Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pre 1novacik1: "blbý" je podľa mňa ten,kto sa nepýta a pre svoju ješitnosť narobí veľa chýb. Tebe sa to nestane.

(1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje 300 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.


Dlho som mala tému stiahnutú na lište a preto sa mi nezobrazil príspevok od Somij.
Ja po jej príspevkoch považujem témy za zodpovedané,ale už som nechcela mazať môj príspevok.
0 0
milanr milanr

milanr je offline (nepripojený) milanr

Zdravím poraďákov, chcela by som sa len uistiť, či následovná DoVP bude O.K. Ak uzavriem DoVP s nezamestnaným alebo dobrovoľne nezamestnaným
od 27.12.2006 do 31.03.2007 na celkový počet hodín 208 hodín s odmenou 50,- Sk/hod. bude to v poriadku ?! Môžem odmenu vyplácať aj každý mesiac, alebo až po skončení dohody ?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

milanr
Zdravím poraďákov, chcela by som sa len uistiť, či následovná DoVP bude O.K. Ak uzavriem DoVP s nezamestnaným alebo dobrovoľne nezamestnaným
od 27.12.2006 do 31.03.2007 na celkový počet hodín 208 hodín s odmenou 50,- Sk/hod. bude to v poriadku ?! Môžem odmenu vyplácať aj každý mesiac, alebo až po skončení dohody ?
Nezamestaný z ÚP môže mesačne odpracovať maxim. 64 hod. s odmenou 3200.-.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

prosím Vás, má skutočnosť že nezamestnaný evidovaný na úrade práce aj poberá dávku v nezamestnanosti nejaký vplyv na jeho zamestnanie na dohodu o vykonaní práce, ak zachováme ten limit 64 hodin a 3200 Sk mzda?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

megyzah Pozri príspevok
prosím Vás, má skutočnosť že nezamestnaný evidovaný na úrade práce aj poberá dávku v nezamestnanosti nejaký vplyv na jeho zamestnanie na dohodu o vykonaní práce, ak zachováme ten limit 64 hodin a 3200 Sk mzda?
Nemá vplyv na jeho dávku.
0 0
megyzah megyzah

megyzah je offline (nepripojený) megyzah

Ďakujem.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
A platí ten limit 3200,- aj v súčasnosti, alebo sa to zmenilo?
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Platí to aj naďalej.
0 0
kalkulka kalkulka

kalkulka je offline (nepripojený) kalkulka

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Už som si to aj našla, ale ďakujem.
0 0
irene irene

irene je offline (nepripojený) irene

A ako je to v roku 2009? Aké su limity pre prácu nezamestnaného? Potrebovala by som pomôcť overiť informáciu, že sa suma zýšila na 3.600 Sk /119,50 EUR? A či ostáva aj max.počet odpracovanych hodin na 64?
0 0
irene irene

irene je offline (nepripojený) irene

Ďakujem veľmi za rýchlu odpoveď pomohla. Želám krásny deň
0 0
Jancisin Jancisin

Jancisin je offline (nepripojený) Jancisin

Dobry den, chcel by som sa opytat, ako je to v situacii, ked som uzatvoril dohodu o vykonani prace este v case ked som bol zamestnany, ale v priebehu trvania tejto dohody som stratil hlavne zamestnanie, teda v case ukoncenia dohody o vykonani prace som uz bol evidovany na Urade prace. Ake povinnosti mi v tejto situacii vyvstavaju? Za odpoved vopred dakujem.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

Jancisin Pozri príspevok
Dobry den, chcel by som sa opytat, ako je to v situacii, ked som uzatvoril dohodu o vykonani prace este v case ked som bol zamestnany, ale v priebehu trvania tejto dohody som stratil hlavne zamestnanie, teda v case ukoncenia dohody o vykonani prace som uz bol evidovany na Urade prace. Ake povinnosti mi v tejto situacii vyvstavaju? Za odpoved vopred dakujem.

Vôbec žiadne, len na konci roka nezabudnúť na DP, prípadne ročné zúčtovanie dane. A samozrejme, keďže si evidovaný na úrade práce tak pozor na príjem, nesmieš prekročiť 136,38 € inak Ťa vyradia z evidencie.
0 0
Jancisin Jancisin

Jancisin je offline (nepripojený) Jancisin

jankasm Pozri príspevok
Vôbec žiadne, len na konci roka nezabudnúť na DP, prípadne ročné zúčtovanie dane. A samozrejme, keďže si evidovaný na úrade práce tak pozor na príjem, nesmieš prekročiť 136,38 € inak Ťa vyradia z evidencie.
Dakujem za rychlu odpoved, ale este by som to asi potreboval blizsie konkretizovat, resp. ozrejmit, ci to dobre chapem. Moj pripad - popri hlavnom zamestnani som mal uzatvorenu u ineho zamestnavatela DOVP v trvani od 29.5. do 23.7. v sume 1200 €. Od 1.6.2009 som sa vsak stal nezamestnanym. To znamena, ze suma z DOVP presahuje zmienenych 136,38 € a znamena to, ze ma vyradia z evidencie? Je nejaka moznost aby tato DOVP nezapricinila moje vyradenie z evidencie (napr. vyplatenie nizsej ako predbezne dohodnutej odmeny v DOVP, teda asi zmienenych 136,38 €/mesiac)?
0 0
Jancisin Jancisin

Jancisin je offline (nepripojený) Jancisin

Jancisin Pozri príspevok
Dakujem za rychlu odpoved, ale este by som to asi potreboval blizsie konkretizovat, resp. ozrejmit, ci to dobre chapem. Moj pripad - popri hlavnom zamestnani som mal uzatvorenu u ineho zamestnavatela DOVP v trvani od 29.5. do 23.7. v sume 1200 €. Od 1.6.2009 som sa vsak stal nezamestnanym. To znamena, ze suma z DOVP presahuje zmienenych 136,38 € a znamena to, ze ma vyradia z evidencie? Je nejaka moznost aby tato DOVP nezapricinila moje vyradenie z evidencie (napr. vyplatenie nizsej ako predbezne dohodnutej odmeny v DOVP, teda asi zmienenych 136,38 €/mesiac)?
Chcel by som ešte poprosiť o pomoc, čo sa týka vyplatenia odmeny nezamestnanému evidovanému na UP - ak bola DOVP uzatvorená v časovom trvaní cca. 3 mesiacov, ako je to s vyplatením odmeny? Volal som na Úrad práce a tam mi bolo povedané, že nezamestnanému nemôže byť vyplatená vyššia odmena ako 136,38 €, aj keď by to bolo kumulatívne za celé 3 mesiace. Nejako tejto interpretácii nedôverujem a preto by som si to chcel overiť. Nemôže sa to riešiť a dokladovať výkazom prác za jednotlivé mesiace, na ktoré bola dohoda uzatvorená a tým pádom by mohla byť vyplatená vyššia suma? Za názor vopred ďakujem.
0 0
Jancisin Jancisin

Jancisin je offline (nepripojený) Jancisin

Chcel by som sa ešte opýtať, resp. overiť info, ako je to s vyplácaním odmeny z DOVP. DOVP bola uzatvorená v časovom trvaní cca. 3 mesiace - pri uzatváraní dohody som mal hlavný pracovný pomer, ktorý v priebehu trvania DOVP skončil a ja som sa zaevidoval na Úrade práce. Momentálne by mi mala byť vyplatená odmena z dohody, ale podľa toho čo mi povedali na Úrade práce, tak mi nemôže byť vyplatená vyššia suma ako 136,38 €, aj keď sú to kumulované 3 mesiace, v opačnom prípade budem vyradení z evidencie ÚP. Nejako tejto info nedôverujem, nemôže sa vyplatenie DOVP riešiť doložením výkazu prác za jednotlivé mesiace so sumou odmeny v jednotlivých mesiacoch, aby som dostal viac ako zmienených 136,38 €. Za názor vopred ďakujem.
0 0
Jancisin Jancisin

Jancisin je offline (nepripojený) Jancisin

Chcel by som sa ešte opýtať, resp. overiť info, ako je to s vyplácaním odmeny z DOVP. DOVP bola uzatvorená v časovom trvaní cca. 3 mesiace - pri uzatváraní dohody som mal hlavný pracovný pomer, ktorý v priebehu trvania DOVP skončil a ja som sa zaevidoval na Úrade práce. Momentálne by mi mala byť vyplatená odmena z dohody, ale podľa toho čo mi povedali na Úrade práce, tak mi nemôže byť vyplatená vyššia suma ako 136,38 €, aj keď sú to kumulované 3 mesiace, v opačnom prípade budem vyradení z evidencie ÚP. Nejako tejto info nedôverujem, nemôže sa vyplatenie DOVP riešiť doložením výkazu prác za jednotlivé mesiace so sumou odmeny v jednotlivých mesiacoch, aby som dostal viac ako zmienených 136,38 €. Za názor vopred ďakujem.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

Jancisin Pozri príspevok
Chcel by som sa ešte opýtať, resp. overiť info, ako je to s vyplácaním odmeny z DOVP. DOVP bola uzatvorená v časovom trvaní cca. 3 mesiace - pri uzatváraní dohody som mal hlavný pracovný pomer, ktorý v priebehu trvania DOVP skončil a ja som sa zaevidoval na Úrade práce. Momentálne by mi mala byť vyplatená odmena z dohody, ale podľa toho čo mi povedali na Úrade práce, tak mi nemôže byť vyplatená vyššia suma ako 136,38 €, aj keď sú to kumulované 3 mesiace, v opačnom prípade budem vyradení z evidencie ÚP. Nejako tejto info nedôverujem, nemôže sa vyplatenie DOVP riešiť doložením výkazu prác za jednotlivé mesiace so sumou odmeny v jednotlivých mesiacoch, aby som dostal viac ako zmienených 136,38 €. Za názor vopred ďakujem.
Pracovníčka na ÚPSVaR mala pravdu, odmena sa nemôže nasčítať, ale vyplácať postupne v max. mesačnej výške 136,38EUR. Ak bude táto suma prekročená čo i len o cent, tak ťa vyradia z evidencie uchádzača o zamestnanie.
0 0
janushik janushik

janushik je offline (nepripojený) janushik

Prosim Vás, platia ešte limity na maxinálny počet odpracovaných hodín na dohodu, keď je práca vykonávaná počas evidencii uchádzačov o zamestnanie?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať