Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Timka1 Pozri príspevok
Veronika naozaj? naši dohodári ešte nežiadali pásky, odkedy je táto novinka zavedená???
Ty dohodárom nedávaš výplatné pásky ?
K potvrdeniu kopiu neprikladám ...
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

veronikasad Pozri príspevok
Ty dohodárom nedávaš výplatné pásky ?
K potvrdeniu kopiu neprikladám ...
to áno, dohodári dostanú vyplatné pásky, ale ja som to pochopila tak, že k potvrdeniu pre úrad práce je potrebné pripojiť aj kópiu vyplatnej pásky
Naposledy upravil Timka1 : 28.07.10 at 08:29 Dôvod: gram. chyba
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
môžem mať takto urobenu dohodu? je to len príklad... vadí to, že tam nie je napísané, že 350 hodín ROČNE? prosíííííím!!!!!
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

gven75 Pozri príspevok
môžem mať takto urobenu dohodu? je to len príklad... vadí to, že tam nie je napísané, že 350 hodín ROČNE? prosíííííím!!!!!
Nevadí. Môžeš. Všetko dôležité v nej máš uvedené.
Zákonník práce § 226 ods. 2
(2)Dohoda o vykonaní práce sa uzatvára písomne, inak je neplatná. V dohode o vykonaní práce musí byť vymedzená pracovná úloha, dohodnutá odmena za jej vykonanie, doba, v ktorej sa má pracovná úloha vykonať, a predpokladaný rozsah práce, ak jej rozsah nevyplýva priamo z vymedzenia pracovnej úlohy. Písomná dohoda o vykonaní práce sa uzatvára najneskôr deň pred dňom začatia výkonu práce.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
jaaaj to som rada... niet nad vševediacich zamestnancov, no moja vina, nemôžem sa nechať hneď zneistiť ĎAKUJEM!!! pekný deň prajem
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Koľko môže v tomto roku zarobiť nezamestnaný, pracujúci na dohodu?
Bolo to 136,38 EUR.
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

VERONIKA6 Pozri príspevok
Koľko môže v tomto roku zarobiť nezamestnaný, pracujúci na dohodu?
Bolo to 136,38 EUR.
136,52 €
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Z úradu práce mám informáciu, že je to 120,05 EUR v čistom
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

fíííha, neviem o tom, aby sa znížila suma
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Tiež sa tomu čudujem, preto zisťujem.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Dievčence, vždy sa sleduje hrubý príjem. Ten je nezmenený. Ak uchádzač o zamestnanie nemá podpísané vyhlásenie, čistá mzda je po odpočítaní dane.
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Veronika a to je teda koľko v hrubom? Asi mi to dnes nemyslí.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

136,52€, ak uvedieť na potvrdení viac, uchádzača vyradia z evidencie. Že potvrdenie musí "sedieť" s výkazom do SP snáď písať nemusím. (UP a SP sú SW prepojení)
0 0
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Ďakujem pekne za odpoveď. Len neviem, ako sa dostal pracovník úradu práce k čistej sume 120,05.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nechce sa mi počítať, skús odpočítať odvody do ZP a SP zo sumy 136,52. Zákon o službách v zamestanaosti hovorí o príjme zníženom o zaplatené preddavky na ZP a poistné do SP. Celý výpočet UP je postavený na hlavu (aj keď dohodári žiadne odvody neplatia).
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Veronika6, pozri aj v tejto téme, je tam výpočet, ale pre minulý rok do 30.6.2010, postup je rovnaký, len ŽM sa zvýšilo od 1.7.2010, preto je vyššia suma už
http://www.porada.sk/t91709-p6-kolko...ade-prace.html
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Je limitovaný počet hodín na dohodu pre evidovaného nezamestnaného na UP pre rok 2010 a teraz pre rok 2011?
0 0
Timka1 Timka1

Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

Ester plus Pozri príspevok
Je limitovaný počet hodín na dohodu pre evidovaného nezamestnaného na UP pre rok 2010 a teraz pre rok 2011?
na úrad práce je limitovaná suma a to je 136,52 €, hodiny nie,
počet hodín je limitovaný zákonníkom práce, na DOPČ môže odpracovať max. 10 hod. týždenne a na DoVP max. 350 hodín ročne
0 0
Ester plus Ester plus

Ester plus je offline (nepripojený) Ester plus

Ale bolo to kedysi limitované už neviem v ktorom roku počtom hodín tuším 62 alebo 64. To už teda neplatí.?
0 0
wiktoria1989 wiktoria1989

wiktoria1989 je offline (nepripojený) wiktoria1989

ahojte ja by som sa chcela spitat ze ja som si zmenila trvali pobyt a dostavam 62,50eur na byvanie.a chodim sa aj halasit chodila som aj na brigadu v marci som dostala 120,06eur a zastavili mi v socialke tich 62,50eur.a chcela by som sa opitat ze na urade prace kde sa chodim hlasit povedali mi ze pozeraju hrubu a nie cisti zarobok.136,52 sa mi zda je hruba a cista je 120,05eur.a ja jedno nechapem ze preco mi zastavili penieze co dostavam ked som mala viplatu 120,06eur.dufam ze mi viete poradit.dakujem ahojte
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať