Zavrieť

Porady

zavaranie - recepty

Ahojte kuchtici, mate nejake OVERENE, ZARUCENE, VYSKUSANE recepty na zavaranie? Ak ano, prosim sup sem s nimi. Veeelka vdaka.
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

tweedle Pozri príspevok
môžem poprosiť recept tej pomazánky?
Páči sa,
2kg červenej papriky, 1kg paradajky, 5-6 feferóniek, 5-6 cibúľ, 6 strúčikov cesnaku, 1,5 kg bravčového pliecka
Všetky prísady zomelieme, pridíme 1/2 preosiateho deka, 1PL vegety, 2dcl. oleja a varíme hodinu. Horúcu zmes dáme po malých fľiaš a sterilizujeme asi 30 min.
5 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
Príkladne tie " alma papriky " tiež iba tých pár minútiek sterilizujem , aby sa viečko chytilo ...
Paprika potom tak chrústa pod zubami , že sa mi susedia chodia sťažovať na hluk ...
...viď ...
IMAG1287.jpg  
2 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
...viď ...
A plnil si ju alebo len takú holú bosú si dával, lebo tiež som už robila, ale len takú holú bosú.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tweety Pozri príspevok
A plnil si ju alebo len takú holú bosú si dával, lebo tiež som už robila, ale len takú holú bosú.
...u nás je to podelené ...
Manželka dáva do fľiaš , ja nemám " kvalifikáciu "...ona zasa nesterilizuje ...
Len také , postné sú .....dostať síce kúpiť aj plnené s kapustou ...no nám len čisté chutia...
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

buchač Pozri príspevok
...u nás je to podelené ...
Manželka dáva do fľiaš , ja nemám " kvalifikáciu "...ona zasa nesterilizuje ...
Len také , postné sú .....dostať síce kúpiť aj plnené s kapustou ...no nám len čisté chutia...
Aj tak še dá, na plnené chodíme ku naším južným susedom, tam sú aj čípoš.
Máte to podelené, mohol by si teda niekedy prísť pomôcť. My to tiež máme podelené, ja zaváram a polovičný konzumuje. Niekedy zabudne aj pochváliť.
Naposledy upravil Tweety : 19.09.12 at 13:22
0 0
asedma asedma

asedma je offline (nepripojený) asedma

Tweety Pozri príspevok
Páči sa,
2kg červenej papriky, 1kg paradajky, 5-6 feferóniek, 5-6 cibúľ, 6 strúčikov cesnaku, 1,5 kg bravčového pliecka
Všetky prísady zomelieme, pridíme 1/2 preosiateho deka, 1PL vegety, 2dcl. oleja a varíme hodinu. Horúcu zmes dáme po malých fľiaš a sterilizujeme asi 30 min.
..mohla som sem skor pozriet, bola by som pridala aj ja olej aj vegetu..

..prave som dokoncila podobnu natierku :

1kg bocika, 1kg papriky-kapie, 1kg rajcin, 3 cesnaky str., 3 velke cibule, 4 feferonky - zomelieme, pridame pol preosiateho deka a varime asi 1 hodinu - naplnit do poharkov a sterilizovat len tolko, aby chytili vicka
2 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

hnedoočka Pozri príspevok
ak chceš len samotné papričky, tak na zadnej strane Deka...Zelka, alebo čo používaš je návod i bez použitia cukru
prečo musíte do všetkého rypnúť konzervák? veď základ deka alebo zelka je kyselina benzoová alebo benzoan sodný čo je E- čko. pritom obyčajný ocot je najlepší konzervačný prostriedok ktorý pozná ľudstvo od nepamäti
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pavol54 Pozri príspevok
prečo musíte do všetkého rypnúť konzervák? veď základ deka alebo zelka je kyselina benzoová alebo benzoan sodný čo je E- čko. pritom obyčajný ocot je najlepší konzervačný prostriedok ktorý pozná ľudstvo od nepamäti
daj svoj nálev...lebo ja dávam ocot, cukor ,ale aj nakladač- bez neho si nejak neviem predstaviť chuť. Čo potom dávaš? soľ a horčičné semiačka?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

hnedoočka Pozri príspevok
daj svoj nálev...lebo ja dávam ocot, cukor ,ale aj nakladač- bez neho si nejak neviem predstaviť chuť. Čo potom dávaš? soľ a horčičné semiačka?
ocot, cukor, soľ, macerát(ale to je dosť drahá sranda cca 15 €/kg ale na 100 l nálevu sa dáva asi poldecák je to vlastne 96% lieh s výťažkom koriandra horčice a čo ja viem čo ešte) ale dajú sa použiť pre chuť tie isté koreniny čo obsahuje zelko. kôpor koriander sa dá vypestovať na záhradke horčičné semiačko kúpiť. musí byť vyvážená kyslá sladká a slaná chuť dáš málo je mdlé dáš veľa je tiež cítiť ako hovoril Werich vše priměřeně.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

buchač Pozri príspevok
...jedol som nie jeden druh chilly ...no ani jeden nebol nejak hrubostenný ( vezmem ako príklad tú hrubú kápiu ) ...
Nevraviac už o tom , že ako som spomenul ...šak radšej nech má jeden možnosť do niečoho zakúsnuť a nie s nejakou džabaninou sa babrať...
Príkladne tie " alma papriky " tiež iba tých pár minútiek sterilizujem , aby sa viečko chytilo ...alma papriky nechávam 15 minút-to vieš, zuby si treba šetriť.
Paprika potom tak chrústa pod zubami , že sa mi susedia chodia sťažovať na hluk ...

Keby mi paprika chrústala medzi zubami, tak si dolámem zuby. Ja už musím opatrne, na nové nemám. Preto nezabúdaj ani na nás, čo už máme nové zuby viac ako 25 rokov a už sú ozaj opotrebované a nerob si z nás srandu, niekedy sa inak nedá
TY niéééé .............by som si nedovolil ..............šak by si ma zbláznila a to ja neriskujem ....
Myslené všeobecne predsa ...
Každý má síce tú svoju kuchyňu , svoje chute , svoje recepty ...ja len za seba vravím ............môžem ???
Občas môžeš, ale nerýpaj do mojej kuchyne, dobre?
0 1
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
wagner Pozri príspevok
Občas môžeš, ale nerýpaj do mojej kuchyne, dobre?
Almu papriku aj ja mám radšej mäkšiu, ináč mi príde ako surová...ale proti gustu ....
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
evuš Pozri príspevok
..niektorí ma asi pošlú do "horúcich pekiel" - za ten sladkokyslý nálev, ale priložím sem recept i ja :

Štipľavé "Baranie rohy" vyčistím, naplním ošúpaným cesnakom striedavo so sušenými hrozienkami, vložím do pohárov, zalejem sladkokyslým nálevom, pre zjemnenie pridám asi lyžicu oleja /podľa veľkosti pohára/, sterilizujem... mňam... /podľa mňa, ale chutilo už veľmi veľa ľuďom.../
evuš, bála si sa , že ťa niekam pošleme a ja už práve podľa tvojho receptu sterilizujem plenené baranie rohy ale len dve fľaše na ochutnávku...ináč sú tak pokrútené, že som tam nevedela vopchať cesnak , zbytok bez plnenia ,ale fájne čípoš. neviem, čo mám toho roku s tým štipľavým ,ale u mňa ide na odbyt...aj uhorky.

takže díky za receptík!
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

hnedoočka Pozri príspevok
evuš, bála si sa , že ťa niekam pošleme a ja už práve podľa tvojho receptu sterilizujem plenené baranie rohy ale len dve fľaše na ochutnávku...ináč sú tak pokrútené, že som tam nevedela vopchať cesnak , zbytok bez plnenia ,ale fájne čípoš. neviem, čo mám toho roku s tým štipľavým ,ale u mňa ide na odbyt...aj uhorky.

takže díky za receptík!
Niet začo, a ak budú chutiť, budem len rada... a štipľavé ja teda môžem aj s manželom...svokra máva také štipľavé feferónky každý rok, že keď som raz dala pohár švagrovi, sestra mi ho na druhý deň vrátila /chýbala 1 paprička/ so slovami "ja si muža nedám otráviť"
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evuš Pozri príspevok
Niet začo, a ak budú chutiť, budem len rada... a štipľavé ja teda môžem aj s manželom...svokra máva také štipľavé feferónky každý rok, že keď som raz dala pohár švagrovi, sestra mi ho na druhý deň vrátila /chýbala 1 paprička/ so slovami "ja si muža nedám otráviť"
He ...u nás dávame aj do uhoriek feferónku ...

Keď švagor nemusí byť " otrávený " , ja sa hlásim ...

Nevraviac už o tom , že radšej štipľavú papriku ako ten peper ( mleté čierne korenie ) ...vždy je zdravšia - múdrejší vravia , že peper viac zaťažuje brušnú dutinu , môže ju poškodiť ..
0 0
evuš evuš

evuš je offline (nepripojený) evuš

..Juraj, aj ja si myslím, že feferónky sú zdravšie ako korenie... keby som mala adresu, pošlem aspoň na skúšku
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

evuš Pozri príspevok
..Juraj, aj ja si myslím, že feferónky sú zdravšie ako korenie... keby som mala adresu, pošlem aspoň na skúšku
dokonca pálivá paprika je vraj liečivá, ale nie som lekár, len z počutia
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
OCHUTNÁVKA CHILLI: (přeloženo z angličtiny)

Poznámky nezkušeného porotce jménem Frank z východního pobřeží:

Nedávno jsem byl poctěn pozváním k rozhodování na soutěži ve vaření chilli. Jeden z rozhodčích totiž onemocněl a já zrovna sháněl nějaký kšeft. Zbývající dva rozhodčí (rodilí Texasané) mě ujistili, že to chilli není tak ostré, jak se říká, a kromě toho mezi ochutnávkami se splachuje pivem, které dostanu v neomezeném množství zdarma.

Takže jsem nabídku přijal...

Následují opisy bodovacích lístků:

MIKOVA PÁLIVÁ OBLUDA
SUDÍ 1: Moc rajčat. Příjemně rychlý nástup.
SUDÍ 2: Jemná, osvěžující chuť rajčat. Nijak výrazně ostré
FRANK: Kurvafix, to by slouplo barvu ze silnice!!
Plameny uhasilo až druhé pivo. Doufám, že tohle bylo nejhorší, co mě mohlo potkat. Ti Texasani jsou fakt cvoci!

ARTURŮV PLAMEŇÁK
SUDÍ 1: Krásná kouřová vůně, jemná příchuť vepřového. Slaboučký nahořklý ocásek.
SUDÍ 2: Skvělá chuť domácí grilovací omáčky, mohlo by být více pepře
FRANK: Fakt nevim, co bych měl kromě bolesti cejtit...
Musel jsem odhánět lidi, co mi chtěli poskytnout masáž srdce, aby
radši běželi pro pivo. Když viděli můj obličej, narazili druhý sud.

FREDŮV "POŽÁR VE STÁJI"
SUDÍ 1: Perfektní požárnické chilli! Perfektně ostré, možná by to chtělo fazole.
SUDÍ 2: Chilli bez fazolí, mírná, příjemná chuť mořské soli, virtuózní práce s pepřem.
FRANK: Volejte chemiky, někdo sem vyklopil cisternu jaderného odpadu!
Nosní sliznice mě pálí jako bych šňupal kyselinu sírovou. Všichni už znají postup: pivo mi podávají řetězem, abych neuhořel. Barmanka mě praštila do zad, abych se neudusil; páteř mám teď před sebou na stole. Ze všeho toho piva už jsem taky na sračky.

BUBBOVA ČERNÁ MAGIE
SUDÍ 1: Omáčka s černými fazolemi, prakticky žádné koření. Slabota.
SUDÍ 2: Černé fazole s mírně nakyslou příchutí. Dalo by se to možná použít jako omáčka k dušené rybě, ale chilli to rozhodně není.
FRANK: Cítil jsem, že mám něco na jazyku, ale žádnou chuť - je možné, aby chuťové buňky na jazyku úplně odumřely?
Sally, barmanka, stála připravená za mnou s tácem tupláků; tahle 150ti kilová machna začíná vypadat docela žhavě.

LINDIN OSTRAŇOVAČ RTĚNKY A RTŮ
SUDÍ 1: Silné, masité chilli. Čerstvě umletý cayenský pepř, velmi ostré, bleskový nástup. Velice působivé.
SUDÍ 2: Chilli se sekaným hovězím masem, představoval bych si trošku víc rajčat. Cayenský pepř je skvělý nápad.
FRANK: Zvoní mi v uších, pot ze mě lije a nemůžu zaostřit oči. Uprdnul jsem si
a několik lidí za mnou museli odvézt na ARO. Soutěžící se urazila, když jsem utrousil, že mi ta její leptací pasta zřejmě způsobila trvalý poškození mozku. Sally mi musela zastavit krvácení z jazyka proudem piva z pípy přímo na jazyk. Asi mi upadnou rty a vypadají zuby. A nejvíc mě sere, že oba zdejší rozhodčí mají pořád kecy, abych přestal křičet. Nejradši bych ty vidláky nakopal do prdele.

VĚRČINA VEGETARIÁNSKÁ VARIACE
SUDÍ 1: Řídká, ale velmi chutná vegetariánská omáčička. Perfektně vyvážený poměr koření a pepře.
SUDÍ 2: Zatím nejlepší. Agresivní směs pepře, papriček, cibule a česneku.Špička.
FRANK: Moje střeva jsou v jednom ohni. Když jsem si uprdnul, posral jsem se,
a mám strach, že se to prožere židlí. Nikdo už za mnou nepostává kromě Sally. Musí být ještě větší magor, než jsem si myslel. Necítím držku a prdel si budu muset rok utírat sněhem.

SUSANNINA STRAŠLIVÁ ŠÍLENOST
SUDÍ 1: Středně ostré chilli, příliš mnoho nakládaných papriček z konzervy.
SUDÍ 2: Chutná to jako by tam kuchařka tu pixlu pepře zvrhla na poslední chvíli. Musím vyjádřit své obavy o Franka; vypadá, jako by
nebyl zcela ve své kůži a neustále sprostě kleje.
FRANK: Kdybych si v držce odpálil granát, vůbec bych to necítil. Na jedno oko nevidím, slyším jenom příšerně hlasitý hukot. Celé břicho jsem si upatlal, když jsem se lžící místo do pusy trefil do oka. Kalhoty mám plný sraček žhavých jak láva. Aspoň doktoři při pitvě pochopí, na co jsem chcípnul. Přestávám dýchat; strašlivě to pálí. Stejně všechen kyslík shoří, než mi dojde do plic... Když se budu potřebovat nadechnout, budu vzduch nasávat tou dírou, kterou se mi žaludek proleptal ven.

JIMOVO SVÁTEČNÍ CHILLI
SUDÍ 1: To nejlepší na konec! Perfektní kombinace chilli, bezpečná pro všechny včetně dětí, nijak přehnaně ostrá, přesto příjemně prokrví.
SUDÍ 2: Zlatý hřeb soutěže, perfektně vyvážená chuť. Ani ostrá, ani příliš jemná. Bohužel jsme o většinu přišli, když Frank omdlel a celý hrnec na sebe strhnul. Nevím, jestli to přežije, chudáček. Čím je to na tom severovýchodě krmí??? Jak by asi dopadl, kdyby někdo uvařil něco fakt ostrého?
FRANK: …!
0 0
hnedoočka hnedoočka

hnedoočka je offline (nepripojený) hnedoočka

snažím sa brať prácu zodpovedne,ale ináč som veselá kopa ...viac
pavol54 Pozri príspevok
dokonca pálivá paprika je vraj liečivá, ale nie som lekár, len z počutia
je , ale všetko treba s mierou. Príliš pikantná nie je už zdravá....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
hnedoočka Pozri príspevok
je , ale všetko treba s mierou. Príliš pikantná nie je už zdravá....
..jednoznačne .....


Samovražda rakovinových buniek kapsaicínom?

Autor menovanej štúdie Dr. Timothy Bates, medzinárodne uznávaný výskumník v oblasti mitochondrií a boji proti rakovine: „Je to veľmi vzrušujúce bádanie, ktoré nám poskytuje dôkazy, prečo sú ľudia v Mexiku alebo v Indii menej ohrozovaní rakovinou, než inde na svete“.
... a ďalej
http://www.paprika-proti-rakovine.eu/page2.html

....a aj preto som tlačil do hlavy kvantá chilly............ale aj mi to chutí ....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ved to je stara znama vec-chilli papricky obsahuju kapsaicin,ktori je v boji proti nadorom velmi ososzny.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať