Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
Slavka Slavka

Slavka je offline (nepripojený) Slavka

Podľa môjho názoru, sa za dohodu platia peniaze za dohodnutú prácu a hodiny , prémie sa vyplacajú zamestnancom na pracovnú zmluvu, neviem ako by si to obhajovala pred kontrolou , že dohodárom dávate prémie. Kvalifikovali by to ako obchádzanie zákona / neplatenie odvôdov do soc. poisťovne/, tak to funguje aspoň u nás.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Vrátim sa k mojej otázke: mala by sa osoba evidovaná na ÚP, ktorá nepoberá žiadne dávky odhlásiť, keď chce pracovať na DoVP ak chce zarobiť viac ako 3200,- a odrobiť viac ako 64 hod. za mesiac? Malo by to pre ňu nejaké nevýhody? Prosím poraďte mi, lebo je to pre moju svokru. Prosííííííííííííííííííííííí íím
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Je niekte v zákone že DoVP s nezamestnaným sa uzatvárajú len na 1 mesiac?
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Luna
Je niekte v zákone že DoVP s nezamestnaným sa uzatvárajú len na 1 mesiac?
To nie je dané, môžeš aj do konca roka. Len musíš dodržať neprekročiť limit 300 hodín ročne a ešte ustanovenie § 6 ods. 2 písm. d zákona č. 5/2004 o službách zamestnanosti (ako to tu už bolo spomínané - najviac 64 hodín mesačne a nepresiahnúť mesačný príjem 3200,-- Sk)
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Mám teraz kontrolu zo SP a tvrdia vraj ,že dohody musia byť uzatvorené len na 1 mesiac.Čo vy nato? Ja mám uzatvorené DoVP s nezamestnaným v trvaní od 1.5.2005 do 30.6.2005.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Majú to nejako pomýlené. Ak ide o dohodu o vykonaní práce, tak predsa nikde nie je napísané, že tá práca musí byť dokončená za mesiac. Alebo to myslia len u nezamestnaného? Ale ani tak si neviem predstaviť, z čoho vychádzajú!
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Práve to ma štve,že odkiaľ nato prišli.Podľa mna DoVP je uzavretá na určitú činnosť ktorá sa má vykonať v prípade nezamestnaného do 64 hodín mesačne.Tak neviem v čom je problém.
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

A nakoniec si myslím, že aj tie hodiny a odmena je vec nezamestnaného a nie zamestnávateľa. Ako odôvodňuje svoj názor SP?
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Zajtra dostanem papier,to mi iba šéf telefonoval že aby som nové zmluvy urobila iba na 1 mesiac.Viem,že zamestnancov treba nahlásiť deň vopred,čo sa stane keď ich nahlásim do 8 hod.ráno.?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Nikde nie je napísané, že deň vopred, už aj tu bolo niekde písané, že stačí pár minút vopred. Je napísané, že treba nahlásiť pred nástupom do zamestnania.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak nerobia ráno o 6.00 ale až o 8.30 nie je problém ich nahlásiť aj ráno. A pokiaľ aj ja viem zmluvy môžu byť aj na dva mesiace.
0 0
garter garter

garter je offline (nepripojený) garter

Luna
Mám teraz kontrolu zo SP a tvrdia vraj ,že dohody musia byť uzatvorené len na 1 mesiac.Čo vy nato? Ja mám uzatvorené DoVP s nezamestnaným v trvaní od 1.5.2005 do 30.6.2005.
Nechápem čo vadí na tom SP, podľa mňa oni by sa mali zamerať na to či boli dohodári prihlásení a či sa odvádza úrazové poistenie za nich.
Ani ZP nič také nehovorí (§ 226 ZP). Ešte musí byť podľa citovaného paragrafu uzatvorená "deň pred dňom začatia výkonu začatia výkonu práce"- ale to je podľa mňa vec kontrolórov z Inšpektorátu práce
Mňa by zaujímalo ako na to došli... daj vedieť
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

chcem zamestnat na dohodu cloveka evidovaneho na urade prace -je na urade prace od 3/2006-co mi z toho vyplyva 1) aku mzdu mu mozem dat 2) kolko hodin moze odrobit,3) co vsetko z toho odvadzam 4 ) kde vsade ho evidujem-prihlasujem..dakujem
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
1novacik1
chcem zamestnat na dohodu cloveka evidovaneho na urade prace -je na urade prace od 3/2006-co mi z toho vyplyva 1) aku mzdu mu mozem dat 2) kolko hodin moze odrobit,3) co vsetko z toho odvadzam 4 ) kde vsade ho evidujem-prihlasujem..dakujem
-64 hodín mesačne,
- 3 200 Sk mesačne,
- odvedieš 0,8 % úrazové poistenie a 0,25 % garančné poistenie do soc. poisť, kde ho aj seba samozrejme prihlásiš,
- zamestnávateľa prihlásiť na daňový úrad,
- ak nedáš podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak odvádzať zrážkovú daň (o nej si pozri viac, lebo je to od januára 2006 nové)
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

Janka6685
-64 hodín mesačne,
- 3 200 Sk mesačne,
- odvedieš 0,8 % úrazové poistenie a 0,25 % garančné poistenie do soc. poisť, kde ho aj seba samozrejme prihlásiš,
- zamestnávateľa prihlásiť na daňový úrad,
- ak nedáš podpísať vyhlásenie na zdanenie príjmov, tak odvádzať zrážkovú daň (o nej si pozri viac, lebo je to od januára 2006 nové)
dakujem a tych 64 hodin je jedno ci odpracuje napr jeden cely tyzden po 8 hodin a este 2 dni v dalsom tyzdni, a dohoda moze byt vystavena napr od 15.11.2006 do 31.12.2006 a napisane podla potrieb zamestnavatela alebo nieco konktrene co by mal dohodar robit ? dakujem
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Je jedno, či tých 64 hodín je za 7 dní alebo za celý mesiac. Práca na dohodu by mala byť vymedzená výsledkom - t.j. napr. môže byť umytie 4 okien, ale nemalo by byť umývanie okien. Na dohody môže u zamestnávteľa robiť najviac 300 hodín v úhrne za rok.
Evidovaný nezametnaný môže robiť aj na kratší prac. pomer pri splnení max 64 hod a 3200 Sk mesačne, bez toho aby sa musel odhlásiť z evidencie nezamestnaných.
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

somij
Je jedno, či tých 64 hodín je za 7 dní alebo za celý mesiac. Práca na dohodu by mala byť vymedzená výsledkom - t.j. napr. môže byť umytie 4 okien, ale nemalo by byť umývanie okien. Na dohody môže u zamestnávteľa robiť najviac 300 hodín v úhrne za rok.
Evidovaný nezametnaný môže robiť aj na kratší prac. pomer pri splnení max 64 hod a 3200 Sk mesačne, bez toho aby sa musel odhlásiť z evidencie nezamestnaných.
dakujem-ale na urade prace by mal odovzdat asi dohodu o vykonani prac a pri vyplateni aj potvdrenie o prijme by mal tam predlozit
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
1novacik1
dakujem-ale na urade prace by mal odovzdat asi dohodu o vykonani prac a pri vyplateni aj potvdrenie o prijme by mal tam predlozit
Iba doplním:
Áno predkladá potvrdenie o príjme.
0 0
1novacik1 1novacik1

1novacik1 je offline (nepripojený) 1novacik1

dakujem za cenne informacie , no mam este asi vam sa bude zdat blba ta otazka, cize moze odrobit na dohody 300 hod, ale ked si dame 64 hod x 12 mesiacov tak je to inaksie
co ak nezamestnany kazdy mesiac robi na dohodu u ineho zamestnavatela a to po 64 hodin toto by mohol ?
ak je blba ta otazka tak to prosim povazujte ze ma len nieco blbe napadlo :-) ,,niekedy aj blbost kvitne"
ale ten kto sa nepyta tak sa nic nedozvie :-)
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

DVP u jedného zamestnávateľa môže byť max 300 hod ročne.
Kôli evidencii na ÚP môže mesačne odrobiť max. 64 hod.
T.j. môže napr. 4 mesiace po 64 hodín robiť u jedného zamestnávateľa, ďalšie 4 mesiace po 64 hodín u druhého atď. Alebo môže mať naraz dohody u 3 zamestnávateľov celý rok, u každého napr. 20 hodín mesačne.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať