Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Prosím Ťa a koľko si dala soli napríklad do 7 dcl pohára? Čítala som tu už o tom, ale som to ešte neskúšala.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- na 7 dcl pohar som dala kavovu lyzicku soli (nie cajovu)
- rada experimentujem a bola som zvedava ake to bude, preto som robila z roznych druhov ovocia len na skusku, ale som spokojna
- doporucujem skusit a presvedcit sa, ze je to dobre, kompot je sladky - zdravsi, lebo je bez cukru
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Marta V Pozri príspevok
Prosím Ťa a koľko si dala soli napríklad do 7 dcl pohára? Čítala som tu už o tom, ale som to ešte neskúšala.
http://www.porada.sk/t10809-zdrave-z...bez-cukru.html
0 0
Marta V Marta V

Marta V je offline (nepripojený) Marta V

Díky, určite vyskúšam.
0 0
monika2209 monika2209

monika2209 je offline (nepripojený) monika2209

....ahojky, aj ja používam gelfix...je to skvelý výrobok...tento rok zavaram po prvý krat ,,vlastne,, ovocie, tak dufam ze sa podarí...chcem skusit aj so solou, tak mi drzte poradáčki prsty...
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

olybaba Pozri príspevok
- na 7 dcl pohar som dala kavovu lyzicku soli (nie cajovu)
- rada experimentujem a bola som zvedava ake to bude, preto som robila z roznych druhov ovocia len na skusku, ale som spokojna
- doporucujem skusit a presvedcit sa, ze je to dobre, kompot je sladky - zdravsi, lebo je bez cukru

Ja som dala asi len pol lyzicky a v pohode. Ovocie je chutne, tiez som to skusala na par poharoch z kazdeho ovocia a teraz ako keby som to nasla, pre moju malu, ke dtam nieje cukor, ta sol nie je tak skodna, ked je jej malicko. Takze odporucam. Mojmu to sice nechuti, lebo on by aj samotny cukor jedol, pre neho je to malo sladke, ale este asi nevie, co je dobre a o com ovocie je.
0 0
olybaba olybaba

olybaba je offline (nepripojený) olybaba

- sladkost kompotu zalezi aj od toho, ake je ovocie sladke (vyzrete)
- cim sladsie ovocie, tym sladsi kompot
- z roznych druhov ovocia zavarenych solou mi najviac chutili cerene a slivky
0 0
vrocka vrocka

vrocka je offline (nepripojený) vrocka

môj recept na zaváranie a nepokazia sa ani jahody ani uhorky:
Na veľkú kompótovú fľašu čiže 7 dcl - na ovocie nasypem 6 čajových lyžičiek cukru, na malú fľašu - trebárs od majonézy 3 lyžičky cukru - pri marhuliach a kyslejšom ovocí pridám 1 lyžičku. Potom zalejem studenou vodou, používam zvyčajne vrchnáky so závitom alebo tie obyčajné najradšej nové, ak sú používané, zatváram ich cez utierku (látkovú). Lekvár varím vždy so želírovacím cukrom dr oetker. a tak sa vždy podaria, Lekvár nesterilizujem len hneď horúci nalejem a zatvorený otočím hore dnom na asi 15 minút. Kompóty zaváram na sporáku, ako začne vrieť voda v hrnci tak 20 minút, v rúre ako začne vrieť nálev vo fľaši hneď vypnem a buď nechám v rúre alebo zabalím do deky.
A ešte super recept na kyslé či už uhorky alebo karfiol a podobne - je overený už asi 10 rokov a stále nám chutí :Na 7 dcl fľašu ( pri malej delím dvomi) - kôpor - trošku, 4 kolieska mrkvy, 4 kolieska cibele, 4 guličky peper, 2 guličky nové korenie, 2 klinčeky, 1 bobkový list, 1 strúčik cesnaku, 1 lyžička soli, 4 lyžičky cukru, 3 štamperlíky octu, a naplním fľašu zeleninou dolejeme studenou vodou zatvoríme a sterelizujem tak ako kompóty. Ak chceš vynechať mrkvu môžeš - tieto recepty sa mi páčia preto lebo nemusím vyvárať žiadne sirupy a nálevy.
Ozaj ak budeš zavárať hrušky vždy na spodok fľaše dám 2 kolieska citrónu a 2 klinčeky a na vrch položím na hrušky 1 koliesko - sú potom mňamky mňamky a zjeme aj ten citrón Mirka
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Trochu na odľahčenie:
Perfekcionista pri zaváraní :-)
09calam.jpg  
08calam.jpg  
07calam.jpg  
06calamada.JPG  
05kapia.JPG  

04leco.JPG  
03uhorky.JPG  
02spajza.JPG  
01spajza.JPG  
1/1
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Takú špajzu mať je môj sen :-)
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A čo takto skúsiť tento receptík, robím ho už pár rokov. A je fantastický.
Chutná zeleninová zmes

ako „UNCLE BEN´S“

Potrebujeme:
1 kg papriky
1 kg paradajok
1 kg cibule
1 dl octu
1 dl oleja
3 malé paradajkové pretlaky (po 70 g)
200 g kryštálového cukru
soľ
240 g sterilizovanej lahôdkovej kukurice
270 g čerstvých hríbov (môžu byť aj šampiňóny)
1 pohár (7 dl) nakladaných uhoriek.


POSTUP: Zeleninu pokrájame na malé úhľadné kúsky, podusíme a postupne pridáme cukor, ocot, soľ, olej, huby, kukuricu, uhorky. Spolu ešte necháme prevrieť, naplníme do menších čistých a nahriatych pohárov, dobre uzavrieme a sterilizujeme 15 minút pri teplote 80o C. Z uvedeného množstva surovín naplníme asi 11 až 12 troj-decilitrových pohárov.


Dobrá rada:
Túto zmes pridávame do pikantného mäsa, k pečeným klobáskam, alebo použijeme na obyčajné či vajíčkové hrianky, pizzu a pod


(Recept je od pani Strapcovej zo Žaškova)


Pokiaľ chcem mať zmes viac kukuricovú (lúbim kukuricu ) tak neváham a šupnem do toho rovno dva balíky 2x350 g mrazenej kukurice, tuším ani sterilizovanú som nedávala. A ked mám veľké šalátové uhorky tak tie nakrájam a šupnem do zmesy namiesto nakladačiek.

1 0
uzka uzka

uzka je offline (nepripojený) uzka

Tohto roku sa nam urodilo strasne vela paradajok. Neviete poradit overeny recept na kecup?

Dik
0 0
babi2 babi2

babi2 je offline (nepripojený) babi2

uzka Pozri príspevok
Tohto roku sa nam urodilo strasne vela paradajok. Neviete poradit overeny recept na kecup?

Dik
Zadaj si do vyhľadávača : Ako spracovať rajčiny
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak počkáš, tak zajtra bude overený :-)
Chystám sa dnes robiť, zo spústy receptov som si vybrala tento:
na mimibazare sk "domáci kečup - fajnový".
Ale nedám tam feferónky, aby to jedol aj vnuk a cviklu čerstvú nemám, skúsim dať aj zaváranú v sladkokyslom náleve, veď ju rozmixujem a bude pekná farba.
Za chvíľu idem na to.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Zdenka, myslíš tento? Domáci kečup fajnový Ja tam nevidím cviklu?
0 0
erzet erzet

erzet je offline (nepripojený) erzet

Dôchodca
Marína Pozri príspevok
Zdenka, myslíš tento? Domáci kečup fajnový Ja tam nevidím cviklu?
Je tam cvikla pri druhom obrázku, ale iba, že sa môže pridať na farbu.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ja už tri roky robím kečup a môžem odporúčať pridať čerstvú cviklu. Má potom veľmi peknú farbu.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

A nie je riedky? Ja som voľakedy robievala kečup, v recepte boli aj jablká. Už ho nerobím, lebo je redší ako kupovaný kečup a deti ho veľmi nechcú.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Marína Pozri príspevok
Zdenka, myslíš tento? Domáci kečup fajnový Ja tam nevidím cviklu?
Cvikla je v texte, ako napísal náš Erzet. Dala som tam tú zaváranú, celý pohár aj so šťavou. Vonia už celý byt. Ak by bol riedky, nechám ho viac vydusiť, alebo dám menej octu, veď aj v tej šťave sladkokyslej je. A farbička je krásna.
Robím prvý raz, tak som zvedavá.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

JarkaL Pozri príspevok
A nie je riedky? Ja som voľakedy robievala kečup, v recepte boli aj jablká. Už ho nerobím, lebo je redší ako kupovaný kečup a deti ho veľmi nechcú.
Aj vo výrobe ho majú riedky a zahusťujú ho škrobom, ak chceš hustejší, pridaj aj ty. Pozri na etiketu kupovaného.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať