Zavrieť

Porady

Príslušník policajného zboru (podmienky prijatia)

Dobrý deň, mal by som dva dotazy ohladne prijatia za príslušníka PZ a to nasledovné:
1) aké je ombedzenie čo sa týka dioptrických okuliarov. Mám na mysli, že keď nosím okuliare s dioptriami viac ako 0,5 čo je tolerancia u justičnej a štátnej polície, či môžem vykonávať aspoň prácu v kancelárií. A ešte ako je to s kontaktnými šošovkami ? Berie sa to do úvahy alebo nie ?

2)počas prípravy, t.j. 6 mesiacov štúdia, je toto platené, alebo nie ?

Za odpovede vopred každému ďakujem
Usporiadat
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

ano je to v hrubom. Policajt počas trvania školy SOS PZ pezinok resp. kosice je zaradený do jednotky platovej triedy. Plus k tomu dostane priplatok za hodnost, t.j strážmajster. Neprináleží mu príspevok za smennost, za rizikové ani iné príplatky. Takže to je všetko. Presné výšky príplatkov si nájdeš v zákone
http://www.vyvlastnenie.sk/predpisy/...icnej-policie/

konkretne piata čast od paragrafu 85. a pre účelý tohto zákona sa policajtom rozumie príslušník PZ. Je to tam troška komicky napísané, ale dá sa to pochopit. Všetky cifry su uvádzané v hrubom pochopiteľne. Ak by si dal niekto námahu prečítat celý alebo vacsiu cast tohto zákona tak sú tam uvedené aj podmienky prijatia a celý proces príjmacieho konania.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

to: Luka-Senko


To akým sposobom bol informatívny pohovor s tebou robený je jedno. Ty si musís uvedomiť, že to nie je ako na post riaditeľa. Jednoducho daný kraj alebo okres má volné 4 tabuľkové miesta. Jedná sa o poriadkovú políciu napríklad. Prihlási sa Vás 50. Ad jedna. Nepredpokladaj, že s každým bude robený osobný pohovor. Neúnosné. Ad dva už pred tebou boli robené pohovory, kde sú rozpracovaný ľudia alebo počas školy zmenili názor a traja sa rozhodli ísť na uvedené tabulky. Takže tým padom tabulky v tvojom okrese sú zaplnené, ale v druhom sa uvolnili, ale tam si sa nehlásil. Je to napísané veľmi zjednodušene, ale takto nejak to funguje. A potom samozrejme ak bol s tebou na pohovore človek,čo tam má životopis a je na tom inteligencne a fyzicky ako ty a ja sa za neho zaručím, tak aj na to sa prihliada, pokial je vo mna vložená dôvera. Nazvi si to napríklad protekcia Ale tá je všade.

Ak sa odvoláš tak ti to bude na dve veci, pretože pravý dôvod prijatia sa aj tak nedozvies) nikdy. Ak sa ti raz podarí dostať k Policajnému zboru Slovenskej republiky tak sám uvidíš čo to je. Nie je to ľahke. Na psychiku. A to mám pár rokov odrobených. A prepáč budem troška osobná. Teraz sú prijímaní mladí zasrani bez vojny, bez slušnosti, bez disciplíny. Nevedia čo je úcta či ku kolegom alebo k občanom. A potom sa všetci divíme, ze na nás občania nadávajú. A dalšia kapitola sú nadriadení)))

Odporúčam chod priamo za riaditeľom, kde by si chcel robit a zisti si, ci má volné miesta a kolko. A ci tam náhodou už nemá na ne rozpracovaných ludi.
1 0
piove25 piove25

piove25 je offline (nepripojený) piove25

Zdravím, chystám sa na SOŠ v Pezinku a chcel by som sa spýtať či mi niekto neposkytne nejaké podklady pre štúdium. Niekto kto tam chodí, alebo chodil a niečo má. Poprípade nejaké dobré rady a na čo si mám dávať pozor. Dík
0 0
Luka_senko88 Luka_senko88

Luka_senko88 je offline (nepripojený) Luka_senko88

l
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

piove25 Pozri príspevok
Zdravím, chystám sa na SOŠ v Pezinku a chcel by som sa spýtať či mi niekto neposkytne nejaké podklady pre štúdium. Niekto kto tam chodí, alebo chodil a niečo má. Poprípade nejaké dobré rady a na čo si mám dávať pozor. Dík
Základné podklady pre štúdium sú na internete. Jedná sa o zákony: zákon o cestnej premávke, zákon o PZ, trestné právo, trestný poriadok, priestupkový zákon. Všetký ostatné veci dostaneš na škole, pretože sa jedná o predpisy a nariadenia špecifické pre PZ. Knihy tam dostaneš tiež. Zošity si kúp)))) Uniformu dostaneš tiež)))))

Na čo si máš dávať pozor? Hlavne treba dodržiavať etický kódex príslušníka Policajného zboru))
http://www.minv.sk/?eticky_kodex_policajta

Prajem veľa šťastia v štúdiu a pevné nervy pri výkone))))

Dodám ešte jednu vec. Nezabúdaj na to, že prvé dva roky si v prípravnej štátnej službe. Jeden prúser, nasereš nesprávneho človeka a letíš.
1 0
piove25 piove25

piove25 je offline (nepripojený) piove25

kaco11 Pozri príspevok
Základné podklady pre štúdium sú na internete. Jedná sa o zákony: zákon o cestnej premávke, zákon o PZ, trestné právo, trestný poriadok, priestupkový zákon. Všetký ostatné veci dostaneš na škole, pretože sa jedná o predpisy a nariadenia špecifické pre PZ. Knihy tam dostaneš tiež. Zošity si kúp)))) Uniformu dostaneš tiež)))))

Na čo si máš dávať pozor? Hlavne treba dodržiavať etický kódex príslušníka Policajného zboru))
http://www.minv.sk/?eticky_kodex_policajta

Prajem veľa šťastia v štúdiu a pevné nervy pri výkone))))

Dodám ešte jednu vec. Nezabúdaj na to, že prvé dva roky si v prípravnej štátnej službe. Jeden prúser, nasereš nesprávneho človeka a letíš.
Tak to super.. Dik za info.. Maj sa
0 0
ejustek ejustek

ejustek je offline (nepripojený) ejustek

ahojte som tu nova chcela by som sa opytat potrebujem pomoct s vyplnovanim neviem vyplnit kolonku nazov sluzobneho uradu. mam tam napisat nezov PZ kde sa hlasim . alebo potom v cestnom vyhlaseni je cislo konania aj to si vypnuju oni? alebo co tam mam dat pomoct prosim. dakujem ak by ste boli dobre napiste mi prosim email na ejustek@azet.sk
0 0
kyči kyči

kyči je offline (nepripojený) kyči

Zdravím..môže mi niekto povedať s akých vyšetrení sa skladá lekárska prehliadka?tak podrobnejšie ak by to bolo možne.Ďakujem
0 0
kyči kyči

kyči je offline (nepripojený) kyči

No veľmi si mi nepomohol teda...rad by som vedel s čoho presne sa skladá lekárska prehliadka..ja viem aké sú podmienky prijatia..
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kyči Pozri príspevok
No veľmi si mi nepomohol teda...rad by som vedel s čoho presne sa skladá lekárska prehliadka..ja viem aké sú podmienky prijatia..
...odkaz máš ..........to hádam nemyslíš , že Ti to tu bude niekto hľadať .....

Prídeš do špitáľa , vyfasuješ dotazník a beháš od šavla k pavlovi ....

- krv , moč , biochémia
- očné
- interné - tlak ,EKG
- ORL
- psychotesty
- všade sa pozrú ................aj do toho posledného otvoru .......teda môžu

http://www.minv.sk/swift_data/source... POLICAJTA.pdf
0 0
kyči kyči

kyči je offline (nepripojený) kyči

no ja som to hľadal a nemohol som to nájsť..do armády som to našiel pekne rozpísane..inak dik že si ma aspon kus osvietil..v podstate vsade ta osahavaju ci u armadi ale u policajtov..
0 0
Mirka26 Mirka26

Mirka26 je offline (nepripojený) Mirka26

mna by zaujimalo ze ake temy su na ten sloh na previerke zo slovenskeho jazyka.
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Nic v zlom, ale to ti nikto nepovie. A ten sloh nie je az taký podstatný. Doležité je, aby si tam nemala hrubky. Ja na Tvojom mieste by som sa skor obavala psychotestov, ktore su niekolkonasobne ťažšie ako sloh. Rozhodne ten sloh nie je obťiažnosťou v takom rozsahu ako maturity.
0 0
vendelin123 vendelin123

vendelin123 je offline (nepripojený) vendelin123

da sa niekde zistit dokedy je "stop" stav v PZ?
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

prepac, ale to mas odkial, ze je stop?
0 0
vendelin123 vendelin123

vendelin123 je offline (nepripojený) vendelin123

pokusam sa tam dostat a nepriberaju novych, ani v BA
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kaco11 Pozri príspevok
prepac, ale to mas odkial, ze je stop?
vendelin123 Pozri príspevok
pokusam sa tam dostat a nepriberaju novych, ani v BA
....he .....hlavne a dokonca ....

...čo tak nejaký zapadnutý okres skúsiť - informovať sa , kde líšky dobrú noc dávajú a lastovičky sa na cestu späť vracajú ...???
0 0
Miňo_297 Miňo_297

Miňo_297 je offline (nepripojený) Miňo_297

A maturita na ktorej strednej škole by bola najideálnejšia k tomu aby ma zobrali na policajnú akadémiu ??
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Miňo_297 Pozri príspevok
A maturita na ktorej strednej škole by bola najideálnejšia k tomu aby ma zobrali na policajnú akadémiu ??
čo ťa vedie k tomu ísť na tú to školu, je ti platná akurát tak v PZ. určite by som volila inú riadnu právnickú fakultu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať