Zavrieť

Porady

Poznámky k DPPO po novom

srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

v mpk je návrh opatrenia:
Opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky č. MF/24013/2011-74, ktorým sa mení a dopĺňa opatrenie Ministerstva financií Slovenskej republiky z 31. marca 2003 č. 4455/2003-92, ktorým sa ustanovujú podrobnosti o usporiadaní, označovaní a obsahovom vymedzení položiek individuálnej účtovnej závierky a rozsahu údajov určených z individuálnej účtovnej závierky na zverejnenie pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva v znení neskorších predpisov.

z dôvodovej správy:
... V návrhu opatrenia sa ustanovuje predpísaná tabuľková forma na účely uvádzania číselných údajov poznámok účtovnej závierky pri zachovaní ich doteraz platnej obsahovej náplne, čím sa umožní účtovným jednotkám predkladať účtovnú závierku vrátane poznámok v elektronickej forme. ...

účinnosť k 31.12.2011

zo znenia opatrenia:
§ 4bd
Toto opatrenie sa prvýkrát použije pri zostavovaní individuálnej účtovnej závierky, ktorá sa zostavuje za
účtovné obdobie končiace 31. decembra 2011 a neskôr

zdroj: portál právnych predpisov
Naposledy upravil srska : 04.10.11 at 05:42
Usporiadat
renka12 renka12

renka12 je offline (nepripojený) renka12

Na prvej strane Poznámok sa má zaškrtnúť, či je závierka zostavená v eurocentoch alebo celých eurách. Prečo je to tak?
Z čoho vychádza možnosť voľby? Súvaha a Výkaz za rok 2011 sa podľa tlačiva na drsr.sk zaokrúhľuje na celé eurá. Prikazuje sa niekde zaokrúhľovať na eurocenty? Môžete mi to vysvetliť? Vďaka vopred.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
renka12 Pozri príspevok
Na prvej strane Poznámok sa má zaškrtnúť, či je závierka zostavená v eurocentoch alebo celých eurách. Prečo je to tak?
Z čoho vychádza možnosť voľby? Súvaha a Výkaz za rok 2011 sa podľa tlačiva na drsr.sk zaokrúhľuje na celé eurá. Prikazuje sa niekde zaokrúhľovať na eurocenty? Môžete mi to vysvetliť? Vďaka vopred.
1) na eurocenty sa nezaokruhľuje, v eurocentoch sa uvádzajú údaje; o zaokrúhľovaní hovoríme pri uvádzaní údajov v EUR-ch.

2) v tejto téme (vyhľadal som to) - otázka v príspevku č. 306, odpoveď v príspevku č. 307

3) nie je príkaz, je to voľba ÚJ
0 0
Adiks Adiks

Adiks je offline (nepripojený) Adiks

účtovník
plavčík Pozri príspevok
MOžno blbá otázka... mám novo založenú firmu v 2011 a zatiaľ nemá zamestnancov len konateľa a niekde som počula, že po novom za to dáva do počtu vedúcich zamestnancov, je to tak?
Ak nepoberá odmenu za prácu konateľa, ani nie je v pracovnom pomere na inej pracovnej pozícii ako konateľ, nie je možné ho považovať za vedúceho zamestnanca.
1 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Cez EZU som podala dp, súvahu aj VZaS a zabudla som ku tomu šupnúť do prílohy "Poznámky v PDF". Ako ich teraz pošlem ???? Samostatne sa mi to nedá.
Som na nervy z toho posielania. Chybne poslané výkazy mi tam trčia, nie sú odoslané a za ten svet sa odtiaľ nedajú vymazať .

Je to správne, ak mám na všetkých dokumentoch stav " PRIJATÉ " ???? ... teda tie s potvrdenkami. Dostali ich ? Dúfam že hej. Nech už je 1.aprííííl
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mňa tiež rozčuľuje, že trčí tam aj to, čo som neposlala, len pokusne vytvorila a následne urobila niečo komplet nové.
ja idem podať "akože" opravné DPPO a šupnem tam opravené poznámky, DPPO sa nemení.
Výkazy pošlem osobitne ako výkazy, pôvodne som ich tiež šupla do prílohy.
=====
mimo EZU - neviete, či sa budú dať posielať Poznámky v nejakej prílohe aj cez eDane alebo eTax?
Stále čakám, márne ???? dúfam, že sa dočkám................
1 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

renka12 Pozri príspevok
Na prvej strane Poznámok sa má zaškrtnúť, či je závierka zostavená v eurocentoch alebo celých eurách. Prečo je to tak?
Z čoho vychádza možnosť voľby? Súvaha a Výkaz za rok 2011 sa podľa tlačiva na drsr.sk zaokrúhľuje na celé eurá. Prikazuje sa niekde zaokrúhľovať na eurocenty? Môžete mi to vysvetliť? Vďaka vopred.
Poznámky som vypisovala v eurách, mala som však jeden prípad, že som vypisovala v eurocentoch, pretože sa mi to viac hodilo, lebo mi stále vyskakovalo 1 euro:
rozdelenie HV - prídel do ZRF 4,31 eur /v účtovníctve/
počiatok ÚO 191 eur vo výkaze
koniec ÚO 196 eur vo výkaze
nemohla som dať prídel 5 eur, lebo v ďalšej tabuľke pýtalo 4 eurá, tak som zadávala v eurocentoch, išlo o neziskovku s pár účtami

Vďaka Rozalkiným poznámkam mi všetko išlo raz-dva-tri.

Rozalka, ďakujeme!
0 0
breana breana

breana je offline (nepripojený) breana

Aj keď som si prešla skoro všetky príspevky k tejto téme, stále v tom nemám jasno.
Ide mi o tie nešťastné poznámky.
My sme malá firma a každoročne viac využívame tlačenú formu tlačív. Aj tohto roku som si kúpila tlačenú verziu poznámok - ale v predaji je len príloha 3a. Predavač ma presvedčil, že stačí vyplniť len túto časť, ale nie som si celkom istá....
Táto časť rieši len tabuľky,ale čo s informáciami, ktoré obsahuje príloha 3, pretože tieto nie sú zakomponované do prílohy 3a. Mám vyplniť aj prílohu 3? A kde ju, prosím, nájdem? Ale nielen takú prílohu o všeobecných údajoch, čo má obsahovať, ale takú, akú poznám v tlačenej forme. Kúpiť sa nedá.
Pomôže mi niekto? Vopred ďakujem.
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Tie poznámky z obchodu /Príloha č. 3a k opatreniu č.4455/2003-92, Príloha k opatreniu č. MF/24013/2011-74/ sú platné, kúpila som si ich aj ja, ale nevyplnila som ich, pretože by som to musela ručne a nebolo by to také úhľadné ako na PC, tie poznámky z obchodu sú také isté, ako nám ich zverejnila naša zlatá Rozalka.

aj tak si myslím, že ich na DÚ vôbec nečítajú. Moje za rok 2011 obsahovali 30 strán. Naschvál som ich neskrátila, keď si ich vymysleli, nech majú. Ale vyplnila som ich pravdivo a poctivo!.
0 0
mariama27 mariama27

mariama27 je offline (nepripojený) mariama27

Vypisujem poznámky cez www.pp.sk , ale ako mám prosím Vás vymazať z prvej strany "VZOR" ?
0 0
mbv mbv

mbv je offline (nepripojený) mbv

mimo EZU - neviete, či sa budú dať posielať Poznámky v nejakej prílohe aj cez eDane alebo eTax?
Stále čakám, márne ???? dúfam, že sa dočkám................[/QUOTE]


robím cez eDane, a fakt tam nejdú poslať poznámky, cez EZU nerobím - tu fakt idú poslať aj poznámky?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
áno - v EZU pri DPPO je možnosť zaškrtnúť voľbu prílohy a vložiť tam Poznámky v pdf forme.
0 0
st2 st2

st2 je offline (nepripojený) st2

ahojte chcem sa vas spytat, robim zavierku prvy krat, a v uctovnych poznamkach a to v opise zasady uctovania, ak uctovna jednotka neostarala majetok, nema ani zasoby ani pohladavky proste nic, je potrebne tieto zasady uctovania opisovat alebo to mozem preskocit?
Lebo firma ma len par nakladovych blockov a potom mi vychadzaju poznamky na 4 strany ked vsetko co sa jej netyka preskocim
diky za odpoved
0 0
Xantypa Xantypa

Xantypa je offline (nepripojený) Xantypa

Ja som poznámky, do ktorých som nemala čo napísať preskočila. Mám jednu s.r.o. .ktorá mala 5 nákladových položiek a 2 výnosové položky..... vypísala som len tabuľky, ktoré sa týkali s.r.o. a ostatné tabuľky som vymazala, taktiež nemá žiadny majetok, záväzky a pod.... načo to zbytočne odovzdávať, tlačiť..... takže sa mi skrátili poznámky na 4 strany (aj s úvodnou :-D) .
0 0
masinka masinka

masinka je offline (nepripojený) masinka

ja mam jednoosobovu firmu co nema ziaden obrat, pohyby, iba kedysi nakupila CP v Slovenskych a.s., vyplnam to v 9. Informácie k časti F. písm. i) prílohy č. 3 o štruktúre dlhodobého finančného majetku / Ostatné realizovateľné CP a podiely , pridam si tam riadky aby sa mi to tam zmestilo ale teraz neviem, ja vyplnim hodnotu nakupnu tych akcii do stlpca Hodnota vlastného imania ÚJ, v ktorej má ÚJ umiestnený DFM a co davam do stlpca ale neviem co vyplnim v "Výsledok hospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJ umiestnený DFM" . To mam teraz studovat desat a.s. ako hospodarili a to tam vpisat? Potom pomer nakupenych CP a aktualnej hodnoty tej firmy dam do posledneho stlpca "Účtovná hodnota DFM". Klient mi to dal do ruky, ze ved nic tam nieje za tento rok iba bankovy vypis a ja nad tym stavim kolko casu? Ja niesom jeho interna ekonomka ktora mu analyzuje umiestnenie jeho CP.
Nech si danaci pridu skontrolovat uctovnictvo, sklad CP, ale toto? Co mi kedysi trvalo urobit do konca marca sa mi rozvlaka do konca juna samozrejme honorar ten isty a to od firmy ku firme nejaka pikoska vyskoci. Jar v zahradke nepoznam, vikendy s detmi tiez. To je krasny vysledok znizovania administrativy podnikatelov.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

Dobrý večer,prosím Vás,čo píšete do poznámok časť E. c) 15
záväzky,pôžičky,úvery.. oceňoval podnik .. (akou cenou)
ako ich oceňoval,v menovitej hodnote,ale čo tam napisať...?
ďakujem vopred moc
0 0
hana22 hana22

hana22 je offline (nepripojený) hana22

ja tam dávam iba to, že záväzky pri vzniku sa oceňujú menovitou hodnotou, rezervy sa netvorili...
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nie, tak je to správne - poslať výkazy ako výkazy.
ja sa chystám tie jediné, čo som poslala vo forme prílohy poslať ako schválené ešte raz už samostatne.
Kejka, načo posielaš ešte raz s príznakom schválené? Menila si niečo vo výkazoch? Doteraz som to robila tak, že ak bola UZ schválená rovnajúca sa zostavenej, nič som nikde neposielala. Je nejaká zmena?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
účtovník 007 Pozri príspevok
Kejka, načo posielaš ešte raz s príznakom schválené? Menila si niečo vo výkazoch? Doteraz som to robila tak, že ak bola UZ schválená rovnajúca sa zostavenej, nič som nikde neposielala. Je nejaká zmena?

Dovolím si oponovať slovo zostavená neznamená vôbec to isté ako schválená. A je v tom rozdiel, či klientovi zostavím účtovnú závierku, nemusí ju ešte schváliť ! A môže požadovať úpravy, vysvetlenia a podobne. A konečný výsledok mojej pôvodne zostavenej je iný... ako tej ktorú on môže na koniec schváliť.
0 0
ciallu ciallu

ciallu je offline (nepripojený) ciallu

Dobrý deň,
vopred sa ospravedlňujem, že to nie je k téme, no veľmi by ste mi pomohli vyplnením tohto krátkeho dotazníka k mojej diplomovej práci.



https://docs.google.com/spreadsheet/...Z2s0REpJZHc6MQ



Vopred Vám veľmi pekne ďakujem za Vašu ochotu a čas.
Pekný deň.
Lucia
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Economic Pozri príspevok
Dovolím si oponovať slovo zostavená neznamená vôbec to isté ako schválená. A je v tom rozdiel, či klientovi zostavím účtovnú závierku, nemusí ju ešte schváliť ! A môže požadovať úpravy, vysvetlenia a podobne. A konečný výsledok mojej pôvodne zostavenej je iný... ako tej ktorú on môže na koniec schváliť.
Prečítaj si ešte raz pozorne čo napísala účtovník 007 a potom oponuj.
Ak zostavená ÚZ bola schválená v pôvodnom znení - nemenila sa, tak schválenú ÚZ už na DÚ neposielaš.
Posielala by si iba v prípade ak by sa schválená ÚZ líšila od zostavenej ÚZ.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať