Zavrieť

Porady

začiatočník v jednoduchom účtovníctve

Ahojte poraďáci,
chcem sa poradiť,ako si chystáte v JÚ doklady pred spracovaním?
ja som si povypisovala pokladňu, k bank.výpisom som poprikladala faktúry.
Faktúry si nahadzujete do záväzkov až keď si účtujete bank.výpis-teda ich účtujete porade,ako boli uhradené,
alebo si najskor zaúčtujete všetky prijaté faktúry podľa dátumu vystavenia?
ďakujem
Usporiadat
Téma je uzavretá.
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
o aký majetok sa jedná, kedy si ho obstaral ako súkromná osoba ?
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

optimistka Pozri príspevok
o aký majetok sa jedná, kedy si ho obstaral ako súkromná osoba ?
je to tlačiareň zakúpená v r.2006 a mob.telefón, SZČO začal podnikať v r.2007, teraz kúpil notebook a chce zaradiť k nemu aj tlačiareň, neviem ako v JÚ, či cez nepeňažnú operáciu na X25, buď za 1,-, alebo 0,-, alebo len viesť v evidencii Knihy drob.HM. Niekde tu už takéto téma bola, len ju neviem nájsť, veľmi ďakujem
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

díky, idem študovať
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

ešte raz vďaka, takže zaradenie s nulovou hodnotou ok, len spôsob zaradenia mi nie je jasný, či cez nepeňažnú operáciu cez interný doklad, alebo len do Knihy DHIM. Hoci ako tak premýšľam, keď je hodnota nula, nepeňažná operácia sa mi nezdá....Prosím o radu, díky
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

ermon Pozri príspevok
je to pritiahnuté za vlasy. Prečo si kupuješ u seba na vymaľovanie prevádzky???? Jednoducho farbu, ktorú použiješ na vymaľovanie zaraď do prevádzkovej réžie, a ostatnú ako nákup tovaru. REsp. nákup tovaru - výdajka farieb na vymaľovanie, zápis v PD pri uzávierkových operáciach mínusom nákup tovaru.
OK, Ďakujem pekne.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

JM1968 Pozri príspevok
ešte raz vďaka, takže zaradenie s nulovou hodnotou ok, len spôsob zaradenia mi nie je jasný, či cez nepeňažnú operáciu cez interný doklad, alebo len do Knihy DHIM. Hoci ako tak premýšľam, keď je hodnota nula, nepeňažná operácia sa mi nezdá....Prosím o radu, díky
do knihy majetku
0 0
JM1968 JM1968

JM1968 je offline (nepripojený) JM1968

ermon Pozri príspevok
do knihy majetku
ďakujem
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prosím Vás, kde účtujete nákup mobilného telefónu za 1,- Sk? A kde kancelárske potreby od 1.1.2008? Ďakujem za odpovede.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

ermon Pozri príspevok
do knihy majetku
sem
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prepáč ermon, teraz neviem, či si odpovedal mne, alebo komu. T.j. kancelárske potreby účtujete do nákup materiálu alebo prevádzková réžia ? Samozrejme od 1.1.2008. A taktiež aj mobilný telefón za 1,- Sk?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

alicacka Pozri príspevok
Prosím Vás, kde účtujete nákup mobilného telefónu za 1,- Sk? A kde kancelárske potreby od 1.1.2008? Ďakujem za odpovede.
Tam, kde sa účtovali aj pred 1.1.2008.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

alicacka Pozri príspevok
Prepáč ermon, teraz neviem, či si odpovedal mne, alebo komu. T.j. kancelárske potreby účtujete do nákup materiálu alebo prevádzková réžia ? Samozrejme od 1.1.2008. A taktiež aj mobilný telefón za 1,- Sk?
mobilný telefón-PR
kancel.potreby-PR
ale: ekonomická firma,-tam sme to účtovali ako materiál..
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

Dobrý večer poraďáci,mohli by ste mi prosím poradiť:
mám došlú faktúru z ČR.Vystavená 6.6.08 v CZK.Ja si ju zaúčtujem v CZK..
do softwaru zadam kurz-ked bola faktura vystavena,+ kurz datumu zdanit.plnnia- v tomto pripade to bude myslim rovnaky datum (vystavena 6.6., faktura dorucena spolu s tovarom 10.6,ale do DPH beriem datum 6.6. správne?

tovar bol dodaný 10.6., firmou slovak parcel services,tej bola zaplatená suma v SKK- cca o 200 sk vyššia-to by som zaúčtovala ako kurzová strata..?môže byť? to účtujem do prevádzkovej réžie?

Ďakujem moc,toto robím prvý raz,tak rozmýšlam,ako by to mohlo byť správne..
0 0
Monika V. Monika V.

Monika V. je offline (nepripojený) Monika V.

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci,mohli by ste mi prosím poradiť:
mám došlú faktúru z ČR.Vystavená 6.6.08 v CZK.Ja si ju zaúčtujem v CZK..
do softwaru zadam kurz-ked bola faktura vystavena,+ kurz datumu zdanit.plnnia- v tomto pripade to bude myslim rovnaky datum (vystavena 6.6., faktura dorucena spolu s tovarom 10.6,ale do DPH beriem datum 6.6. správne?

ano to by malo byť správne

tovar bol dodaný 10.6., firmou slovak parcel services,tej bola zaplatená suma v SKK- cca o 200 sk vyššia-to by som zaúčtovala ako kurzová strata..?môže byť? to účtujem do prevádzkovej réžie?

toto by som si aj ja chcela overiť, ja kurz. stratu účtujem len vo faktúrach a nedávam to do peňažného denníka ako výdavok

Ďakujem moc,toto robím prvý raz,tak rozmýšlam,ako by to mohlo byť správne..
Prosila by som ešte niekoho o názor ako je to teda správne
0 0
Dobroslava Dobroslava

Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

Prajem pekný večer, som začiatočník v JÚ a stal som sa platcom DPH. Vediem JÚ.
1. Chcem postaviť garáž, aké výhody to bude mať pre mňa /z hľadiska DPH/, ako si ju budem chcieť dať do firmy?
2. Chcem kúpiť auto, je lepšie ho nemať v majetku, alebo zaradiť do majetku firmy /takisto z hľadiska DPH/.
Prosím, poraďte mi, či by bolo pre mňa výhodnejšie.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

To Dobroslava: bez bližších info o podnikaní, obrate, zisku by bola akákoľvek odpoveď trúfalá a nezodpovedná zo strany odpovedajúceho.
0 0
erika_H erika_H

erika_H je offline (nepripojený) erika_H

erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci,mohli by ste mi prosím poradiť:
mám došlú faktúru z ČR.Vystavená 6.6.08 v CZK.Ja si ju zaúčtujem v CZK..
do softwaru zadam kurz-ked bola faktura vystavena,+ kurz datumu zdanit.plnnia- v tomto pripade to bude myslim rovnaky datum (vystavena 6.6., faktura dorucena spolu s tovarom 10.6,ale do DPH beriem datum 6.6. správne?

tovar bol dodaný 10.6., firmou slovak parcel services,tej bola zaplatená suma v SKK- cca o 200 sk vyššia-to by som zaúčtovala ako kurzová strata..?môže byť? to účtujem do prevádzkovej réžie?

Ďakujem moc,toto robím prvý raz,tak rozmýšlam,ako by to mohlo byť správne..
posúvam
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
erika_H Pozri príspevok
Dobrý večer poraďáci,mohli by ste mi prosím poradiť:
mám došlú faktúru z ČR.Vystavená 6.6.08 v CZK.Ja si ju zaúčtujem v CZK..
do softwaru zadam kurz-ked bola faktura vystavena,+ kurz datumu zdanit.plnnia- v tomto pripade to bude myslim rovnaky datum (vystavena 6.6., faktura dorucena spolu s tovarom 10.6,ale do DPH beriem datum 6.6. správne?

tovar bol dodaný 10.6., firmou slovak parcel services,tej bola zaplatená suma v SKK- cca o 200 sk vyššia-to by som zaúčtovala ako kurzová strata..?môže byť? to účtujem do prevádzkovej réžie?

Ďakujem moc,toto robím prvý raz,tak rozmýšlam,ako by to mohlo byť správne..
V JÚ sa neúčtuje o kurzových stratách pri úhrade dodávateľských faktúr. Celá suma úhrady bude účtovaná ako nákup tovaru. Len v knihe záväzkov si vysporiadaš tú kurzovú stratu, v peňažnom denníku sa to neobjaví.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 14.07.08 at 13:59
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

smith Pozri príspevok
V JÚ sa neúčtuje o kurzových stratách pri úhrade dodávateských faktúr. Celá suma úhrady bude účtovaná ako nákup tovaru. Len v knihe záväzkov si vysporiadaš tú kurzovú stratu, v peňažnom denníku sa to neobjaví.
koľký krát je to v tejto téme napísané???
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať