Zavrieť

Porady

Štítna žlaza

Nemá nahodou niekto skúsenosti so štítnou žľazou?Dakujem.
Usporiadat
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

lindusaaa Pozri príspevok
zatial sa citim celkom dobre(vraciam sa do "normalneho" zivota), mozno som len trochu viac unavena,ale len ma lekar nastavuje na hormony, ale v zasade zvladam vsetko tak ako predtym, aspon myslim...vcera som bola 1x po operacii na spinningu a zvladla som to v pohode
A v akych hodnotách sa pohybuješ - myslim aké dávky hormónov Ti dávajú
Naposledy upravil Ninna : 26.02.08 at 20:58
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

Ninna Pozri príspevok
A v akych hodnotách sa pohubuješ - myslim aké dávky hormónov Ti dávajú
125 mg (beriem 100 eutyrox, 1 a stvrt tabletky), ale idem buduci tyzden na kontrolu a podla vysledkov mi to bude asi upravovat, lebo doteraz som to kazdy tyzden zvysovala
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ninna, odkiaľ máš tie informácie o hypoparathyreóze ? Dcéra (12 ročná) má túto chorobu už 3 roky. Užíva 14 tbl denne (vápnik, magnézium a osteo d). Boli sme v norme 2 roky a už rok je pod min. hodnotou vápnika a magnézia v krvi a fosforu máme zase priveľa...... asi puberta, neviem....

Hypoparathyreóza (porucha činnosti príštitných teliesok) je tiež doživotné užívanie liekov a nedá sa to vyliečiť, len doživotne udržiavať. Hypoparathyreóza môže vzniknúť aj pri operácii štítnej žľazy, kde sa porušia príštitné telieska , čo ale nebol náš prípad. Vraj, my to máme vrodené - príčina neznáma (((( Áno, dostala tetanický záchvat, bezvedomie s následným dusením. Stav vápnika v krvi bola 0.

Niečo mám naštudované z internetu, ale je toho veľmi málo. Lekári nevedia nič...ani v Ľubochni nemali takýto detský prípad, ani naša endokrinologička..... čisto len teoretické informácie.

"Smiešne" je, že pokiaľ ja beriem L-thyroxín na zníženú činnosť a doplácam na lieky 1,50 Sk mesačne, tak dcéra dopláca len na osteo d 135,-Sk mesačne.....
Naposledy upravil jess : 27.02.08 at 06:51
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Prištítne telieska nevyoperovali ani mne, väčšinou to záleží od stavu štítnej žľazy, aj u mňa bol karcinóm náhodný, ale bol, mladým ľuďom teda hl. ženám do menopauzy, sa snažia ak sa dá prišt. telieska ponechať, , tak mi to povedal aspoň chirurg na Kramároch čo ma operoval, vtedy nie sú výrazné zmeny hladiny vápnika.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Daj do vyhľadávača google heslo prištítne telieska a nájde Ti témy. V jednej z nich to bolo.
Je to katastrofa s týmito chorobami a všetko mladý ľudia....
Ale hlavu hore " den je krásny..."
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dík...ja som vždy dávala do googla len hypoparathyreoza
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

som pocula ze pristitne telieska sa nachádzaju aj inde ako pri sz, a tieto potom po operacii sa zvacsia a nahradzaju funkciu tych prištitnych teliesok ktore sa behom operacie odstranili. Pokial vsak nastartuju treba kontrolovat hladinu vapnika a doplnat ju podla potreby. Časom by sa to malo upravit do normalu.
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

Inak ak je problem so SZ treba sa vyhnut potravinam ktore obsahuju vela jodu. Vela jodu totiz moze vyvolat hyperfunkciu stitnej zlazy u osob ktore maju napr.uzol na ŠŽ. Preto sa radsej vyhnut pripravkom obsahujucim morske riasy a udajne aj Herbalifu. Tak isto morske potvorky a ryby nie su vhodne.
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

Aj pred terapiou radiojodom sa nedoporucuju potraviny ktore obsahuju jod, pretoze ten jod zablokuje ŠŽ a nasledne ked sa poda radiojod tak ten sa nevychyta v ŠŽ ale sa len vycika a nema liecebny efekt na ŠŽ, alebo jej zbytky ktore po operacii zostali a treba ich zlikvidovat. Dokonca sa nedoporucuje pred touto terapiou pit ani mineralky. Nejest ryby, sardinky, morske riasy a tabletky ktore obsahuju jod.
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

Musim sa lepsie vyjadrit: pred radiojodom sa doporucuje nejest ryby, sardinky, morske riasy a tabletky ktore obsahuju jod.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Zaujali ma tvoje príspevky. Môžeš napisať viac...Máš vlastné skúsenosti alebo to máš naštudované?
0 0
holubička1 holubička1

holubička1 je offline (nepripojený) holubička1

Ryby, sardinky a td., taktiež veci ktoré obsahujú vit. E, tie sa nesmú 3 mesiace pred plánovanou hospitalizáciou na rádiojód. Moja skúsenosť 8 x.
0 0
Hana24 Hana24

Hana24 je offline (nepripojený) Hana24

Ninna Pozri príspevok
Žeby tzv. Hashimotova tyreoiditída
Ahoj Ninna,
myslim, že to bola tá "Hashimotova tyreoiditída". Lekár zatiaľ nechcel dopredu veľmi hovoriť. Vraj až ak sa to potvrdí pri ďalších odberoch po pol roku, potom povie viac. Čítala som o tom niečo na internete, vyzerá, že je to doživotné. Lieky beriem mesiac (L-Thyroxin, 50) a zdá sa mi, že sa cítim lepšie... Nie že by to bolo predtým nejak zvlášť zlé, ale tuším som nabrala späť "paru" spred pár rokov... Alebo že by som si to len nahovárala? :-)
Máš s touto diagnózou skúsenosti? Z okolia a podobne...
Vopred vďaka za info...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Hana24 Pozri príspevok
Ahoj Ninna,
myslim, že to bola tá "Hashimotova tyreoiditída". Lekár zatiaľ nechcel dopredu veľmi hovoriť. Vraj až ak sa to potvrdí pri ďalších odberoch po pol roku, potom povie viac. Čítala som o tom niečo na internete, vyzerá, že je to doživotné. Lieky beriem mesiac (L-Thyroxin, 50) a zdá sa mi, že sa cítim lepšie... Nie že by to bolo predtým nejak zvlášť zlé, ale tuším som nabrala späť "paru" spred pár rokov... Alebo že by som si to len nahovárala? :-)
Máš s touto diagnózou skúsenosti? Z okolia a podobne...
Vopred vďaka za info...
Nemám Hanka osobnú skúsenosť len zháňam aj ja všetky info na nete a tam som to čítala.
0 0
martta martta

martta je offline (nepripojený) martta

vsetko zavisi od mnozstva jodu v pripravku. Konzultuj to s tvojim endokrinologom .

Ak je nulovy prijem Jodu v potrave podporuje to rast strumy, preto sa zaviedla jodizacia soli.
Ak vsak ma pacient uz ochorenie SZ (uzly, Basedov) a zaroven zvýšený príjem Jodu - teda nad normu denneho prijmu- moze to vyvolat hyperfunkciu ŠŽ.
Jedna sa o pripravky z morsk. rias, velky prijem ryb, (napr.ak by niekto jedol kazdy den ryby)
Treba vzdy konzultovat endokrinologa.
0 0
Maca1975 Maca1975

Maca1975 je offline (nepripojený) Maca1975

Ahojte, chcem sa spýtať, či sa môže ochorenie štítnej žľazy spájať aj s úzkosťou, nespavosťou a vyčerpanosťou. V roku 1993 som bola na túto chorobu liečená. Teraz nakoľko som zistila, že so mnou nie je niečo v poriadku išla som na odber krvi a následne pôjdem na vyšetrenie endokrinologičke. Prosím Vás, kto má skúsenosti s týmto ochorením poraďte mi, ako to prekonať. Dík
0 0
lindusaaa lindusaaa

lindusaaa je offline (nepripojený) lindusaaa

suvis to moze mat, precitaj si toto tu http://ateny.zoznam.sk/cl/10161/1782...titna-zlaza---
alebo skus aj toto tu http://www.zdravie.sk/sz/content/461...nej-zlazy.html

ale osobnu skusenost s takymi priznakmi nemam.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Maca1975 Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa spýtať, či sa môže ochorenie štítnej žľazy spájať aj s úzkosťou, nespavosťou a vyčerpanosťou. V roku 1993 som bola na túto chorobu liečená. Teraz nakoľko som zistila, že so mnou nie je niečo v poriadku išla som na odber krvi a následne pôjdem na vyšetrenie endokrinologičke. Prosím Vás, kto má skúsenosti s týmto ochorením poraďte mi, ako to prekonať. Dík
Úzkosť a vyčerpanosť potvrdzujem. Mám osobnú skúsenosť.
0 0
Maca1975 Maca1975

Maca1975 je offline (nepripojený) Maca1975

ďakujem, si zlatá, že si na tento príspevok reagovala.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

Ja som tu uť pisala moje skusenosti s touto chorobou a unava, vyčerpanosť, uzkost, nespavosť tiež boli pruznakmi aj u mna. Priznam sa, že tieto priznaky ešte aj teraz vyvolavaju hrozu vo mne, ked si spomeniem, ako som nevladala a ako som chodila do prace. Držim palce.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať