Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Je to tak. Ak sa ti bude zdať riedky, pridaj za lyžicu solamylu, rozmiešaj ho spolu s octom, keď budeš pridávať na koniec.
Môžem povedať, že kečup je parádne hustý, už je prepasírovaný. Najprv som chcela cez gázu, ale zdalo sa mi, že práve to husté tam zostáva, tak cez obyčajné kuchynské sito som to pasírovala klasicky lyžicou, po každej dávke sito umyla. Je aj chutný, ani som neverila, že môže taký dobrý byť, lebo ja moc kečup nejem.
To pre malého vnuka, ten kečup zbožňuje.
Ešte do fliaš a na chvíľu sterilizovať.
---------------
Tak už hotovo, vyšlo asi 15 výživových fliaš, nemala som rovnaké, tak asi približne. Husté dosť. A normálny ocot som nahradila jablčným. A predsa len dala trošku sušených mini papričiek.
Naposledy upravil Zdenka 0705 : 25.08.09 at 15:25
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Zaujal ma tento šalát,ale neviem,či ešte k paradajkám ten pretlak pridať,alebo namiesto rajčín pretlak.Já by som dala oboje,ale ...prosím o usmernenie! Dík!
0 0
letula letula

letula je offline (nepripojený) letula

Zabudla som uviesť,že sa jedná o bulharský šalát uvedený v predošlých receptoch. Od Member.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Pekny den, ponukol by mi niekto dobry vyskusany recept na sterilizovany patizon?
0 0
lorelei lorelei

lorelei je offline (nepripojený) lorelei

wegamizi Pozri príspevok
Pekny den, ponukol by mi niekto dobry vyskusany recept na sterilizovany patizon?

Ja ho zavaram bud len v slanom naleve, alebo spolu s uhorkami, chyti taku chut ako uhorky, a teraz som vyskusala aj pridat do leca, vobec tam nie je citit patizon, a je ho viac , my sme lecovi.
0 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Našla som celkom dobre recepty, tu su:http://www.carli51.estranky.sk/clanky/recepty/zavaranie
2 0
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Etela Pozri príspevok
Z ˇMaďarska som si doniesla recept, ktorý je veľmi osvedčený a nenáročný na prácu.
Na jednu dávku treba:
4 litre vody
1 liter 10 % octu, alebo 1,2 litra 8 % octu
20 dg soli
50 dg cukru
toto prevariť a nechať vychladiť.
Potom pridať po pol lyžičke : čierne korenie, rasca, koriander, horčičné semienko, pár guličiek nového korenia a bobkový list. Podľa chuti sa môže pridať aj kôpor.
No a týmto nálevom zalievame rôznu zeleninu - uhorky, karfiol, baranie rohy, jablčkovú papriku, malé cibulky, papriku plnenú kapustou, mrkvičky, proste hocijakú zeleninu, aj napr. malé dyňky, alebo cukety,patizóny, ktoré už nedorastú - , ktorú nahádžeme umytú dú súdka, zaťažíme, aby zelenina bola v náleve a je to.
Podľa toho, aký máme súdok, tak robíme množstvo nálevu, ale pomer je takýto.
Je to super a nie je s tým veľa roboty.
Robila som tento recept presne podla navodu. Vysledok je vyborny, chutny, prijemne stiplavy. Len jedna vec ma udivila a neviem si s nou rady. Vsetky druhy zeleniny su fajn chrumkave, ale uhorky a cervene gulate feferonky sa akokeby "rozvarili", ostala len supka. Vie mi, prosim, niekto potadit, co som urobila zle?
0 0
peter261504 peter261504

peter261504 je offline (nepripojený) peter261504

ahojte, ja som uz zavaral takmer vsetko, a aj napriek tomu ze som chlap, mi to islo, az na jednu vynimku, a to ked som robil z jablk vyzivu, sice som ju uvaril vybornu, a myslim si ze som ju aj dostatocne dlho dinstoval, ale aj tak sa mi asi v polovici poharov urobila plesen, takze neviem ci som to len malo varil alebo aky tam bol problem, ak nieco viete, rad sa necham poucit.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

dievčence chcem sa spýtať, ma niekto recept na ovocie v rume – dozrievané ovocie (jahody, ríbezle, egreš, višne, marhule, broskyne) vrstvíme podľa toho ako ovocie dozrieva do širokého pohára, zasypávame cukrom a zalievame rumom ?
0 0
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
tina1 Pozri príspevok
dievčence chcem sa spýtať, ma niekto recept na ovocie v rume – dozrievané ovocie (jahody, ríbezle, egreš, višne, marhule, broskyne) vrstvíme podľa toho ako ovocie dozrieva do širokého pohára, zasypávame cukrom a zalievame rumom ?

Želám pekný deň.

Dozrievané ovocie (jahody, ríbezle, egreš, višne, marhule, broskyne) vrstvíme do širokého pohára, zasypávame cukrom a zalievame rumom. Dobre uzavrieme a dáme do chladu.

Višne v rume
1 kg višní, 500 cukru, 0,5 litra rumu.
Do pohára dáme vrstvu višní, zasypeme vrstvou cukru a zalejeme rumom. Takto striedame vrstvy višní a cukru, ktoré vždy zalejeme rumom. Pohár uzatvoríme a odložíme.
4 0
aninocka aninocka

aninocka je offline (nepripojený) aninocka

Tu je zopar receptov na zavaranie uhoriek, ceresne, calamada a ine http://www.akosatorobi.sk/videa/zavaranie
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

Kedze je cas visni, tento rok som vyskusala aj tento recept: http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=6650&order=1
Tiez som zavarila par poharkov so stipkou soli, kedze minuly rok som vyskusala tento sposob. Na kolacik je to vynikajuce. Su trocha kyslejsie, ale v spojeni so sladkym nemaju chybu
1 0
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

Aj ja pridam jeden osvedčeny recept,slivky vo víne.je to jednoduche,ide to 50%vody a 50%vína červeneho,nemusi byt značkové,stači čapované.Napr.ked sa vari sirup,s 2 l vody,tak 1l vína červeného,1 l vody. cukru podla toho ako kto dava.Ja davam na 1 l 30-40 dkg cukru.Raz som to vyskušala s tym vinom,odvtedy len tak zavaram,skuste je to fantasticke.Kto dava vodu do fliaš priamo bez sirupu,pol vina,pol vody.
2 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Takže moje lenivé recepty vyčítané pred mnohými rokmi v Burde.Robila som to snád zo všetkých kombinácií ovocia,ale najviac mi chutili marhule s višnami,alebo jahodami,ale može to byť naozaj čokoľvek.Zobrať ovocie,presladiť od oka,nechať postáť za občasného pomiešania.Ked ovocie pustí šťavu,prevariť asi 5 minut,aby som pravdu povedala,od oka podľa ovocia,a na záver pridať štamprlík primeranej pálenky.Vyjde z toho niečo,čo je hustejšie ako kompot ale redšie ako lekvár.Vhodné na poliatie pudingov,zmrzlín,palaciniek,alebo čohokoľvek.Dobru chuť.
3 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Zavarany mangold, chut o tyzden.

0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

mate aj daky dobry recept na LECO?
ja som este okrem jablkovej nutely nikdy nic nazavarala-na to je odbornik moja mama.mam od nej sice aj dake recepty na leco,ale mzno najdete este cosi ine,lepsie....na zaciatok,na skusku by som prijala recept tak na1kg rajcin.

zasadili sme si totiz 2 paradajky!!!!!,lebo ja to nejem.najprv som sa smiala,ze len dva kricky,dnes mi je vsak uz do placu... moj muz uz nevie co s nimi.uz ich nechce ani vidiet.
zabudla som pozriet sortu,ale su to väcsie rajcinky ako chery,ale mensie ako normalne.no a rodia a rastu nenormalne,su uz dlhe cez 2 metre,rozkonarene,uz neviem kam ich mam uväzovat.musela som ich pristrihnut.rodia ako blaznive,bez akejkolvek opatery,len ich obcas polejeme. a tak som sa rozhodla,ze ak ich bud.rok zozeniem,zasadime viac a urobime pretlak i leco vo velkom.
tento rok zatial len na skusku.
0 0
ilona ilona

ilona je offline (nepripojený) ilona

Ja robím lečo jednoducho,pokrájam paradajky,papriku,posolím,naložím do pohárov a sterilizujem 20 minút.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ilona Pozri príspevok
Ja robím lečo jednoducho,pokrájam paradajky,papriku,posolím,naložím do pohárov a sterilizujem 20 minút.
pomer surovin lubovolny?
ak ano,tak potom je to vazne super recept.dakujem.
toto je ale asi leco ,ktore treba potom pri priprave duist,vsak?

zaujima ma,ci ho mozem uz aj teraz preddusit a potom plnit do poharov a sterilizovat rovnako.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

ilona Pozri príspevok
Ja robím lečo jednoducho,pokrájam paradajky,papriku,posolím,naložím do pohárov a sterilizujem 20 minút.
súhlasím, len doložím, že cez noc nechám postáť vo vaničke, ono to pustí šťavu a na druhý deň dávam do pohárov a sterilizujem.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať