Zavrieť

Porady

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Pekný deň všetkých ochranuchtivým.

Má tu niekto už zaregistrovanú firmu? Má niekto poverenú osobu? Zjednodušene má v tom niekto jasno? Lebo ja nie. Otázka: Čo všetko ste uviedli do formulára k bodu 41? Aký ste si tam zvolili postup?
PS: Ak má niekto nieaké vzory na vyplnenie a ak bude taký zlatý mohol by ich sem aj prilepiť,tak nech ich prilepý. Myslím že všetcia mu budeme za to vďačný.
No nebudem sa tu ďalej rozpisovať, priliepajte...poskytujte všetky možné údaje.
Pekný dníček všetkým... cmuuuuk.
PS: Od stredy má byť zima... : (
Usporiadat
kacena kacena

kacena je offline (nepripojený) kacena

som aká som ....
Začala som podnikať a mám zamestnaných 2 zamestnancov na riadnu pracovnú zmluvu a jedného dohodára. Som povinná nahlásiť osobu poverenú na ochranu osobných údajov , alebo to až v prípade že budem mať viac ako 5 zamestnancov ? Kde sa o tom dočítam niečo viac ?
Ďakujem.Kacena
0 0
EPk EPk

EPk je offline (nepripojený) EPk

kacena
Začala som podnikať a mám zamestnaných 2 zamestnancov na riadnu pracovnú zmluvu a jedného dohodára. Som povinná nahlásiť osobu poverenú na ochranu osobných údajov , alebo to až v prípade že budem mať viac ako 5 zamestnancov ? Kde sa o tom dočítam niečo viac ?
Ďakujem.Kacena
Pozri prispevok 118
0 0
tinusa tinusa

tinusa je offline (nepripojený) tinusa

prijemny den, vospolok..
kacena..nie, nemas povinnost podla §19 ods. 2 nahlásiť zodpovednú osobu na úrad na ochranu osobných údajov... ale potom si zaroven pozri aj § 19 ods. 9 a §25 zákona na ochranu osobných údajov, ci niektrorý z info_systemov, ktoré máte vo firme nepodliehaju registracii.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Prosím mohli by ste mi poradit. Firma s.r.o. má len jedného zamestnanca. Nemá žiadnu poverenú osobu a ešte sa nezaregistrovala na Úrade o ochrane os. údajov. Je to naozaj nutné? Nestačí ak ten zamestnanec podpíše papier, že súhlasí so spracovaním osobných údajov v zmysle zákona. Ďakujem
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Nikto mi neporadí?
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

jojko19
Nikto mi neporadí?
Veľmi sa do tohto nevyznám, ale myslím že tu bolo písané o tom, že poverenú osobu a ostatné veci s tým súvisiace treba mať, keď firma zamestnáva 5 a viac zamestnancov.
Ešte doplním, áno, stačí keď zamestnanec podpíše papier, že súhlasí so spracovaním osobných údajov. V niektorej téme možno nájdeš aj formulár. Skús si dať niečo vyhľadať.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

jojko19, nič v zlom, ale skús najprv trošku aj hľadať odpoveď na svoju otázku, ako Ti radí Janka. Napr. ochrana osobných. Odpoveď na svoju otázku nájdeš v mnohých témach, na ktoré som Ťa nasmerovala.
0 0
jojko19 jojko19

jojko19 je offline (nepripojený) jojko19

Ďakujem Vám za odpovede. Keď ja na hľadanie nemám čas. Formulár mám. A čítal som aj zákon. Chcel som zistiť, či je niekto taký, kto nie je zaregistrovaný. V jednom článku sa písalo, že sa firma nemusí zaregistrovať ak pošle poverenie zodpovednej osoby. Táto firma však poverenú osobu nemá. Ale zo zákona som pochopil, že zaregistrovať by sa mala každá firma, ktorá zamestnáva zamestnancov.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

kto by mal záujem: http://www.porada.sk/calendar.php?do...2006-11-29&c=4
0 0
AndreaB AndreaB

AndreaB je offline (nepripojený) AndreaB

zdravím všetkých, mám možno takú blbú otázku - máte už niekto skúsenosti s kontrolou z úradu na ochranu OU? Zaujímalo by ma čo všetko kontrolujú, či kontrolu hlásia dopredu alebo prídu len tak neohlásení a či pri zistení nedostatkov hneď naparia pokuty alebo len stanovia nejaké opatrenia na odstránenia nedostatkov? Mám z toho dosť nervy pretože ešte stále nemám v kope všetky smernice... Ďakujem za odpoveď!!!
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Vie mi niekto poradiť?
Mám firmu, ktorá má ustanovenú zodpovednú osobu na ochranu osobných údajov, lebo okruh dotknutých osôb bol v danej firme viac ako 5 osôb. Po danom čase ten počet klesol na 1 osobu. Mám povinnosť tú zodpovednú osobu odhlásiť alebo to kľudne nechám tak ako je, a ak firma skončí svoju činnosť potom to celé odhlásim?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
S odvolaním sa na §§ 26,28 zákona o ochrane os. údajov si povinný hlásiť do 15 dní každú zmenu,ktorá nastane v priebehu spracovania os.údajov.
Pri skončení povinností vyplývajúcej z menovaného zákona si povinný riadiť sa týmito §§.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Pasyd
Vie mi niekto poradiť?
Mám firmu, ktorá má ustanovenú zodpovednú osobu na ochranu osobných údajov, lebo okruh dotknutých osôb bol v danej firme viac ako 5 osôb. Po danom čase ten počet klesol na 1 osobu. Mám povinnosť tú zodpovednú osobu odhlásiť alebo to kľudne nechám tak ako je, a ak firma skončí svoju činnosť potom to celé odhlásim?
Aj v našej firme klesol okruh dotknutých osôb, teraz ich je 5. Môže mi niekto poradiť, ako a na akom tlačive mám oznámiť zmenu?
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Melnick
S odvolaním sa na §§ 26,28 zákona o ochrane os. údajov si povinný hlásiť do 15 dní každú zmenu,ktorá nastane v priebehu spracovania os.údajov.
Pri skončení povinností vyplývajúcej z menovaného zákona si povinný riadiť sa týmito §§.
Vieš aj aké sú za nesplnenie tejto povinnosti sankcie a ako to mám spávne oznámiť, existuje na to nejaký formulár?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Pozri sem
http://www.dataprotection.gov.sk/bux...hp?page_id=141
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Veľmi pekne ďakujem.
0 0
Pasyd Pasyd

Pasyd je offline (nepripojený) Pasyd

Na tej stránke buď nevidím, ale nenašla som formulár na odhlásenie zodpovednej osoby
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Druhý zvrchu,len musíš krížikom vyznačiť kvoli čomu píšeš formulár. Ja to tam vidím.
0 0
nina26 nina26

nina26 je offline (nepripojený) nina26

Prosím o potvrdenie, ak s.r.o s 2 konateľmi spracováva údaje o firmách na základe nimi vyplneného formulára a tieto prezentuje cez internetovú stránku je povinný sa zaregistrovať na OOU ? Citujem Chobota: Aj tak si myslím, že živnostník je právnická osoba a na neho sa ochranan os. údajov nevzťahuje. Aké ich údaje vlastne spracúvaš? Je to meno (teda zároveň názov firmy) adresa (sídlo podnikania) možno telefón, číslo účtu IČO a DIČ. Všetko to sa týka živnostníka ako podnikateľa, nie ako fyzickej osoby, hoci mnohé údaje sú totožné.Koniec cit. Budú tam uverejnené len údaje, ktoré sa nachádzajú aj na Obchodnom reg. na internete. Nie rodné číslo.
S.r.o bude spracovávať účtovníctvo externá učtovníčka, treba aby mala firma podpísané s ňou vyhlásenie o OOU ? Ďakujem.
0 0
nina26 nina26

nina26 je offline (nepripojený) nina26

Prosím o potvrdenie, ak s.r.o. s dvoma konateľmi prezentuje firmy cez internetovú stránku, je povinná požiadať o registráciu OOU? Citujem Chobota Aj tak si myslím, že živnostník je právnická osoba a na neho sa ochranan os. údajov nevzťahuje. Aké ich údaje vlastne spracúvaš? Je to meno (teda zároveň názov firmy) adresa (sídlo podnikania) možno telefón, číslo účtu IČO a DIČ. Všetko to sa týka živnostníka ako podnikateľa, nie ako fyzickej osoby, hoci mnohé údaje sú totožné.Koniec cit.
Tiež si myslím, že tam budú zverejnené len údaje, ktoré sú na internete aj v obchodnom reg. a nie napr. rodné číslo.
Účtovníctvo bude spracovavať externá účtovníčka, treba aby táto s.r.o mala s účtovníčkou podpísané vyhlásenie o OOU? Čítam všetky príspevky a zákon o OOU nie je mi to jasné. Ďakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať