Zavrieť

Porady

Nezamestnaný a dohoda

Pekný deň, prosím Vás môže mi niekto poradiť, ak zamestnám zamestnanca na dohodu o vykonaní práce a je evidovaný na úrade práce - musí mať príjem 800 Sk týždenne a pracovný čas 16 h? Ak má vyšší príjem, alebo ak viac hodín do týždňa robí, kto za to zodpovedá? Zamestnanec alebo zamestnávateľ? A čo ak sa neprizná k tomu že je evidovaný?
Usporiadat
vieraaaa vieraaaa

vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

tweedle Pozri príspevok
dobrý deň,
zamestnali sme na dohodu človeka evidovaného na úrade práce. Akú najvyššiu mzdu mu môžeme dať? Koľko hodín môže odpracovať mesačne?
Najviac môže zarobiť 136,38 €, hodiny nie sú obmedzené z dôvodu úradu práce, ale Zákonníkom práce.
Aj tu sa rozoberali dohody a ostatné náležitosti okolo nich:
http://www.porada.sk/t141035-dohoda-...ani-prace.html
http://www.porada.sk/t132666-dohoda-...ani-prace.html
http://www.porada.sk/t94812-p15-doho...-cinnosti.html
4 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

Tých 136,38 je v hrubom alebo v čistom?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
tweedle Pozri príspevok
Tých 136,38 je v hrubom alebo v čistom?
Odpoveď je tu:
http://www.porada.sk/t119475-p2-neza...-a-dohoda.html
(príspevok č. 17 od veronikasad)
4 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

tweedle Pozri príspevok
Tých 136,38 je v hrubom alebo v čistom?
v hrubom
1 0
altt altt

altt je offline (nepripojený) altt

aahojte...a čo v prípade ak ma manžel zamestná na dohodu o vykonaní práce - ja budem na UP a poberať podporu... jasné že v dohode bude min. mzda....musia byť aj hodiny dodržané?? ide o to, že mame obchodík a budem tam sedieť ja nie manžel...(denne cca 8 hod.)takže to bude určite viac ako tých 350 hod. ročne.. chcela by som dobrať podporu a potom začať podnikať..takže ide o tých 6 mesiacov.... môžu manžela nejako pokutovať..alebo ako sa to rieši v takomto prípade?? čo odporúčate?
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
altt Pozri príspevok
aahojte...a čo v prípade ak ma manžel zamestná na dohodu o vykonaní práce - ja budem na UP a poberať podporu... jasné že v dohode bude min. mzda....musia byť aj hodiny dodržané?? ide o to, že mame obchodík a budem tam sedieť ja nie manžel...(denne cca 8 hod.)takže to bude určite viac ako tých 350 hod. ročne.. chcela by som dobrať podporu a potom začať podnikať..takže ide o tých 6 mesiacov.... môžu manžela nejako pokutovať..alebo ako sa to rieši v takomto prípade?? čo odporúčate?
Na dohodu o vykonaní práce nesmieš prekročiť zákonom stanovenú hranicu - teda 350 hodín. Ak by sa tak stalo a prišla by mu kontrola napr. z Inšpektorátu prácu môže dostať pokutu.
V dohode nemôžeš mať minimálnu mzdu, keď si evidovaná na úrade práce môžeš maximálne za mesiac zarobiť 136,38 Eur v hrubom, aby ťa nevyradili.
Tých 350 hodín môžeš mať aj za obdobie tých 6 mesiacov, treba si to vyrátať, koľko mesačne ti vychádza hodín odpracovať.
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

altt Pozri príspevok
aahojte...a čo v prípade ak ma manžel zamestná na dohodu o vykonaní práce - ja budem na UP a poberať podporu... jasné že v dohode bude min. mzda....musia byť aj hodiny dodržané?? ide o to, že mame obchodík a budem tam sedieť ja nie manžel...(denne cca 8 hod.)takže to bude určite viac ako tých 350 hod. ročne.. chcela by som dobrať podporu a potom začať podnikať..takže ide o tých 6 mesiacov.... môžu manžela nejako pokutovať..alebo ako sa to rieši v takomto prípade?? čo odporúčate?
Pri dohode nie je stanovená min. mzda - tvoj príjem nesmie presiahnuť 65 % živ. minima, inak ťa z evidencie vyradia. Hodiny sa nesledujú, v úhrne nesmú presiahnuť 350 hod. ročne (pri dohode o vykonaní práce )
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť???
2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť???
viď príspevok č. 39 (brčko):http://www.porada.sk/t86108-p4-podpo...-z-dohody.html
2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!! áno
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu??? odmenu 136,38 Eur treba dodržiavať mesačne
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
v texte
2 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
Haloooo Prosim, nie som nedočkava, len mi to suuuuri
v príspevku č. 130 som ti odpovedala.
0 0
mzdarka renca mzdarka renca

mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť??? v tomto prípade by som doporučila, ak už na ÚP odovzdali dohody od dnešného dátumu, spraviť ešte jednu od 15.6. do včera, ak ich ešte neodovzdali, tak doporučujem urobiť DoVP od 15.6., kedy boli aj prihlásený na SP.
2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
len doplnenie
1 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
jaj ano som si nevšimla ďakujeeem, no k tej 1. otázke to som vedela, že musí nahlásiť dohodár, no nenahlásil tak čo s tým teraz? a ešte chceme davať dohodarom stravne listky, nemame KZ a nie je to asi ani v inter. predpise, len by som im to dala do dohody napr.: Zamestnanec dostane od zamesnávateľa stravné lístky v prípade, že odpracuje viac ako 4 hodiny v jeden deň...? môže to tak byť??? Ďiiik!!!
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť??? v tomto prípade by som doporučila, ak už na ÚP odovzdali dohody od dnešného dátumu, spraviť ešte jednu od 15.6. do včera, ak ich ešte neodovzdali, tak doporučujem urobiť DoVP od 15.6., kedy boli aj prihlásený na SP.2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
no neodovzdali asi ešte nijake dohody a ak odovzdaju tie od 15.6. tak nebude z toho problem, ked to mali urobiť už deň pred nástupom???
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
jaj ano som si nevšimla ďakujeeem, no k tej 1. otázke to som vedela, že musí nahlásiť dohodár, no nenahlásil tak čo s tým teraz? a ešte chceme davať dohodarom stravne listky, nemame KZ a nie je to asi ani v inter. predpise, len by som im to dala do dohody napr.: Zamestnanec dostane od zamesnávateľa stravné lístky v prípade, že odpracuje viac ako 4 hodiny v jeden deň...? môže to tak byť??? Ďiiik!!!
Dohodár nemá nárok na stravné lístky.
0 0
gven75 gven75

gven75 je offline (nepripojený) gven75

Večne nespokojný človek :D
jaj ano som si nevšimla ďakujeeem, no k tej 1. otázke to som vedela, že musí nahlásiť dohodár, no nenahlásil tak čo s tým teraz? a ešte chceme davať dohodarom stravne listky, nemame KZ a nie je to asi ani v inter. predpise, len by som im to dala do dohody napr.: Zamestnanec dostane od zamesnávateľa stravné lístky v prípade, že odpracuje viac ako 4 hodiny v jeden deň...? môže to tak byť??? Ďiiik!!!

Dohodár nemá nárok na stravné lístky.

ja viem, že nemá, no môžme mu ich dať ak zam-ľ chce nie?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mzdarka renca Pozri príspevok
len doplnenie
K doplneniu. Platí novela zákona o službách v nezamestnanosti - prácu na dohodu uchádzač o zamestnanie nahlasuje na UP pred začiatkom výkonu práce. Ak tak neurobil - porušil podmienky a bude vyradený z evidencie. UP je prepojený so SP, ak odišla prihláška dohodára UP vyradí uchádzača aj spätne - ak na to pri kontrole príde ...
1 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

gven75 Pozri príspevok
jaj ano som si nevšimla ďakujeeem, no k tej 1. otázke to som vedela, že musí nahlásiť dohodár, no nenahlásil tak čo s tým teraz? a ešte chceme davať dohodarom stravne listky, nemame KZ a nie je to asi ani v inter. predpise, len by som im to dala do dohody napr.: Zamestnanec dostane od zamesnávateľa stravné lístky v prípade, že odpracuje viac ako 4 hodiny v jeden deň...? môže to tak byť??? Ďiiik!!!

Dohodár nemá nárok na stravné lístky.

ja viem, že nemá, no môžme mu ich dať ak zam-ľ chce nie?
Ak je to ošetrené v dohode, tak áno.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

gven75 Pozri príspevok
jaj ano som si nevšimla ďakujeeem, no k tej 1. otázke to som vedela, že musí nahlásiť dohodár, no nenahlásil tak čo s tým teraz? a ešte chceme davať dohodarom stravne listky, nemame KZ a nie je to asi ani v inter. predpise, len by som im to dala do dohody napr.: Zamestnanec dostane od zamesnávateľa stravné lístky v prípade, že odpracuje viac ako 4 hodiny v jeden deň...? môže to tak byť??? Ďiiik!!!

Dohodár nemá nárok na stravné lístky.

ja viem, že nemá, no môžme mu ich dať ak zam-ľ chce nie?
Dohodárovi môžete dať SL - pre firmu to však bude VNZD.
0 0
rodina1 rodina1

rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

Som jedna z vás
gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť??? v tomto prípade by som doporučila, ak už na ÚP odovzdali dohody od dnešného dátumu, spraviť ešte jednu od 15.6. do včera, ak ich ešte neodovzdali, tak doporučujem urobiť DoVP od 15.6., kedy boli aj prihlásený na SP.2. Môžu mať dohody o VP vystavené ako: odmenu majú 1,7 €/hod a splatná je mesačne... tak sme to dali môže byť??? PROSIM!!!
3. a tá max odmena 136,38 € ked su odmenovaní mesačne, tak stačí ak to dodržím v mesiaci nie, myslím, že sa nemyslí celková odmena za celu dohodu???
ĎAKUJEM ZA SKORU ODPOVEĎ!!! SURNEEEE!!! ))
no neodovzdali asi ešte nijake dohody a ak odovzdaju tie od 15.6. tak nebude z toho problem, ked to mali urobiť už deň pred nástupom???
Podľa mňa, ak neoznámili úradu deň vopred, že nastupujú na dohodu, úrad práce ich vyradí z evidencie (myslím si, že je to § 36 ods. 1 písm. n) zákona č. 5/2004 Z. z. o zamestnanosti v znení neskorších predpisov)
2 0
Jana Motyčková Jana Motyčková

Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

gven75 Pozri príspevok
Ahojte, prosím o potvrdenie: Takže zamestnali sme dohodárov na DoVP (sú evidovaný na ÚP):
1. zmluvu majú od 15.6. do 31.8.2010, no neoznámili to na ÚP... čo môžu urobiť ak to neoznámili? šef odomňa chce, aby som im urobili novú zmluvu iba čisto pre ÚP od dnešeného dátumu, no evidovaný v SP sú od 15.6., viem, že to nemôžem, no neviem čo iné urobiť???
Zrušiť prihlásenie aj dohodu, uzavrieť novú dohodu s novým dátumom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať