Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
nikulik
Dakujem pan Mihal, teraz som na to pozerala a mate pravdu, ale hacik je v tom ze ona ziadne vyhlasenie nepodpisovala.
nikulik, neurazte sa, ale dobrá mzdárka sama upozorní zamestnanca na možnosť podpísania Vyhlásenia...
0 0
Daska Daska

Daska je offline (nepripojený) Daska

RAK
spravne na papieri nesmu mat viac ako tych 3200,- v hrubom
Naposledy upravil Daska : 12.05.05 at 06:36
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahojte - práve som sa pozrela na Váše pripomienky a preto aj ja by som mala jednu!Mám tiež zamestnanca na DoVP a teraz neviem či mu mám dať podpísať to Vyhlásenie alebo Nie? Ak mu to dám podpísať, potom budem musieť robiť aj Ročné zúčtovanie dane a vyplňať aj Hlásenie....Myslím si, že je jednoduchšie pre mňa mu daň zraziť a nech si on potom podá na konci roka Daňové priznanie!Nie? Ahojte
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Maxinka
Ahojte - práve som sa pozrela na Váše pripomienky a preto aj ja by som mala jednu!Mám tiež zamestnanca na DoVP a teraz neviem či mu mám dať podpísať to Vyhlásenie alebo Nie? Ak mu to dám podpísať, potom budem musieť robiť aj Ročné zúčtovanie dane a vyplňať aj Hlásenie....Myslím si, že je jednoduchšie pre mňa mu daň zraziť a nech si on potom podá na konci roka Daňové priznanie!Nie? Ahojte
Ak Ťa požiada o vykonanie ročného zúčtovania, musíš mu ho urobiť aj tak a Hlásenie musíš robiť tiež. Takže prečo by si nemohla vyjsť dohodárovi v ústrety?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Mate pravdu pan Mihal, ako dobra mzdarka,ale ja sa este nepovazujem za dobru mzdarku, lebo to robim sice uz od januara,ale stala sa mam co ucit, takze mam jej dat to vyhlasenie podpisat, a jej dan bude nulova.

Maxinka - podla mna ak sa to da ze nemusi odvadzat dan, tak preco jej nedat to vyhlasenie podpisat? Je o jednu robotu viac, ale aspon nam to pojde ako po masle.

Pekny dnik prajem *nikulik*
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
.
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

vladan
ako sa dozvie, že nezamestnaný má dohodu? ... no na požiadanie, musí predložiť, ale neviem ako sa o tom úrad dozvie (to je jeho vec ) ... a ak by mal príjem vyšší ako 3200 a úrad by sa to dozvedel nejako spätne, asi by si svoje peniaze aj vymáhali ... neviem presný postup, lebo som sa s tým nestretla
CCA PRED TýžDŇOM SOM MAL JEDNU KTORá PO 2 TýžDNOCH POTREBOVALA odo mna potvrdenie na urad že je zamestnana a zakolko tak som napisal že je u nas vedena v evidencii , že si uplatnuje nezdanitelnu položku , že ma príijem týždenne 800 sk pri maxime 16 hodín (to som este necital novelu yákona že 1 mesiac a 64 hodin.) spýtal som sa jej neskor co na to ? že nic , odovzdala ten papier a hotovo
0 0
aladin aladin

aladin je offline (nepripojený) aladin

takže ju asi niekto nahlasil na urad , ... lebo ona sama to neoznamovala , inak aj v zakone je že ked urad prace (po starom) požiada tak treba zdokladovať.
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Ahojte. Chcem sa len opýtať: ak dohodárom nedám podpísať vyhlásenie, každý mesiac im zrazím daň a oni si potom podajú DP, tú daň im vrátia?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Ahojte - ja by som tiež mala ešte jednu otázočku.Keď už mám uzatvorenú DoVP s nezamestnaným a na dohode som dala odmenu za vykonanú prácu 3200,- tak ja mu mám dávať tých 3200,-Sk každý mesiac, až kým nebude mať tých 300 hodín v roku?A čo keď začal napr. v strede mesiaca mám mu potom vyplatiť polovicu?
2/ A keď mám dohodu o brig. práci študenta, tak ten koľko môže max.odrobiť a koľko zarobiť?
ĎAKUJEM VEĽMI KRÁSNE.
Naposledy upravil Maxinka : 13.05.05 at 10:13
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Maxinka
Ahojte - ja by som tiež mala ešte jednu otázočku.Keď už mám uzatvorenú DoVP s nezamestnaným a na dohode som dala odmenu za vykonanú prácu 3200,- tak ja mu mám dávať tých 3200,-Sk každý mesiac, až kým nebude mať tých 300 hodín v roku?A čo keď začal napr. v strede mesiaca mám mu potom vyplatiť polovicu?
DOVP je uzatvorená na vykonanie určitej práce. Odmena za vykonanie tejto pracovnej úlohy je splatná až po jej skončení. Čiže koľko mu za nejaku prácu dáš toľko mu dáš a je jedno či to urobi za deň dva...
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

No a čo teda tie príspevky predtým, keď sa pýtali aj na daň za každý mesiac - ja som nemala napísať na tú dohodu tú odmenu alebo čo? Ja už vôbec teda neviem! No a keď má zo zákona odrobiť len 16hod. / 800,- Sk týždenne-to si ho mám teda ako rozvrhnúť, keď prácu by mal aj na 3 - 4 mesiace?
0 0
draha24 draha24

draha24 je offline (nepripojený) draha24

Teraz som zostala v pomykove. Ja z hrubej mzdy dohodárovi odrátam 0.8 perc. úrazové, a 19 perc daň. Odrátávať nezdanit. čiastku ma vôbec nenapadlo. Môžem poprosiť zkúsenú mzdárku, aby mi poradila presný postup pri výpočte čistej mzdy dohodára ? Ďakujem.
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

draha24
Teraz som zostala v pomykove. Ja z hrubej mzdy dohodárovi odrátam 0.8 perc. úrazové, a 19 perc daň. Odrátávať nezdanit. čiastku ma vôbec nenapadlo. Môžem poprosiť zkúsenú mzdárku, aby mi poradila presný postup pri výpočte čistej mzdy dohodára ? Ďakujem.
Nezdaniťeľnú čiastku si môže uplatniť pracovník v prípade, že
nemá iný pracovný pomer, v ktorom si ju už uplatnil. Musí však podpísať Prehlásenie... Ak nepodpíše, čiže ju neuplatňuje, počítaš mzdu tak ako uvádzaš.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

draha24
Teraz som zostala v pomykove. Ja z hrubej mzdy dohodárovi odrátam 0.8 perc. úrazové, a 19 perc daň. Odrátávať nezdanit. čiastku ma vôbec nenapadlo. Môžem poprosiť zkúsenú mzdárku, aby mi poradila presný postup pri výpočte čistej mzdy dohodára ? Ďakujem.
Úrazové poistenie 0,8 % platí zamestnávateľ, je to Tvoj náklad. Z dohody nezrážaš!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A evidencia dohôd o vykonaní práce musí mať nejakú predpísanú podobu, alebo stačí, že si ju vedieme v mzdovom programe?
0 0
Lucia 77 Lucia 77

Lucia 77 je offline (nepripojený) Lucia 77

V prípade,že nezamestnaný poberá dávky v nezamestnanosti ("podporu") môže tiež odrobiť 64 hodín za 3200,- ?
0 0
Maxinka Maxinka

Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

Mne na Soc. pois. povedali, že úrazové poistenie nemusím platiť za nezamestnaného.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Lucia 77 - áno. Skus pozrieť stránku ww.profesia.sk je tam Pravna poradňa a rozne prípady dohôd.
0 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

Maxinka
Mne na Soc. pois. povedali, že úrazové poistenie nemusím platiť za nezamestnaného.
Úrazové poistenie musíte platiť z každej dohody aj z dohody s nezamestnaným.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať