Zavrieť

Porady

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Pekný deň všetkých ochranuchtivým.

Má tu niekto už zaregistrovanú firmu? Má niekto poverenú osobu? Zjednodušene má v tom niekto jasno? Lebo ja nie. Otázka: Čo všetko ste uviedli do formulára k bodu 41? Aký ste si tam zvolili postup?
PS: Ak má niekto nieaké vzory na vyplnenie a ak bude taký zlatý mohol by ich sem aj prilepiť,tak nech ich prilepý. Myslím že všetcia mu budeme za to vďačný.
No nebudem sa tu ďalej rozpisovať, priliepajte...poskytujte všetky možné údaje.
Pekný dníček všetkým... cmuuuuk.
PS: Od stredy má byť zima... : (
Usporiadat
tinusa tinusa

tinusa je offline (nepripojený) tinusa

sulko Pozri príspevok
no ale mne prisla ziadost aj s osobnymi udajmi, pracovne miesto volne nie je(nebolo ani ziadne vyberove konanie), prakticky je ta ziadost bezpredmetna, cize nejaky suhlas spouzitim os. udajov je tiez bezpredmetny-co je najlepsie urobit?? zoskartovat?? rad by som aj pisomne odpovedal dotycnej osobe, ale pri tychto hlupych predpisoch sa aj clovek boji ci z toho daco nebude mat
Sulko, rozhodne by som to nezoskartovala. Nikdy nevieme, kto je na druhej stane a o čo mu vlastne ide a aké problémy by z toho mohli byť. Problém je teraz v tom, že vy ste tie osobné údaje už vlastne spracovali tým, že ste žiadosť posúdili a záver je, že pre neho pracovné miesto nie je. Asi by som na vašom mieste urobila "krok späť" a tvárila sa, že žiadosť spracovaná ešte nebola. Zbalila to všetko do obálky, priložila tlačivo súhlasu a počkala si na ten písomný súhlas. Ak by mi to všetko znova prišlo, spolu s podpísaným súhlasom k spracúvaniu.. potom by som mu písomne oznámila, že pracovné miesto nie je, že mu ďakujem a cením si jeho záujem, ale jeho osobné dokumenty mu vraciam späť. Chápem, že je to možno prehnane opatrné, ale skúsenosti nepustia.
0 0
sulko sulko

sulko je offline (nepripojený) sulko

to snad nie??? no ty kokso tak to je sila... ako by asi malo vyzerat to potvrdenie ze suhlasi so spracovanim os. udajov??? skus prosim ta nejaky strucny koncept

vdaka!!!!!!
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Keď si otvoríš napr. na profesii ponuku pracovných miest, tak každá slušná firma na konci prezentácie požiada záujemcu, aby do žiadosti napísal súhlas so spracovaním osobných údajov v súlade so zákonom. Opíš si to a súhlas máš hotový. Nemusíš špekulovať.
0 0
tinusa tinusa

tinusa je offline (nepripojený) tinusa

sulko, ak formulár k súhlasu stále potrebuješ, tak ak chceš, ozvi sa "mimo okna".. prajem pekný deň..
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Ahojte, chcela by som sa spýtať na nasledovný prípad. Kolegyňa účtovníčka bola nahlásená na Úrade na ochranu osobných údajov ako zodpovedná osoba. V roku 2006 však odišla na materskú, tak sa vyplnil formulár (oznámenie....) na nahlásenie zodpovednej osoby s mojím menom, kolegyňa (ktorá šla na materskú) sa však nijako neodhlasovala. Znamená to, že sme na úrade zaregistrované obe alebo len ja?

A ešte jedna otázka... Keď sa zodpovednou osobou stáva opäť moja kolegyňa, ktorá sa vrátila z materskej, akým spôsobom ju zahlásiť znovu?

Vie mi niekto poradiť?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maryann Pozri príspevok
Ahojte, chcela by som sa spýtať na nasledovný prípad. Kolegyňa účtovníčka bola nahlásená na Úrade na ochranu osobných údajov ako zodpovedná osoba. V roku 2006 však odišla na materskú, tak sa vyplnil formulár (oznámenie....) na nahlásenie zodpovednej osoby s mojím menom, kolegyňa (ktorá šla na materskú) sa však nijako neodhlasovala. Znamená to, že sme na úrade zaregistrované obe alebo len ja?

A ešte jedna otázka... Keď sa zodpovednou osobou stáva opäť moja kolegyňa, ktorá sa vrátila z materskej, akým spôsobom ju zahlásiť znovu?

Vie mi niekto poradiť?
Pre úrad je podstatné, kto je nahlásený ako posledný - tá osoba je v zmysle zákona zodpovedná za dohľad. Pôvodná osoba sa neodhlasuje, nahlásením nového človeka automaticky sa mení zodpovedná osoba.
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Ďakujem za pomoc

Ešte by som sa chcela spýtať, či môže zodpovedná osoba poveriť spracovaním údajov viacero osôb? Je to nejako obmedzené?
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

maryann Pozri príspevok
Ďakujem za pomoc

Ešte by som sa chcela spýtať, či môže zodpovedná osoba poveriť spracovaním údajov viacero osôb? Je to nejako obmedzené?
Nepochopil som otázku. Zodpovedná osoba nepoveruje nikoho spracovaním, tá dohliada nad dodržiavaní zákona.

Prevádzkovateľ poveruje Oprávnené osoby na spracovanie. Oprávnenou osobou je osoba, ktorá má alebo môže mať prístup k osobným údajom. Oprávnenou osobou môže byť jeden človek vo firme, ale aj všetci zamestnanci.

Takže čo si sa chcela spýtať?
0 0
maryann maryann

maryann je offline (nepripojený) maryann

Zle som to napísala, ale pochopené to bolo správne
Vďaka Chobot
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
info: http://www.dataprotection.gov.sk/bux...hp?page_id=105
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Zamestnávateľ zamestnáva od 1.4.2010 5 zamestnancov. Čo všetko musí splniť ohľadne ochrany osobných údajov? Na Úrade na ochranu osobných údajov zašle "oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov". Keďže mzdy sa spracúvajú na PC, tak musí zaslať aj "Formulár evidencie informačného systému"? Čo sa do tohoto formulára píše? Vytlačila som si vyplnený vzor zo stránky úradu a v účele spracúvania osobných údajov je uvedené: evidencia klientov; obchodní partneri - prehľad činnosti, kontakty, adresy; zoznam členov. Firma má tiež zákazníkov - aj súkromné FO, tak tam napíšem: obchodní partneri - kontakty, adresy + zamestnanci? Do identifikačného označenia informačného systému napíšem názov programov pre účtovníctvo a mzdy? Čo ďalšie ešte musí firma spraviť - vypracovať nejaké bezpečnostné projekty atď.?
Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale fakt nemám čas čítať 115 stránkové príspevky, takže vás prosím o konkrétne rady, nie typu: tu v tejto téme to bolo rozobrané.
Naposledy upravil Llívia : 20.04.10 at 10:01
1 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Llívia Pozri príspevok
Zamestnávateľ zamestnáva od 1.4.2010 5 zamestnancov. Čo všetko musí splniť ohľadne ochrany osobných údajov? Na Úrade na ochranu osobných údajov zašle "oznámenie prevádzkovateľa o poverení zodpovednej osoby výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov". Keďže mzdy sa spracúvajú na PC, tak musí zaslať aj "Formulár evidencie informačného systému"? Čo sa do tohoto formulára píše? Vytlačila som si vyplnený vzor zo stránky úradu a v účele spracúvania osobných údajov je uvedené: evidencia klientov; obchodní partneri - prehľad činnosti, kontakty, adresy; zoznam členov. Firma má tiež zákazníkov - aj súkromné FO, tak tam napíšem: obchodní partneri - kontakty, adresy + zamestnanci? Do identifikačného označenia informačného systému napíšem názov programov pre účtovníctvo a mzdy? Čo ďalšie ešte musí firma spraviť - vypracovať nejaké bezpečnostné projekty atď.?
Viem, že to tu už bolo rozoberané, ale fakt nemám čas čítať 115 stránkové príspevky, takže vás prosím o konkrétne rady, nie typu: tu v tejto téme to bolo rozobrané.
Stačí zaslať len to oznámenie o poverení zodpovednej osoby?
0 0
Ardika Ardika

Ardika je offline (nepripojený) Ardika

Zdravím, mám jednu otázočku. V našej firme osobné údaje spracováva účtovníčka, ktorá bola preškolená o ochrane osobných údajov ešte v minulej práci a osvedčenie o absolvovaní školenia nechala u minulého zamestnávateľa a teraz o tom nemá žiaden doklad. Chcela by som jej len dať podpísať prehlásenie, že absolvovala samoškolenie a má preštudovaný zákon. Avšak ju musím nahlásiť úradu. Nebude vadiť, že ju nahlásim pár mesiacov po začatí práce, resp. môžeme ju menovať aj spätne? Predtým nikto iný menovaný nebol.
Ďakujem
Naposledy upravil Ardika : 11.05.10 at 13:04
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Ardika Pozri príspevok
Zdravím, mám jednu otázočku. V našej firme osobné údaje spracováva účtovníčka, ktorá bola preškolená o ochrane osobných údajov ešte v minulej práci a osvedčenie o absolvovaní školenia nechala u minulého zamestnávateľa a teraz o tom nemá žiaden doklad. Chcela by som jej len dať podpísať prehlásenie, že absolvovala samoškolenie a má preštudovaný zákon. Avšak ju musím nahlásiť úradu. Nebude vadiť, že ju nahlásim pár mesiacov po začatí práce, resp. môžeme ju menovať aj spätne? Predtým nikto iný menovaný nebol.
Ďakujem
Na tlačive nahlásenia je kolonka Dátum začiatku platnosti písomného poverenia, takže môžeš aj spätne. Podľa zákona si povinná nahlásiť zodpovednú osobu do 30 dní od poverenia. Takže nahlás max. 1 mesiac spätne, inak sa vystavuješ riziku pokuty. To, že doteraz nebola žiadna osoba nahlásená si možno ani nevšimnú, ale ak nahlásiš že napr. pred 6 mesiacmi bola poverená osoba, tak to si všimnú hneď.
2 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Dobrý deň prajem, ako tu čítam tie príspevky, tak som ten zákon pochopila tak, že nad 5 zamestnancov musím nahlásiť úradu zodpovednú osobu, tak registrácia inf. systému nie je potrebná, ale musím mať vypracovaný Bezpečnostný projekt, ktorý mám uložený v podniku pre prípad kontroly. A to je všetko pre zamestnávateľa? Za odpovede ďakujem
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

by som sa len chcela opýtať, či treba vždy nový výpis z registra trestov pre každého klienta s ktorým podpisujem dohodu o ochrane osobných údajov?
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Dobrý deň. Naším zamestnancom sa budú školenia preplácať z fondov EÚ. Musíme doložiť pracovné zmluvy,dodatky k prac. zmluvám, výplatné pásky, mesačné výkazy do zdr.poisťovní atď. Chcem sa preto spýtať či musím vymazávať rodné čísla zamestnancov kvôli ochrane os. údajov. Alebo stačí ak im dám len podpísať súhlas dotknutej osoby? ďakujem
0 0
Zuzka2510 Zuzka2510

Zuzka2510 je offline (nepripojený) Zuzka2510

Prosíííím
0 0
luciana1 luciana1

luciana1 je offline (nepripojený) luciana1

čítam a čítam zákon a stále neviem, či sa vzťahuje registrácia aj na lekárov. má 2 zamestnancov a zdravotnú dokumentáciu spracuváva len na zdravotných kartách, nemá softwer a k tomu všetkému nemá ani zmluvy zo ZP. Musí sa registrovať? On sám je zaregistrovaný v SKZL.
Naposledy upravil luciana1 : 27.02.11 at 14:26
0 0
Michal Miško Michal Miško

Michal Miško je offline (nepripojený) Michal Miško

Ahojte všetci, riesime na internete taku malu siet pre rodiny a deti a vzhladom na to, ze tam mozu byt fotky, aj mena, resp. obce, kde clovek byva, musime vytvorit bezpecnostny projekt na ochranu osobnych udajov, najprv som si myslel, ze to nieje problem, ale cim viac som si cital zakon a dodatky, zistil som, ze to nieje ziadna sranda.
Preto prosim, ak mi viete odporucit, ktora z firiem, ktore vypracuvavaju bezpecnostne projekty(lebo je ich ako maku).... je aj dobra a aj cenovo primerana, ak sa da, tak aj ake mate cenove skusenosti?!?
Zamestnanci nebudu ziadni, jeden admin na "dohodu" a inak tam budu iba ludia ktori sa zeregistruju...... .

Dakujem a prajem pekny den.Ahojte,
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať