Zavrieť

Porady

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Pekný deň všetkých ochranuchtivým.

Má tu niekto už zaregistrovanú firmu? Má niekto poverenú osobu? Zjednodušene má v tom niekto jasno? Lebo ja nie. Otázka: Čo všetko ste uviedli do formulára k bodu 41? Aký ste si tam zvolili postup?
PS: Ak má niekto nieaké vzory na vyplnenie a ak bude taký zlatý mohol by ich sem aj prilepiť,tak nech ich prilepý. Myslím že všetcia mu budeme za to vďačný.
No nebudem sa tu ďalej rozpisovať, priliepajte...poskytujte všetky možné údaje.
Pekný dníček všetkým... cmuuuuk.
PS: Od stredy má byť zima... : (
Usporiadat
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Hlinkovx
Registrácia bola nutná /viac či menej/ pred novelizáciou zákona podľa toho, čo si vtedy napísala do FORMULÁRA...a či úrad rozhodol, či ťa bude, alebo nebude registrovať...- kto to stihol...má pokoj...už iba keby prišlo k zmenám tak tie nahlási...
keďže prišli na to...že to bolo tak trochu komplikované, prišli s novelizáciou, ktorá mala zjednodušiť postup...a to tým, že ak má niekto viac ako 5 zamestancov, poverí ZODPOVEDNÚ OSOBU.../ svojím spôsobom to trošku uľahčilo niektorým firmám , niektorým to už neurobilo nič, a niektorým skomplikovalo život/

ale ako sa hovorí..nikdy nie je neskoro....takže treba tam poslať to tlačivo čo najskôr..a hotovo
Tak sa mi zdá, že páni poslanci niektoré zákony robia preto, aby sme mali čo robiť a aby sme sa mali prečo trápiť. Keby ich aspoň robili zrozumiteľne. Joooj, už zasa nadávam...dúfam, že to všetci zvládneme
0 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Teraz som sa dočítala v zákone, že zodpovedná osoba musí byť prihlásená do 30. júna 2005, takže ak už podnikateľ podniká, nič tým nepokazí, ak zodpovednú osobu prihlási až teraz.

A ak mal niekto pochybnosti, či zodpovedná osoba má absolvovať školenie, tak sa v §55 ods. 2 píše, že prevádzkovateľ doloží potvrdenie alebo vyhlásenie o tom, že zodpovedná osoba bola ODBORNE VYŠKOLENÁ.

Na porade som našla tlačivo: formulár o poverení zodpovednej osoby. Chcela by som len vedieť, či ho takto môžem vytlačiť, vypísať a poslať. Ide mi o to, či musí mať nejakú predpísanú formu. Teraz nehovorím o údajoch. Lebo keď ho takto vytlačím, štátny znak bude čierno - biely. Prikladám ho ako prílohu.
Naposledy upravil Janka6685 : 24.05.05 at 14:05
1 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
O.K., už som to tlačivo našla na stránke http://www.dataprotection.gov.sk/bu...hp3?page_id=565 takže musí byť správne, len dúfam, že bude stačiť čierna tlač. Len teraz neviem, aký mám dať dátum začiatku platnosti písomného poverenia. Mám tam dať dátum, kedy to budem posielať?

Ja viem, že sa tu pýtam na veľa vecí, ale začína mi z toho všetkého trochu šibať.
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

Janka6685
O.K., už som to tlačivo našla na stránke http://www.dataprotection.gov.sk/bu...hp3?page_id=565 takže musí byť správne, len dúfam, že bude stačiť čierna tlač. Len teraz neviem, aký mám dať dátum začiatku platnosti písomného poverenia. Mám tam dať dátum, kedy to budem posielať?

Ja viem, že sa tu pýtam na veľa vecí, ale začína mi z toho všetkého trochu šibať.
Tak na tým som už špekulovala aj ja. Ale v zákone je,že "prevádzkovateľ,kt. písomne poveril -bla-bla-bla- zodpovednú osobu, je povinný o tom písomne informovať (to je to tlačivo úradu) bez zbytočného odkladu, najneskôr do 30 dní odo dňa poverenia doporučenou zásielkou...." No a zároveň to musíme mať vybavené do 30.6. Takže ten dátum tam nejaký skorší, alebo neskorší než 30.6. byť nemôže. Aspoň ja si tak myslím.
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

Janka6685
O.K., už som to tlačivo našla na stránke http://www.dataprotection.gov.sk/bu...hp3?page_id=565 takže musí byť správne, len dúfam, že bude stačiť čierna tlač. Len teraz neviem, aký mám dať dátum začiatku platnosti písomného poverenia. Mám tam dať dátum, kedy to budem posielať?

Ja viem, že sa tu pýtam na veľa vecí, ale začína mi z toho všetkého trochu šibať.
Tak nad tým som špekulovala už aj ja. V zákone je, že "prevádzkovateľ,kt. písomne poveril blablabla zodp.osobu blablabla musí písomne informovať úrad (to je to tlačivo) blabla do 30 dní odo dňa poverenia...."(§19odst.5), no a musíme to stihnúť do 30.6.. Takže skorší dátum- len o 30 dní od poverenia a najneskorší 30.6. Si tak myslím
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

Nejako sa mi to tu namnožilo, ale veď počítajte si
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
My sme firma - SZČO, máme 15 zamestnancov.


Šéf ma poveril dohľadom nad údajmi. Robím všetko, som sekretárka, ekonómka, mzdárka, no proste dievčatko pre všetko. Nesťažujem sa, len konštatujem.

Určite mi bude stačiť čestné prehlásenie o tom, že som sa samovyškolila?

Nemôžem sa dovolať na UOOÚ!!!

Na nejaké školenie nemám čas ísť.

Ďakujem
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

ZuzanaP
My sme firma - SZČO, máme 15 zamestnancov.


Šéf ma poveril dohľadom nad údajmi. Robím všetko, som sekretárka, ekonómka, mzdárka, no proste dievčatko pre všetko. Nesťažujem sa, len konštatujem.

Určite mi bude stačiť čestné prehlásenie o tom, že som sa samovyškolila?

Nemôžem sa dovolať na UOOÚ!!!

Na nejaké školenie nemám čas ísť.

Ďakujem
Som na tom asi ako ty, s tým rozdielom, že som bola na školení. A tam nám ten milý pán povedal, že by nám stačilo aj samovyškolenie (resp. stačí to tomu úradu), len že ten zákon musíme ovládať. (tým ale nechcem povedať, že na poldňovom školení mi to naliali do hlavičky)
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

A ešte som zabudla v Trnave bude 17.6. školenie, kto by mal záujem pošlem konkrétnosti na ss aby som tu nerobila reklamu
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Nie som si istá s tým samovyškolením .
1.Včera hovorili u nás na školení , že je potrebný certifikát
2.Moja známa má tom Úrade neter, ktorá jednak chodí školiť a jednak chodí na kontroly a tá jej povedala to isté - je potrebný papier.

Tak neviem - vyberte si.
0 0
emily100 emily100

emily100 je offline (nepripojený) emily100

Ahoj! Na tom školení som bola nie som o nič múdrejšia akorát mám Osvedčenie.Hoci som školená aj tak nechápem či ja ako SZČO robím mzdy pre iné fy. - na základe zmluvy ( prilepím tam ešte dodatok o OOÚ ) musím mať vyprac. Bezpečnostný prjekt, alebo Smernicu ja, alebo ta firma pre ktorú spracuvávam mzdy ?
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

emily100
Ahoj! Na tom školení som bola nie som o nič múdrejšia akorát mám Osvedčenie.Hoci som školená aj tak nechápem či ja ako SZČO robím mzdy pre iné fy. - na základe zmluvy ( prilepím tam ešte dodatok o OOÚ ) musím mať vyprac. Bezpečnostný prjekt, alebo Smernicu ja, alebo ta firma pre ktorú spracuvávam mzdy ?
emily, Ty by si mala byť písomne poverená prevádzkovateľom firmy pre ktorú spracovávaš mzdy. Pretože pri "výrobe" výplat prichádzaš do styku s týmito údajmi. Preto prevázkovateľ v písomnom poverení by mal vymedziť čo spracovávaš, prečo to spracovávaš, ako mu to odovzdávaš, a ako sa budeš k týmto údajom správať /mlčať, nezverejňovať atď.../kam sa to posiela napr. zdr. poisťovne, sos. poisťovňa...
Asi toľko
Pekný večer...
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

DanielaSĽ
S tým samovyškolením by som si nebola celkom istá.
1. Včera o tom hovorili u nás na školení - papier - certifikát treba
2. Mojej známej neter pracuje na dotyčnom úrade - chodí na kontroly aj školí - a tiež povedala, že je papier potrebný.
Tak neviem - vyberte si.
Tak potom si tí školitelia robia každý podľa svojho a každý si to vykladá inak.
0 0
Anonymka Anonymka

Anonymka je offline (nepripojený) Anonymka

som baba, ktorá je mladá - už skúsenejšia, ktorá miluje život, zábavu a svoju prácu ...viac
ZuzanaP
My sme firma - SZČO, máme 15 zamestnancov.


Šéf ma poveril dohľadom nad údajmi. Robím všetko, som sekretárka, ekonómka, mzdárka, no proste dievčatko pre všetko. Nesťažujem sa, len konštatujem.

Určite mi bude stačiť čestné prehlásenie o tom, že som sa samovyškolila?

Nemôžem sa dovolať na UOOÚ!!!

Na nejaké školenie nemám čas ísť.

Ďakujem
Je to v pohode. Mne aj povedal, aj napísal pán Michlík z UOOU, že stačí samovyškolenie. Napísal toto:

"
kedze mate 19 zamestnancov, ste povinni nam nahlasit zodpovednu
osobu poverenu dohladom nad ochranou osobnych udajov.

Potom uz nemusite registrovat inf. systemy spadajuce
pod § 25 zakona c. 428/2002 Zz v zneni neskorsich predpisov.

Okrem statutara a jeho zastupcu to moze byt hocikto.
Musi absolvovat skolenie o problematike zakona
o ochrane osobnych udajov, to skolenie moze byt
aj interne, teda kludne i firemny pravnik.

S pozdravom Michlik, Urad na ochranu osobnych udajov"


Takže som sa pustila do študovania zákona. Len s tým bezpečnostným projektom is neviem rady.



0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
DanielaSĽ
S tým samovyškolením by som si nebola celkom istá.
Dani..
samovyškolenie úplne postačuje./a aj forma vyškolenie od majiteľa firmy/ ...
/mne to tak bolo vysvetlené....a spolieham sa na to....a ani zákon neukladá, povinnosť navštíviť kurz/
nikto mi nemôže rozkázať, aby som išla na školenia, kde mi len prečítajú zákon...
0 0
tkt tkt

tkt je offline (nepripojený) tkt

DanielaSĽ
S tým samovyškolením by som si nebola celkom istá.
1. Včera o tom hovorili u nás na školení - papier - certifikát treba
2. Mojej známej neter pracuje na dotyčnom úrade - chodí na kontroly aj školí - a tiež povedala, že je papier potrebný.
Tak neviem - vyberte si.
DanielaSĽ v druhej téme o OOÚ si písala, že si naškolení dostala vzor bezpečnostného projektu. Nemôžeš ho sem prilepiť? Ďakujem
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Anonymka, s tym bezpecnostnym projektom si veru ani ja neviem rady, nie je tu niekto kto by nam to nazorne ukazal??? Myslim, ze by sme to rychlejsie pochopili, viem ze to je u kazdej firmy ine,ale aspon ako to ma vyzerat. Pekny den prajem :p
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Aj ja sa pripájam. Tiež si neviem poradiť s bezpeč. projektom!! Nejaké tie body som si tu našla, ale neviem sa do toho akosi pustiť. Ak ho niekto má vypracovaný, prosím prilepte ho sem!! Ďakujem
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
http://www.porada.sk/showthread.php?p=82948
tu je prilepený ten bezp. projekt, ktorý poskytla DANIELA SĽ
1 0
Janka6685 Janka6685

Janka6685 je offline (nepripojený) Janka6685

mladá začínajúca podnikateľka - účtovníčka, mzdárka, ktorá potrebuje poradiť a ak to bude možné, rada poradím aj ja ...viac
Neviem neviem či stačí samovyškolenie. Ak je to tak, tak by som bola rada, lebo sa mi tam vôbec nechce, ale v zákone je napísané, že musíme mať doklad o vyškolení. A taký doklad nám dajú po ukončení školenia. Najskôr som bola presvedčená, že nemusím ísť na školenie, potom že musím...a teraz fakt neviem. Ale keď v zákone sa píše o potvrdení...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať