledok, aj keď som na takéto "zázračné" veci dosť skeptik.
Naposledy upravil dzastinka1 : 08.07.09 at 08:09
0 0
sanni sanni

sanni je offline (nepripojený) sanni

vsetky diety nemaju velky zmysel. dieta znamena teraz si odriekat a potom uz nie. a telo to zarucene dozenie. jedine co ma zmysel je mat v pohode zivotospravu. co 4 hodiny primerane jest, neprejedat sa,nedojedat po detoch. pravidelne cvicit aspon 5 min denne. to je cele a funguje to zarucene.
0 0
manndy64 manndy64

manndy64 je offline (nepripojený) manndy64

delphin555 Pozri príspevok
Najlepsie je kombinovat stravu s pitnym rezimom (veeela vody) a cvicenim, nech rastu svaly ktore ked budu hladne pojedia nadvahu )) ja mam zbierku cviceni od Tae-ba, Zumbu, tanecne aj stretchingove cvicenia ale len schudnut naozaj nestaci. treba mat z toho procesu radost - to je ta spravna motivacia :-) a ked budete cvicit pravidelne, radost pride a tiez sa budete citit viac nasiaknuti energiou. ked sa "iba dietuje" straca sa energia, ktora by mala v tele kolovat. cvicenie a myslenie ju naopak dodava. len sa treba zo zaciatku prekonat. potom je to uz vcelku radostna rutinna zalezitost.
a nedalo by sa sem vlozit nejake to cvicenie/zumbu,tae-bo/?bola by som rada.diky.
0 0
Alenkacs Alenkacs

Alenkacs je offline (nepripojený) Alenkacs

Prosím chodí niekto na spinnig (indoor cycling)? Lebo som zacala chodit a caka ma 3 lekcia. Len by ma zaujimalo ci sa da z toho schudnut aj napr.10kg? Neviem najst o tom viac info! Ďakujem
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Nečítal som celú tému, len posledné príspevky, takže prepáčte ak budem niekoho opakovať;

Žiadne diéty / žiadne zázračné prípravky !
V jednoduchosti je nie len krása, ale jednoduché riešenia sú tie najefektívnejšie.

Príjem energie = výdaj energie (držím si svoju váhu)
Príjem energie < výdaj energie ( chudnem )
Príjem energie > výdaj energie ( tučniem )

(Samozrejme toto platí pokiaľ som relatívne zdravý a nemám poruchu metabolizmu)

Pred približne 15 rokmi frčal v inzerciách inzerát na recept ako zaručene schudnúť;
Kolegyňa naň zareagovala, poslala na POBox list s ofrankovanou obálkou a spätnou adresou + 200 Sk a po niekoľkých týždňoch dostala späť list s dvojslovným receptom: nežer toľko
Prečo to spomínam ? Jednoducho preto, lebo je to fakt ten najlepší spôsob ako schudnúť
0 0
Alenkacs Alenkacs

Alenkacs je offline (nepripojený) Alenkacs

Dakujem za odpoved! Len tolko k tomu, ze uz nezeriem tak vela ako kedysi, len vaha nejde nejak dole ((( Tak som k tomu pridala aj sport. Len nikde som sa nedocila ci vobec niekto kto na ten spinnig chodi aj realne schudol. Viem, ze je to na spevnenie a vytvarovanie dolnej casti tela ale stale pisu ze sa da z toho schudnut! Ale nikde som sa nedocila ci je to naozaj pravda. Ma s tym niekto skusenosti? A dieta a ani delena strava ma doteraz neoslovila!!! Jem mensie porcie ale stale nic (((((
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

jaros5 Pozri príspevok
........... jednoduché riešenia sú tie najefektívnejšie.

Príjem energie = výdaj energie (držím si svoju váhu)
Príjem energie < výdaj energie ( chudnem )
Príjem energie > výdaj energie ( tučniem )

(Samozrejme toto platí pokiaľ som relatívne zdravý a nemám poruchu metabolizmu)

Pred približne 15 rokmi frčal v ..................

Alenkacs Pozri príspevok
Dakujem za odpoved! Len tolko k tomu, ze uz nezeriem tak vela ako kedysi, len vaha nejde nejak dole ((( Tak som k tomu pridala aj sport...... (((((
Červenú zmeň na zelenú
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Aj keď ten príjem Alenkacs budeš mať nižší, a nebudeš mať harmóniu (symbioza) v rovnováhe mikroorganizmov v črevnom trakte , potom t.j.disbióza - buď budeš slabnúť, lebo všetky vitamíny , minerály budú tieto zverstvá požierať...
alebo budeš mať jojo efekt,
preto si daj prediagnostikovať či v črevnom trakte nemáš plesne, helicobakter, ...
Jano
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

liebling, poradim nieco co konecne zafungovalo na mna. Skus si precitat stranky Mira Veseleho. Daj do vyhladavaca "Chudnutie ako" alebo priamo jeho meno. Velmi inspirujuce. Dodrziavam od velkej noci t.r. (ked som sa neskutocne prezierala). Odvtedy som komplet zmenila svoj denny rezim a s malymi vynimkami ho dodrziavam. Plati to ze vydaj energie by mal byt vacsi ako prijem. Je to cista matematika, fakt. Moje vysledky: 6 kil za 6 mesiacov. Je to v pohode, nikam sa neponahlam. Budovala som nadvahu roky, takze nemozem chcet aby rychlo zmizla. Podstatne je mysliet na to co ides zjest, ale to tu uz niekto pisal. Ked budes chciet moje konkretne postupy, napis, podelim sa.
0 0
vierka6 vierka6

vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

otinka Pozri príspevok
liebling, poradim nieco co konecne zafungovalo na mna. Skus si precitat stranky Mira Veseleho. Daj do vyhladavaca "Chudnutie ako" alebo priamo jeho meno. Velmi inspirujuce. Dodrziavam od velkej noci t.r. (ked som sa neskutocne prezierala). Odvtedy som komplet zmenila svoj denny rezim a s malymi vynimkami ho dodrziavam. Plati to ze vydaj energie by mal byt vacsi ako prijem. Je to cista matematika, fakt. Moje vysledky: 6 kil za 6 mesiacov. Je to v pohode, nikam sa neponahlam. Budovala som nadvahu roky, takze nemozem chcet aby rychlo zmizla. Podstatne je mysliet na to co ides zjest, ale to tu uz niekto pisal. Ked budes chciet moje konkretne postupy, napis, podelim sa.
otinka, napis nam nejake konkretne postupy
0 0
otinka otinka

otinka je offline (nepripojený) otinka

vierka6 Pozri príspevok
otinka, napis nam nejake konkretne postupy
Skusim. Najprv musim povedat ze som uz vyskusala kde co (cvicenie doma pri telke, aerobik v telocvicni, posilnovnu s trenerom, raz aj nejake tablety na chudnutie) a nic. Chvilkovy ubytok na vahe a sup naspat. Mam daco po 40tke. Priberala som velmi pomaly - asi zato ze som stale nieco skusala. V poslednom case (asi pred rokom) som uz citila aj zhorsenie zdravotneho stavu. Boleli ma kolenne klby, opuchali mi nohy, citila som strasnu unavu. Pritom nadvahu som nemala az taku hroznu (asi 15 kil). Nevedela som si vsak uz ani zaviazat snurky na topankach bez vydychu... Proste som sa zlakla a zacala som hladat na internete pomoc. Natrafila som na tie stranky Mira Veseleho, ktore som uz spominala. Napisem tu len to co som si vzala za svoje ja: tzv. dieta - t.j. zdrava strava ktora sa moze dodrziavat cely zivot a nie len nejake casove obdobie typu "Schudni za par tyzdnov do plaviek". Recepty nebudem uvadzat. Na zaklade toho co som tam citala som sa dokazala nastartovat a zmenit cely rezim dna. Ked sa mi nahodou vytraca chut pokracovat, tak si zase kliknem na "Chudnutie ako" a precitam si nieco. Asi je celkom dobry psycholog.
1. Nezvykla som cely zivot ranajkovat. Teraz uz ano.
2. Jedlo (zdrave) si nosim aj do prace a jem casto v mensich davkach. Telo si na to zvykne a zisti ze nemusi ukladat zasoby. Bola som prekvapena ze je to naozaj tak. Ked si to zratam za cely den tak zjem toho ovela viac ako pred "zmenou".
3. Pitie vody. Mam stale pred sebou pohar vody. Ked idem von beriem si ju vo flaske. Nesledujem sice ci som vypila dva litre ale pijem medzi tymi jedlami - tiez pomenej a casto.
4. Potrebovala som sa hybat a konecne som si nasla dennu dobu ktora mi na pravidelny pohyb vyhovuje - RANO. Ked som predtym skusala sportovat, vzdy to bolo poobede alebo vecer. V taky cas sa velmi lahko a casto (aspon mne) nasli vyhovorky. Musela som varit, niekto prisiel na navstevu, daco chcem vidiet v telke, prave som sa najedla - nemozem ist cvicit, a pod.... A bolo po pravidelnosti. Teraz som sa nechala inspirovat vetou, ktora hovori ze najlepsie sa chudne nalacno, na prazdny zaludok. A kedy je toto splnene? Rano. A druh pohybu? Zvolila som beh.
5.Moj rezim: Rano vstavam o pol siestej, idem behat (kolecka na travnatom ihrisku), o 6,00 som v sprche, potom este pridavam brusaky (len skracovacky), par klikov na ramena a idem sa najest. O 7,00 odchadzam do prace.
Zvykla som si na taketo rana a vobec mi to vstavanie neprekaza. (Predtym som bola ranny spac - do poslednej chvile som lezala v posteli a potom bol chaos!) Teraz je rano len moje, nikto odo mna nic nechce, vsetci este spia. Robim to takto uz od Velkej noci 09. Jasne ze prvy beh bol katastrofa. Zadychala som sa uz po prvom kolecku. Nastastie ma to neodradilo a dnes uz beham 7 v pohode. (Zajtra pridam osme.)
Za najvacsi bonus okrem pomaleho chudnutie pokladam to, ze som sa zbavila tych problemov co som spominala hore a citim sa ovela lepsie, mladsie(!)
Som sa rozpisala, co???
Este pridam, ze uz som vyskusala aj zmenu: ked je skaredo a prsi tak rezim nemenim, vstanem, ale namiesto behu pouzijem stat. bicykel (ktory roky sluzil ako vesiak, vsak mate tiez taky doma?...) alebo idem na plavaren, zaplavam asi 1km. Aj to sa da stihnut pred pracou. A cely den som plna energie.
Pozdravujem vsetkych co ste tento roman docitali az dokonca... Chcela som byt strucnejsia ale TOTO JE STRUCNE!!! Ked to pomoze nakopnut aspon jednu-eho z vas, dajte vediet, potesi ma to.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

No milá Otinka udeľujem ti 100 bodov, myslím, že to robíš najlepšie ako sa len dá . Každé ráno si ťa prečítam a možno sa už dokopem aj ja do toho.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
To otinka : celkom pekný románik medzi kontrolou došlých a vyšlých faktúr pre zajtrajšiu DPH.
0 0
bikam bikam

bikam je offline (nepripojený) bikam

Ja som tiež schudla podľa rád Mira Veselého - z 83 kg na 70 kg - za 6 mesiacov, teraz už 6 mesiacov dosiahnutú hmotnosť úspešne udržiavam. Na stránke chudnutie-ako.sk som našla konečne odpovedˇna moju celoživotnú otázku "koľko" jesť. Dovtedy som tiež jedla zdravú stravu, ale nevedela som správne kombinácie a hlavne množstvá. Podľa menovanej stránky si to môže každý vypočítať konkrétne na seba.
0 0
vierka6 vierka6

vierka6 je offline (nepripojený) vierka6

to otinka:
obdivujem Tvoju pevnu volu hlavne to ranne cvicenie
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

už viem prečo sa nemôžem večer dokopať k cvičeniu, zajtra ráno vstanem a idem si zabehať snad sa mi to podarí a toto nadšenie mi zostane i keď je zajtra sobota
0 0
Borský Borský

Borský je offline (nepripojený) Borský

Verím sebe a každému iba raz ...viac
Ja som riešil chudnutie pomaly celý život. pokiaľ budeš chcieť ďalšie podrobnost, opýtaj sa .Rád poradím.Už teraz nám mínus 17 kg.Držím palce
Naposledy upravil arizona : 30.09.09 at 17:01 Dôvod: reklama
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
to Otinka2. Jedlo (zdrave) si nosim aj do prace a jem casto v mensich davkach. Telo si na to zvykne a zisti ze nemusi ukladat zasoby. Bola som prekvapena ze je to naozaj tak. Ked si to zratam za cely den tak zjem toho ovela viac ako pred "zmenou".Ak zješ viac a telo nevydá viac energie tak si to musí uložiť a je úplne jedno ako často ješ alebo kde sa tá energia podeje? Bermudský trojuholník?

5.Moj rezim: Rano vstavam o pol siestej, idem behat (kolecka na travnatom ihrisku), o 6,00 som v sprche, potom este pridavam brusaky (len skracovacky), par klikov na ramena a idem sa najest. O 7,00 odchadzam do prace.príčina tvojho chudnutia je určite v tomto výdaji energie, aj keď pri menej častom jedení by sa ti možno nehcelo ráno cvičiť,
prajem nech sa ti aj naďalej darí v tvojom úsilí o zdravý životný štýl
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Chudnúť v spánku: Raňajky: najedzte sa dosýta - chlieb, žemle, musli s ovocím a zeleninou, nátierky - maslo, med, džem,tvaroh - niečo z toho. K tomu káva alebo čaj,kakao, džús či sójové mlieko. 5-hodinová prestávka. Medzitým piť dostatok vody, nesladeného čaju alebo kávy. Žiadne sladené nápoje a žiadne drobnosti medzi jedlami. Obed: pestrá plnohodnotná strava,/ja do prasknutia/k tomu hocijaký nápoj, aj malý dezert môže byť. Znova 5-hod. prestávka, žiadne drobnosti! Len tekutiny. Večer môže byť hodovanie s mäsom ,rybou, doplnené syrom, tvarohom, jogurtmi a zeleninové šaláty okrem kukurice, mrkvy, fazule,tekvice a hrachu. Piť dostatok tekutín, môže byť aj pohár piva alebo vína. U mňa to funguje, pomaly ale predsa a nemá to jojoefekt. A sladkostí zjem poobede dá sa povedať dosť. V podstate sa niekedy snažím aj vynechať večeru, len niečo ľahké zjem /vločky s jogurtom a hrozienka,med alebo granko/a hlavne nejem po 18-tej hodine. Tie sladené nápoje ako cola a ovocné limonády sú najhorší zabijak pri chudnutí, obsahujú veľa cukru/ tým aj kalórií/.
0 0
58vlasta 58vlasta

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

Chudnúť v spánku: Raňajky: najedzte sa dosýta - chlieb, žemle, musli s ovocím a zeleninou, nátierky - maslo, med, džem,tvaroh - niečo z toho. K tomu káva alebo čaj,kakao, džús či sójové mlieko. 5-hodinová prestávka. Medzitým piť dostatok vody, nesladeného čaju alebo kávy. Žiadne sladené nápoje a žiadne drobnosti medzi jedlami. Obed: pestrá plnohodnotná strava,/ja do prasknutia/k tomu hocijaký nápoj, aj malý dezert môže byť. Znova 5-hod. prestávka, žiadne drobnosti! Len tekutiny. Večer môže byť hodovanie s mäsom ,rybou, doplnené syrom, tvarohom, jogurtmi a zeleninové šaláty okrem kukurice, mrkvy, fazule,tekvice a hrachu. Piť dostatok tekutín, môže byť aj pohár piva alebo vína. U mňa to funguje, pomaly ale predsa a nemá to jojoefekt. A sladkostí zjem poobede dá sa povedať dosť. V podstate sa niekedy snažím aj vynechať večeru, len niečo ľahké zjem /vločky s jogurtom a hrozienka,med alebo granko/a hlavne nejem po 18-tej hodine. Tie sladené nápoje ako cola a ovocné limonády sú najhorší zabijak pri chudnutí, obsahujú veľa cukru/ tým aj kalórií/.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať