Zavrieť

Porady

Ako schudnúť?

Už od detstva sa trápim s kilami navyše. Viem,že to chce pevnú vôľu, ale keby sme boli viaceré (í), navzájom sa podporovali, chválili sa s výsledkami, určite by to bolo lepšie a malo by to nejaký účinok. Pridá sa niekto?
Usporiadat
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

jajjka Pozri príspevok
...aj ja mám nadváhu, samozrejme, že to pripisujem tomu, že je to po dvoch deťoch, ale pravda je taká, že nikdy som nebola štíhla. Môj problém stroskotá stále na tom istom, mám MIGRÉNU a najčastejšie, keď som hladná, vtedy musím čim skôr dostať do seba hocičo sladké, ktoré mi najskôr zaberie a tak sa najem.
Ja už tomu vôbec nerozumiem. Mastné jedlá neznášam, slaninky a klobásky nemôžem ani cítiť, tak odkiaľ tie zásobníky???
Je pravda, že milujem cestovinu na akýkoľvek spôsob, omáčky typu sviečková na smotane a tak,...
Poradťe, čo s tým???
vobec to nie je problem a nie je problem poradit, ale problem je, ze si musis uvedomit co chces. na migrenu je najlepsie zacat cvicit - napriklad jogu - doma uplne v pohode, dostat dvd podla ktorych sa to da, naucis sa dychat mozog sa okyslicuje a migrena je prec. ide hlavne o to, zacat. cvicit treba, ci uz jogu, alebo zacat s behanim, bycikel alebo chod niekam do fitka. sladke ti zaberie?? na co ti zaberie?? si hladna?? chyba ti sladke?? asi sacharidy a nie cokolada. daj si celozrnny chlieb so zeleninou, alebo ovocie, musli, vlocky cokolvek. preco zrovna nejaku sladkost - vies preco lebo ti to len chuti, ale vobec to tvoje telo nepotrebuje. cestoviny su fajn, tiez sa daju kupit aj razne, alebo spaldove, ryza zemiaky, tam vsade najdes to co potrebujes. daj si kludne aj maso, omacku, len tam daj biely jogurt a nezahustuj mukou. nic nie je problem, len sa treba na to jedlo pozerat tak, co pre tvoje telo znamena, co ti da. asi takto: daj si pred seba balik cipsov, pozri si zlozenie a porozmyslaj . treba jest hlavne pravidelne. kazdy vie co je zdrave, tak myslim, ze nie je problem pozriet sa na to ake civilizacne choroby prinasa blahobyt, obezita a vsetky tie "mnam" jedla, ktore na nas kukaju z regalov. ver, mi poznam to. tiez mam 2 deti, cela rodina takto zijeme uz niekolko rokov a vobec s tym nie je problem, ani s varenim. jedina sladkost co si moj syn dopraje je 99 % cokolada - jeden stvorec rano. a to ma 13 rokov a nerobi to preto, ze by mal pevnu volu, nemusi rozmyslat nad tym co si da, ked je prenho prirodzene okamzite zhodnotit co mu to konkretne jedlo poskytne. neviem ci som to spravne vysvetlila, ale ide hlavne o to, ze nejde o dietu, ci rychle schudnutie, ide o kvalitny zivot, zdravy zivot, o celkovu zmenu myslenia
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

Mne sa pred desiatimi rokmi podarilo po druhom pôrode schudnúť počas roka zo 70kg na 50kg. Prestala som cukriť čaj a kávu, po šiestej večer som už nič nejedla, a hlavne som začala cvičiť- kalanetika- super vec! Počas tretej tehotnosti sa mi podarilo zase pribrať cca 20kg, postupovala som podľa osvedčenej metódy a v priebehu 1 roka boli kilá preč. Jo-jo efekt sa nedostavil, už 7 rokov sa mi darí držať stabilnú pôvodnú hmotnosť +/-2kg. Samozrejme, cvičím doteraz. Prajem veľa trpezlivosti a neurýchlovať to hladovaním. Aj tu platí-pomaly ďalej zájdeš.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
dikes, kočky!
....niečo vtom sladkom bude, lebo niekedy mi pride tak zle, že ma až oblieva studený pot, začnem sa celá chvieť a je mi príšerne, to nehovorím o migréne, ale o tej nutnosti dať si súrne čo i len lyžičku medu.Cukrovku nemám,ani nič zistené, aby to bolo z niečoho.Vieš niečo aj o tom?
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

vies co, myslim, ze by nebolo od veci urobit si preventivnu prehliadku, aby si si bola na cistom, ze si o.k., ale vlastne pises, ze nemas zistene nic, takze myslim, ze je problem v tvojom stravovani, vies cukor je vo vela inych veciach, nie len v sladkostiach. ale med je fajn, v tom by som nevidela problem, pravdaze ak to nepraktizujes tou lyzicou od Kukucina /VELKOU/
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

jajjka Pozri príspevok
dikes, kočky!
....niečo vtom sladkom bude, lebo niekedy mi pride tak zle, že ma až oblieva studený pot, začnem sa celá chvieť a je mi príšerne, to nehovorím o migréne, ale o tej nutnosti dať si súrne čo i len lyžičku medu.Cukrovku nemám,ani nič zistené, aby to bolo z niečoho.Vieš niečo aj o tom?
To chvenie mávam aj ja (musím si zaklopať - už veľmi dlho som to nemala) a stačí mi na to aj suchý rohlík.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Nika Pozri príspevok
To chvenie mávam aj ja (musím si zaklopať - už veľmi dlho som to nemala) a stačí mi na to aj suchý rohlík.
nebude to v tom, ze jes nepravidelne, clovek by nikdy nemal byt tak hladny, aby mu bolo zle. treba jest pravidelne cely den. alebo nepijes vela kavy? pitny rezim?? je vela veci co mozu mat na to vplyv
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

korduľa Pozri príspevok
nebude to v tom, ze jes nepravidelne, clovek by nikdy nemal byt tak hladny, aby mu bolo zle. treba jest pravidelne cely den. alebo nepijes vela kavy? pitny rezim?? je vela veci co mozu mat na to vplyv
Jem pravidelne-síce cez víkend sa mi to veľmi nedarí-, kávu iba jednu denne -niekedy ani to, pijem dosť.... si myslím - 2-2,5 l denne.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

Nika Pozri príspevok
Jem pravidelne-síce cez víkend sa mi to veľmi nedarí-, kávu iba jednu denne -niekedy ani to, pijem dosť.... si myslím - 2-2,5 l denne.
no a ako sa citis, ked mas to chvenie, je ti zle, alebo ta boli hlava, mas nizky tlak ,
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

to boli otazky, nejak mi to uslo
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

korduľa Pozri príspevok
no a ako sa citis, ked mas to chvenie, je ti zle, alebo ta boli hlava, mas nizky tlak ,
taká slabosť na mňa príde, trasú sa mi ruky a žalúdok, a mám pocit že skolabujem. je možné, že to bude nízkym tlakom....
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Nika Pozri príspevok
taká slabosť na mňa príde, trasú sa mi ruky a žalúdok, a mám pocit že skolabujem. je možné, že to bude nízkym tlakom....
a možno piješ málo tekutín!
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...dievčatá, keď už som začala s tým chvením, tak vám aj poviem, že môže to byť aj nedostatkom tekutín. Mám takú skúsenosť, že keď sme raz boli na chate,nemala som nič sladké pri sebe, vypila som asi pol litra minerálky naraz a po chvílke mi to prešlo.Je síce pravda, že tá minerálka bola ochutená, sladená. Tak zas neviem, čo zaberá.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
jajjka Pozri príspevok
dikes, kočky!
....niečo vtom sladkom bude, lebo niekedy mi pride tak zle, že ma až oblieva studený pot, začnem sa celá chvieť a je mi príšerne, to nehovorím o migréne, ale o tej nutnosti dať si súrne čo i len lyžičku medu.Cukrovku nemám,ani nič zistené, aby to bolo z niečoho.Vieš niečo aj o tom?
Tak toto poznám... ak máš všetky výsledky v poriadku, tak je to klasická závislosť na sladkom. Mala som to roky..všetky problémy som riešila sladkosťami. A preto postupne aj moja váha stúpala a stúpala a ja som si nahovárala, že to bude vekom. Dnes som sa vďaka 90- dňovej rozlišovacej diéte tejto závislosti zbavila.Ale ..chcelo to aj kus pevnej vôle. Tú som však zázračne objavila, keď už aj posledné nohavice som nemohla zapnúť. Sladké mám rada... aj dnes si spokojne niečo zjem, ale viem, ako si to potom vykompenzovať.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...môj problém bude v tom, že keď žiadnu diétu nedžím nič sa nedeje. Vydržím bez jedla. To nehovorím , žeby som jedla veľa, alebo po nociach, to nieje môj problém, skôr nemám pravidelnú stravu a telo je zvyknuté robiť si zásoby. Ale keď viem, že držím diétu, to mi stále chodí po rozume iba to , že som hladná, začne ma bolieť žalúdok + hlava = migréna jak sviňa. No a je po diéte.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Pri 90 - dňovej nemusíš byť hladná...... ja som prvý týždeň jedla veľa..ale zeleniny a ovocia...tiež som rozmýšľala len o jedle...ale potom postupne som si zvykla.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Vlastne túto "diétu" by som ani nenazvala diétou, keďže je všetko dovolené okrem alkoholu.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...no vzal by to čert, že to všetky vydržíte aja nie? Idem na to.
Začnem hneď, jak si ju stiahnem z netu.
Sama som zvedavá, ako slho vydržím. Že idú vianoce mi neprekáža.
Jedlo na sviatky nieje pre mňa to najdôležitejšie, ani po 2 dńoch varenia a pečenia ma už vôjsť do kuchyňe vôbec neláka. Nevravím, že nevarím rada, ale keď varím, už to najskôr nejem, lebo sa tých vôní nadýcham a chuť ma prejde. Tak si budem po stromčekom chrústať mrkvičku, ako zajko v trávičke.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

neviem ci je to spravne, clovek by nemal drzat dietu, mal by rozmyslat o zmene stravovania na cely zivot, to sa neda zo dna na den. treba ist na to postupne. ked si povies ze budes jest pod stromom mrkvu, tak ti garantujem, ze tvoje telo si po chvile bude pytat nieco ine. takze skus zacat tym, ze nahradis psenicny chlieb raznym, ze vymenis tekutiny za cistu vodu a prestanes pouzivat tuky ale olivovy olej, namiesto dvoch velkych jedal si "naordinuj" 5 az 6, z toho ranajky by mali byt najhodnotnejsie jedlo dna /ziadne udeniny, ani nutelky a kakavko/, lahka desiata, obed by mal zahrnat aj sacharidy , neprezen to s tazkym masom, omackou a dezertom - bude ti tazko, bude sa ti driemat a tvoja schopnost nieco urobit klesne na nulu, nezabudni na olovrant - lahky a tiez patri dat si veceru - symbolicku , ale predsa.
jedlo si treba rozdelit tak, aby si v priebehu dna nebola hladna. samozrejme treba dostatok tekutin, pre zmene stravy ti doporucujem matovy , medovkovy, praslickovy caj. ver, ze to funguje, postupne budes menit to co mas na taniery, v prvom rade vyluc psenicny chlieb - obsahuje lepok, ktory nie je dobry, skus zaradit taku vec ako su ovsene vlocky - stiahnu ti z criev vsetko co tam nema byt. nikdy som nebola zastanca diet, ani 90-dnovej, mozno funguje, ale podla mna ma clovek zmenit celkovy sposob stravovania a zahrnut do neho vsetky zlozky, ziviny a mineraly, ktore potrebujes, aby si bola zdrava.nebudem ti radit, ze sa treba hybat, to je jasne, ale tiez je zbytocne si ist zabehat prvy den 10 km a mat taku svalovicu, ze sa na to vykasles, treba zacat cvicit aj podla toho aky mas zdravotny stav, vek a na co sa citis, nebudes skakat na aerobiku ked ta to nebavi.
0 0
korduľa korduľa

korduľa je offline (nepripojený) korduľa

je to o tom co chces od tej zmeny, ci rychle schudnut, alebo si pripravit zdravsiu buducnost s vedlajsim efektom stihlosti.
0 0
jajjka jajjka

jajjka je offline (nepripojený) jajjka

žienka detailistka
...veľmi pekne si to napísala, len nemám žiadne skúsenosti čo s čím mi pomôže a čo s čím mi uškodí, teda mojej váhe.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať