Zavrieť

Porady

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Pekný deň všetkých ochranuchtivým.

Má tu niekto už zaregistrovanú firmu? Má niekto poverenú osobu? Zjednodušene má v tom niekto jasno? Lebo ja nie. Otázka: Čo všetko ste uviedli do formulára k bodu 41? Aký ste si tam zvolili postup?
PS: Ak má niekto nieaké vzory na vyplnenie a ak bude taký zlatý mohol by ich sem aj prilepiť,tak nech ich prilepý. Myslím že všetcia mu budeme za to vďačný.
No nebudem sa tu ďalej rozpisovať, priliepajte...poskytujte všetky možné údaje.
Pekný dníček všetkým... cmuuuuk.
PS: Od stredy má byť zima... : (
Usporiadat
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dada
A keď zamestnávam len jedného zamestnanca? Tam nie je potrebná zodpovedná osoba. Je však potrebné registrovať inf. systém?
menej ako 6 osob, povinnosť prihlásiť na registráciu, to vsetko je v zakone
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

nikulik
menej ako 6 osob, povinnosť prihlásiť na registráciu, to vsetko je v zakone
Minulý týždeň mi na tom úrade jedna pani vravela, že registrácia je povinná a včera mi ten pán Michlík vravel, že nie je potrebná, tak preto sa pýtam, že čo a ako. :-(((
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

Dada
Minulý týždeň mi na tom úrade jedna pani vravela, že registrácia je povinná a včera mi ten pán Michlík vravel, že nie je potrebná, tak preto sa pýtam, že čo a ako. :-(((
Dada, ospravedlnujem sa, teraz som otvorila zakon, a opravujem sa, § 19, ods.8: Prevádzkovateľ, ktorý zamestnáva menej ako šesť osôb, može výkonom dohľadu nad ochranou osobných údajov písomne poveriť zodp.osobu, ktorá dozera na dodržiavanie zákonných ustanovení pri spracúvaní osobných údajov. taktiez ods.9 ak ma menej ako sest osob, a nepoveril zodp.osobu
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Takže netreba nič?
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

no bud poverit zodpovednu osobu, a ked nie tak prihlasit na registraciu
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

nikulik
no bud poverit zodpovednu osobu, a ked nie tak prihlasit na registraciu
A "fundované" odpovede z toho úradu sa rôznia. :-)))) Ako môže mať v tom "obyčajný" človek jasno, keď oni sami nemajú? :*)
0 0
nikulik nikulik

nikulik je offline (nepripojený) nikulik

No to je tu na Slovensku uz bezne, jeden vyssi povie to, a druhy vyssi zase ono...a my ako obycajny ludia si to musime aj tak zistit sami Ale podla mna je dobre sa riadit tym zakonom, aspon ked pridu na kontrolu budes vediet im to zdovodnit.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Nevie niekto poradiť školenie o OOÚ v BA , TT, NR a okolí?
0 0
Hlinkovx Hlinkovx

Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

ta som to ja :-)
accad
Nakoľko stále dochádza k rozdielnemu výkladu školiteľov k otázke započítavania dohodárov do počtu pre povinnosť určiť zodpovednú osobu navrhujem, aby každý kto sa zúčastnil školenia napísal dátum a miesto školenia, meno prednášajúceho a jeho výklad k danej otázke. Na základe takéhoto prieskumu potom odoslať písomný dotaz na Úrad na OOÚ so žiadosťou o ich jednoznačné písomné vyjadrenie k rozdielnym výkladom nimi určených ľudí, ktoré bude záväzné pre všetkých.
Problém je v tom..že úrad samotný v tom nie je za jedno....čo sa týka dohodárov...
0 0
tibor tibor

tibor je offline (nepripojený) tibor

práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac
johanka:

http://www.kurzy.sk/?lang=sk&frm_ful...rch=H%BEada%9D
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Ďakujem , našla som .
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Hlinkovx
Problém je v tom..že úrad samotný v tom nie je za jedno....čo sa týka dohodárov...
Na porade už bolo pripnuté rozhodnutie úradu, čo sa rozumie pod pojmom zamestnáva, citujem z vyjadrenia Judr. Jaroslava Humaja vedúceho odboru právnych vzťahov:
Pod pojmom zamestnáva sa rozumie pracovný pomer osoby, to znamená, že osoby vykonávajúce práce na základe dohody o vykonaní práce nemožno začleniť pod pojem zamestnávať.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Denda
Na porade už bolo pripnuté rozhodnutie úradu, čo sa rozumie pod pojmom zamestnáva, citujem z vyjadrenia Judr. Jaroslava Humaja vedúceho odboru právnych vzťahov:
Pod pojmom zamestnáva sa rozumie pracovný pomer osoby, to znamená, že osoby vykonávajúce práce na základe dohody o vykonaní práce nemožno začleniť pod pojem zamestnávať.
Denda, kde možno nájsť toto vyjadrenie? Respektíve, nemôžeš nám ho tu zverejniť?
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

vladan
Denda, kde možno nájsť toto vyjadrenie? Respektíve, nemôžeš nám ho tu zverejniť?
Nie som ešte borec na prikladanie/ časom budem-sľubujem/.
Je to v téme POZOR-zákon o ochrane osobných údajov str.60 príspevok 596 od SOCHA, kde sa vyjadrili na emailový dotaz a dali jej vyjadrenie.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

Ako by ste riešili firmy s.r.o 1 štatutár a 10 dohodárov? Podľa mňa zákon nehovori nič o zamestnancoch v pracovnom pomere a o dohodároch.Podľa mňa po prečítaní zákona,si myslím že by sa do počtu mali rátať aj dohody.
Ale neviem ako by som riešila pri dohodách poverenú osobu,ako by som niekoho vyškolila kto by z týchto dohodárov doniesol výpis z registra.
Naposledy upravil Luna : 16.06.05 at 08:58
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Denda
Nie som ešte borec na prikladanie/ časom budem-sľubujem/.
Je to v téme POZOR-zákon o ochrane osobných údajov str.60 príspevok 596 od SOCHA, kde sa vyjadrili na emailový dotaz a dali jej vyjadrenie.
Pomôžem, je to link:

http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=1769
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

Bea, nevieš mi pomôcť s tým linkom? Dokumenty už viem, ale link nie. Tak sa mi zdá, že tebe to nejak ide
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Denda, klikneš si na dokument, otvoríš ho a potom si skopíruješ adresu (CTRL/C), ktorá je uvedená hore nad Poradou a pripojíš ju (CTRL/V) do Tvojej odpovede. No neviem, či som to napísala zrozumiteľne. Skus to.
0 0
Denda Denda

Denda je offline (nepripojený) Denda

bea
Denda, klikneš si na dokument, otvoríš ho a potom si skopíruješ adresu (CTRL/C), ktorá je uvedená hore nad Poradou a pripojíš ju (CTRL/V) do Tvojej odpovede. No neviem, či som to napísala zrozumiteľne. Skus to.
Super a platí to aj na link mimo porady?
0 0
bea bea

bea je offline (nepripojený) bea

Denda
Super a platí to aj na link mimo porady?
Platí to všade.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať