Zavrieť

Porady

U starej Blažkovej

taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy
Naposledy upravil taiko : 10.12.14 at 21:32
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88
No v prvom rade by som sa nikdy nedostal do situácie, do akej sa vedia dostať degeši, ako Nandrolon, misoft a ty.
To naozaj ???
Nehovor hop, pokiaľ si nepreskočil.


Kecy, kydy a drísty...jak keby nejaký mroKÁR písal.
ALE ešte furt som sa nedozvedel odpoveď na moju otázku...takže zopakujem.

" Čo budeš robiť, až ti rozkopú na aute dvere? Teda v prípade, že budeš mať u seba legálne držanú zbraň. "

Že sa nepohneš z dediny, to ma nezaujíma...taktiež ma nezaujíma vzťah s cigánmi.
Do vyššie uvedenej situácie sa totiž môžeš dostať veľmi jednoducho.
Ono stačí zájsť do inej lokality, kde si obyčajná anonymná osoba...kľudne len na nákup do nejakého centra.
Prídeš s vozíkom ku autu a tam sa to udeje....a nemusia to byť práve cigáni, ale biely vykrádači áut.

---------------------------------
Na ten zvyšok Ti zvysoka dlabem,ergo seriem
3 6
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88
No v prvom rade by som sa nikdy nedostal do situácie, do akej sa vedia dostať degeši, ako Nandrolon, misoft a ty.
To naozaj ???
Nehovor hop, pokiaľ si nepreskočil.


Kecy, kydy a drísty...jak keby nejaký mroKÁR písal.
ALE ešte furt som sa nedozvedel odpoveď na moju otázku...takže zopakujem.

" Čo budeš robiť, až ti rozkopú na aute dvere? Teda v prípade, že budeš mať u seba legálne držanú zbraň. "

Že sa nepohneš z dediny, to ma nezaujíma...taktiež ma nezaujíma vzťah s cigánmi.
Do vyššie uvedenej situácie sa totiž môžeš dostať veľmi jednoducho.
Ono stačí zájsť do inej lokality, kde si obyčajná anonymná osoba...kľudne len na nákup do nejakého centra.
Prídeš s vozíkom ku autu a tam sa to udeje....a nemusia to byť práve cigáni, ale biely vykrádači áut.

---------------------------------
Na ten zvyšok Ti zvysoka dlabem,ergo seriem
Je mi jasné, že si nebol schopný pochopiť ani len tú prvú jednoduchú vetu, že mne sa to nemôže stať. Že tam jednoducho nevleziem.
Inak by si nemohol navrhnúť tú hypotetickú situáciu s vozíkom pri aute. Ja vnímam celý priestor pred sebou, vrátane okolia. Som schopný postrehnúť situáciu a vyhodnotiť riziko, nebezpečenstvo a podobne.
V živote som nezažil a ani nepočul, že by nejaká situácia prišla len tak, že by akosi spadla z neba.
3 2
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

misoft
Jupííí.... za 5min = 14.
Ja dnes iba 12


Ale dobrá správa je, že z tých mínusiek sa uvilo slušné lano a slučka sa pomaly sťahuje. Smer Kollárova 11, mesto neprezradím
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Takže dnes som úspešnejší - od chvíle, čo som napísal, ešte sa konto zvýšilo....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88

Je mi jasné, že si nebol schopný pochopiť ani len tú prvú jednoduchú vetu, že mne sa to nemôže stať. Že tam jednoducho nevleziem.
Inak by si nemohol navrhnúť tú hypotetickú situáciu s vozíkom pri aute. Ja vnímam celý priestor pred sebou, vrátane okolia. Som schopný postrehnúť situáciu a vyhodnotiť riziko, nebezpečenstvo a podobne.
V živote som nezažil a ani nepočul, že by nejaká situácia prišla len tak, že by akosi spadla z neba.
Je mi jasné, že ani len na hypotetickú otázku nedáš hypotetickú odpoveď.
Proste nie, nie ...a niéééé....jak malé decko alebo nevesta pred vydajom sa storcuješ.

Šak jasné, že postrehneš situáciu, Ty "schopný" puk...lebo prichádzaš k autu, ktoré niekto vykráda, rozbíja, ničí.

Nejde o to, kde vlezieš alebo nie.
To mi chceš trvdiť, že si neustále v strehu, vyhodnocuješ prostredie a iné ?
Pfúúú...tak to už nie je schopnosť....to je už paranoja.

Dobre teda....postrehli sme situáciu.
Včul teraz vyhodnoťme riziko, nebezpečenstvo a podobne.
...a kľudne si daj nejakú inú situáciu...nemusí sa jednať o parkovisko.

Takže aký bude ďalší postup ?


P.S.:
Ty si ešte veľa nezažil a nepočul...ajajáááj.
Naposledy upravil buchač : 07.09.17 at 18:18
5 8
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

afrikánka
misoft
Jupííí.... za 5min = 14.
Ja dnes iba 12


Ale dobrá správa je, že z tých mínusiek sa uvilo slušné lano a slučka sa pomaly sťahuje. Smer Kollárova 11, mesto neprezradím
nepísal si tu minule, že ťa to netrápi - nezaujíma ?
2 1
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-7)
+ zobraziť viaczbaliť
Richard Richard
admin
Pochváliť ?
Niet koho a niet za čo !!!

Ak bude niekto záškodník, tak sa bude hanbiť lebo to bude vidieť. Ak mu to nebude vadiť a bude označovať dobré príspevky za zlé, nahláste ho a odoberieme mu právo hlasovať.
Nejak nevidno, niet ako, neodoberieš...!
Čo je to hanba pre dotyčného/ných ?

To že tu bude bodov veľa je len otázka núl na konci... Je to však presnejšie a máme tu aj tie mínusové body a všetko je evidované zvlášť.
Nula je tu v poslednej dobe hlavne jedna.

Jediné čo badám že si ľudia zamieňajú súhlas s užitočným príspevkom. Užitočné mali byť len ak je to odpoveď, ale viacmenej to nevadí keďže body budú rozdelené aj podľa rubrík.
Tu badať niečo úplne iné.

Ak sú podľa Vás záškodníci, tak ich treba odtiaľto poslať kadeľahšie. Ak nemajú body tak nemôžu škodiť. Ak majú body tak ich treba nahlásiť.
Ty si admin...staraj sa !

Moderovanie dostávate do rúk. Poradu vytvárate Vy, prečo sa bojíte toho že ju budete aj moderovať?
...a to fakt ?
...
3 7
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
príď častejšie, tých orangutanov tu nemá kto krotiť
Máš pravdu...pepsi by bola oživenie...a aj iní.

Ten bubenícky orangutan by potreboval skrotiť.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
korela
Darmo chceš robiť posmech.
....
Tých som si uvedomovala iba cestou z autobusu. To bolo riadne drsné.
Nerobím posmech...pýtal som sa.
...a v podstate si mi aj odpovedala...

To je ako lízanie zmrzliny cez sklo.
To si myslíš iba ty. Nepochopil si. Popísala som tu v minulosti viac. Myslela som si, že dokážeš myšlienky spájať. Je však tiež fakt, že si moje príspevky nemusíš čítať, nieto si ich ešte pamätať.
Ak bolo niekde geto, to neznamená, že sa zdržovali iba v ňom. Opisovala som obdobie v podstate detského veku, kedy som sprevádzala matku k lekárovi. Inak sme tam priamo nemali čo hľadať.
Viackrát som tu upozorňovala na určitú dg, aby si ľudia dávali popri týchto osadách ešte aj dnes pozor a dodržiavali zvýšenú hygienu.
Najhoršie roky boli 50. a 60., hlavne v 70. dostávali byty, v 80. r. z nich poodchádzali nevedno kam. Sídliská ostali bez nich, ostali iba pracujúci a zaradení do spoločnosti, s ktorými navonok problém nie je.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88

Je mi jasné, že si nebol schopný pochopiť ani len tú prvú jednoduchú vetu, že mne sa to nemôže stať. Že tam jednoducho nevleziem.
Inak by si nemohol navrhnúť tú hypotetickú situáciu s vozíkom pri aute. Ja vnímam celý priestor pred sebou, vrátane okolia. Som schopný postrehnúť situáciu a vyhodnotiť riziko, nebezpečenstvo a podobne.
V živote som nezažil a ani nepočul, že by nejaká situácia prišla len tak, že by akosi spadla z neba.
Je mi jasné, že ani len na hypotetickú otázku nedáš hypotetickú odpoveď.
Proste nie, nie ...a niéééé....jak malé decko alebo nevesta pred vydajom sa storcuješ.

Šak jasné, že postrehneš situáciu, Ty "schopný" puk...lebo prichádzaš k autu, ktoré niekto vykráda, rozbíja, ničí.

Nejde o to, kde vlezieš alebo nie.
To mi chceš trvdiť, že si neustále v strehu, vyhodnocuješ prostredie a iné ?
Pfúúú...tak to už nie je schopnosť....to je už paranoja.

Dobre teda....postrehli sme situáciu.
Včul teraz vyhodnoťme riziko, nebezpečenstvo a podobne.
...a kľudne si daj nejakú inú situáciu...nemusí sa jednať o parkovisko.

Takže aký bude ďalší postup ?


P.S.:
Ty si ešte veľa nezažil a nepočul...ajajáááj.
Ty si naozaj dobrý. Hypotetická otázka, hypotetická odpoveď? To nemyslíš vážne.
Alebo, čo ak budú mať kanón? No tak tam samozrejme nepolezem. Veď zhodnotím o čo ide, majetok, peniaze, zdravie, život a podobne.
No a s tou paranojou, (či výnimočnou) schopnosťou? Záleží na tebe, čo a ako nazveš. Ak to posuniem do podobnej životnej situácie, akou je napríklad jazda po verejnej komunikácii, tak som v tvojich očiach paranoik, alebo neustále v strehu. Nieje to tak a aj keď nie som neustále v strehu, stále vnímam situáciu pred sebou, za sebou, sprava, zľava a dokonca aj zhora. Pritom sa zároveň bavím s ostatnými v aute. Jednoducho stále všetko vnímam, vnímam aj potenciálny problém tretieho, či desiateho auta pred sebou. Naviac nikdy v aute nepočúvam hudbu a nijako nepoužívam telefón. Dokonca mobil nepoužívam ani v obchode, alebo pri chôdzi na verejnosti.
Mne sa jednoducho nemôže stať, že sa nevedome dostanem do stresovej situácie.
No a nakoniec, že som veľa nezažil. To nepočul, nevidel neberiem do úvahy. Už som ti tu písal, že som na vlastnej koži zažil viac, ako si ty dokážeš predstaviť. Písal som tu, že viem s úplným pokojom "ťukať" protivníka tak dlho, kým to nevzdá a neprestane útočiť. Aj zlostného nerváka som vždy doťukal až k úplnej rezignácii. Mám hojné skúsenosti z krčmových a pouličných konfliktov a nikdy som v tých situáciách nezažíval stres, zlosť, alebo nenávisť. Tiež som tu spomínal, že nechápem, ako sa môže niekto báť opitého, alebo inak indisponovaného jedinca. Veď ten indisponovaný človek, je v tej situácii úplne bezbranný.
Už budem mať 62 rokov, ale stále nie som trasľavý starec. Stále mám pevné ruky, prsty, brucho, ramená. Určite sa neobávam nejakých agresívnych nespratníkov.
2 2
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
jar88

Tiež som tu spomínal, že nechápem, ako sa môže niekto báť opitého, alebo inak indisponovaného jedinca. Veď ten indisponovaný človek, je v tej situácii úplne bezbranný.
Blá, blá, blá....no skutek utek.
Ani za svatého normálna odpoveď .... proste neexistuje.

Prikladám Ti link na jednu udalosť, kde fásol mladý od staršieho, napitého (indisponovaného) jedinca nakladačku.
Už po prvej - zákernej rane, dostal mladý repete od tej konštrukcie a bol natotál vyradený...ten indisponovaný si potom s ním už robil, čo len chcel.

http://www.topky.sk/cl/100157/134312...i--hrozi-basa-
------------------------------------
Už budem mať 62 rokov, ale stále nie som trasľavý starec. Stále mám pevné ruky, prsty, brucho, ramená.
Len ten rozum je na hniličku....ach jo.
4 6
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Reagujem na Buchača. U ožrana nikdy nevieš, čo ho napadne. A to nemusíme chodiť ani do Čiech. S Marekovými starými rodičmi sa veľmi dobre poznám (poznala som sa - dedko už zomrel). https://www.cas.sk/clanok/329846/nes...v-kaluzi-krvi/
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88

Tiež som tu spomínal, že nechápem, ako sa môže niekto báť opitého, alebo inak indisponovaného jedinca. Veď ten indisponovaný človek, je v tej situácii úplne bezbranný.
Blá, blá, blá....no skutek utek.
Ani za svatého normálna odpoveď .... proste neexistuje.

Prikladám Ti link na jednu udalosť, kde fásol mladý od staršieho, napitého (indisponovaného) jedinca nakladačku.
Už po prvej - zákernej rane, dostal mladý repete od tej konštrukcie a bol natotál vyradený...ten indisponovaný si potom s ním už robil, čo len chcel.

http://www.topky.sk/cl/100157/134312...i--hrozi-basa-
------------------------------------
Už budem mať 62 rokov, ale stále nie som trasľavý starec. Stále mám pevné ruky, prsty, brucho, ramená.
Len ten rozum je na hniličku....ach jo.
No vidíš, to je práve ten druh situácie, ktorá vzniká zo zbytočného strachu z útočníka. Napadnutý reagoval tak defenzívne, či až odovzdane, ako reaguje prevážna väčšina ľudí. Väčšina ľudí je naučená sa v takejto situácii hrať na mŕtveho chrobáka. Asi im pripadá vhodné útok ignorovať a neklásť odpor. Tak sa z nich stáva "hadrová panenka" v rukách akéhokoľvek útočníka. Zrejme dúfajú, že takto dostanú menej.
Pritom, ak si si všimol, ten útočník mal veľmi slabé, pomalé a neúčinné zásahy. V mojom prípade, by mu nevyšiel ani len ten prvý úder. Mám hlboko vžitý obranný reflex a prechod do výhodného postavenia so súčasným útokom.
Dostal by jednu na okoštovanie, ak by mu zachutilo, dostal by aj druhú, už ostrejšiu. No a tá by mu už asi nechutnala. No ale sú aj výnimky, ktoré dostanú tvrdší direkt na bradu a po sekunde idú znova pre ďalší. No a tam už prichádza tá zábava, ktorú som vždy tak miloval.
2 2
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

Malý Jarko a malý Jurko sa hrajú a hrajú

2 0
Príspevok zbalený
negatívne hlasy (-6)
+ zobraziť viaczbaliť
Čítam Jarove príspevky a úplne ho pri nich vidím, ako ich "tlčie" do klávesnice. :-))))))) Mám dojem, že mu už fakt odchádza mozog, lebo presne takéto názory som mal ako piatak na základnej :-)))))))))))))
Na tomto jednoznačne vidno, že sa ešte NIKDY neocitol v REÁLNEJ pouličnej bitke, prípadne aj hromadnej /ktorú sme zažili ako vojaci v Brezne/... A to nehovorím o 2-3 útočníkoch v stiesnenom priestore. On síce píše o tom, vyvarovať sa a neocitnúť sa v takej sicuácii. Ja viem, JE TO OSTRIELANÝ VLK VETERÁN :-)))))))))))
Ale čo ak sa v takej situácii vyskytne tvoja manželka, tvoje dieťa, tvoj kamarát. Aha, už viem, berieš vtedy nohy na plecia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))
Vidím, že ani ako zdatný chalan si nechodil nikde po baroch, hlavne v rokoch 90-tych, neúčastnil si sa nijakých potýčok. Nikto ťa nečakane pri rozhovore pred záchodmi jednou ranou na spánok neknockautoval do krátkodobého bezvedomia odzadu na zem /ako mňa/ a nevstával si tackajúci zo zeme v zakrvavenej bielej košeli. Až potom mi povedali, že za mojim chrbtom niekto hodil fľašu vína o zem a vypadalo to ako keby ja...
Bože, to si mal fakt chudobný život. Aspoň, že teraz ako dedko ho s pomocou klávesnice dobiehaš :-))))))
Díky za pobavenie, trochu som aj ja pocvičil prsty...
0 6
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
afrikánka
Malý Jarko a malý Jurko sa hrajú a hrajú

Strááášne sa mýliš !

Ja kladiem stále LEN jednu a tú istú otázku.
No ani za Boha živého som nedostal a ani nedostanem odpoveď.

Miesto tej odpovedi na otázku tu čítam/me len a len jarovu samochválu a ódu na vlastnú osobu.
-----------------------------

Ako som spomenul, otázku, na ktorú stále nepoznáme odpoveď, bola riešená na aj na jednom zbraňovom fóre.
Ak by sa takýmto spôsobom vyjadril ? Si ani len nechcem predstaviť tie nasledujúce reakcie...

Kúúúwa, to by bolo rehotu...až by sa Google otriasal...


------------------------------

Jednoznačne mi ja jasné, že prečo sa ogocentrik nevyjadrí priamo a neodpovedá.

Lebo by sa dal sám dole...zopsul by si ego až do het....a do pomyselného hrobu by som ho argumentáciou dokopal aj sám.


P.S.:
Očakávam aspoň 6-8 mínusiek...a ďalšiu znôšku prázdnych rečí a chválenia sa.
3 6
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Nandrolon
Ale čo ak sa v takej situácii vyskytne tvoja manželka, tvoje dieťa, tvoj kamarát. Aha, už viem, berieš vtedy nohy na plecia :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ))))))))))))))))
Si normááálny ???
Veď rodina absolvovala kurz :
- zaobchádzania s nožom
- sebaobrany...taj-či, kung-fu, sumo, kraw-maga, judo, sambo, capoeira, ruskaja systema...a samozrejme box.
- riadenia vozidla v krízových situáciách
- psychovýcvik odolnosti osoby
- ....

Proste...bojuje celá rodina.
2 0
Nandrolon Nandrolon

Nandrolon je offline (nepripojený) Nandrolon

Buchac, slzy mi tu tecu od smiechu. Kurnik a za toto zas dostanem pravidelnu "kratku davku" 5-tich minusiek. :-))))
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

buchač
jar88

Tiež som tu spomínal, že nechápem, ako sa môže niekto báť opitého, alebo inak indisponovaného jedinca. Veď ten indisponovaný človek, je v tej situácii úplne bezbranný.
Blá, blá, blá....no skutek utek.
Ani za svatého normálna odpoveď .... proste neexistuje.

Prikladám Ti link na jednu udalosť, kde fásol mladý od staršieho, napitého (indisponovaného) jedinca nakladačku.
Už po prvej - zákernej rane, dostal mladý repete od tej konštrukcie a bol natotál vyradený...ten indisponovaný si potom s ním už robil, čo len chcel.

http://www.topky.sk/cl/100157/134312...i--hrozi-basa-
------------------------------------
Už budem mať 62 rokov, ale stále nie som trasľavý starec. Stále mám pevné ruky, prsty, brucho, ramená.
Len ten rozum je na hniličku....ach jo.
Buchač, ty si vôbec neuvedomuješ, že týmto príspevkom si tu o sebe napísal, že si obyčajný poseroutka.

Dal si to sem, ako príklad, čo v tebe osobne vzbudzuje rešpekt a hrôzu. Ukázal si mi, aká "konštrukcia" ťa dokáže zahnať, alebo dohnať až k pokakaniu trenírok.
Je to tak, ako som už dávnejšie napísal, že väčšina populácie sú baby a nie chlapi. Ale radi sa hrajú na pánov tvorstva. Hlavne doma pred ženou a deťmi. No a ak sa neposlúcha, dám jednu "výchovnú", aby vedeli, že úcta a rešpekt musí byť. Samozrejme že strach je potom na prvom mieste.
----------------------
To bude asi ten hlavný dôvod, prečo si v lese a sám.
3 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

Inak, na túto tému som skončil.
Viac sa k tomu nemienim vyjadrovať.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať