Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

janushik Pozri príspevok
Prosim Vás, platia ešte limity na maxinálny počet odpracovaných hodín na dohodu, keď je práca vykonávaná počas evidencii uchádzačov o zamestnanie?
Pokiaľ viem, tak áno, zamestnankyni na DoVP vystavujem kazdý mesiac potvrdenie o počte odpracovaných hodín a čistej mzde pre UPSVaR.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

janushik Pozri príspevok
Prosim Vás, platia ešte limity na maxinálny počet odpracovaných hodín na dohodu, keď je práca vykonávaná počas evidencii uchádzačov o zamestnanie?
Nie, limit hodín je už nepodstatný, podstatná je len mesačná výška odmeny.
0 0
sysula sysula

sysula je offline (nepripojený) sysula

Tweety Pozri príspevok
Nie, limit hodín je už nepodstatný, podstatná je len mesačná výška odmeny.
Asi záleží od UP, lebo tento mesiac to este ziadali..
Ale dakujem, za opravu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

sysula Pozri príspevok
Pokiaľ viem, tak áno, zamestnankyni na DoVP vystavujem kazdý mesiac potvrdenie o počte odpracovaných hodín a čistej mzde pre UPSVaR.
Máš staré tlačivo - už majú novšie, bez počtu hodín...
Počet hodín sa nesleduje od 1.5.2008
0 0
janushik janushik

janushik je offline (nepripojený) janushik

Ďakujem za odpoveď, tiež som v zákone našla len limit pre dmenu ale pamätala som si, že kedysi sa sledovali aj hodiny.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Dievčatá, normálne som zmagorená, počítam dohodu nezamestnanému za mesiac 6/2009. Výška odmeny mu vychádza 135,14€.
Potrebujem sa uistiť v jednej veci, a to tej, že príjem z dohody bude mať vyplatený v najbližšom výplatnom termíne, t.z. 10,7.09.
Ktorý max. príjem je správny, ten platný do 30.6.09, alebo ten, ktorý je platný od 1.7.09?

Ďakujem Vám všetkým
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Dievčatá, normálne som zmagorená, počítam dohodu nezamestnanému za mesiac 6/2009. Výška odmeny mu vychádza 135,14€.
Potrebujem sa uistiť v jednej veci, a to tej, že príjem z dohody bude mať vyplatený v najbližšom výplatnom termíne, t.z. 10,7.09.
Ktorý max. príjem je správny, ten platný do 30.6.09, alebo ten, ktorý je platný od 1.7.09?

Ďakujem Vám všetkým
Ten prvý, pretože je to príjem za jún. Ale 10.7. už bolo, teraz je august, takže výplatky za júl, nie? Nepomýlila si sa? Ak je to odmena za júl, tak už po novom.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mzdarka renca Pozri príspevok
Dievčatá, normálne som zmagorená, počítam dohodu nezamestnanému za mesiac 6/2009. Výška odmeny mu vychádza 135,14€.
Potrebujem sa uistiť v jednej veci, a to tej, že príjem z dohody bude mať vyplatený v najbližšom výplatnom termíne, t.z. 10,7.09.
Ktorý max. príjem je správny, ten platný do 30.6.09, alebo ten, ktorý je platný od 1.7.09?

Ďakujem Vám všetkým
Reni, ak je to odmena za 6/09, tak do 30.6., nie?
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Ten prvý, pretože je to príjem za jún. Ale 10.7. už bolo, teraz je august, takže výplatky za júl, nie? Nepomýlila si sa? Ak je to odmena za júl, tak už po novom.
Jasne, ja žijem júnom

prisahám, že nie som blondínka
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Reni, ak je to odmena za 6/09, tak do 30.6., nie?
Evička, je to odmena za júl/2009........idem radšej na obed, nech sa mi hlava vyčistí
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Evička, je to odmena za júl/2009........idem radšej na obed, nech sa mi hlava vyčistí
Tam sa Ti možno hlava vyčistí, ale zas naplní brucho, a to tiež nie je bohviečo na rozmýšlanie.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Tweety Pozri príspevok
Tam sa Ti možno hlava vyčistí, ale zas naplní brucho, a to tiež nie je bohviečo na rozmýšlanie.
Na plné brucho som zvyknutá, ale čo s prázdnou hlavou?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mzdarka renca Pozri príspevok
Na plné brucho som zvyknutá, ale čo s prázdnou hlavou?
To máš pravdu.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

mzdarka renca Pozri príspevok
Na plné brucho som zvyknutá, ale čo s prázdnou hlavou?
Tak to teda na Teba vôbec nesedí. Šikovnica šikovná - a prázdna hlava? Tak určite nieeeeeeeeeeee
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

drobeceva Pozri príspevok
Tak to teda na Teba vôbec nesedí. Šikovnica šikovná - a prázdna hlava? Tak určite nieeeeeeeeeeee
Evička, aj kôň sa kopne a má 4 nohy.

PS: ďakujem za tvoj názor, trošku mi to zdvihlo sebavedomie, lebo mojou blbosťou, resp. nepozornosťou mi rapídne kleslo
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Prosím o radu ,
prisiel na firmu bývalý dohodár z roku 2006 pre potvrdenie o príjme pre úrad práce .
V jednom mesiaci mal príjem 3 210,- Sk.
Ja uz neviem či to nepovedal, že je nezamestnany , ale skrátka za jeden mesiac mal o 10,- Sk viac ako mohol mať.
Teraz nas žiada, či mu nemôžeme napisať o 10,- SK menej. Ale na socialke mal nahlaseny prijem 3 210,- aj mzdy.
Čo poradite, dá sa to nejako opraviť , alebo čo s ním _?

dakujem
emily2
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily 2 Pozri príspevok
Prosím o radu ,
prisiel na firmu bývalý dohodár z roku 2006 pre potvrdenie o príjme pre úrad práce .
V jednom mesiaci mal príjem 3 210,- Sk.
Ja uz neviem či to nepovedal, že je nezamestnany , ale skrátka za jeden mesiac mal o 10,- Sk viac ako mohol mať.
Teraz nas žiada, či mu nemôžeme napisať o 10,- SK menej. Ale na socialke mal nahlaseny prijem 3 210,- aj mzdy.
Čo poradite, dá sa to nejako opraviť , alebo čo s ním _?

dakujem
emily2
Už nič, a to teraz idú porovnávať rok 2006? Vtedy to nepotrebovali?
Naposledy upravil Tweety : 12.05.10 at 11:13 Dôvod: ť
0 0
emily 2 emily 2

emily 2 je offline (nepripojený) emily 2

účtovnik amater
Neviem o čo sa vlastne jedná-( či je to kontrola ,alebo si vybavuje niećo) lebo nechal len u šéfa papiere -potvrdenie pre úrad práce.soc.vecí a rodiny - odbor služieb nezamestnanosti. To som mu dala pred týždnom a tam asi zistili,že 1 mesiac prekročil ten príjem a teraz žiadajú kópie dohôd a dochádzky...
No čo už, to mal on vedieť, že to má hlásiť, keby to nahlásil ako mal ,tak sa to dalo opraviť.

ďakujem
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

dobrý deň,
zamestnali sme na dohodu človeka evidovaného na úrade práce. Akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať? Koľko hodín môže odpracovať mesačne?
0 0
Zvalik Zvalik

Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac
dohoda o vykonaní práce - najvyššia odmena 136,38€ a nesmie presiahnuť 350 hod. v kalendárnom roku
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať