Zavrieť

Porady

Recepty pre domácu pekáreň.

Mama troch dospelých detí
Milé pekárky a pekári v domácej pekárničke. Zakladám túto tému, aby sme v nej spoločne zhromaždili recepty, ktoré bežne pečieme a ktoré sa aj vydaria v našich pekárničkách. Preto vás prosím, dávajte sem len recepty vami overené, poprípade aj priložte fotografiu. Ide o to, aby sme v téme,kde o pekárničkách debatujeme zbytočne nemuseli náš obľúbený recept hľadať a aby aj tí, čo si len pekárničky kúpia ,mali recepty po ruke. Takže prikladám môj najobľúbenejší recept na chlebík, ktorý ma nikdy nesklamal.

Chlebík od Dáši.

V menšom množstve : na 750 g

270 ml vody alebo acidofilného mlieka
1 1/2 PL oleja
1/2 PL octu
1 a pol ČL soli
1 ČL cukru
1 čl droždia
rasca, semiačka tekvicové , slnečnicové, ľanové, sezamové
1 – 2 väčší uvarený nastrúhaný zemiak
420 g múky - 300 g hladkej T 650 + 120 g ražnej, špaldovej, žitnej, celozrnnej


V prípade použitia acidofilného mlieka sa ocot už nedáva.
A rozhodne je s mliekom chutnejší ako s vodou.

Inak tento recept dávam na najvyšší stupeň prepečenia a pečiem ho v Moulinex na programe č. 1 . Pozor - pri dávkovaní acidofilného mlieka...ono sa napení , takže ja dávam vždy takmer plnú odmerku. Javí sa to potom, že je mlieka viac. Ale keď lepšie pozriete, tak je to pena.
Usporiadat
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ahojte.googlim ale nenachadzam,chcem sa spytat ci nema z vas niekto recept na cisto sojovy domaci chlieb-bez pridania akejkolvek inej muky a najlepsie aby sa dal upiect v ekarni ale to nemusi byt.dolezite je aby bol len zo sojovej muky a sojoveho mlieka-ine nemozem...
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

osky Pozri príspevok
ahojte.googlim ale nenachadzam,chcem sa spytat ci nema z vas niekto recept na cisto sojovy domaci chlieb-bez pridania akejkolvek inej muky a najlepsie aby sa dal upiect v ekarni ale to nemusi byt.dolezite je aby bol len zo sojovej muky a sojoveho mlieka-ine nemozem...
tentok nemôže byť....
http://nizkosacharidovdieta.blogspot...ovy-chleb.html
http://recepty.chytrazena.cz/sojovy-chleb-90054.html
http://www.nadoma.cz/recepty/chleb_z...ouky_bez_lepku
Naposledy upravil lujza.j : 02.02.13 at 21:58
0 0
veruska veruska

veruska je offline (nepripojený) veruska

osky Pozri príspevok
ahojte.googlim ale nenachadzam,chcem sa spytat ci nema z vas niekto recept na cisto sojovy domaci chlieb-bez pridania akejkolvek inej muky a najlepsie aby sa dal upiect v ekarni ale to nemusi byt.dolezite je aby bol len zo sojovej muky a sojoveho mlieka-ine nemozem...
ja som objavila na nete tento recept, skús...
http://www.labuznik.cz/recept/vitami...eb-pro-yvajse/
0 0
spagetka1812 spagetka1812

spagetka1812 je offline (nepripojený) spagetka1812

ahoj, možeš dať recept?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

otazocka...

kolko vody mam dat na 700g hotovej zmesi?
pytam sa,lebo vcera som bola veeeelmi sikovna-asi som este spala,a zle som si odmerala davku,
totiz vazila som provizorne na vahe ktora ma malinku misku,tak 500g som chcela na 5 razy,ale odvazila som len 300 a uz som piekla...a ja ze preco mi ten chlieb ostal taky divny-neprepeceny...UFF

no a tak mi zostalo v sacku 200g zmesi.
to som si uvedomila az neskor ze si to prevazim...no a bolo jasno,len chleba sa uz piekol,nebolo ako zachranovat.
dnes som ju pridala teda este k inej,lebo ved,co s tym.
tak mam 700g hotovej zmesi ,pridala som 400 ml vody,ale bolo to evidentne malo,tak ked sa miesilo,dala som este od oka,kolko netusim,trosku,mozno maximalne 1 dcl...
co z toho bude neviem a ani neviem,na aku velkost to nastavit.
dala som najväcsiu,ale pre buducnost ma fakt zaujima,

kolko muky a vody treba na 1000 gramovy chlieb a kolko na 1200 gramovy.
ked uz peciem,tak len z celozrnnej muky,tak biele ma nazaujimaju.

s dietovanim som zatial skoncila,treba pauzu,tak musim sa realizovat...v AT je pecivo i chleba drahy.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aky si piekla...teda zmes....ja kupujem u vas lidli ....skus si to nejak vydelit...cele kg vydeliš množstvom vody ....a mas hodnotu kolko vody na 100g zmesi
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

lenze v tych zmesiach je to pisane tak,ze sa dava na 500 g muky cca 350 ml vody,to je vela;zo zdroja tu niekde vyssie uvedeneho davam na rovnake mnozstvo muky len max. 280 ml vody a je to lepsie.
teraz som to vsak polietla a tak neviem-pocas miesenia som videla ze 400 ml na tych 700g bolo malo,tak som este trosku pricvrkla,ale prave v tejto chvili zapipal "hotovy chlebik" a veru som ho dala este na 10 min.,uvidim ci bude,lebo spajla neostala este celkom cista,zda sa ze bud bude nadychany alebo nedopeceny...uvidime
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

inak piekla som ten co mi nasi kupili v lidli na SK ,toho bolo pol kila a to co mi ostalo bol Zielpunktovy chlieb-Dinkel-Rogenbrot,Vollkornmischung-ja som tie zmesi zmiesala....
ta druha zmes je chutna,chlebik vysiel na 1.sup dobre a aj chutil,to bol prvy chlebik,750 gramovy.

vcera som robila druhy raz a ako som uz pisala,zle som navazila muku,tak teraz experimentujem....
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Ja davam tolko kolko je napisane pre seba peciem iba celozrnný ....nedavam viac....obcas pre kamosku peciem cabatu s olivami....ale tam sa tiež pridrziavam receptu....
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no,ten chlieb nie a nie dopiect,uz som ho 2 razy vybrala,korku chyta peknu ale v strede je surovy.co s tym?

dopekam to uz len na SVETLU korku,aby nebol velmi tvrdy,chcem dopiect len ten stred,ale akosi to nejde.vobec neviem co robit.

vyzera krasne,nadvihol sa nadherne,len nie je prepeceny....vrrrrrrrrrrr
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak podarilo sa-chlebik sa dopiekol,vychladol a je ozaj vyborny-taky nadychanejsi ako ten prvy.
takze chvalabohu-nic nevyhodim. :-)
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j



osky

7 Hours Ago #35434


tp iba teraz ked som sa pomylila,inac nie.ja nie som zastancom hotovych zmesiek,tieto som dostala,tak co uz...ked ich mam,nevyhodim.ale v buducnosti si uz vyskusam normalne recepty,ziadne hotovky...

nevidím nič zlé na chlebových zmesiach.....nie je to konzervový polotovar ani instantná alebo sáčková polievka...alebo iná "hotová" strava...
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

este jedna otazka-zatial som upiekla len 4 chlebiky.preco maju vzdy tu spodnu korku taku tvrdu?skusila som uz aj tmavy,svetly a stredne svetly program ale vysledok je vzdy rovnaky.chleba som vzdy okamzite po upeceni vybral z formy.co robim zle?
0 0
jočko jočko

jočko je offline (nepripojený) jočko

presne toto zaujíma aj mňa, ja ho nechám ešte 10 minút v pekárni a vyberiem až potom, ale tiež je kôrka viac tvrdá ako by som si predstavovala (nemôže to byť tým, že pečiem z celozrnnej,grahamovej a ražnej múky?)
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ja chlieb vzdy po dopeceni potriem vodou.
Vtedy zostava korka jemna a chrumkava. Chladim na "riedkej" nerezovej podlozke,aby sa chlieb chladil rovnomerne zo vsetkych stran,teda aj zospodu
3 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

jočko Pozri príspevok
presne toto zaujíma aj mňa, ja ho nechám ešte 10 minút v pekárni a vyberiem až potom, ale tiež je kôrka viac tvrdá ako by som si predstavovala (nemôže to byť tým, že pečiem z celozrnnej,grahamovej a ražnej múky?)
Chleba pečiem z hladkej múky zmiešanej s ražnou múkou. Po dopečení chleba z pekárne vyberiem, potriem ho vo forme vodou tak, aby sa voda dostala aj na spodnú kôrku. Zakryjem na päť minút utierkou,(sparí sa) potom odokryjem, vyklopím z formy a vyberiem háky. Chleba je mäkký, aj spodná kôrka.
1 0
jočko jočko

jočko je offline (nepripojený) jočko

to vyskúšam, chlieb už vôbec nekupujem a je zaujímavé, že aj keď robím podľa rovnakého receptu vždy je iný a mám taký dojem že stále lepší - zo špaldovej múky ste skúšali - zaujímalo by ma ako chutí?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ja peciem len z celozrnnej spaldovej a raznej a chuti super.az na tu tvrduspodnu korku.ale skusim to potriet vodou ako pisu poradacky.
0 0
jočko jočko

jočko je offline (nepripojený) jočko

osky Pozri príspevok
ja peciem len z celozrnnej spaldovej a raznej a chuti super.az na tu tvrduspodnu korku.ale skusim to potriet vodou ako pisu poradacky.
a to sa dá kúpiť v akom obchode, ja kupujem v mlyne blízko nás, ale špaldovú nemajú
0 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

jočko Pozri príspevok
a to sa dá kúpiť v akom obchode, ja kupujem v mlyne blízko nás, ale špaldovú nemajú
na internete, v obchodoch so zdravou vyzivou ... ale tusim aj v Kauflande
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať